Skocz do zawartości
pmcomp

MEGA-TEST Samsung BD-P2500 - pierwsze wrażenia i odpowiedzi na najważniejsze pytania

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie bardziej zaciekawił wpis Drake79. Kupa z Reonem??? Może nie takie ustawienia, może jakieś ulepszacze w TV włączone i się gryzą?

I zawsze mnie zastanawia, czy Reon w klocku za 1,5kPLN to to samo co w klocku za kilka kPLN? Scalak może i ten sam, ale nie wszystkie algorytmy uruchomione?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kwestię jakości HDMI pozostawiam koledze Maxiuca, ja jestem posiadaczem kabli głośnikowych Supra Ply 3.4/S w cenie koło 30 złotych za metr, które sobie leżą w szafie i czekają na kolumny w których będę musiał wyciąć większość wysokich tonów. Szczęście, że kupiłem tylko 2 x 2 m, może kiedyś wepnę je w jakiś bi-amp do głośników basowych.
A na marginesie muszę stwierdzić, że nawet znajomi Szwedzi (supra jest szwedzka) stwierdzają, że jest to jedna z najbardziej "rozreklamowanych" firm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze wracając do jakości obrazu. Niech mnie ktoś wyprowadzi z błędu albo potwierdzi, że jakość DVD jest tylko niewiele lepsza niż ta z Tvixa. A o jakimś zniewoleniu jakością obrazu nie ma mowy. Muszę od razu napisać, że mój LCD to tylko 1080i bez 24klatek. Może ktoś z tą opcją i z Full HD mógłby uzupełnić naszą wiedzę z tego zakresu. Może kolega, który przeprowadził test?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanko. Czy wspomniana w teście "głośna praca czytnika BD" oznacza głośną pracę prze tzw starcie filmu, czy także w trakcie odtwarzania ? Podoba mi się ten player, ale ta "głośna praca".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracę napędu słychać cały czas, ale tylko przy ściszonym audio :( Oglądając i słuchając film przy typowych ustawieniach głośności dla kina domowego :rolleyes: jest to pomijalne zjawisko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BoDeX' post='116951' date='07.09.2008, 13:15 '
Panas 50 zajmuje szczytowe miejsce w rankingach magazynów A/V - ciekawe dlaczego ? :)[/quote]
Wygląda na to, że jest nowy król BD, który rozkłada te wszystkie plastikowe wyroby BD:


[img]http://www.denon.de/site/src/maglogos/ml_audio_logo.gif[/img]
[size=2][b]"Blaue Eminenz" - Der beste Blu-ray-Player in AUDIO 12/2008[/b]

[/size]?Nun ist die BIu-ray-Scheibe endlich nicht mehr nur das ewige Zukunftsformat, sondern angekommen in der Gegenwart. Sie hat vieles durchgemacht. Formatkriege, eine düstere Zeit schlechter, viel zu eilig produzierter Veröffentlichungen und den Hohn und Spott ihrer Kritiker, weil die frühen Wiedergabegeräte nicht nur ziemlich kostspielig, sondern auch mit sehr speziellen Eigenarten ausgestattet waren. Umso schöner, dass jetzt eine neue Ära anbricht. Eine Zeit der qualitativ hochwertigen Musik-Produktionen, und eine Zeit der audiophilen Blu-ray Disc-Player - wie den DVD-3800BD von Denon.

[b]Beste Gene[/b]
Schon der Anblick lässt keine Zweifel an seiner Bestimmung aufkommen. "Ich bin ein HiFi-Gerät steht da dick in unsichtbaren Lettern auf der gebürsteten Metallfront geschrieben. Das massige Gehäuse, die vergoldeten Cinch-Anschlüsse, das schimmernde Logo, das elegant ausfahrende Laufwerk, alles erinnert .an die legendären Universal-Player aus dem Hause Denon. Auch der Name verweist mit dem altertümlichen Präfix "DVD" auf die berühmte Verwandtschaft.

