Skocz do zawartości
Smartek

Poradnik HD, czyli kompletna instalacja i konfiguracja kodeków i playerów.

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatni build MPC HC czyta już listy plików bdmv.

1. Wypakowujemy zawartość archiwum z pierwszej strony poradnika stary build MPC HC,

2. Nadpisujemy najnowszym pobranym stąd Najnowszy build MPC HC

3. A na niego wypakowujemy eksperymentalny build MPC-HC-Beliyaal

Punkt drugi można teoretycznie pominąć, ja jednak go zostawiłem dla bezpieczeństwa, nie porównywałem różnic między plikami z ostatniego oficjalnego buildu i eksperymentalnego.

Do pełni szczęścia brakuje nam dekodowania tracków HD Audio i odczytu strumieni napisów PGS z plików m2ts.

Instalujemy ostatni build FFDShow by albain LINK

W zewnętrznych filtrach MPC HC dodajemy filtry FFDShow Audio Decoder jako preferowane do dekodowania dźwięku, dla pewności dodajemy i blokujemy filtry AC3Filters tak by nie były wykorzystywane. W opcjach tego ostatniego - zakładka System / Filter merit wybieramy opcję "Prefer other decoder" , podobnie robimy z Haali Media Splitter. Jeśli ciągle są wykorzystywane niewłaściwe filtry do dekodowania strumieni w plikach m2ts - zmniejszamy priorytety wykorzystania filtrów AC3Filter programem DirectShow Filter Manager - działa także na systemach Vista x64.

W wewnętrznych filtrach MPC HC - Internal Filters / Source filters odznaczamy matroskę.

Podczas odtwarzania plików m2ts , matroska ma być nieaktywna w trayu systemowym, a strumienie napisów PGS podobnie jak i audio powinny być w pełni identyfikowane i opisane (nazwa , rodzaj języka). Jeśli tak nie jest to prawdopodobnie Haali jest nadal w użyciu.

Pisane z głowy , uaktualnię i uzupełnię w wolnej chwili ...

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieją jakieś kodeki żeby odtworzyć DTS-HD?? Bo po ściągnięciu pliczku z tym formatem okazało się że idzie tylko w 5.1 ;/

W WMC w audio jest DTS channal: 6, a nie 8. Kodeki to K-lite Mega. Co mi idzie zobaczyłem w Creative Control Panel - Audio Creation Mode gdzie mam wyszczególniony każdy z 8 kanałów osobno.

Spec. pliczku:

Ogólne

Nazwa: :7.1 DTS-HD SFX.m2ts

Format : BDAV

Format/Informacja : BluRay Video

Rozmiar pliku : 49,5 MB

Czas trwania : 17s 642ms

Całkowita przepływność bitów : 23,5 Mb/s

Maksymalna całkowita przepływnoś: 48,0 Mb/s

Wideo

Format : AVC

Format/Informacja : Advanced Video Codec

Profil formatu : High@L4.1

Ustawienia formatu, CABAC : Tak

Ustawienia formatu, poklatkowy : 4 klatki

Czas trwania : 17s 584ms

Szerokość : 1.920 pikseli

Wysokość : 1.080 pikseli

Proporcje obrazu : 16/9

Szybkość wyświetlania klatek : 29,970 kl/s

Standard : NTSC

Rozdzielczość : 24 bity

Kolorymetria : 4:2:0

Rodzaj skanu : MBAFF

Audio

ID : 4352 (0x1100)

ID menu : 1 (0x1)

Format : DTS

Format/Informacja : Digital Theater Systems

Profil formatu : MA

Czas trwania : 17s 642ms

Rodzaj przepływności : Zmienna

Kanały : 8 kanałów

Rozmieszczenie kanałów : Front: L C R, Surround: L C C R, LFE

Częstotliwość próbkowania : 96,0 KHz

Rozdzielczość : 24 bity

Z góry Thx za odp :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładam że nie masz interfejsu potrzebnego do wpuszczenia dźwięku 7.1 , poza tym nie masz karty Xonar z HDMI 1.3 więc jak niby miałby ten sygnał DTS-HD 7.1 być wysłany do amplitunera.

Jeśli masz podłączenie analogowe 7.1 to możesz ten sygnał zdekodować filtrami Cyberlink Audio i w ten sposób wypuścić do ampa/głośników , po HDMI podobnie tyle że sygnał zostanie tymi sami filtrami zdekodowany do LPCM 7.1 , SPDIF cyfrowy lub optyczny jak wiadomo może wypuścić maksymalnie jedynie sygnał 6.1 (DTS-ES , DD-EX) i też pod warunkiem że taki sygnał core jest zawarty w danym strumieniu DTS-HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z kompa analogowymi idzie od razu do głośników. Zobaczę jak będzie z tymi filtrami Cyberlink'a.

