Skocz do zawartości
drake79

TEST DENON AVR-1909

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='mobor' post='114869' date='27.08.2008, 08:06 ']czeczot

Juz sobie poradzilem z konfiguracją Opędzlowałem wszystko w godzinkę przy pomocy ...kompa. Zarządzanie amplitunerem przez WWW to kapitalny pomysł !!
Cała zabawa przypomina konfigurowanie bezprzewodowego routera.
Jeśli chodzi o 1 wyjscie HDMI - akurat mi jedno wystarczy. Aletrnatywnie masz jeszcze 2 komplety componenciaków /ale fakt- to już nie to samo/[/quote]
Przecież mówiłem że konfiguracja tego amplitunera jest prosta :lol:

Co do pilota to się w 100% zgadzam. Ten duży to porażka, a mały do sprzętu tej klasy to nie pasuje. Ja właśnie kupiłem pilot radiowy denon rc7000 + przystawkę do komunikacji 2 kierunkowej. Gdzieś doczytałem że wtedy można np przeglądać listę wykonawców muzyki z media serwera zamiast na wyświetlaczu to na pilocie - ciekawe jak to będzie działać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej akurat się tak składa, że jestem pracownikiem autoryzowanego sklepu Denona,(dziś miałem okazję pobawić się AVP-A1HD i POA-A1HD - boskie!!! )
Swoim zakresie prawdopodobnie zakupię sobie Denona 1909 lub 2309 choć tak naprawdę myślę o 2809 ze względu na GUI, który np jest też w 3808 i wyższych. Jak macie jakieś pytania co sprzętu to postaram się udzielić odpowiedzi. A oficjalna cena Horn Distibution na avr 1909 będzie wynosić 2195zł, a nowe serie wchodzą do sprzedaży lada dzień. Edytowane przez Dziq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='czeczot' post='115046' date='28.08.2008, 00:19 ']Przecież mówiłem że konfiguracja tego amplitunera jest prosta ;)

Co do pilota to się w 100% zgadzam. Ten duży to porażka, a mały do sprzętu tej klasy to nie pasuje. Ja właśnie kupiłem pilot radiowy denon rc7000 + przystawkę do komunikacji 2 kierunkowej. Gdzieś doczytałem że wtedy można np przeglądać listę wykonawców muzyki z media serwera zamiast na wyświetlaczu to na pilocie - ciekawe jak to będzie działać ;)[/quote]


Właśnie czytałem na necie bardzo dużo złych opinii na temat tego pilota. Zastanów się może jeszcze. Ja właśnie skończyłem konfigurować Harmony 555 (kupiony na 50euro) i wszystko mi śmiga (n-ka, Denon, Tivix).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten pilot RC-7000Ci to żadna rewelacja, głównie ze względu na niewygodne sterowanie. Już chyba wolałbym jakiegoś Pronto...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest rzeczywiscie niedopracowany. To chyba najwieksza wada każdego Denona - że też chłopaki nie potrafią się z tym uporać...
Ale z drugiej strony - na kartach katalogowych pilocik ten wygląda całkiem nieźle :P


BTW- mam pytanko

Nie wiem dlaczego ale po podłączeniu do 3808 konsoli Nintendo Wii - obraz na TV ma po bokach wąskie, czarne pasy. Kombinowałem już ze skalerem ale nic nie pomogło. Z drugej strony - nie mogę całkowicie wyłączyc video-processingu bo wówczas amp nie wyrzuca obrazu do HDMI... Ustawiłem proporcje obrazu na Full /4:3 tez nic nie daje/
W 2807 smigało elegancko. A teraz ciekawostka. Problem jest tylko w grach, menu wyswietla się prawidłowo. Bądź tu mądry

