Skocz do zawartości
drake79

TEST DENON AVR-1909

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='mobor' post='123456' date='01.10.2008, 08:53 ']kolego- nie masz pojecia o elektroakustyce wiec daruj sobie pustą gadaninę

Dla ciebie 2 k to pewnie fortuna, szczyt marzeń ale jesli chce się miec DOBRE powtarzan D-O-B-R-E przetworniki to trzeba zapłacić zdecydowanie więcej !
Płacąc 2tys za sztukę dostajesz JBL made in mexico składane w Juarez przez przeszkolone w stopniu podstawowym szwaczki czy sprzątaczki....właśnie tam składa się ten twój Northridge...

drazni mnie ciągłe narzekanie na brak mocy w amplitunerach a jednocześnie posługiwanie się głosnikami o dziadowskiej efektywności[/quote]

Widzę, ze strasznie się oburzyłeś, a w sumie bezpodstawnie.
Natomiast ciekawi mnie co byś powiedział jakby przyszła do Ciebie ekipa ludzi i każdy po kolei Tobie mówił:

- że mieszkasz w dziadowskim domu/mieszkaniu bo przecież dobra jest tylko rezydencja za min 100 mln PLN
- że jeździsz gratem bo sensowny samochód to minimum 2 mln PLN
- że masz frajerską robotę bo nie zarabiasz 300 tys PLN na miesiąc
- że ubierasz się jak szmata bo przecież dobre buty kosztują 10 tys a garnitur 50 tys.

Czy przyznałbyś im rację, czy odpowiedziałbyś, że chyba ich pogięło i żyją w innym świecie?

Co do tych northridge'ów to żadne moje bo ani ich nie mam, ani nie zamierzam kupować. Podałem ten przykład jako, że były podawane tu na forum za dobry zestaw i chwalone przez wiele osób, negatywnych opinii nie widziałem tymczasem Ty mówisz że to badziew. Mogłeś powiedzieć, ze są dużo gorsze od tego co Ty preferujesz i że nie gwaranutją tego czy owego ale badziew? to stwierdzenie wydaje mi się nadużyciem i z tym dyskutuje :(

Tak czy inaczej mówiąc ironicznie rozumiem, że Ty masz sprzęt za kilkaset tysięcy złotych składany własnoręcznie przez najlepszego na świecie speca od tego typu sprzętu czego bez ironii gratuluję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam co mam - nie mam żadnej rewelacji za dziesiątki tyś ponieważ są to kolumny które robiłem SAM /może nie do konca ale powiedzmy że miałem już dobrą bazę którą przerobiłem wg własnych potrzeb i posiadanej wiedzy/i zapewniam- grają o niebo lepiej od Northridgów choć subwoofer sobie kupiłem gotowy - nie miałem już ochoty na dalszą zabawę w elektroakustykę. Ale ja akurat NIE NARZEKAM że brakuje mi mocy w amplitunerze :(

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trochę bezsensowna ta kłótnia w ostatnich postach. Jeśli ktoś chce mieć faktyczny obraz mozliwości amplitunera i jego mocy to niech nie patrzy na te cyfry podające ile mocy na kanał tylko jaką moc z sieci może pobrać amplituner. Jedyną znana mi firmą, która podaje faktyczne dane to Harman Kardon, gdzie np. przy 65 W na kanał , moc poboru z sieci to maks. 890 W. Jeśli ktoś myśli, że jego amplituner ma zgodnie ze specyfikacją np. 150 W na kanał przy 6 Ohm, a maks. pobór mocy 350 W, to tak naprawdę będzie miał nie więcej jak ok. 50 W przy głosnikach 8 Ohm. To tylko w dużym uproszczeniu, bo jeszcze dochodzą straty mocy na wzmacniaczu. Cudów po prostu nie ma!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no ale znowu ograniczasz problem tylko do amplitunera pdoczas gdy ja cały czas usiłuję udowodnić że ilosć oddawanych przez system elektroakustyczny decybeli zależy w OGROMNEJ mierze od przetworników...

