Skocz do zawartości
Smartek

Poradnik HD, czyli kompletna instalacja i konfiguracja kodeków i playerów.

Rekomendowane odpowiedzi

@Kidzi

Nie instaluj DirectVobSub bo skopiesz sobie akcelerację DXVA, a możliwe że także kilka innych rzeczy, korzystaj z wewnętrznego wyświetlania napisów w playerze.

@Zakochany

Zdekodowany sygnał na pokładzie peceta wyjdzie po łączu cyfrowym jako uprzestrzenniony PCM 2.0 i tak trafi do ampa, bitstream po SPDIF trafi jako nie ruszony sygnał DD/DTS. Sprawdź sam bo w zależności od reszty konfigu - sprzęt/software, może to mieć wpływ na wypluwany sygnał cyfrowy lub nie. Lampki na ampie prawdę Ci powiedzą. :D

Edytowane przez apatch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolega apatch dobrze pisze - patrz na lampeczki na amplitunerze ;-).
Odnośnie nieszczęsnego DirectVobSuba - on instalował się bodajże z K-Lite'em.
Jego [b]nie używamy[/b] stąd moja wzmianka o nim w tekście - należało go zablokować w MPC HC na stałe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spieszę poinformować, że poradnik na sprzęcie z podpisu też daje radę - znaczy dla ATi jest również przydatny :) Odpowiednik PureVideo HD - Avivo HD mamy darmowo w sterowniku. Tylko zdaje się trzeba zaciągnąć całą paczkę 'Catalyst Software Suite', bo w opcji 'Display Driver' chyba tego nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Mam pytanko. Zrobiłem wszystko jak opisano na pierwszej stronie. Działa. Ale ja przy odtwarzaniu DVD chciałbym używać Nvidia Pure, kombinuje i ikonka w pasku zadań sie nie pokazuje. Ciagle używa MPEG2 Gabest, co przełączyć aby to działało ?

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Najgorszy77' post='136620' date='14.12.2008, 12:32 ']Witam,

Mam pytanko. Zrobiłem wszystko jak opisano na pierwszej stronie. Działa. Ale ja przy odtwarzaniu DVD chciałbym używać Nvidia Pure, kombinuje i ikonka w pasku zadań sie nie pokazuje. Ciagle używa MPEG2 Gabest, co przełączyć aby to działało ?

Pozdrawiam,[/quote]

Zmienić filtr dekodujący i splitter MPEG2 - na ten Nvidii jeśli jest dostępny, jeśli nie to na jakiś zgodny z DXVA - np. Cyberlinkowy , przyznam że tego nie sprawdzałem bo unikam produktów zielonych goblinów. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jako zewnętrzny jest ustawiony Pure i działa ale jak wyłącze korzystanie z wewnętrznych. Chodzi mi o to aby używać wszystkiego tak jak w opisie z pierwszej strony ale tylko do dvd tego pure. Nie wiem co mam zazanczyć bądz odhaczyć w wewnętrznych. A w spliterze nie mam nigdzie tego nvidia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W takim razie nie zmieniaj nic ani w filtrach wewnętrznych ani zewnętrznych - tylko w zakładce DVD settings / Decoder.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i wielkie dzięki kolego. O to mi właśnie chodziło. Ja nawet lubie zielonych i dlatego próbuje wszystkiego co mają. Wykorzystanie tego PURE zaoowocowało spadkiem zużycia proca z 8% do 3%. Nie to żebym potrzebował przy C2D ale wiesz jak jest ...

Wielkie dzięki jeszcze raz.

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam ogromny problem. Postepowalem zgodnie z instrukcja na 1 stronie, lecz nadal film (1080i - 1440x1088 - kodek: H.264) mi sie zacina.
Posiadam laptopa Fujitsu Siemens Amilo Li1718 z parametrami:
Intel Core Duo 1,86 Ghz
1Gb RAM
ATI RADEON EXPRESS 200M Series
System Vista

Prosze o pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ATI RADEON EXPRESS 200M Series jest oparty na GPU - Radeona X300 i raczej tu jest problem, za słaba grafika z brakiem wsparcia DXVA, procesorowi też niestety trochę brakuje mocy. Aż dziwne że takiego lapa sprzedają z Vistą - no ale takie mamy czasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie moze mi pomozecie bo mam maly problem, zrobilem wszystko wg. poradnika i mam klopot. wytlumacze o co mi chodzi ;)

1.Mam film np. [b]Hancock.2008.Unrated.720p.BluRay.DTS.x264-iLL[/b] lub [b]300.2006.720p.BluRay.DTS.x264-ESiR[/b]
i jesli wlacze Generator Video: VMR9 Renderless (HQ Napisów) wszystko gra dobrze a gdy uzyje Generatora Video Haali, wyskakuje blad. Dzwiek leci lecz nie ma obrazu. SS do bledu: [code]http://c.wrzuta.pl/wi13747/7d9140a10011ed894968e516/12?type=i&key=65wBLwBXk6&ft=f[/code]