Btw wiesz czym mam doprowadzić sygnał optyczny do kompa? Bo karta creativa (to wejście z panelu) przyjmuje tylko 2.1 :/ chciałem z tunera puścić dźwięk na kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zastosowaniu instrukcji z tematu po otworzeniu folderu z plikiem .mkv [nie muszę nawet klikać ani nic robić] od razu wywali mi błąd explorer.exe i jedyne co mi pozostaje to kliknąć na zamknij.

System to vista home premium. Dodam że jeszcze miesiąc temu [przed formatem] miałem wszystko skonfigurowane identycznie i błąd nie występował.

Ktoś wie co może powodować tę anomalię?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem podobne problemy na XP przy włączonym wyświetlaniu podglądu miniaturek na filmie, na pewno winne są kodeki może zainstalowałeś coś zbędnego albo masz konflikt filtrów - stawiam na ffdshow. Wywal wszystkie a przy ponownej instalacji najnowszych K-Lite pozwól by program naprawił błędne wpisy w rejestrze dotyczące kodeków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po zastosowaniu instrukcji z tematu po otworzeniu folderu z plikiem .mkv [nie muszę nawet klikać ani nic robić] od razu wywali mi błąd explorer.exe i jedyne co mi pozostaje to kliknąć na zamknij.

Może jakaś aplikacja dodała .mkv do listy "podglądu mediów" w eksploratorze. Jeśli tak, to wystarczy skasować klucz "PropertyHandler" w rejestrze:

Start -> Uruchom -> regedit

znajdz i skasuj klucz:

HKEY_CLASSES_ROOT/SystemFileAssociations/.mkv/shellex/PropertyHandler

tak przy okazji, warto skasować klucz: HKEY_CLASSES_ROOT/SystemFileAssociations/.avi/shellex/PropertyHandler , dzięki temu eksplorer nie będzie włączał podglądu (blokował na chwilę) plików .avi po podświetleniu ich w eksploratorze

można też załatwić bezsensowny podgląd mediów w eksploratorze na amen, wyrejestrowując odpowiednią bibliotekę:

Start -> Uruchom -> regsvr32 /u shmedia.dll

(jeśli zajdzie potrzeba, można zarejestrować ją znowu: regsvr32 shmedia.dll )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może jakaś aplikacja dodała .mkv do listy "podglądu mediów" w eksploratorze. Jeśli tak, to wystarczy skasować klucz "PropertyHandler" w rejestrze:

Start -> Uruchom -> regedit

znajdz i skasuj klucz:

HKEY_CLASSES_ROOT/SystemFileAssociations/.mkv/shellex/PropertyHandler

tak przy okazji, warto skasować klucz: HKEY_CLASSES_ROOT/SystemFileAssociations/.avi/shellex/PropertyHandler , dzięki temu eksplorer nie będzie włączał podglądu (blokował na chwilę) plików .avi po podświetleniu ich w eksploratorze

można też załatwić bezsensowny podgląd mediów w eksploratorze na amen, wyrejestrowując odpowiednią bibliotekę:

Start -> Uruchom -> regsvr32 /u shmedia.dll

(jeśli zajdzie potrzeba, można zarejestrować ją znowu: regsvr32 shmedia.dll )

Dzięki pomogło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki pomogło :)

:)

Ja bym nawet do poradnika dorzucił wyrejestrowanie podgladu, bo przy częstej zmianie meritu kodeków winda głupieje i eksplorer wywala się regularnie. Sporo ludzi bawiących się kodekami wybiera wtedy reinstal jako wyjście, bo świeża winda w której merit każdego kodeka nie był sto razy zmieniany zachowuje się znowu ok, tyle że do czasu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie (prosbe) zwiazana z konfiguracja kodekow AUDIO. Przeczytalem ten poradnik (dzieki za niego), skofigurowalem wszystko (odnosnie audio) jak opisane i mam maly (a tak naprawde duzy) problem. Odtwarzany dzwiek co kilkadziesiat sekund przerywa. Jest to taki krotki zanik na ulamek sekundy. Zauwazylem ten problem przy plikach mkv i formatach AC3 i DTS. Probowalem 2 roznych playerow:

-MPC HC- z wykorzystaniem DVXA do VIDEO i wewnetrznych dekoderow audio

-KMP bez akceleracji VIDEO i z zewnetrznymi dekoderami.

I tu i tu jest ten sam problem.

Uzywam zewnetrznej karty USB z SPDIF SWEEX (C-media). Ampli to ONKYO 504. Sprzet ladnie wykrywa DTS czy DD, wszystko wydaje sie byc ok, no ale wystepuja te krotkie przerwy.