Selbst bis in die Eingeweide des Players setzt Denon das Prinzip fort. Das aus den großen PIayem bekannte "D.D.5.C"-Layout (Dynamic Discrete Surround Circuit) trägt nun den Zusatz HD, arbeitet aber für die analoge Audioausgabe nach wie vor nach dem seIben Prinzip. Mehrkanal-Bitströme, darunter auch alle (!) HD-Tonformate von Dolby True HD bis DTS-HD Master, werden erst von einem SHARC-DSP von Analog Devices dekodiert, bevor sie an einen weiteren, eigens für das Post-Processing abkommandierten DSP weitergereicht werden. Sind dort alle nötigen Modifikationen wie Bass-Management oder Laufzeiten-Korrekturen eingeflossen, übernimmt ein weiterer Mikroprozessor die Herrschaft über die Audiodaten.

Verarbeitet von vier 192 kHz/24-Bit-fähigen Burr-Brown-D/A-Wandlern, gelangen diese dann schließlich zum analogen Mehrkanal-Ausgang. Besitzer eines AV-Receivers ohne oder mit nur hinlänglich audiobegabtem HDMI-Eingang werden sich sicherlich über diese AnalogAlternative freuen.

Zweikanalige PCM-Daten erfahren sogar eine Extrabehandlung: Diese werden erst per "Advanced AL24 Processing" auf 192 Kilohertz und 24 Bit Auflösung aufgeblasen, bevor sich ein eigener Burr-Brown-Chip um die Ausgabe an den separaten Stereo-Ausgängen kümmert. Für den ungetrübten Musikgenuss lässt sich auch die Videosektion abschalten und bei Bedarf selbst das Frontdisplay des Players ausknipsen.

Natürlich aber reicht der Player die HD-Datenströme auf Wunsch auch gänzlich unbehandelt an den HDMI-Ausgang weiter. Und auch eine Konvertierung in peM steilt kein Probiem dar. Bis zu acht Kanäle schickt der Denon dann per HDMI-Kabel an den Receiver. Gut für ailjene, deren AV-Bolide noch mit der HDMI-Version 1.2 auskommen muss oder die sich gerne" mit Button-Klicks oder Bonus-Kommentaren auf der Blu-ray Disc ihre Zeit vertreiben.

Um solche "Secondary Audio"-Spuren zu nutzen, muss der Player nämlich alle vorhandenen Tonspuren auf der Disc dekodieren, diese mischen und als PCM-Datenkost dem AV-Receiver servieren.

? Dafür unterstützt der DVD-3800BD alle ? optionalen Funktionen einer Blu-ray-Scheibe wie "Picture-ln-Picture"-Modi. Wer einen Blick auf die Rückseite riskiert, freut sich zunächst über den fehlenden, verräterischen Lüftungsschacht eines Ventilators. Aber es gibt doch einen, versteckt unter der Videoplatine. Dort ist er aber nicht aus List und Tücke untergebracht, sondern er soll ja in erster Linie den Videoprozessor kühlen.

[b]BERAUSCHENDE BILDER[/b]
Dieser braucht auch die Extraportion kalte Luft, muss er doch eine immense Datenflut verarbeiten. Zunächst aber kümmert sich ein Panasonic-Chip ausschließlich um die Dekodierung des Videoformats. Dann reicht er die Daten an den eigentlichen
Superstar auf dem Videoboard weiter, einen Realta HQV von Silicon Optix. Dieser High-End-Prozessor kümmert sich mit Zehn-Bit-Auflösung um die Videobilder, skaliert bis auf 1920 mal 1080 Pixel (die HDMI-Auflösung ist bequem per Taste
auf der Player-Front umstellbar), deinterlaced und schickt den Datenstrom auf Wunsch über einen separaten D/A-Wandler auch an die analogen YUV-Ausgänge.