2.Natomiast gdy wlacze: [b]I.Am.Legend.2007.2in1.1080p.BluRay.DTS.x264-ESiR[/b] lub [b]Transformers.2007.HD-DVDRip.1080p.DTS.2DVD.x264-CHD-DiSC1,2[/b] Musze uzyc Generatora Video Haali. bo gdy mam Generator Video: VMR9 Renderless (HQ Napisów)- dzwiek leci a obraz po 2 lub 1 sek.sie zatnie na dobre.

3.[b]Tropic.Thunder.2008.DirCut.720p.BluRay.DTS.x264-ESiR[/b] w tym przypadku dziala kazdy generator i po porownaniu :
[b]Generator Video: VMR9 Renderless (HQ Napisów)[/b] z [b]Generatora Video Haali[/b] Obraz jest lepszy w Generatorze Video Haali


Problem tyczy sie KMPlayer. Pomogl by ktos do pkt.1 i 2 ???

Edytowane przez Zwierz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Apatch pisał o tym nie raz, nie ma rozwiązania idealnego. Trzeba przywyknąć do przełączania się między generatorami, na dodatek czasem są problemy z synchronizacją napisów na różnych generatorach...

Niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
najłatwiej jest nic niegrzebać w kodekach, ja poszłem po łatwiźnie zainstalowałem najnowszy k-lite codec pack, allplayer z napiproject, reclock, jedynie co zmieniłem w kodekach to ac3filter żeby dźwiek szedł cyfrowo do ampli i zero problemów, wszystko idzie bez problemowo na słabym sprzęcie a mam ponad setke filmow mkv 720p i 1080p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że Allplayer to jedynie namiastka playera, i pewnie użyty najsłabszy jakościowo kodek CoreAVC. Ale tak to jest jest się godzisz na to co dostajesz nie wnikając w szczegóły a nie wybierasz rozwiązania dającego najlepszą jakość obrazu i dowolność modyfikacji ustawień. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='apatch' post='141541' date='11.01.2009, 16:31 ']Tylko że Allplayer to jedynie namiastka playera, i pewnie użyty najsłabszy jakościowo kodek CoreAVC. Ale tak to jest jest się godzisz na to co dostajesz nie wnikając w szczegóły a nie wybierasz rozwiązania dającego najlepszą jakość obrazu i dowolność modyfikacji ustawień. :lol:[/quote]

po złozeniu sprzetu zrobiłem tak jak napisane jest w tym poradniku i musze przyznać że różnicy nie widze miedzy tym co ja poszłem po łatwiżnie, fakt że widze różnice miedzy 720p a 1080p ale używanie ustawień z tego poradnika nie dało mi komfortu wrecz odwrotnie komplikacje jak odtworzyć by było jak najlepiej, wole uruchumiać film jak małpa, jeden player do wszystkiego. Oczywiście nie potepiam pracy włożonej w ten poradnik wrecz odwrotnie chwała i pokłon dla autora :) ale jak dla mnie to za dużo gimnastyki, jedynie to co mnie denerwowało to to że obraz mi potrafił raz na jakiś czas na ułamek sekundy szarpnąć ale Reclock załatwił sprawe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
NIE MA ROZWIĄZAŃ idealnych, co powtarzam po raz kolejny.
Sam piszesz, że używając jednego playera musiałeś np. kombinować z Reclockiem - to kolejny przykład na to, że nie da się ustawić wszystkiego perfekcyjnie, w jednym playerze i "na stałe".

Twoje rozwiązanie:
1. Na słabszych konfiguracjach może lekko ciąć,
2. Nie wspiera DXVA (większość filmów 1080p w mkv jest w profilu, który to umożliwia),
3. Użycie starszych kodeków (pewnie nie ma możliwości wyboru zewnętrznych filtrów w AllPlayerze) spowoduje, że nie uzyskasz możliwie najlepszej jakości obrazu.

Poradnik powstał głównie dla osób początkujących, ale także dla tych, którzy chcą wycisnąć ze sprzętu najwięcej jak się da, uzyskując jednocześnie możliwie najlepszą jakość obrazu i dźwięku.

Wiem, że jest mnóstwo osób, które - jak Ty - nie chcą się w to bawić, ładują pierwszy lepszy kodek-pack, instalują ulubionego playera i oglądają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Smartek' post='141721' date='12.01.2009, 15:43 ']NIE MA ROZWIĄZAŃ idealnych, co powtarzam po raz kolejny.
Sam piszesz, że używając jednego playera musiałeś np. kombinować z Reclockiem - to kolejny przykład na to, że nie da się ustawić wszystkiego perfekcyjnie, w jednym playerze i "na stałe".