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='gazela' post='114773' date='26.08.2008, 16:50 '][url="http://www.allegro.pl/item418859302_denon_avr_1909_avr_1909_gwarancja_3_lata_nowosc.html"]http://www.allegro.pl/item418859302_denon_...ata_nowosc.html[/url]
W tym linku widać że kabel sieciowy jest na stałe, ...[/quote]
Złe zdjęcie jest w tym linku z allegro.
Na rysunku w instrukcji 1909 widać gdniazda zasilania z tyłu [url="http://www.denon.de/site/datadir/pdf/ba/Bed_AVR-1909.pdf"]http://www.denon.de/site/datadir/pdf/ba/Bed_AVR-1909.pdf[/url] Str.6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Dziq' post='115284' date='28.08.2008, 23:48 ']Ten pilot RC-7000Ci to żadna rewelacja, głównie ze względu na niewygodne sterowanie. Już chyba wolałbym jakiegoś Pronto...[/quote]
No właśnie nie specjalnie jakoś mogę znaleźć o nim opinie. Są na polskich stronach czy muszę po angielsku? :D Ewentualnie prosił bym o jakiś link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja opisuje go według własnych doznań, długo może się nim nie bawiłem, ale jednak sterowanie nim nie było w ogóle dla mnie intuicyjne, długo trzeba na początku kombinować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Dziq' post='115470' date='29.08.2008, 20:55 ']Ja opisuje go według własnych doznań, długo może się nim nie bawiłem, ale jednak sterowanie nim nie było w ogóle dla mnie intuicyjne, długo trzeba na początku kombinować...[/quote]
ok. Dla mnie ten pilot ma jeden plus. Pokazuje mi np listę mp3 z serwera medialnego na swoim wyświetlaczu i z tej listy wybieram. Niby mogę patrzeć na wyświetlacz urządzenia ale po tak jest wygodniej. Na razie za krótko się bawiłem pilotem żeby się wypowiadać jak działają inne funkcje. Na szczęście mogę go odda :)
Oglądałem modele pronto i rzeczywiście są fajne. Ale czy radiowe pronto philipsa też mi wyświetli info o granym utworze mp3, pokaże aktualnie ustawioną głośność itd. Czy to da rade tylko zrobić pilot producenta amplitunera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
włąśnie zauważyłem pewną niedogodność w 3808 której nie miał 2807

W momencie przełączania dekoderów (DD, DTS itp) słychać pojedyncze "pykanie" w kolumnach. Nie jest to głośne aczkolwiek występuje i uważam to za niedoróbę
Kolejny problem - amplituner czasami "zrywa" połaczenie HDMI - dzieje się to wtedy gdy żródło sygnału przełącza rozdzielczość /wystarczy ponownie wybrać na pilocie zrodło sygnału którego uzywamy/. 2807 - model starszy i nizszy pozbawiony był tych przypadłosci.. Z calą pewnością są to problemy które mozna wyeliminować odpowiednią aktualizacją softu ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cytat ; Od razu też chciałem pochwalić nowy system Dynamic Volume i DynamicEQ. Nowe dynamiczne systemy Denona mają na celu korektę dźwięków (np. za głośnych) i zrównoważenie głośności aby np. podczas przerzucania kanałami trafiając na reklamy (które są głośniejsze niż np. film) nie trzeba było co chwilę ściszać lub zgłaśniać. Zastanawiałem się przed kupnem czy to będzie działać, czy to nie będzie kolejny bełkot marketingowy? I... działa!. Zmieniając kanały na n-ce, zeczywiście głośność jest pod pełną kontrolą Denona, i tak: bardzo dokładnie da się słyszeć najsubtelniejsze nawet dźwięki a jak pojawi się nagle np. jakiś "głośny" materiał to jest on automatycznie tonowany i nie powoduje odruchowego poszukiwania pilota. Nieźle.

witam...
mam pytanie,czy funkcja Dynamic Valume ma wplyw na sciezke audio przy ogladaniu fimow na BR lub DVD,czy wtedy jest przygaszona,czy tylko dziala przy kanalach tel i reklamach ???? sa do wyboru trzy tryby nocny,dzienny i jakis tam,bo jak ta funkcja obniza jakosc dzwieku to to nie ma sensu,prawda
pozdrawiam Edytowane przez dude0666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie odnosnie avr1909. Slyszy sie, ze gra bardzo ladnie itp.

