Skocz do zawartości
pmcomp

MEGA-TEST Samsung BD-P2500 - pierwsze wrażenia i odpowiedzi na najważniejsze pytania

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='dawmac' post='117225' date='08.09.2008, 23:16 ']usuwania ziarna z BR czy DVD ?
pozdr. dawmac[/quote]


Z tego co pamiętam to z BR.
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Deimos' post='117345' date='09.09.2008, 17:55 ']Z tego co pamiętam to z BR.
Pozdrawiam[/quote]

ale jakie ziarno w BR ? Sprawdzałem nie raz, nie dwa > LX70A > Onkyo 905 > LX6080 vs LX70A > LX6080 i starałem się jak moglem i roznicy nie widziałem. Jesli mamy zapis na BR 1080p i wysyłamy po HDMI to do TV o matrycy 1080p to wydaje mi się że procesor nie za bardzo ma co robić. Transfer z płyty jest wystarczający aby obraz był płynny itd itp. Ja się przyznam bez bicia , że jestem zakręcony odnośnie BR i skalerów i polepszaczy obrazu. Może ktoś madry się wypowie i rozjaśni sprawę bo ja powoli dochodze do wniosku , ż ejuż mamy takie pranie mózgu zrobione przez ten cały marketing że jeszcze trochę i będziemy wierzyli że TV musi stac na północnej ścianie a nie południowej i wpływ na obraz ma zyła wodna jaka płynie pod naszym domem :)
pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawe występowania tego "ziarna" potwierdził mi ostatnio testujący mój projektor Juliusz Kornaszewski z magazynu kino domowe. I mało tego powiedział mi, że producenci filmowi robią to celowo...aby obraz nie był zbyt cukierkowy... Edytowane przez Deimos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Deimos' post='117365' date='09.09.2008, 20:43 ']Sprawe występowania tego "ziarna" potwierdził mi ostatnio testujący mój projektor Juliusz Kornaszewski z magazynu kino domowe. I mało tego powiedział mi, że producenci filmowi robią to celowo...aby obraz nie był zbyt cukierkowy...[/quote]

czyli nowe playery denona beda robiły nam cukierkowy obraz wbrew temu co chciał producent, czy aby to na pewno dobrze ?
pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
WYBÓR, CZY SKORZYSTAMY Z TEJ OPCJI NALEŻY JAK ZAWSZE DO UZYTKOWNIKA...
Oczywiście zależy to jakim sprzętem towarzyszącym będziemy podłączeni... Edytowane przez Deimos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Część Video dopisana. Zapraszam bo bardzo fajny artykuł dodałem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po zamieszczeniu tego MEGA-TESTu dostałem informacje z Samsung Polska, że jeszcze w tym roku pod koniec września dostepny będzie upgrade firmwareu do BD-Live (czyli Profile 2.0) i DviX. Pod koniec października dostepny będzie upgrade do dekodowania na pokładzie DTS HD HR. Obsługa DTS HD MA nie będzie dostepna w tym roku.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pmcomp' post='117548' date='11.09.2008, 09:21 '][b]Obsługa DTS HD MA nie będzie dostepna w tym roku.[/b][/quote]

Bardzo dyplomatyczny zwrot - wypadałoby więc pociągnąć temat i zapytać, czy firma SAMSUNG zamierza
kiedykolwiek wzbogacić ten model o możliwość dekodowania na pokładzie DTS - HD Master Audio i rozwiać
wątpliwości co do fizycznych możliwości takiej operacji, gdyż jest wiele niewiadomych odnośnie takiej
możliwości przy zastosowaniu chipsetu BROADCOM BCM7440


BTW - Opis playerka ze wszechmiar rewelacyjny - Gmeru i Pmcomp staneli na wysokości zadania, ale ...

... zabrakło chyba najważniejszego - próby [b]ocenienia jakości obrazu i dźwięku w konfrontacji z innymi playerami[/b],
aby potencjalny nabywca mógł łatwo umiejscowić sobie ten model na określonej "półce" w wartościach bezwględnych,
bez oceniania jakości obudowy , budowy , funkcjonalności - bo koń jaki jest, to każdy widzi ! :)

Dwa playery pod dwa wejścia HDMI , kalibracja każdego wejścia pod konkretny odtwarzacz ( mega-ważne) i jedziemy :)

KATEGORIE OCENY :

Blu-ray vs Blu-ray ( 1080/24p)
DVD vs DVD

a także

Audio HDMI vs Audio HDMI
Audio analog vs Audio HDMI

Bo jeśli różnice są pomijalne, to ... po co przepłacać ! :)

Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hm BoDeX powiem Ci tak.

