Skocz do zawartości
drake79

TEST DENON AVR-1909

Rekomendowane odpowiedzi

Akurat obudowa Denona mi bardzo odpowiada.

Jak i to, jak gra.

Ale menu niestety nie - grafika rodem z 8 bitowców.

Z tym, że nie widzę jej zbyt często na ekranie. I całe szczęście :blush:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co za wiele mówić o wyglądzie OSD na ekranie bo to nie ma wyglądać tylko dobrze działać. W końcu konfigurujesz sprzęt raz na jakiś czas, a nie przed każdym filmem :blush::) Grafika rodem z Commodore czy ZX spectrum - to dobrze oddaje wygląda tego OSD jakkolwiek w tym przypadku to żadna ujma bo przynajmniej jest przejrzyste:)

A co do opływowego kształtu Commodore to różnie to było. Pierwsze modele to były tzw mydelniczki, a potem 64 designem bardziej przypominał Amige 500 (oczywiście pomijam brak stacji dyskietek i co za tym idzie trochę krótszy tyłek :huh:)

A tak przy okazji skoro jesteśmy w temacie tego Denonka. Dzisiaj spojrzałem na stronę Denona i cena sugerowana to już 2495 podczas gdy jeszcze całkiem niedawno było to 2195 a pod koniec zeszłego roku ok 2100 (swój brałem za niecałe 2000).

Edytowane przez Ator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

właśnie zakupiłem w promocji swój egzemplarz denon 1909, podłączyłem do zestawu kolumn wharfedale 9.5 5.1 power, wszystko ustawilem, przetestowałem, ale nie znalazłem nigdzie w menu ustawienia impedancji tego ampli.

Może jestem "ślepy" lub nie doczytałem, ale czy ktoś z forumowiczów może mi podpowiedzieć gdzie znaleźć ustawienie tego parametru (w menu, albo chociaż opis w instrukcji?).

Pzdr

Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może guziczek SPEAKERS na panelu czołowym? Poza tym, to raczej nie jest typowe przełączanie impedancji, a dostosowywanie impedancji i ilości podłączonych do kanałów FL i FR kolumn (A, B, A+ B ) .

A z innej beczki, na stronie:

http://www.denon.pl/site/popup/index.php?p=erkl&Pid=388

stoi napisane, iż nasz bohater wspiera DLNA. Prawda to? Ktoś uzywał, z jakim efektem? Bez gniazda LAN? :D:lol:

Edytowane przez windmill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

właśnie zakupiłem w promocji swój egzemplarz denon 1909, podłączyłem do zestawu kolumn wharfedale 9.5 5.1 power, wszystko ustawilem, przetestowałem, ale nie znalazłem nigdzie w menu ustawienia impedancji tego ampli.

Może jestem "ślepy" lub nie doczytałem, ale czy ktoś z forumowiczów może mi podpowiedzieć gdzie znaleźć ustawienie tego parametru (w menu, albo chociaż opis w instrukcji?).

Pzdr

Jacek

Witam,

Oj, widzę, że kolega w gorącej wodzie kąpany.

Odsłuchiwałeś Onkyo 805? Bo wybór 1909 to w sumie taki krok wstecz, oczywiście moim zdaniem :lol:

Informacji nt. impedancji ampli nie znajdziesz. Jedynie nt. impedancji kolumn (i jedynie to Ci jest potrzebne). Denon przyjmuje impedancję od 6 do 16 Ohm, przy bi-ampingu - 8-16 Ohm.

Informacje te znajdziesz z tyłu obudowy amplitunera oraz w instrukcji na str. 10 (Rozdział: Podłączanie głośników w uwagach).

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Oj, widzę, że kolega w gorącej wodzie kąpany.

Odsłuchiwałeś Onkyo 805? Bo wybór 1909 to w sumie taki krok wstecz, oczywiście moim zdaniem :lol:

Informacji nt. impedancji ampli nie znajdziesz. Jedynie nt. impedancji kolumn (i jedynie to Ci jest potrzebne). Denon przyjmuje impedancję od 6 do 16 Ohm, przy bi-ampingu - 8-16 Ohm.

Informacje te znajdziesz z tyłu obudowy amplitunera oraz w instrukcji na str. 10 (Rozdział: Podłączanie głośników w uwagach).

