Skocz do zawartości
Smartek

Poradnik HD, czyli kompletna instalacja i konfiguracja kodeków i playerów.

Rekomendowane odpowiedzi

Hej! Czy podana w pierwszym poście liczba tytułow wspierajacych DXVA jest aktualna? Z wielu plików w kontenerze mkv tylko jakieś pojedyncze tytuły udało mi się odpalić (pozostałe lecą ale z obrazu robi się kolorowe mrowisko), bez problemu działają w zasadzie tylko zrzutki z satelity w kontenerze ts. Próbowałem wszystkich możliwych rendererów z evr włącznie. Co ciekawe z wszystkimi działa poza haali z którym film idzie, ale bez akceleracji sprzętowej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście, że jest :-).
Co chwilę zdarzy mi się ściągnąć nowe tytuły ze wsparciem DXVA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Sober' post='130518' date='11.11.2008, 01:31 ']Hej! Czy podana w pierwszym poście liczba tytułow wspierajacych DXVA jest aktualna? Z wielu plików w kontenerze mkv tylko jakieś pojedyncze tytuły udało mi się odpalić (pozostałe lecą ale z obrazu robi się kolorowe mrowisko), bez problemu działają w zasadzie tylko zrzutki z satelity w kontenerze ts. Próbowałem wszystkich możliwych rendererów z evr włącznie. Co ciekawe z wszystkimi działa poza haali z którym film idzie, ale bez akceleracji sprzętowej...[/quote]

Bo stream z satki to zazwyczaj w pełni kompatybilny z dxva - profil 4.0, jeśli próbujesz uzyskać akcelerację w playerze MPC HC to wypróbuj kilka jego wersji w kombinacji z różnymi sterownikami karty graficznej , wiem że sporo z tym zabawy ale ma to kluczowe znaczenie i sprawdź najpierw programem mediainfo profil kodowania pliku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki apatch, jak zwykle miałeś rację - zainstalowałem najnowsze sterowniki beta do grafiki i większość (bodaj poza jednym) filmów odpaliła mi w MPC ze sprzętowym wspomaganiem, mimo iż z tego co sprawdziłem wszystkie nowe reencody są w profilu 5.1. Rewelka :) Wraz z reclockiem płynność jest idealna.

Sprawdziłem jeszcze scenę którą mi kiedyś podałeś jako super wymagającą z uwagi na duży bitrate z filmu Cloverfield - co ciekawe jest bardzo duża różnica w jakości między kodekiem z powerdvd8 a coreavc. Odtwarzając programowo obraz wygląda dużo lepiej, nie ma tyle szarego szumu... druga ciekawostka - moje 9500GT na tej jednej scenie potrafi przyciąć przy sprzętowym dekodowaniu... ale to w ogóle wymagający reencode, bo to jedyny film na jaki do tej pory trafiłem z którym momentami ma problem mój core2duo 1,86 przy odtwarzaniu przez coreavc ;-)

PS: Wiem że śledzisz zagraniczne fora - powiedz jak aktualnie wygląda sprawa z odtwarzaniem zrzutów BD, HD-DVD? PDVD z tego co sprawdzałem zablokował już taką możliwość. Pamiętam że kiedyś udało mi się odpalić odtwarzanie gołych strumieni (bez menu itp) w MPC i nawet ładnie to chodziło, pytanie czy dałoby się to odpalić w MPC z dekodowaniem sprzętowym? :D Może by zrobić jakiś poradnik? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.
Mam pytanie w związku z powyższym poradnikiem.
Podczas konfiguracji KMPlayera i kliknięciu na "C" przy "VC-1 Wideo" nic się u mnie nie dzieje, nie mogę odnaleźć wpisu "VC-1" i wybrać "wmv9" . Jaka może być tego przyczyna? Instalowałem i konfigurowałem wszystko zgodnie z poradnikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='matteo001' post='133139' date='25.11.2008, 22:22 ']Witam.
Mam pytanie w związku z powyższym poradnikiem.
Podczas konfiguracji KMPlayera i kliknięciu na "C" przy "VC-1 Wideo" nic się u mnie nie dzieje, nie mogę odnaleźć wpisu "VC-1" i wybrać "wmv9" . Jaka może być tego przyczyna? Instalowałem i konfigurowałem wszystko zgodnie z poradnikiem.[/quote]
Mam to samo - nie zainstalował się poprawnie ffdshow. Spróbuj odpalić konfigurację ffdshow video - nic z tego. Niestety u mnie nie pomogło nawet odinstalowanie pakietu i zainstalowanie na nowo. Coś jest pokrzaczone w rejestrze i czuje, że pomóc może reinstalka systemu - no bo jak wyrzucić wszystkie powiązane wpisy z rejestru? Apokalipsa normalnie. Znaczy - dało by się, są programy do monitorowania rejestru i zapamiętują stare wartości przy zmianie.
Co ciekawe - po instalacji kmplayera i przystąpieniu do konfigurowania, w kroku w którym należy wybrać odpowiedni kodek zewnętrzny - * ffdeshow - poprzez wykrycie kodeków w systemie - nie jest on wykrywany i dodawany do listy. Musiałem dodać go ręcznie przez przycisk "Dodaj kodek systemu".
Oczywiście mam pytanie - czy ktoś natrafił na taką sytuację i udało mu się jakoś uzdrowić system? Oczywiście wdzięczność gwarantowana :)