Ktos ma pomysl gdzie moze lezec problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie (prosbe) zwiazana z konfiguracja kodekow AUDIO. Przeczytalem ten poradnik (dzieki za niego), skofigurowalem wszystko (odnosnie audio) jak opisane i mam maly (a tak naprawde duzy) problem. Odtwarzany dzwiek co kilkadziesiat sekund przerywa. Jest to taki krotki zanik na ulamek sekundy. Zauwazylem ten problem przy plikach mkv i formatach AC3 i DTS. Probowalem 2 roznych playerow:

-MPC HC- z wykorzystaniem DVXA do VIDEO i wewnetrznych dekoderow audio

-KMP bez akceleracji VIDEO i z zewnetrznymi dekoderami.

I tu i tu jest ten sam problem.

Uzywam zewnetrznej karty USB z SPDIF SWEEX (C-media). Ampli to ONKYO 504. Sprzet ladnie wykrywa DTS czy DD, wszystko wydaje sie byc ok, no ale wystepuja te krotkie przerwy.

Ktos ma pomysl gdzie moze lezec problem?

Mam to samo.

Karta to MAudioAudiophile 24/96, połączone coaxialem z ampli. Na ampli wykrywa DTS ale przy odtwarzaniu rwie dźwięk.

Jeszcze nie mam rozwiązania problemu, wszelkie sugestie mile widziane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Upewnij się że przy wypuszczaniu sygnału jako bitstream korzystasz player korzysta tylko z jednego wybranego filtra ac3filter lub ffdshow audio , z każdym powinien zadziałać podobnie. Jeśli wybrany filtr pomimo jego wybrania nie jest aktywny lub inny także działa w tle to odpowiednio trzeba tym zbędnym pozmniejszać priorytety - DSFMgr.

Jeśli to Vista to można w panelu sterowania we właściwościach audio danego urządzenia, wyłączyć w zaawansowanych opcjach "Give exclusive mode applicatiotions priority" jest jeszcze jakaś wartość w rejestrze systemowym która zmienia czas reakcji odpowiedzi i tzw. responsywność systemu ale to już należy dobrać eksperymentalnie.

Przy zbyt dużej wartości - player odtwarzający bitstream DD/DTS przy spauzowanym filmie gubi sygnał i wysyła do amplitunera flagę PCM, przy zbyt małej także dzieją się cuda. Takie sytuacje dotyczą zwłaszcza serwerowego 2008 , ale przy viście także mają miejsce.

Napiszcie najpierw jakie to systemy, walczę w tej chwili z padniętym system i nie mam nawet jak doszukać się szczegółów których po prostu nie pamiętam...

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja mam VISTA HOME BASIC. Dzieki za wstepne wskazowki, mecze sie juz z tym ponad tydzien. Na razie eksperymentuje z roznymi ustawieniami filtrow/roznymi sterami do karty. Niestety ciagle to samo. Rozumiem, ze do sprawdzenia/wylaczenia filtrow moge uzyc programu DSFMgr? Czy dziala on pod VISTa? W opisie pliku na stronie domowej nie ma wzmianki o tym systemie.

Edytowane przez kamcyk26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam VISTA HOME BASIC. Dzieki za wstepne wskazowki, mecze sie juz z tym ponad tydzien. Na razie eksperymentuje z roznymi ustawieniami filtrow/roznymi sterami do karty. Niestety ciagle to samo. Rozumiem, ze do sprawdzenia/wylaczenia filtrow moge uzyc programu DSFMgr? Czy dziala on pod VISTa? W opisie pliku na stronie domowej nie ma wzmianki o tym systemie.

Działa pod każdym systemem MS : XP/W2K3/W2K8 , Vista, Win7 x32/x64 . Zmniejsz priorytety pozostałych filtrów audio powiązanych z wysyłaniem bitstreamu (Cyberlink, Arcsoft ... ) a zwiększ tych wykorzystywanych (AC3Filter lub FFDshow Audio) .

Jeśli chodzi o rwanie dźwięku to kluczową rolę spełniają także sterowniki karty dźwiękowej , miałem podobne objawy przy korzystaniu ze sterowników ATi/AMD i Realtekowych "made by Gigabyte" na karcie HD4870 - nawet przy głośnikowym teście konfiguracyjnym DD/DTS , dźwięk za szybko wygasał po czym amp przełączał się w tryb PCM, efekt był taki że krótkie sample nie były wcale słyszalne. Po zmianie na oryginalne Realteki problem prawie całkowicie zniknął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem zostal znaleziony. To nie wina karty dziwekowej, jej sterownikow ani filtrow. Winowajca to moj laptop (DELL Studio 1537), a konkretnie za wysoki tzw DPC latency w systemie. Parametr ten okresla czas odpowiedzi systemu, ktora moze byc zbyt dluga powodujac problemy przy wysylaniu audio w czasie rzcezywistym. W moim przypadku glowna wine ponosi karta Wifi, ale nawet bez niej DPC latency jest zbyt dlugie (choc chyba juz nie powoduje slyszalnych dropow).