Pozdrawiam

Krok wstecz to kupno amplitunera mającego wszystkie najnowsze dekodery dźwięku? To co jest w tej chwili krokiem na czasie albo do przodu?? Kupno ampli który tworzy hologramy z obrazu po HDMI ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Krok wstecz to kupno amplitunera mającego wszystkie najnowsze dekodery dźwięku? To co jest w tej chwili krokiem na czasie albo do przodu?? Kupno ampli który tworzy hologramy z obrazu po HDMI ??

Kolego,

Tak to jest, gdy żaba się wtrąca jak konia kują... :lol:

Gdybyś zajrzał do sąsiedniego wątku dot. Onkyo 805, to dowiedziałbyś się, że omawialiśmy również amplitunery Denona, ale z wyższej serii. Stąd mowa o kroku wstecz.

Porównanie Denon 1909 a Onkyo 805 -> 805 to inna półka, należy porównywać ten ampli z modelami serii 2xxx Denona.

Kolega 'jacek76' dokonał takiego, a nie innego wyboru i jak mu pasuje - to OK.

Po prostu - dekodery to nie wszystko, mając takie, a nie inne kolumny, warto wyciągnąć z nich wszystko co możliwe.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Oj, widzę, że kolega w gorącej wodzie kąpany.

Odsłuchiwałeś Onkyo 805? Bo wybór 1909 to w sumie taki krok wstecz, oczywiście moim zdaniem :)

Informacji nt. impedancji ampli nie znajdziesz. Jedynie nt. impedancji kolumn (i jedynie to Ci jest potrzebne). Denon przyjmuje impedancję od 6 do 16 Ohm, przy bi-ampingu - 8-16 Ohm.

Informacje te znajdziesz z tyłu obudowy amplitunera oraz w instrukcji na str. 10 (Rozdział: Podłączanie głośników w uwagach).

Pozdrawiam

Witam,

faktycznie nie posunąłem się do przodu pod względem klasy amplitunera - zadziałałem pod wpływem impulsu.

Brałem pod uwagę denona oprócz onkyo tyle tylko, że na 2309 lub 2809 nie znalazłem dobrej oferty.

Onkyo 805 nie odsłuchiwałem, ale też nie odsłuchiwałem tego denona - po prostu promocja -22% w MM spowodowała, że pod wpływem impulsu i niejako "przy okazji" go zakupiłem.

Po wstępnych odsłuchach w domu i porównując do 603-ki jestem b. zadowolony - uważam, że z tymi kolumnami gra po prostu lepiej i ma nowe dekodery dźwięku.

Jak kursy walut wrócą do "akceptowalnego" dla mnie poziomu, wtedy będę próbował "przeskoczyć" na wyższą połkę.

Dzięki za pomoc i skierowanie uwagi również na av denon - następny - wyższy model zakupię również denon.

Pzdr

Jacek

Ps odnośnie impedancji głośników - moje mają 6 Ohm, tylko nie znalazłem (pominąłem) w instrukcji, czy trzeba coć ustawiać w tym denonie (dostosowywać), czy robi to automatycznie.

W onkyo 603 pamiętam, że ustawiałem w menu ten parametr - stąd moje pytanie.

Pzdr

Edytowane przez jacek76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po wstępnych odsłuchach w domu i porównując do 603-ki jestem b. zadowolony - uważam, że z tymi kolumnami gra po prostu lepiej i ma nowe dekodery dźwięku.

Jak kursy walut wrócą do "akceptowalnego" dla mnie poziomu, wtedy będę próbował "przeskoczyć" na wyższą połkę.

Dzięki za pomoc i skierowanie uwagi również na av denon - następny - wyższy model zakupię również denon.

Pzdr

Jacek

Ps odnośnie impedancji głośników - moje mają 6 Ohm, tylko nie znalazłem (pominąłem) w instrukcji, czy trzeba coć ustawiać w tym denonie (dostosowywać), czy robi to automatycznie.

W onkyo 603 pamiętam, że ustawiałem w menu ten parametr - stąd moje pytanie.

Pzdr

Witam,

Najważniejsze, że jesteś zadowolony. :)

Cały czas podkreślam, że nie tylko wagą i papierkowymi danymi należy się kierować.