Twoje rozwiązanie:
1. Na słabszych konfiguracjach może lekko ciąć,
2. Nie wspiera DXVA (większość filmów 1080p w mkv jest w profilu, który to umożliwia),
3. Użycie starszych kodeków (pewnie nie ma możliwości wyboru zewnętrznych filtrów w AllPlayerze) spowoduje, że nie uzyskasz możliwie najlepszej jakości obrazu.

Poradnik powstał głównie dla osób początkujących, ale także dla tych, którzy chcą wycisnąć ze sprzętu najwięcej jak się da, uzyskując jednocześnie możliwie najlepszą jakość obrazu i dźwięku.

Wiem, że jest mnóstwo osób, które - jak Ty - nie chcą się w to bawić, ładują pierwszy lepszy kodek-pack, instalują ulubionego playera i oglądają.[/quote]

I tu cię zaskocze
E1200(oc 2.6ghz), ga-73pvm-s2h(integra hdmi), 2gb, najnowszy k-lite, najnowszy reclock i zero nawet lekkich szarpań (cpu max80% przy mkv1080p a blu-ray w pdvd8 70% co mnie zdziwiło) ale tak jak napisałeś NIE MA ROZWIĄZAŃ idealnych i każdy komputer będzie inaczej reagował. Porównałem nawet jakość pewnego filmu z płyty blu-ray na tym kompie gdzie w porywach jest 40mega a stacjonarnych samsungu od brata - brak różnicy jakości. Tak poza tematem myślę że ważne też są kable gdyż zauważyliśmy jeden mankament samsung podłączony był do lcd tanim kablem hdmi i zaczęło lekko szarpać przy szybkich scenach, czyżby winne też są kable, po przełączeniu na mój kabel o śr 12mm znikł efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może kable typowo no-name miałyby jakieś problemy z przesyłem obrazu, ale myślę, że te tańsze firmowe nie powinny robić różnicy - w końcu to obraz cyfrowy, albo jest albo go po prostu nie ma.

Poza tym masz aktualnie szybki procesor - od 2,8 GHZ powinno zniknąć 95% problemów, więc Twoje 2,6 GHZ musi dawać radę siłą rzeczy ;-).
Ale pomyśl o tych 1,8 GHZ < x < 2,6 GHZ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kable robia roznice... HDMI przesyla znaczne ilosci danych i kazde zaklocenie, powoduje, ze tracisz jakosc sygnalu... A poniewaz to sygnal cyfrowy, wiec zagubione bity wplywaja na to, co widzisz (a reczej czego nie widzisz) na ekranie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie z mojej strony - udalo sie komusc odpalic dekodowanie poprzez DVXA i renderer EVR?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='zuber1979' post='142528' date='16.01.2009, 18:00 ']Pytanie z mojej strony - udalo sie komusc odpalic dekodowanie poprzez DVXA i renderer EVR?[/quote]

Sprawdziłem specjalnie dla Ciebie :lol: , działa zwykły EVR , nie ten drugi EVR Custom Pres. - ten powoduje błąd i zamknięcie MPC HC.
Działają z pełnym wsparciem DXVA kompatybilne enkody i strumienie BD.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Uzywam KMPlayera i uzycie w nim DVXA + EVR = zwis. Odwarzacz ma czarny ekran, czas nie leci i zuzycie proca max.

Natomiast DVXA + VMR9 smiga, tylko jednak EVR jest duzo plynniejsze i u mnie nie powoduje tearingu.

Probowalem zarowno codeci z CinemaPlayera jak i z MPC (MPCVideoDec.ax).


Sprawdzalem rowniez w MPC-HC - MPCVideoDec.ax dziala z EVR tylko bez DXVA, a Cyberlink sie wiesza przy EVR. Edytowane przez zuber1979

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@apatch - pytanie jeszcze, jakiego systemu uzywasz? XP czy Vista? bo ja XP.

Czytalem gdzies, ze EVR dziala z DXVA, ale tylko z DXVA2, ktore jest jedynie pod Vista. XP ma tylko DXVA1. Prawda to? Edytowane przez zuber1979

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
takie szybkie pytanie, bo nie mogę tego znaleźćw instrukcji do lapka. Czy ktoś z was wie, czy geforce 9300 montowany w laptopach wspiera w jakiś sposób dekodowanie x264/materiału w hd ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wedlug tabelki na tej stronie: [url="http://www.nvidia.com/page/purevideo_hd.html"]http://www.nvidia.com/page/purevideo_hd.html[/url] -> PureVideo HD Support Table

GeForce 9300 w pelni wspiera DXVA (PureVideo HD).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...