Dazu bietet er sowohl für SD- als auch HD-Videomaterial umfangreiche Bildjustage-Möglichkeiten und rückt mit seiner "Noise Reduction" auch dem grobkörnigsten Rauschen zu Leibe. Das Resultat dieser Bemühung ist wortwörtlich sehenswert. Der Denon bietet bislang ohne Zweifel eines der besten Blu-ray - und DVD-Bilder: scharf, sensationell aufgelöst, mit satten, rauscharmen Farben. Die adaptive Rauschunterdrückung, die sich bewegende Objekte vor einem körnigen Hintergrund erkennen und möglichst nicht bearbeiten soll, funktioniert hervorragend.

[b]UNIVERSAL-PLAYER[/b]
Bei Analog-Audio ist der Denon - wie es seine Gene vermuten lassen - auf Augenhöhe mit den verwandten Universal-Playern. Majestätisch, charmant und elegant intoniert er sowohl CDs als auch den mehrkanaligen, unkomprimierten Surround-Sound einer Blu-ray Disc? der Denon konterte mit ausdrucksstarken, geschmeidigen Mitten. Noch besser klangen die HD-Tonformate über den HDMI-Ausgang:

Dynamischer, kräftiger und imposanter tobten Drumsticks über das Schlagzeug und kletterten Bassläufe die Tonleiter entlang?, ist der Denon DVD 3800BD ohne Übertreibung der bislang universellste und audiophilste Blu-ray-Player."

[b]Willkommen in der Zukunft. Player wie der DVD-3800BD lassen eine neue Ära der Blu-ray Disc anbrechen. Egal ob für CD, DVD oder Blu-ray. egal ob analog oder digital: Dieser Player ist ohne Zweifel ein HiFi-Gerät. Keine schmale Flunder, kein Wegwerfprodukt ? Für echten Genuss braucht es eben auch Zeit.

+ audiophiler Universalplayer für CD, DVD und BD, sowohl analog als auch digital[/b]


1.[b]Klang analog
2.Klang digital
3.Klang HDMI

Bildqualität (BD/DVD)

Gesamturteil


1.[/b][b]sehr gut (85 Punkte)
2.sehr gut (80 Punkte)
3.überragend (95 Punkte)

überragend (145/105 Punkte)

überragend (97 Punkte)
High-End-Klasse
[/b]A podobno Denon to nie HI-End, jak to chyba ktoś z tego forum twierdził...

Edytowane przez Deimos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.
Proszę o małe ( może duże ) porównanie. Chcę kupić odtwarzacz BD, jednocześnie zależy mi na konsoli PS3. Jak wypadnie porównanie Samsung BD-P2500 z PS3 w kontekście następujących pytań:
- czy PS/3 ma tryb 24p dla filmów ?
- czy podłączjąc PS3 do Onkyo TX-SR606 usłyszę pełny dźwięk HD ?
- jak wypada skalowanie DVD i deinterlacing PS3 w porównaniu do BD-P2500 ?
- jak głosna jest PS3 przy odtwarzaniu DVD / bluray ?
- czy PS3 jest zgodna z profilem BD 2.0 ?

- czy jest sens kupować Samsunga i PS3; sprzęt podłączę do ampli onkyo + JBL 7.1 ( może 5.1 - małe pomieszczenie ) i TV LCD SAMSUNG 46''

Byłoby super gdyby wypowiedział się autor recenzji Samsunga.

PS - czy filmy bluray mające audio 7.1 mają też ścieżkę 5.1 do wyboru, czy nie koniecznie; Onkyo TX-SR606 zmiksuje 7.1 do 5.1 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='otori' post='131632' date='17.11.2008, 01:41 ']- jak głosna jest PS3 przy odtwarzaniu DVD / bluray ?[/quote]

Ja siedzę przy oglądaniu filmów od PS3 4 metry i w ogóle jej nie slyszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='otori' post='131632' date='17.11.2008, 01:41 ']Witam.
Proszę o małe ( może duże ) porównanie. Chcę kupić odtwarzacz BD, jednocześnie zależy mi na konsoli PS3. Jak wypadnie porównanie Samsung BD-P2500 z PS3 w kontekście następujących pytań:
- czy PS/3 ma tryb 24p dla filmów ?
- czy podłączjąc PS3 do Onkyo TX-SR606 usłyszę pełny dźwięk HD ?
- jak wypada skalowanie DVD i deinterlacing PS3 w porównaniu do BD-P2500 ?
- jak głosna jest PS3 przy odtwarzaniu DVD / bluray ?
- czy PS3 jest zgodna z profilem BD 2.0 ?