Z obrazem nie jest łatwo. Przeglądałem sobie wczoraj Audio Video i zobaczyłem jak autor napisał, że jeden BD świeci ostrzej od drugiego (chyba BD50 od 1500 - muszę sprawdzić dzisiaj). Zostały także zaprezentowane zdjęcia: jedno dość nieostre drugie ostre... ale jak może z BD być nieostry obraz?

A ja w domu wsadziłem nos w ekran i NIE WIDZĘ ŻADNYCH RÓŻNIC w ostrości i jakości. Robiłem też zdjęcia. To suwakami samego telewizora można więcej namieszać niż zobaczyć różnice w jakości obrazu z samego urządzenia BD. Może w jednym jest minimalnie inny odcień czerni bo tak ustawiono to w samym playerze ale.... to są tak wielkie niuanse, że nie warto o tym wspominać.

Dlatego cholernie mnie interesuje jak można np. skalerem poprawić jakość BD ; ) Bo wiele czynników może poprawić jakość np. sama kalibracja TV itd.... trzeba chyba podjąć decyzję co znaczy słowo poprawić jakość? Jak zdejmuję albo dodaję ostrości w TV to też poprawiam jakość ; )

Ja stawiam jednak 2500 na pierwszym miejscu chociaż BD50 ma z kolei dodatkowe ustawienia obrazu ale po co mi one jak mam to samo w TV? A reon to reon ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='pmcomp' post='117548' date='11.09.2008, 09:21 ']Obsługa DTS HD MA nie będzie dostepna w tym roku.[/quote]

właśnie, co z tą obsługą DTS-HD MA, nie będzie dostępna w tym roku czy w ogóle się nie pojawi. Jeżeli to drugie to jednak BD50 do starszych ampli będzie lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BoDeX, fajnie, ze zamiesciles linka do naszych recenzji na tej stronie, [url="http://www.blu-ray.com/players/players.php?id=74&show=userreviews"]http://www.blu-ray.com/players/players.php...how=userreviews[/url]
FORUM rzadzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przeczytałem wszystko - zrozumiałem 30%.

Pomóżcie teraz i odpowiedźcie na pytanka:

1. to coś czyta płyty DVD+R DL, czy DVD-R DL, czy wogóle nie czyta Double Layer?
2. rozumiem ze to coś nie odtwarza *.avi, *.mkv?.
3. czy to cos super wypasione: "procesor Silicon Optix HQV" - powinno być także w telewizorze, odbiorniku satelitarnym i gdzies tam jeszcze?

Czy wogóle ktoś widział pudełko odtwarzające DVD, AVI, MKV - majace w sobie "prawie" wszystkie kodeki, czytajace napisy - coś co może obsługiwać kobieta?
Czyli: "wyjmij sobie kochanie z szafki płytkę jaką chcesz, tytuły są nadrukowane, naciśnij na tym czarnym pudełku pod telewizorem LOAD, włóż płytkę, przyciś LOAD, usiądź wygodnie w fotelu i nie przeszkadzaj bo oglądam mecz u siebie w pokoju."

Królestwo dam za coś takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='kecaw' post='117785' date='12.09.2008, 23:41 ']Czy wogóle ktoś widział pudełko odtwarzające DVD, AVI, MKV - majace w sobie "prawie" wszystkie kodeki, czytajace napisy - coś co może obsługiwać kobieta?
Czyli: "wyjmij sobie kochanie z szafki płytkę jaką chcesz, tytuły są nadrukowane, naciśnij na tym czarnym pudełku pod telewizorem LOAD, włóż płytkę, przyciś LOAD, usiądź wygodnie w fotelu i nie przeszkadzaj bo oglądam mecz u siebie w pokoju."

Królestwo dam za coś takiego.[/quote]

[url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=12423&st=0&p=117034&#entry117034"]http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=...mp;#entry117034[/url]

Ile płacisz :_bezradny: ?