Denony właśnie bardzo lubią się z "angielskim", cieplejszym brzmieniem kolumn - Wharfedale, Tannoy, Dali.

Pozdrawiam

Edytowane przez Rycerz69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego,

Tak to jest, gdy żaba się wtrąca jak konia kują... ;)

No cóż Panie kowalu. Kuj dalej :)

A skoro 805 to inna półka to po kiego pytasz się go o odsłuchy tego Onkyo skoro kupił ampli tej niższej półki?? Czyżby miech nawalał ? :) Może trzeba było od razu zaproponować high end zupełny :) Pozdrawiam wszystkich zadowolonych posiadacza 1909, którzy nie wymagają od ampli parzenia kawy i odkurzania pokoju (czy też nie mają potrzeby poszpanowania przed innymi użytkownikami forum i kolegami jaki to drogi sprzęt mają w domu):) Tańsze nie znaczy złe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No cóż Panie kowalu. Kuj dalej :D

A skoro 805 to inna półka to po kiego pytasz się go o odsłuchy tego Onkyo skoro kupił ampli tej niższej półki?? Czyżby miech nawalał ? :D Może trzeba było od razu zaproponować high end zupełny :) Pozdrawiam wszystkich zadowolonych posiadacza 1909, którzy nie wymagają od ampli parzenia kawy i odkurzania pokoju (czy też nie mają potrzeby poszpanowania przed innymi użytkownikami forum i kolegami jaki to drogi sprzęt mają w domu):) Tańsze nie znaczy złe :)

Widzę, że rozmową z Tobą to jak dialog głuchego ze ślepym o kolorach i muzyce.

Ale ponieważ jestem cierpliwy, to Ci wytłumaczę.

1) Przeczytaj wpierw ten wątek, a w zasadzie jego końcówkę: http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=14761&st=40

2) Przy okazji zwróć uwagę na daty, kiedy był pisany.

3) Potem wróć dopiero do tego wątku i zabieraj głos.

Spróbuj czasami nieco wniknąć w materię, a nie oceniać ją wyłącznie powierzchownie, patrząc i widząc wszystko przez własny pryzmat.

Różnica w cenie Onkyo 805 a Denon 1909 to raptem 400, no góra 500 zł. Tak więc - o co chodzi?

Twoje komentarze pod moim adresem pozostawiam bez komentarza. Sam sobie wystawiasz świadectwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica w cenie Onkyo 805 a Denon 1909 to raptem 400, no góra 500 zł. Tak więc - o co chodzi?

Witam,

różnica cen rynkowych tak jak rozmawialiśmy faktycznie jest niewielka i gdyby nie b. promocyjna cena 1909 (i kolor czarny) nadal zastanawiałbym się nad wyborem, nie śpieszyłbym się i odsłuchał omawiane amplitunery.

Po krótkich testach potwierdzam, że denon z wharfedale wg mnie gra super, nie grzeje się (w stosunku do onkyo) i jeżeli ceny się unormują to będę próbował zmiany na wyższy model denona.

Tak czy inaczej obecna wyprzedażowa cena 805 jest wg mnie bardzo interesująca.

Pzdr

Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po krótkich testach potwierdzam, że denon z wharfedale wg mnie gra super, nie grzeje się (w stosunku do onkyo) i jeżeli ceny się unormują to będę próbował zmiany na wyższy model denona.

Pzdr

Jacek

Witam,

Ja mam jeden ze starszych zestawów Tannoy'a i muszę stwierdzić, że z Denonem rozwinął skrzydła, pomimo, że Denon ma niższą, na papierku, moc od posiadanego wcześniej przeze mnie Onkyo. No i diabeł się tak nie grzeje :D

A muzyki - zarówno na Twoich, jak i na moich kolumnach - słucha się również przyjemnie. Znam Twój zestaw dość dobrze.

Żeby poczuć znaczną zmianę w przyszłości (tak w sumie teoretycznie to piszę :D ) - musiałbyś zainwestować w same fronty 4-5 tys. zł.

Wharfy to b. wdzięczne kolumny, a ich suby są również niedoceniane.