Mam kilka pytan:

1) jakie glosniki zagralyby najlepiej w KD? najbardziej zalezaloby mi na efekcie przestrzeni tak abym mogl sie lapac na tym "skad ten dzwiek sie wzial?" :) (pokoj przypuszczam bedze albo salon okolo 30 m2, lub dedykowany pokoj ok 10 m2)

2) czy na avr1909 w trybie stereo tez uda sie osiagnac przyjemny efekt rozbudowanej sceny muzycznej?

3) Czy upscaler do 1080p jest naprawde potrzebny jezeli w niedlugim czasie DVD beda same mialy wbudowane taki tryb standardowo?

4) czy avr1909 mozna porownac do avr2808 czy seria 2xxx to juz zupelnie wyzsza polka jezeli chodzi o jakosc dzwieku?


Mieszkam w UK i tutaj przypuszczam, dokonam zakupu. ALe wlasnie, mam oferty 449GBP za avr1909 lub 399GBP za 2808 Oba modele nowki z gwarancja.

I na koniec najwazniejsze, i tak jeszcze nie moge sie rozlozyc z calym sprzetem, z KD w pelnej krasie bede mogl sie cieszyc nie wczensniej niz za 2-3 lata czy lepiej do tego czasu poczekac az stanieja niektore modele, wyparte przez nowsze, czy juz wlasciwie nie ma co przesadzac i czekac Bog wie jak dlugo tylko po prostu kupic cos skoro sa srodki, i zainwestowac w dobry amp i jakies 2 glosniczki, a w przyszlosci dokupic tylko proper zestaw glosnikow 5.1 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1) głośniki wybiera się samemu. Każdy ma inny sluch i wrażliwosć muzyczną... Sam musisz wybrać

2) Będzie ciężko. Dużo zależy od Twoich wymagań. Jeśli przesiadłeś się z jakiegoś "jamnika"- będziesz zadowolony. Jeśli smakowałeś już HiFi - będzie trudniej

3) skaler w tych ampli nadaje sie tylko do pracy z tunerami sat sd, vhs itp - dvd powinno skalować się samo /chyba że to jakiś lichy model za 100zł/

4) 2808 to już zupełnie inna jakość. Podzespoły są tam już selekcjonowane a co nie spełnia norm jakościowych trafia właśnie do serii 19xx, 17xx, 15xx
Jest tam ponadto znacznie wydajniejszy zasilacz co na pewno da się odczuć w stereo. Jeżeli możesz trochę dorzucić do ceny ampli - to raczej wybierz 28xx
Serie 1xxx to tak na prawdę "marketowa" linia Denona tzw "entry level" czyli kupujesz, używasz i po jakimś czasie zmieniasz na wyższy model Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mobor- dzieki za konkretne odpowiedzi.

Potwierdziles moje przypuszczenia. model AVR 1909 wyglada na bardzo fajny amp ale jezeli szukac czegos na lata to lepiej zbierac na modele serii 2xxx czy 3xxx.

1909, widze ma duzo fajnych bajerow, ale moge zrezygnowac z kilku portow HDMI, czy automatyczej regulacji glosnosci itp. kosztem dzwieku.

Swoja droga nie jestem specem i zakupem KD interesuje sie tak na powaznie dopiero moze od paru tyg. Jakos tak sobie wymyslilem, ze bede probowal znalezc cos produkcji Denona, (nie rozwazam ampli innych producentow tj. Onkyo, Pioneer, yamaha, bo to juz i tak nie ma wiekszego sensu)

Absolutnego sluchu nie mam, wiec postanowilem ulatwic sobie zycie i ograniczyc sie do kilku marek np. Marantz, H/K, Denon i tyle.

Narazie analizuje Denona. A to dlatego bo jest mi jakos najblizszy :D przypadkowo kupilem za mala kase denona avr1707 i powiem, ze nawet nie wiem jak gra bo nie mam jeszcze glosnikow do niego. Slucham sobie po prostu na sluchawkach i jest miodzio. Widze ze moje sluchawki graja coraz lepiej domyslam sie, ze to chyba ma cos wspolnego z ich wygrzewaniem, jakos dzwiek teraz swobodniej pracuje, bass tez sobie bryka, ale szczegolowsc jest jak dla mojego ucha wystarczajaca.