PS. nie czyta wszystkich DVD, ot taka mała przypadłość.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie mówiłem że SLIMy to K*U*P*A , a nie mówiłem ? :_bezradny:

Ale temat nie o tym, więc nie śmiecić tu o jakichś "wynalazkach" ! :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pmcomp' post='117788' date='12.09.2008, 23:48 '][url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=12423&st=0&p=117034&#entry117034"]http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=...mp;#entry117034[/url]

Ile płacisz :_bezradny: ?[/quote]

Można coś takiego kupić gotowe?

Edytowane przez kecaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='kecaw' post='117785' date='12.09.2008, 23:41 ']1. to coś czyta płyty DVD+R DL, czy DVD-R DL, czy wogóle nie czyta Double Layer?
2. rozumiem ze to coś nie odtwarza *.avi, *.mkv?.
3. czy to cos super wypasione: "procesor Silicon Optix HQV" - powinno być także w telewizorze, odbiorniku satelitarnym i gdzies tam jeszcze?[/quote]

dot. Samsunga BD-P2500:

1. czyta
2. nie odtwarza, choć jesienią po wgraniu nowego softu będzie odtwarzał DviX'y czyli *.avi. O mkv zapomnij.
3. to dobre pytanie. Moim skromnym zdaniem powinno być w TV ale się nie spotkałem. Teraz Toshiba planuje wypuścić TV z prockiem Cell na pokładzie ("taki sam" jak w PS3). Dlatego producenci dają ulepszacze w odtwarzaczach czy amplitunerach. Służy to to w skrócie do poprawiania jakości sygnału SD. A dlaczego powinien być w TV? Bo wtedy wystarczyłby jeden do wszystkiego czyli do wszystkich urządzeń podpiętych do TV. I producenci zarobili by mniej kasy. A tak wpychają procki gdzie popadnie. Ot taka moja mała teoria spiskowa. Inaczej to się nazywa marketing.


Co do zakupu gotowego urządzenia, do którego dałem Ci link jest ... z tej samej stajni i nazywa się Popcorn Hour A-110. Musisz "tylko" do niego włożyć twardy dysk i po USB podłaczyć napęd DVD w zewnętrznej obudowie.
Ma niestety wielką wadę, bardzo niski, a ja stwierdzę że nawet ujemny :P WAF.
Jak byś nie wiedział WAF to Wife Acceptance Factor (tu dokładny opis: [url="http://en.wikipedia.org/wiki/Woman_acceptance_factor)"]http://en.wikipedia.org/wiki/Woman_acceptance_factor)[/url] :_bezradny: .
Wygląda po prostu obrzydliwie :):o .

A tu TOP-lista 10-u urządzeń "elektronicznych" o nieprzeciętnie wysokim WAF: [url="http://news.cnet.com/2300-1041_3-6129199-1.html?tag=mncol"]http://news.cnet.com/2300-1041_3-6129199-1.html?tag=mncol[/url] (pochwalę się: mam 3 przedmioty z tej listy :blink: )

Dlatego, jeżeli sprzedałbym Ci opisywanego Popcorna B-110 to cena byłaby kosmicznie wysoka z 3-ech powodów:
- złozyłem go dla siebie, chcę używać a nie sprzedawać (a dodam, że mam do niego jeszcze specjalną srebrną aluminiową walizkę :lol: )
- w takiej postaci jest nie do kupienia, trzeba go złożyć samemu albo komuś zlecić. Złożenie było pracochłonne i upierdliwe więc musi mieć wprost proporcjonalne przełożenie na cenę.
- trafia się potencjalny kupiec to trzeba go ogolić :P:lol:;)

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No nie - nie może być brzydki - to dla kobiety głownie!

" Telewizor musi wisieć na ścianie, musi się dać go przesunąć z pilota jak siedzę na swoim fotelu albo leżę na podłodze bo pod kątem żle widać , żadnych kabli po podłodze, kolumny w odcieniu mebli, te skrzynki metalowe w szafce i tylko czarne, a najlepiej żeby były schowane nie za szybą, ale pilot ma działać" itd

No nie jest lekko i tanio.

Ale przenieśmy sie na tamtan temacik - bo zaraz bedą wrzeszczeć że to nie tu :-) Edytowane przez kecaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='pmcomp' post='117793' date='13.09.2008, 00:20 ']Dlatego producenci dają ulepszacze w odtwarzaczach czy amplitunerach. Służy to to w skrócie do poprawiania jakości sygnału SD. A dlaczego powinien być w TV? Bo wtedy wystarczyłby jeden do wszystkiego czyli do wszystkich urządzeń podpiętych do TV.[/quote]

Ale procesor w amplitunerze też chyba nie jest złym wyjściem, do niego można wszystko podłączyć, oczywiście musi przyjmować też wszystkie rodzaje sygnału analogowego, a z tym bywa różnie.