Mając koncówkę o mocy 5 W /PIĘĆ WATT) i kolumny o efektywności 106 dB dam tym sprzętem większy wygar niż Harman Kardon z poborem 890W i kolumnami o efektywnosci 86dB... To są fakty a nie tylko teoria Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mobor' post='124130' date='04.10.2008, 16:56 ']no ale znowu ograniczasz problem tylko do amplitunera pdoczas gdy ja cały czas usiłuję udowodnić że ilosć oddawanych przez system elektroakustyczny decybeli zależy w OGROMNEJ mierze od przetworników...

Mając koncówkę o mocy 5 W /PIĘĆ WATT) i kolumny o efektywności 106 dB dam tym sprzętem większy wygar niż Harman Kardon z poborem 890W i kolumnami o efektywnosci 86dB... To są fakty a nie tylko teoria[/quote]
Podaj cenę tej końcówki mocy 5 W, oraz kolumny o wspomnianej efektywności dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
końcówka to koncówka - może być na tranzystorze, scalaku czy lampie- obojętnie /moc to moc - co innego jakość, czy klasa wzmacniacza/

kolumn poszukaj

Nie wystarczy sprawdzać przy zakupie jedynie moc znamionową i impedancję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proszę o podanie przykład takiego zestawu o jakim pisałeś ,żebym wiedział o czym mówimy.
Pytam się z ciekawości, a nie z chęci spierania się co zagra lepiej.Dlatego proszę o konkretny przykład wystarczy
model .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mobor' post='123513' date='01.10.2008, 17:24 ']Mam co mam - nie mam żadnej rewelacji za dziesiątki tyś ponieważ są to kolumny które robiłem SAM /może nie do konca ale powiedzmy że miałem już dobrą bazę którą przerobiłem wg własnych potrzeb i posiadanej wiedzy/i zapewniam- grają o niebo lepiej od Northridgów choć subwoofer sobie kupiłem gotowy - nie miałem już ochoty na dalszą zabawę w elektroakustykę. Ale ja akurat NIE NARZEKAM że brakuje mi mocy w amplitunerze :)[/quote]

Przeczytałem ten post od początku i w tym momence prubujesz udowodnić że jesteś lepszy od może nie najlepszych ale dobrych projektantów sprzetu audio jak również producentów posiadających odpowiednie oprogramowanie i oprzyrządowanie aby uruchomić np. głosnik i go odpowiednio zestroić.

A to że sobie poskładałeś cos tam i ma to ponoć lepiej zagrać od wyżej wymienionych zestawów i zaczołeś pisać o wyższości swiąt wielkiej nocy na swietami bożego narodzenia, to się zudziłem i napisałem to co po wyzej.

A jak bym miał se jakieś przetworniki składać , to bym wolał kupić chińczyka - Koda albo koreanca Fergusona i potem legnąć na kanapie i oglądac filmy bo mieszkając w bloku i tak mogę sobie tylko pozwolić na czytanie o wielkich mocach i wielkich kolumnach..

Bo tylko maniacy i ci co nie brakuje im kasy na rachunki za prąd mogą sobie kupować zestawy pobierające tyle prądu na godzinę co dobry elektryczny magiel do pościeli.

Z tego co gadałem z kumplami to tylko początek w tej dziedzinie jest ok a potem kinko to jak raz w tygodniu sie włączy to świeto a jak byśmy tylko to kinko to kto by pisał na tym forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
niczego nie próbuję udowadniać - nie mam takiej ochoty ani potrzeby
Mam ampli z wyzszej półki cenowej i kolumny które przerobiłem sobie sam - mam odpowiednie wykształcenie kierunkowe by zrobić to w odpowiedni sposób

na koncu piszesz o maglu elektrycznym. Są tacy którzy będą w kółko zmieniać grzejnik olejowy na coraz to inny i marudzić że trzeba zamontować w ścianie "siłę" bo im się gniazdka palą. A ktoś inny założy pompę ciepła, podepnie pod 220V i ma to samo o wiele lepiej i taniej...

Tak samo jest w tym przypadku. To są FAKTY. A jezeli ktoś ma nadal wątpliwości to polecam kalkulatorek, poznać definicję kryjącą się za tajemniczym okresleniem EFEKTYWNOŚĆ i policzyć sobie samemu która kolumna jak zagra z jaką koncówką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie techniczne do tego wzmacniacza.
Czy jeżeli podłączymy np nboxa do gniazda HDMI wzmacniacza to aby cokolwiek zobaczyć na TV trzeba będzie włączać amplituner?
Wydaje mi się, że tak, ale może są np dwa porty które po wyłączeniu wzmacniacza będą działać w trybie pass through.