- czy jest sens kupować Samsunga i PS3; sprzęt podłączę do ampli onkyo + JBL 7.1 ( może 5.1 - małe pomieszczenie ) i TV LCD SAMSUNG 46''

Byłoby super gdyby wypowiedział się autor recenzji Samsunga.

PS - czy filmy bluray mające audio 7.1 mają też ścieżkę 5.1 do wyboru, czy nie koniecznie; Onkyo TX-SR606 zmiksuje 7.1 do 5.1 ?[/quote]
Witam,

- PS3 ma tryb 24p
- tak, w PS3 na wyjściu HDMI bedziesz miał rozkodowane do postaci PCM wszystkie ściezki dżwiękowe
- Nie wiem, czy ktoś już robił takie bezpośrednie porówanie. Wydaje się, ze to trochę jest kwestia osobistych preferencji kto jaki skaler/deinterlacer woli...
- generalnie problem 'głośności' PS3 dotyczy pracy wentylatorów. Niektórym to przeszkadza, choć jeśli PS3 nie stoi zamknięta w szafce z ograniczonym przepływem powietrza to wentylatory pracują na najniższym biegu i trudno mi wyobrazić sobie sytuację, że przy normalnym oglądaniu filmow mogą być słyszalne. No chyba ze ktoś postawi PS3 zaraz koło ucha... :-)
- PS3 jest zgodna z BD2.0

Co do wyboru sprzętu to nie podpowiem - nie robiłem porównań PS3 z 2500. Mam w moim amplitunerze (onkyo 876) Reona (takiego jak jest w 2500) i tak jak pisałem wcześniej kwestia wyboru czy upskalowanie materiałów DVD jest robione w PS3 czy też przez reona w amplitunerze nie jest taka znowu jednoznaczna...

Generalnie to co przemawia na plus PS3 to:
- dość często pojawiające się updaty firmware'u dodające nowe funkcjonalności
- szybkosć pracy
- fakt, że jest konsolą - można uzasadnić zakup w domu potrzebani dzieci :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast mam 1400 i porównałem sobie obraz 4:3 zapuściwszy ''Iron Manów moich czasów'' :lol:

PS-3

[img]http://i10.photobucket.com/albums/a139/Commor/ps3.jpg[/img]

Samsung 1400

[img]http://i10.photobucket.com/albums/a139/Commor/samsungbr.jpg[/img].

W związku z tym, ze są pewne rozbieżności, chciałem zapytać jak nowy model radzi sobie ze starymi filmami i czy na teście głośników ( w menu) słychać basowy?

PS. Bardziej podoba mi się obraz rozciągnięty na full, a w samsungu nie można ''zniekształcić'' obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy ktos sie orientuje czy Reon w tym odtwarzaczu bedzie spelnial swoje zadanie dla 1080i (akurat mam starszego Philipsa 37PFL9731 ktory mial panel 1080p, ale przyjmowal tylko 1080i, no i nie ma takze obslugi 24fps)?
O tyle dobrze, ze ten TV nie redukowal rozdzielczosci pionowej i dla PS3 czy HD E1 w 1080i obraz byl rzeczywiscie full HD.