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Dwa pytanka. Jedno troche nie z tej beczki ale powiazane.

OK tygodnia temu kupilem PS3. Z tej okazji na allegro wystawiłem P1400 (Sprzedał się).
Co teraz? Kupić P1500 czy czekać za P2500.

Czy narazie w ogole nie kupować i zostać przy PS3?
obecnie nie za czeto ogladam filmy BD ale jak juz wpadnie mi taka płytak to che sie tym cieszyć w pełni. Dlatego zstanawiam się czy czekać za P2500 z HQV?
Czy w ogóle to HQV przy moim LE40M87 cos da?

Poza tym co do dźwieku:
cyt. "...Mam 1400 i od niedawna mam PS3. Oba podpięte są do sr605.
Mam płytę z próbkami HD Samplerki. Kiedy odtwarzam na 1400 na ampku widzę ze jest dźwięk True HD a kiedy ten sam klip puszczam prze PS3 to ampek pokazuje mi DD. Dlaczego? Na PS3 widnieje info., ze ma dekoder True HD. Oba podpięte kablem HDMI 1.3a..."


Z góry dziekuję za odp.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostać przy ps3 :) To oczywista oczywistość :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Gmeru' post='117570' date='11.09.2008, 12:42 ']Ja stawiam jednak 2500 na pierwszym miejscu chociaż BD50 ma z kolei dodatkowe
ustawienia obrazu ale po co mi one jak mam to samo w TV? A reon to reon ; )[/quote]


[b]Czy można już zaryzykować twierdzenie, że każdy współczesny BR odtwarza obraz IDENTYCZNIE ???[/b]

Bo jeśli za chipsetem jest tylko wyjście na HDMI , to właściwie należałoby oceniać konstrukcje z różnymi
chipsetami , a np. porównanie Panasa (95pkt.) z Denonem 2500 (105pkt) można wsadzić między bajki ! ! !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam
mam pytanko do pmcomp:
Czy ten otwarzacz Samsung BD-P2500 czyta płyty DVD+R i DVD+R DL,
chodzi mi o format DVD-Video ?
Mam dużo płyt DVD nagranych na DVD+R i bardzo zainteresował mnie
ten model samsunga.
Przeczytałem sporo ale informacje są niejednoznaczne, wg specyfikacji
wychodzi, że czyta tylko płytki DVD-R.
pmcomp, ty testowałeś osobiście Samsunga BD-P2500, czy możesz mi
potwierdzić to, że odtwarzacz radzi sobie z płytnmi DVD+R i DVD+R DL ?
z góry dziękuję i pozdrawiam
dzięki za ciekawe i profesjonalne testy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='chico99' post='118830' date='17.09.2008, 07:17 ']Witam
mam pytanko do pmcomp:
Czy ten otwarzacz Samsung BD-P2500 czyta płyty DVD+R i DVD+R DL,
chodzi mi o format DVD-Video ?
Mam dużo płyt DVD nagranych na DVD+R i bardzo zainteresował mnie
ten model samsunga.
Przeczytałem sporo ale informacje są niejednoznaczne, wg specyfikacji
wychodzi, że czyta tylko płytki DVD-R.
pmcomp, ty testowałeś osobiście Samsunga BD-P2500, czy możesz mi
potwierdzić to, że odtwarzacz radzi sobie z płytnmi DVD+R i DVD+R DL ?
z góry dziękuję i pozdrawiam
dzięki za ciekawe i profesjonalne testy :D[/quote]

Nie testowałem płyt nagrywalnych DVD.
Testowalismy tylko nagrywalne BD. Nie mamy już dostępu do playera więc tego nie sprawdzimy.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
SAMSUNG lubi poddenerwować nabywców swoimi opisami, że nie lubi +
W praktyce nie powinno być jednak kłopotów z ich odtwarzaniem ( 1400 i 1500 latają aż miło )
No, ale faktycznie - chcesz mieć pewność, to musisz samodzielnie sprawdzić .



CENA 349 Euro ! ( u Krzyżaków ) Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...