Przyjemności w użytkowaniu sprzętu :)

Pozdrawiam

Edytowane przez Rycerz69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjemności w użytkowaniu sprzętu :D

Pozdrawiam

Przyjemności w użytkowaniu sprzętu :)

Pozdrawiam

Witam,

dzięki i również.

Po wielu testach mam jednak jedno pytanie do użytkowników tego av (lub wogóle denonów).

Po poprawnej kalibracji wszystko działa bardzo dobrze, dźwięk z koncertów na BR po prostu rewelacja, ale zastanawia mnie ilość basów w niektórych scenach przy odtwarzaniu firmów BR (np. mroczny rycerz, szklana piłapka4) i gry K2.

Po włączeniu opcji audyssey (lampka na przednim panelu świeci) gdy av w automacie dostosowuje dźwięki do charakterystyki pomieszczenia, zarówno z suba jak i z kolumn głównych wydobywają się b. duże ilości basów.

O ile suba można ściszyć, to kolumny główne nadal oddają ogrom niskich częstotliwości.

Ustawiłem LFE+MAIN , częstotliwość odcęcia z automatu 40-głośniki, 80-sub.

Ustawienie audyssey "flat" nieznacznie obniża ilość basów, ale czy to jest jedyna droga?

Efekt nie występuje, gdy wyłączę audyssey i ustawiam tony manualnie - wtedy jest wręcz "ubogi" bas.

Czy ktoś z Was zauważył takie zjawisko?

Wygląda to tak, jakby filmy-sceny były tak kręcone, tylko ja na poprzednim av nie uzyskałem tego i musze się przyzwyczaić?

Pzdr

Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każdy z posiadaczy Denonka robił kalibracje za pomocą dołączonego mikrofonu,prawda ? czy jak ampli obliczy dystans od słuchacza do głośników to jak sie myli o 1 metr lub 50 cm to należy skorygować to ręcznie czy dać sobie spokój ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja mam problem z innej beczki. Tj. OSD w Denon 1909.

Mam podłączone tuner sat przez S-Video i optyka i w/w działa OK. Skaler działa super.

Mam podłączone DVD przez HDMI do denona a z denona przez HDMI do tv. Master volume nie wyświetla się , jak wcisnę guzik Menu to obraz znika po czym pojawia się menu na czarnym tle.

Dodam że dvd samo skaluje do 1080p bo denon już nie chce tego robić.

Co to? W instrukcji co niejasno pisze że jeśli tylko coś po HDMI to Menu OSD nie będzie, OK. Ale co z master volume?

Edytowane przez bizonx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
każdy z posiadaczy Denonka robił kalibracje za pomocą dołączonego mikrofonu,prawda ? czy jak ampli obliczy dystans od słuchacza do głośników to jak sie myli o 1 metr lub 50 cm to należy skorygować to ręcznie czy dać sobie spokój ?

nie powinieneś nic zmieniac.

Edytowane przez errorysta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam.Na początku dziękuje wszystkim za posty.Są bardzo pomocne.Niedługo zamierzam nabyć tego Denonka i tutaj mam do was pytanie.Jak najlepiej połączyć komputer z Avr 1909.Chodzi mi o dzwięk 5.1 i obraz w wysokiej rozdzielczości na tv.Rozumiem że musze kupić odpowiednią karte muzyczną i graficzną?

Ps:Komputer dopiero składam

Pozdrawiam

Edytowane przez reters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CYTAT(peps @ 03.03.2009, 22:23 )

Pytanie z innej beczki. Czy denon 1909 ma pre-outa?

tak

witam

w jaki sposob moge tak podłączyć ? w salonie Denon powiedzieli,że pre-out ma dopiero model 2309...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde juz sam nie wiem:/ na stronie Denona też piszą że nie ma ale jak go oglądałem,m to wydaje mi sie że coś takiego widziałem..... ale masz go w domu i nie wiesz?? bo jak masz to po prostu sprawdź....jeśli nie ma to sorki za wprowadzenie w błąd coś mi sie musiało przyhalucynowac ...

PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kurde juz sam nie wiem:/ na stronie Denona też piszą że nie ma ale jak go oglądałem,m to wydaje mi sie że coś takiego widziałem..... ale masz go w domu i nie wiesz?? bo jak masz to po prostu sprawdź....jeśli nie ma to sorki za wprowadzenie w błąd coś mi sie musiało przyhalucynowac ...