Dzieki apatch za naprowadzenie na zrodlo problemu.

A teraz ku przestrodze: z tego co znalazlem w necie, wiekszosc modeli laptopow DELLa ma ten sam problem! Szczegolnie uciazliwy jest on na laptopach serii STUDIO, ale wystepuje ten w innych modelach. Problem zalezy od hardwaru i jest bardzo trudny do wyeliminowania. Praktycznie uniemozliwia on profesjonalna obrobke audio oraz uzyskanie wysokiej jakosci dzwieku na zestawach KD.

Zanim kupicie jakiegos DELLa dobrze sie zasntanowcie.

Podaje tez link do strony, dzieki ktorej znalazlem ten blad. Jest tam male narzedzie do sprawdzania DPC latency:

http://www.thesycon.com/deu/latency_check.shtml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

co moze byc przyczyna ze w subedit playerze napisy sciagniete przez napiprojekt sa idealne, natomiast odtwarzajac ten sam film z tymi samymi napisami w KMplayer sa zupelnie nie zsynchrnizowane?

poprawka: jezeli uruchamia sie z napisami i nie przewija to pozostaja prawidlowe, przewiniecie powoduje rozjazd

Edytowane przez wunat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co moze byc przyczyna ze w subedit playerze napisy sciagniete przez napiprojekt sa idealne, natomiast odtwarzajac ten sam film z tymi samymi napisami w KMplayer sa zupelnie nie zsynchrnizowane?

poprawka: jezeli uruchamia sie z napisami i nie przewija to pozostaja prawidlowe, przewiniecie powoduje rozjazd

W SubEdicie zapisz te napisy w formacie czasowym a nie klatkowym lub wyeksportuj do .srt (tez beda czasowe) i nie bedzie sie rozjezdzalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisy txt czy srt pod KMP ? Te pierwsze nigdy nie były prawidłowo obsługiwane przez KMP, musisz je przekonwertować do srt z właściwym fps. Jeśli srt się rozjeżdżają przy przewijaniu to albo używasz vobsuba albo masz syf w kodekach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

w takim razie mam chyba syf w codekach, w systemie vob suba nie widze, nie podlacza sie tez w pasku, czyli najlepiej wyczyscic wszystkie kodeki i od nowa zaczac?

edyta: konwersja na srt nie pomogla.

Edytowane przez wunat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomniałem sobie że miałem kiedyś podobne objawy co gorsza napisy dopasowuję właśnie w KMP, odpal jeszcze edytor napisów w KMP (ALT + Q) i sprawdź jeszcze czy użycie z klawiatury znaków [ i ] przesuwa napisy w czasie - jeśli nie to winna jest kombinacja kodek + renderer i masz identyczny przypadek jak u mnie , VMR w każdej odmianie sprawia najwięcej kłopotów a Overlay najmniej, użycie filtrów ffdshow do obrazu i wyświetlanie przez niego napisów też wprowadza dodatkowe problemy szczególnie jeśli napisy są wmuxowane w mkv a plik podzielony na kilka części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

niestety, tak jak piszesz nie zmienia dokladnie nic.

Edytowane przez wunat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We wczorajszym wydaniu Autoruns for Windows v9.5 pojawiła się nowa zakładka "Codecs" pozwalająca na wywalenie ładowanych w trybie autostartu niepotrzebnych kodeków. Szczególnie tych "File not found" których głupawy windows nie pozwala wyrejestrowac mimo, że ich nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie skonfigurowalem wszystko wedlug poradnika na Windows 7 RC i dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie skonfigurowalem wszystko wedlug poradnika na Windows 7 RC i dziala.

Powiem więcej, pod Win7 można się obejść praktycznie bez żadnej konfiguracji kodeków, te wbudowane zajmą się wszystkim zarówno dekodowaniem H264/VC-1/MPEG2 jak i bitstreamem DD/DTS. Z kilku względów nawet wskazane jest korzystanie z nich. W razie problemów z wykorzystaniem zewnętrznych filtrów można już się posłużyć specjalnym narzędziem które nam to ułatwi. LINK

Także korzystam od kilku dni z Win 7 x64 i jak na razie jestem z niego bardzo zadowolony, ma kilka poważnych wad ale praktycznie wszystkie da się obejść i jakoś rozwiązać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się zapytać, czy kodeki PowerDVD9 różnią się jakość znacząco od tych w PowerDVD8? Ponieważ KMPlayer za chiny nie chce widzieć kodeków z wersji 9 - natomiast z wersji 8 widzi bez najmniejszego problemu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...