W instrukcji jest napisane, ze player przyjmuje 1080i ale ani slowa jak to sie ma do funkcjonalnosci Reona... Edytowane przez Majkel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prośba o pomoc

Otóż po nagraniu na płytę DVD-R filmu DVD (dwa katalogi AUDIO_TS i VIDEO_TS z filmem) nasz BD player nie chce mi tej płyty odtwarzać. Na Windows Media Player w kompie działa ok. Mam firmware 2.0. Czy ktoś może wie jak zrobić aby odtwarzał płyty DVD-r ?

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O tym nie pomyślałem, po prostu nagrałem to jako Data disc i dodałem dwa powyższe katalogi. To nie wystarczy? Na innych playerach działało.
Adam jaki program polecasz? Edytowane przez drake79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A mnie właśnie Św.Mikołaj dostarczył BD-2500 i po kilku próbach okazało się, że odtwarzacz się przycina co 1 sekundę. Miałem stresa, ale okazało się, że jeśli nie jest podłączony internet, albo jeśli jest podłączony, ale nie jest skonfigurowany (Samsung nie chciał się dogadać z moim DHCPi nie dostawał IP, więc ustawiłem ręcznie i jest OK), to odtwarzacz ciagle próbuje się łączyć z internetem i stąd te przycięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witajcie.
Posiadam ten odtwarzacz a połączenia w moim systemie wyglądają następująco:
blu ray - hdmi (prolink 1m) - amplituner (onkyo 805) - hdmi/dvi (supra 10m) - projektor (hitachi pj-tx 100)
blu ray - component (dołączony do projektora)- tv (panasonic crt)

Przy oglądaniu na tv obraz miga i skacze jak szalony i jest to delikatnie mówiąc irytujące. Problem występuje przy płytach blu ray (sprawdzałem jedną bo tyle na razie posiadam:)), przy dvd jest ok.
Zastanawiam się żeby pominąć bezpośrednie połączenie odtwarzacza z tv i połączyć za pośrednictwem amplitunera.
Może ktoś z Was spotkał się z podobnym problem i zna jego rozwiązanie. Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki.
Pozdrawiam Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy wiadomo komuś co zostało poprawione w updacie z 20.12.2008, bo wczoraj ściągnąłem, ale nie miałem czasu poszukać nowości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
>> haszu

Sprawdź ustawienia obrazu dla wyjścia component w odtwarzaczu. Być może nie taka rozdzielczość/częstotliwość odświeżania. Zapewne powinno być 576i lub 576p. Wydaje mi się, że PanSłoik nie wypuszczał telewizorów kineskopowych, akceptujących sygnały HD i HDReady. Na pewno Philips i Samsung miały takie modele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Marbi' post='139101' date='29.12.2008, 06:14 ']Czy wiadomo komuś co zostało poprawione w updacie z 20.12.2008, bo wczoraj ściągnąłem, ale nie miałem czasu poszukać nowości.[/quote]

Z tego co zauważyłem, po wgraniu nowego softu 4.1 to szybciej startują płyty BD - później sprawdzę dokładnie co jeszcze:)
Mp3 - nie obsługuje i Jpeg również Edytowane przez ikswokirdna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszyscy zainteresowani mam nadzieję, że wiedzą, że wyszedł zapowiadany (też w naszym teście!) update do DTS HR/MA : > Pliki na stronie Samsunga!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='windmill' post='139159' date='29.12.2008, 13:57 ']>> haszu

Sprawdź ustawienia obrazu dla wyjścia component w odtwarzaczu. Być może nie taka rozdzielczość/częstotliwość odświeżania. Zapewne powinno być 576i lub 576p. Wydaje mi się, że PanSłoik nie wypuszczał telewizorów kineskopowych, akceptujących sygnały HD i HDReady. Na pewno Philips i Samsung miały takie modele.[/quote]


No więc jednak wypuszczał takie ( z wejściem component ) , ale kolega nie napisał jaki to model .
Myślę, że nie pomylił component z compositem . Drganie wynika z 60i , bo zapewne 24p nie akceptuje.
Jeśli płyta z serii " Niesamowita ziemia " np. Tanzania , odtworzy się bez drgań, to problem zlokalizowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...