Fajnie skorzystać z "polepszacza" amplitunera, ale nie zawsze jest to konieczne.
Poza tym żona szału dostanie ;) jak będzie za każdym razem klocka włączać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
niestety tak

aletrnatywnie mozesz podpiac pod TV i o ile ten posiada stosowne wyjście- podłączyć optykiem wyjscie TV z wejsciem ampli
Wilk syty i owca cała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło konkretnie o nboxa a TV to Panasonic PY42700

szkoda. :/

Czyli zostaje mi ominąć skaler w Denonie i podłączać bezpośrednio.

Wilk (Ja) średnio syty, bo jak miałbym skaler w Denonie to fajnie było by go wykorzystać.
drake79 pisał, że obraz mu się poprawił. Ale owca (żona) w tym wszystkim ważniejsza ;)
Ja sobie HDMI na jakiś fajny film na HBOHD mogę przełączyć ręcznie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Szwajcar' post='126757' date='20.10.2008, 11:58 ']Mam pytanie techniczne do tego wzmacniacza.
Czy jeżeli podłączymy np nboxa do gniazda HDMI wzmacniacza to aby cokolwiek zobaczyć na TV trzeba będzie włączać amplituner?
Wydaje mi się, że tak, ale może są np dwa porty które po wyłączeniu wzmacniacza będą działać w trybie pass through.

Fajnie skorzystać z "polepszacza" amplitunera, ale nie zawsze jest to konieczne.
Poza tym żona szału dostanie :) jak będzie za każdym razem klocka włączać.[/quote]
tak będziesz musiał za każdym razem właczac amplituner ale zastanów sie czy to tka źle.... jak już sie ma kino domowe to chyba nawet dźwięku z normalnych kanałów tv lepiej jest słuchać na dwóch dobrych kolumnach a nie na jakichś brzęczkach w tv??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie jestem audiofilem, ale nie odważył bym się nazwać głośników siedemsetki Panasonica brzęczykami.
Mimo wszystko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie jestem pewny czy ten skaler w denonie jest aż tak dobry by gra warta była świeczki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mobor' post='126857' date='20.10.2008, 20:02 ']nie jestem pewny czy ten skaler w denonie jest aż tak dobry by gra warta była świeczki[/quote]

z tego co wiem to denon nie skaluje do 1080p z HDMI na HDMI wiec faktycznie strata nie koniecznie az tak duza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mobor' post='126764' date='20.10.2008, 13:38 ']niestety tak[/quote]
No więc grzebiąc w internecie jak kura pazurem po podwórku dogrzebałem się czegoś takiego.
[quote]Q: What about power consumption?

A: Bugs has also been gracious enough to test this out with a "Kill-A-Watt" meter:

Power Consumption and Memory
There are 4 power states.

1. OFF: No power to any circuit (0 watts)
2. Standby, HDMI Control OFF: Power supplied to memory circuits (0.3 watts)
[b]3. Standby, HDMI Control ON: Power supplied to memory and HDMI switching (30 watts)[/b]
4. ON: Power to all circuits (60 - 110 watts)

Toggle between OFF and Standby using the "ON/OFF" button.

Toggle between Standby and ON using the "ON/Standby" Button.

[b]Toggle between "HDMI Control OFF" and "HDMI Control ON" in Menu>Manual Setup>HDMI Setup>HDMI Control. Note: setting HDMI Control to ON enables the 1909 to do an HDMI pass-through of audio and video signals when it is in Standby mode.[/b]

The memory circuits are powered in all states except OFF. The 1909 has memory back up that will retain Audyssey and other custom settings for about a week. If the 1909 is left OFF or unplugged for more than a week, you will lose any settings in memory and have to rerun Audyssey and input any personal tweaks again.[/quote]

Zwracam uwagę na punkt 3 odpowiedzi.
Czyli jednak da się :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pokaż mi kogoś kto ma w 1 paluszku wszystkie amplitunery i ich mozliwosci :blink:
Denon lubi zaskakiwac- dobrze ze pozytywnie :lol:

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stałem się posiadaczem tego ampli. Póki co czekam jeszcze na kolumny Jamo S606, ale na słuchawkach już odsłu[beeep]e pewne rzeczy. To mój pierwszy ampli także uczę się powoli i jeszcze dużo wody upłynie zanim poznam tajniki i mozliwości sprzętu. Specjalnie nawet przeczytałem ten topic ponownie od początku, żeby wychwycić jakieś niuanse, których wcześniej nie złapałem przy czytaniu nie będą jeszcze w posiadaniu. Cóż, powiem szczerze, że poza pierwszym testem (dość ogólnikowym w sumie) to nic się w zasadzie konkretnego nie dowiedziałem :)

Tak czy inaczej mam takie pytanie.

Mam popcorna A-100 połączonego z ampli przez HDMI oraz Coaxiala. Z ampli oczywiście HDMI idzie do tv. I teraz jak puszczam na popcornie film, który ma audio dekodowane na pokładzie PH i idzie zdekodowane po HDMI to przy ustawieniu w ampli dźwięku na TV słyszę dźwięk zarówno na ampli (w słuchawkach) jak i TV. Z kolei jeśli film ma ścieżkę AUDIO w DTS to audio idzie po coaxie (w PH mam tak ustawione) i na ampli jest dekodowane natomiast po zdekodowaniu dźwięk nie jest przekazywany na tv. Zastanawiałem się czemu i wydaje się, że przyczyna tkwi w tym, że jeśli ampli dostaje sygnał AV po HDMI to nic z nim nie robi tylko puszcza dalej po HDMI na tv. Z czego wynika, że audio jak nie było na tv tak nie będzie bo po HDMI nie idzie zdekodowany (PH nie daje rady jak wiadomo). Jeżeli tak to czy da się ustawić, żeby ten sygnał co idzie po coaxie był dekodowany przez ampli i puszczany na tv po hdmi wraz z obrazem otrzymanym po HDMI z PH?? Wiem, od razu padnie pytanie jaki sens puszczanie 5.1 do tv na stereo skoro posiada się komplet głośników. W 90 procentach się zgadzam, ze nie ma. Ale teoretycznie też może być tak, że żona nie będzie chciała włączać kolumn (mniejsza o powód) tylko obejrzeć z dźwiekiem na tv. Ponadto póki nie mam kolumn to tylko słuchawki w tym momencie no chyba, że ktoś podpowie mi jak to zrobić :)

Jeśli niejasno napisałem (a sam się zastanawiałem momentami jak napisać, żeby nie zamerdać kompletnie) to sorry i proszę o pytania pomocnicze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam popcorna A-100 połączonego z ampli przez HDMI oraz Coaxiala. Z ampli oczywiście HDMI idzie do tv. I teraz jak puszczam na popcornie film, który ma audio dekodowane na pokładzie PH i idzie zdekodowane po HDMI to przy ustawieniu w ampli dźwięku na TV słyszę dźwięk zarówno na ampli (w słuchawkach) jak i TV. Z kolei jeśli film ma ścieżkę AUDIO w DTS to audio idzie po coaxie (w PH mam tak ustawione) i na ampli jest dekodowane natomiast po zdekodowaniu dźwięk nie jest przekazywany na tv. Zastanawiałem się czemu i wydaje się, że przyczyna tkwi w tym, że jeśli ampli dostaje sygnał AV po HDMI to nic z nim nie robi tylko puszcza dalej po HDMI na tv. Z czego wynika, że audio jak nie było na tv tak nie będzie bo po HDMI nie idzie zdekodowany (PH nie daje rady jak wiadomo). Jeżeli tak to czy da się ustawić, żeby ten sygnał co idzie po coaxie był dekodowany przez ampli i puszczany na tv po hdmi wraz z obrazem otrzymanym po HDMI z PH?? Wiem, od razu padnie pytanie jaki sens puszczanie 5.1 do tv na stereo skoro posiada się komplet głośników. W 90 procentach się zgadzam, ze nie ma. Ale teoretycznie też może być tak, że żona nie będzie chciała włączać kolumn (mniejsza o powód) tylko obejrzeć z dźwiekiem na tv. Ponadto póki nie mam kolumn to tylko słuchawki w tym momencie no chyba, że ktoś podpowie mi jak to zrobić :)