Edytowane przez jaredj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK - z innym ffdshow jeszcze nie próbowałem. Skonfigurowałem MPC HC wg Twojego poradnika i odtwarza mi to co chciałem - czyli 1080p - na prawie nie podkręconym procku, bez wspomagania DXVA (bo karta to tylko X1950Pro) przy rozdzielczości ustawionej na 1920x1200 bez zacięć. W tym samym czasie KMPlayer się nie wyrabia a skonfigurowany również wg poradnika (oprócz ffdshow ma się rozumieć).
Dzięki.
Teraz sprawdzę tylko jak z napisami idzie - w mkv są angielskie i nie jest to problemem ale chcę zobaczyć jak to wszystko sobie poradzi z zewnętrznymi.

Congrats budy :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź prościej , na K-lite'y sporo osób narzeka ale mają opcję Codec Tweak Tool, zaznaczasz dwie pierwsze opcje z góry - naprawa kodeków i filtrów i jest szansa że FFDShow wstaną.

@matteo001

Nic się nie dzieje bo nie widzi żadnego kodeka do VC-1, w FFDSHow zaznaczasz libavcodec a nie wmv9 bo filmy w m2ts nie ruszą.

Jest jeszcze jedna ciekawa opcja ale nie zawsze zadziała , ręczne zarejestrowanie pod KMP kodeka MPC HC - mpcvideodec.ax , tyle że paskuda jakoś nie chce optymalnie działać , filtr WMVideo także kiedyś dział - teraz jakoś nie mogę go zmusić do posłuszeństwa. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej - dzięki za podpowiedź - codec tweak tool wykrył, że w katalogach zarejestrowanych jako zawierające pliki dla kodeka nie ma plików. Fakt - nie ma. Dziwne bo przy instalowaniu upewniałem się, że instalacja idzie do katalogu K-Lite. Niestety tak nie było.
Niemniej - to nie pomogło - odpalenie konfiguracji ffdshow video - "Wystąpił błąd podczas ładowania ffdshow.ax. Nie można uruchomić aplikacji, ponieważ jej konfiguracja jest niewłaściwa. ......."
No i to by było na tyle.
KMPlayer z zewnętrznymi napisami 720p odtwarza bez problemu. Sprawdzę jak 1080p na obu.... ale może już nie dziś ;) Gin and tonic i trochę soku cytrynowego

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skoro naprawa K-Lite'owa nie dała efektów - spróbuj proszę z inną wersją FFDshowa.
Jestem bardzo ciekaw czy pomoże, więc koniecznie daj znać :-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zainstalowałem inną wersję ffdshow. Pobrałem wcześniej tę: ffdshow_rev2280_20081102_xxl - nie chodziło, potem pobrałem tę: ffdshow-rev2373_20081126_clsid - ruszyło. Teraz zastanawiam się czy nie zainstalować z powrotem tej xxl. Jaka jest różnica między xxl a clsid?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko znaleźć pełne logi buildów, ale wersje xxl, clsid i albain można traktować jako pre-bety, sprawdzone i zaakceptowane zmiany z tych buildów są dopiero wprowadzane do ostatnich stabilnych wersji FFDShow.

XXL jako pierwsze wprowadzały testową obsługę kilku rdzeni (nie mam pewności przy jakich formatach plików), teraz prawdopodobnie mają je wszystkie wersje, sam korzystam z ostatniej wersji albain z uwagi na częściową obsługę formatów HD Audio.

Resztę można znaleźć w linkach w panelu ustawień samego FFDShow. [url="http://forum.doom9.org/showthread.php?t=120465"]LINK[/url]


@Smartek

Wyczytałem że przy systemach x64 zalecane jest korzystanie zarówno z playerów jak i kodeków w wersji x32, nie dość że nie wszystkie filtry są dostępne w wersjach x64 to sprawiają więcej problemów potrafią z nich korzystać jedynie 64-bitowe wersje playerów , które także są także bardziej zabugowane.