PZDR

niestety pre-outa brak na 100 %...sprawdzilem

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mogl bys napisac jaki masz ten przelacznik z 2 wyjsciami HDMI ?

"Ja chciałem mieć podpięty jednocześnie rzutnik i LCD i musiałem dokupić zewnętrzny rozgałęźnik. Działa ok. "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kurcze, trochę zakręciłeś w tym opisie ale postaram się coś pomóc bo sam mam Denonka do którego podpięty jest Popcorn na kanale DVD oraz blu-ray player

Przede wszystkim nie sugeruj się tymi nazwami w Denonie. To, że masz opcję TV/CBL to nie znaczy, że na tym kanale zawsze, niezależnie od ustawień zagra dekoder tv. To są predefiniowane opcje ze zdefiniowanymi domyślnymi parametrami, które mogą, ale nie muszą być zgodne z Twoją konfiguracją. Dlatego upewnij się, ze w menu amplitunera masz dobrze przypisane wejścia Video i Audio dla TV/CBL. Bazując na powyższym powinieneś mieć zdefiniowane HDMI2 jak wejście Video, a Audio to zaleznie od tego jak puszczasz z dekodera. JEśli puszczasz po koaksjalu czy optyku no to takie źródło trzeba ustawić. Jesli nie to HDMI2.

Jeśli chodzi o sam TV no to ampli jest z nim połączony jednym kablem HDMI (u Ciebie do wejścia 1) więc tylko i wyłącznie na ustawionym źródle HDMI1 w TV będzie widać to co idzie przez ampli.

Jeszcze jedna rzecz, upewnij się, że sam dekoder w ogóle wypuszcza video po HDMI i w trybie akceptowalnym przez TV. Może wyjście obrazu masz na euro np :lol:

Tu też nie do końca zrozumiałem, albo sam nie wiem o tym. Przecież jak puszczasz coś przez ampli to siłą rzeczy, żeby to widzieć to musisz amplituner właczyć. Więc jakim cudem chciałbyś oglądać obraz puszczony przez ampli mając go wyłączonego? chyba że na stand-by ampli puszcza directem to co dostaje z HDMI na wyjście, przyznam się, że dekoder tv mam podłączony po HDMI bezpośrednio do TV, a jedynie dźwięk puszczony po koaksjalu do ampli, który włączam jedynie kiedy jest taka potrzeba. W każdym razie po włączeniu ampli dźwięk odcięło z tv dlatego, że pewnie tak masz ustawione w ampitunerze. Możesz tam ustawić czy ma puszczać na wyjście HDMI czy dekodować i puszczać na kolumny (wtedy odcina audio na wyjściu HDMI).

W razie co odezwij się na PW to napiszę Ci wieczorem jakie dokładnie mam ustawienia w ampli, w tej chwili jestem poza domem a z pamięci nie podam konkretnych nazw pozycji w menu:)

Cześć!

Przez ostanie miesiące od momentu zakupu sprzętu wszystko działało poprawnie.

W momencie jak tydzień temu zmuszony byłem do odłączenia listwy sprawa się znowu sypnęła.

Wszytko mam podłączone prawidło bo wcześniej działało.

Jak wieczorem oglądam TV to jest ok, jak rano chce włączyć to nie ma obrazy.

Objawy są następujące:

1. Jeżeli włączę na pilocie od dekodera przycisk TV/CBL słyszę w głośnikach dźwięk programu, który ostatnio oglądałem (w tym momencie TV jest wyłączony)

2. Jeżeli włączę TV to nie ma obrazy tylko czarny ekran z niekiedy pojawiającym się odcieniem zieleni dodatkowo nie słychać już dźwięku z ostanio oglądanego programu jak to miało miejsce w przypadku jak TV było wyłączone.

3. Wszystko działa jeżeli przed uruchomieniem sprzętu wyłączę i włączę listwę zasilającą do której jest podpięty cały sprzęt. Sprawdziłem, że działa też w przypadku jak wyjmę i włożę wtyczkę tylko od dekodera.

Nie wiem o co chodzi!!!!!!!!!!!!!

Co trzeba zmienić w ustawieniach, żeby nie wyłączać i włączać za każdym razem rano listwy.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...