witam
w menu amplitunera ustawiasz czy dzwiek przez HDMI ma byc przepuszczony do TV czy do amplitunera... a dokladnie to:MENu potem Ustawienia HDMI potem HDMI Out i jest wybor AMP lub TV
powinno pomoc,pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='dude0666' post='132216' date='20.11.2008, 19:23 ']witam
w menu amplitunera ustawiasz czy dzwiek przez HDMI ma byc przepuszczony do TV czy do amplitunera... a dokladnie to:MENu potem Ustawienia HDMI potem HDMI Out i jest wybor AMP lub TV
powinno pomoc,pozdrawiam[/quote]
Tak akurat mam ustawione i tak jak pisałem: np AC3 idzie po HDMI na TV, ale DTS słyszę tylko na słuchawkach podpiętych pod AMPLI. Czyli łapie DTS po coaxialu, dekoduje, ale nie przepuszcza zdekodowanego na HDMI out w konsekwencji nie ma dźwięku na TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Ator' post='132281' date='20.11.2008, 23:10 ']Tak akurat mam ustawione i tak jak pisałem: np AC3 idzie po HDMI na TV, ale DTS słyszę tylko na słuchawkach podpiętych pod AMPLI. Czyli łapie DTS po coaxialu, dekoduje, ale nie przepuszcza zdekodowanego na HDMI out w konsekwencji nie ma dźwięku na TV.[/quote]

ok... sprawdzałem i beka u mnie w każdym ustawieniu w TV dzwieku brak !!! jutro dowiem się o co chodzi w salonie Denona,mam do nich blisko... ja mam podłączony dekoder cyfry+ bezpośrednio przez hdmi do tv,normalnie oglądam a jak chce poszaleć z dzwiękiem( coaxial cyfra-ampli ) takie rozwiązanie zrobiłem dla żonki żeby za każdym razem nie odpalała calego sprzętu
pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dude0666' post='132298' date='21.11.2008, 03:40 ']ok... sprawdzałem i beka u mnie w każdym ustawieniu w TV dzwieku brak !!! jutro dowiem się o co chodzi w salonie Denona,mam do nich blisko... ja mam podłączony dekoder cyfry+ bezpośrednio przez hdmi do tv,normalnie oglądam a jak chce poszaleć z dzwiękiem( coaxial cyfra-ampli ) takie rozwiązanie zrobiłem dla żonki żeby za każdym razem nie odpalała calego sprzętu
pozdrawiam[/quote]

Dzisiaj miałem podobny problem również na zwykłym audio. Pomogło wyłączenie opcji HDMI control ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam równierz Denona 1909 i jak poprzednicy kilka pytań.
1 . Czy wasze sztuki też wyprodukowano w Chinach. czy jest napisane wyprodukowano w ..................... może jakiś inny kraj.
2 . Jak podłączyc Biamping - czy wyjscia głosników surand tylnich podłączyc do głosników przednich na górne zaciski czy dolne , po zdjęciu mostków.
3. Czy modele wyższe - płyte czolową mają bardziej obłą czy taką samą jak 1909.
4. Czy automatyczny setup z użyciem mikrofonu , ustawia tylko głosniki , czy też cale ustawienia amplitunera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szlag dziś mnie trafił z lekka. Miesiąc czekałem na kolumny S606 HCS3, odkładali dostawę co chwilę o 2-3 dni i dzisiaj otrzymałem info że sorry ale nie ma i nie będzie. Szkoda że dopiero teraz jak już ten miesiąc obracają sobie moją kasą.
Pytanie jest takie: czy s506 są też rozsądnym wyborem do tematycznego ampli na pokój 18 m2 w bloku?? Jaka jest różnica między nimi w odsłuchu, chodzi mi czy kolosalna bo to że jakaś jest to się rozumie samo przez się. Ale może stykną na moje warunki?? Dodam, że na razie rozważam zakup bez suba i o tych 606 pisano, że bas jest w miarę spoko. Pomóżcie bo do jutra muszę podjąć decyzję czy brać 506 czy szukać 606 gdzie indziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...