Niby proste i logiczne ale jakoś na to nie wpadłem. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem wczoraj Dark Knight'a od cinefile 1080p. Jakość wyśmienita choć czasem widać ziarno. Ale nie przeszkadza. Co do tematu - zapodałem to MPC HC z napisami polskiemi - chodzi płynnie choć przytnie tam gdzie bitrate jest duży. No ale jak pisałem - mam tylko Pentiumka D :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim, jestem tu nowy.

W ostatnich dniach uruchomiłem wreszcie odtwarzanie HD (na starodawnym procku-Athlon 3000+) z kartą ati3850.
uzywam MPCHC i K-lite'a.
Szklana pułapka 4 w 1080p (niska przepływność: 12) idzie bez problemów. obciązenie procka max 10%.

Walczę z dzwiękiem. w filmie jest DTS. uzywam zewnętrznego sounblastera z optyką na ampli. najpierw wychodziły dwa kanały. A teraz nic tylko dzwięk zakodowany (jak modem :rolleyes: ).

Powiedzcie co ustawić i gdzie by dzwięk był wielokanałowy, pls.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odpisałem wczoraj, ale nie wiesz dlaczego nie ma mojego posta...
Zobacz - w opisie masz ustawienia przy podłączeniu przez SPDIFa (optyka).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uporałem się z dźwiękiem. mam już DTS

Pozostały mi tylko napisy. Ale w MPC HC tylko pod VMR9 mają prawo chodzić.
I wówczas film zatraca płynność, CHOCIAŻ obciążenie procka pozostaje na nie zmienionym poziomie do 10% (czyli niewiele).

I z tym już nie wiem o co chodzi.

Czy ktoś wie co mogę jeszcze zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Sober' post='134606' date='03.12.2008, 14:17 ']Dziwne, mnie napisy w MPC HC chodzą przy każdym rendererze.[/quote]

w MPC HC nawet jest gwiazdka (lub kilka) przy tym VMR z wyjaśnieniem że obsługuje napisy - przy pozostałych nie.

jeśli chodzą Ci napisy przy każdym (rozumiem że np przy overlay czy Halli), to powiedz jak to zrobiłeś lub czego używasz specjalnego.

Dodam, że chodzi o film mkv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A sprawdzałeś u siebie czy tylko bazujesz na tej gwiazdce? I jakiej wersji używasz? Bo ja nie robiłem nic specjalnego, ani dodatkowych filtrów do napisów.

Fakt że OSD działa wyłącznie przy VMR, ale napisy działają na wszystkich łącznie z haali, overlay, evr.

PS: Ostatnia wersja to z tego co widzę to 1.2.cośtam Edytowane przez Sober

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Sober' post='134631' date='03.12.2008, 16:38 ']A sprawdzałeś u siebie czy tylko bazujesz na tej gwiazdce? I jakiej wersji używasz? Bo ja nie robiłem nic specjalnego, ani dodatkowych filtrów do napisów.

Fakt że OSD działa wyłącznie przy VMR, ale napisy działają na wszystkich łącznie z haali, overlay, evr.

PS: Ostatnia wersja to z tego co widzę to 1.2.cośtam[/quote]
Oczywiście sprawdziłem na wszystkich chdzą napisy tylko na VMR9 ale wtedy nie jest obraz płynny choć zużycie procka poniżej 10%.

Wersji używam najnowszej sprzed kilku dni zciągniętej (1.2.9.........)

Film to Szklana pułapka 4 w mkv (zawiera napisy angielskie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam
chciałbym podziękować za tak wspaniały manual dzięki któremu taki laik w temacie HD na PC mógł bezproblemowo uporać się z odpowiednim konfigiem
posiadam całkiem niezły pecet ale bez tej instrukcji filmy HD zwłaszcza 1080P cięły niemiłosiernie, ale...
zastosowałem ta samą konfigurację na laptopie, który ma gorsze parametry sprzętowe od peceta i wszystko niby ok, nic nie tnie, ale napisy pojawiają się wcześniej niż głos i są dość mocno przyspieszone, oczywiście sprawdzałem na tym samym filmie, synchronizacja napisów jest idealna (na PC jest bez zarzutów)
co może być przyczyną takiej sytuacji i co ewentualnie powinienem zrobić, aby to poprawić ?
pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem tu w miarę nowy i od razu chciałem podziękować autorowi poradnika - genialna rzecz :)
Wagon piwa za te starania, w temacie tych wszystkich kodeków dopiero raczkuję, taka instrukcja krok po kroku naprawdę sporo daje.