Jezeli nie model 1909, to teraz mam troche dylemat?.

moj budzet na ampa to tak okolo 400-500 GBP (jak na razie miesci sie w tym avr1909, avr 2808, avr 3805) Ten ostatni to raczej uzywany ale juz widzialem ze w UK sprzedaja go za okolo 250-300 GBP.

Jak wogole to wyglada na rynku Denonow, czy czesto pojawiaja sie nowe moedele?

Moze warto poczekac jeszcze ten rok czy dwa i wtedy albo stanieja obecne modele serii xxx9
A moze gdybym kupil jednak Denona Avr2808 to (nie uwzgledniajac nowinek technicznych, mocy amplitunera itp) powinien mi starczyc na dobry zestaw KD a pozniej juz tylko szukac najlepszych glosnikow do niego?

No wlasnie jak to jest?

Wogole to chyba musialbym zalozyc nowy watek bo jeszcze zastanawia mnie sprzet Marantz, i H/K ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscy wybrałbym starszy model tzn 2808.
Seria 1909 nie wnosi nic interesującego do brzmienia poza bajerami od Audyssey'a
Sam dopiero co kupiłem ubiegłoroczny model Denona tyle że z ciut wyższej półki - 3808 /poprzednio miałem 2807 ale uwierał mnie brak dekoderów HD i ograniczona ilosć wejść HDMI - a do tego dostałem radio internetowe/
Za serią 38xx przemawia fakt iż to jest już bardzo wysoki sort urządzeń - sprzęt można aktualizować poprzez internet dzieki czemu dostajesz nowe funkcje /trzeba je kupić/ lub po prostu - aktualizacja firmwaru poprawiająca pracę urządzenia. Swietna rzecz. Zdaję sobie jednak sprawę że wydatek jest spory dlatego myślę że najlepiej piać się do góry stopniowo tzn z serii 1xxx na 2xxx a pozniej dopiero na 3xxx :D

Ostatnia cyfra w nazwie modelu oznacza rok na ktory jest dany model

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam...
mam Denona 1909 i jestem zadowolony ale mnie glownie chodzilo o kino domowe...
w przyszlosci przejde na powazniejsze modele ampli czy Denon,zobaczymy
w tej chwili do 2000 pln jest to wysmienity model wiec wszystko zalezy od zasobu portfela,zgadzam sie z Mordorem,ze modele od 2xxx sa lepsze jezeli chodzi o dzwiek stereo i tak dalej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mobor: dzieki za informacje o znaczeniu cyferek w seriach :) dobrze wiedziec.

Troche juz mi sie rozjasnilo w glowie. A czym roznic sie moze model avr 2309 od 2809?

Tak szczerze, to stereo nie jest dla mnie az tak wazne jak dobrze grajce kino domowe.
Przedewszystkim to dobrze brzmiace KD, ale nie chodzi tu o dudniacy bas czy poziom glosniosci.
Najwazniejsze to przestrzen, swoboda grania i szczegolowosc. w tej kolejnosci.

czyli 1909 raczej nie, zostaje tylko 2309, lub 2808 i swieto 2809 bedzie chyba za drogi :) ? Dzieki za informacjie Mobor naprawde mi pomogles.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2309 vs 2809

2309 :

- nie ma 3 stref
- ma słabszy wzmacniacz
- ma słabszą sekcję DSP /brak zaawansowanych korekcji/
- nie ma AL24
- brak DDSC HD
- ma o wiele słabszy przetwornik CA video /10 bit vs 12 bit w 2809/
to najważniejsze różnice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do większej mocy Onkyo to powinniście wiedzieć że jest ona mierzona tylko na jednym głośniku czyli przy jednym kanale wysterowanym podczas gdy w Denonie przy stereo i z tond sie bierze ta różnica ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wzorem jest tutaj Harman / Kardon, który mierzy moc dla WSZYSTKICH albo chociaż 5 kanałów na raz, i tak np. AVR 745 ma według pomiarów:

w Stereo 8/4 Ohm: 126/195 W
w 5-Kanałach: 105/150 W

czyli tyle co obiecuje ! Nie chcę podawać konkretnych firm, ale często osiągają przy obciążeniu około 1/3 mocy obiecanej (np. 45 W).
Szczerze podziwiam H/K, że potrafi nie poddać sie bełkotowi marketingowemu, i mimo, że 5 x 100 W brzmi gorzej niż 5 x 180 W to potrafi napisać prawdę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to nie jest żaden marketing tylko prawda