Jak tylko w moje rączki wpadły materiały 1080p, pojawił się problem z cięciem w bardziej skomplikowanych scenach, zarówno na Athlonie X2 3800+ s939, jak i na X2 4000+ AM2. Rzut oka na wydajność i widzę, że drugi rdzeń dłubie w nosie, zamiast pomóc pierwszemu. Poszukałem tu i ówdzie, wyszło, że CoreAVC powinien pomóc, zainstalowałem i faktycznie dwa rdzenie ładnie dają radę na obydwu prockach. Ale ... przy poszukiwaniach natknąłem się na informację, że współczesne karty mogą wspomagać odtwarzanie filmów HD i tak tafiłem na to forum ;) Do tej pory podświadomie pomijałem tą informację, zasadniczo ważna była wydajność w grach, oglądanie filmów HD na ekranie monitora jest mało wygodne, a TV mam CRT .... Ale z nowym rokiem planuję zakup plazmy fullHD, do tego mam złożony już HTPC, więc pora wgryźć się w temat :lol:
Z moim podstawowym PC poszło gładko, krok po kroku w/g poradnika, i karta 8600GT mocno odciążyła procek, to samo u kumpla, który praktycznie na jednordzeniowym Sempronie 2,2 GHz nie miał co liczyć na fullHD, ale kartę ma 8400GS, więc hula ;) No chyba że się trafi materiał bez wspomagania dvxa ... Mój HTPC widać w podpisie, wczoraj go skończyłem składać, jeszcze silikon pod wentylami schnie, dziś wezmę się za instalację. Z tego co poczytałem z ATi jest o tyle dobrze, że odpowiednik strowników PureVideo - Avivo HD, jest standardowo i darmowo w catalystach, pytanie czy dalej pójdzie wszystko analogicznie, jak w przypadku nvidii, czy będą potrzebne dodatkowe zabiegi ... dam znać.

Aha, jeśli chodzi o poradnik, to nie było problemów z VC-1, jak to ktoś opisał wcześniej, ale ja instalowałem PDVD8 w wersji ultra, może ona ma wszystko, co potrzeba. Natomiast mam zapytanie w temacie konfiguracji MPHC, a konkretnie dodawania filtrów zewnętrznych - na świeżym systemie (XP SP3 32bit) po zainstalowaniu wszystkiego z poradnika - nie ma dostępnego [i]DirectVobSub[/i] - co jest odpowiedzialne za jego instalację ? I do czego on służy ? Generalnie wszystko działa ....

Dzięki jeszcze raz za poradnik i pozdrawiam :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,
przeczytałem poradnik i pomógł mi w kilku rzeczach - wielkie dzięki! :lol: Ale jedna rzecz nie daje mi spokoju - mam podłączony laptop do ampli (Onkyo 606) przez HDMI. I teraz moje pytanie - jaka jest różnica w kodeku AC3 gdy ustawię 'use spdif' albo nie ustawię? :( Już wyjaśniam o co mi dokładnie chodzi. Jestem laikiem w tym temacie ale rozumuję tak, że gdy zaznaczę używanie spdif to dźwięk leci bezpośrednio do ampli i ampli dekoduje dźwięk. A moje pytanie brzmi jaka różnica jest w dekodowaniu dźwięku przez kodek (i puszczeniu go do amplitunera) a puszczeniu dźwięku do ampli i zdekodowaniu go tam? Oczywiście mogę źle rozumować dlatego proszę o ewentualne wyprowadzenie mnie z błędu :)
Z góry dzięki za odpowiedź ;)

Edytowane przez Zakochany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że sprzętowe dekodowanie przez układy ampli da lepsze efekty, niż jakikolwiek kodek / karta muzyczna, zważając chociażby na cene teo ampli ;-) (oczywiście mowa tu o kartach muzycznych w ludzkich cenach :D )

Zawsze mając do wyboru użycie połączenia analogowego (zdekodowany w kompie dźwięk rozdzielony na kanały) vs. cyfrowego (np. spdif lub hdmi) ja wybieram to ostatnie - mniej kabli, mniejsze zakłócenia, dźwięk leci cyfrowo wprost do ampli. No chyba, że się trafi jakieś źródło dźwięku, z którym ampli sobie nie radzi lub nie rozpoznaje, no to może ma sens kombinować ....

Ja swoje Onkyo kupiłem 2 czy 3 lata temu, nie było jeszcze hdmi, więc dźwięk wypuszczam przez spdif, ale jak masz hdmi, to masz najlepsze rozwiązanie :)

Edytowane przez Kidzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...