Denon podaje że np 3808 ma moc 7x 135 W i tyle ma kązda koncówka /w stereo tyle pociągnie na wielkim luzie - koncówki to prządne Darlingtony/. Oczywistym jest że nie da sie jednoczesnie wysterować taką mocą wszystkich koncówek na raz gdyż amplituner musiałby być wtedy 2x wiekszy, 3x cieższy i tyleż razy droższy
Jestem swiadom że efektywnie w trybie 5ch stereo dostanę ok 5x80 W ale na co to komu potrzebne ?
Trzeba po prostu kupić odpowiedniej klasy kolumny - ale nie badziwiea za 2tys zł/sztuka tylko porzadne paczki z efektywnością na poziomie 103-106dB. i problem braku mocy rozwiązany.
Wystarczy wtedy nawet wzmacniacz lampowy klasy A o mocy 5 watt!!

To trochę tak jak z żarówkami. Można zapalic drucik wolframowy który ze 100W odda 5W jako swiatło a 95 odda jako energię cieplną albo kupić 20W świetlówkę która ok 40% energii odda jako swiatło. Efekt uzytkowy-ten sam. Bilans energetyczny... :)

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale w przypadku denona to nie jego większa moc jest zaletą. Przesłuchiwałem 1909 w direct-e i wypadł ok jak na amplituner za 2000 zł ale nie byłem wstrząśnięty . Za to po kalibracji (też stereo) po prostu mnie zamurowało :) tak świetnej przestrzeni i kontroli nad basem nawet sie nie spodziewałem. Następnie porównywałem go ze wzmacniaczami (pomieszczeniu wiele brakowało do studia....ale w końcu niewielu z nas ma studio w domu) i okazało sie że w wielu przypadkach grał po prostu lepiej. doży plus za możliwość kalibracji z subwooferem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mobor' post='123416' date='30.09.2008, 23:17 ']Trzeba po prostu kupić odpowiedniej klasy kolumny - ale nie badziwiea za 2tys zł/sztuka tylko porzadne paczki z efektywnością na poziomie 103-106dB.[/quote]

Badziewia za 2 tysiące złotych? Ja rozumiem, że każdy ma swoje wymagania ale nie przesadzajmy. 2 tys za sztukę to za komplet 5 kolumn byłoby 10 tysiące jak rozumiem czyli całkiem niemało a to wg mobora byłoby badziewie :). Z tego co czytam na forum to rekomendację dotyczą już kolumn z cenami rzędu 2 tysiące za komplet (np Jamo S606), a już za 4-5 można kupić komplet który praktycznie każdy tu chwali że porządnie zagra np JBL Northridge. Także powyższe zdanie, mimo że rozumiem iż kolega ma spaczone spojrzenie i np przekładając to na auta to wsiadłby tylko do Koningshoffa za pare milionów, to jednak wprowadza ludzi w błąd. Bo co, ktoś wejdzie i przeczyta, ze za sztukę 2 koła żeby mu dobrze grało, dojdzie do wniosku że praktycznie zdecydowana większość wypowiadaczy na forum ma nadziewia w chacie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego- nie masz pojecia o elektroakustyce wiec daruj sobie pustą gadaninę

Dla ciebie 2 k to pewnie fortuna, szczyt marzeń ale jesli chce się miec DOBRE powtarzan D-O-B-R-E przetworniki to trzeba zapłacić zdecydowanie więcej !
Płacąc 2tys za sztukę dostajesz JBL made in mexico składane w Juarez przez przeszkolone w stopniu podstawowym szwaczki czy sprzątaczki....właśnie tam składa się ten twój Northridge...

drazni mnie ciągłe narzekanie na brak mocy w amplitunerach a jednocześnie posługiwanie się głosnikami o dziadowskiej efektywności Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...