Skocz do zawartości
drake79

TEST DENON AVR-1909

Rekomendowane odpowiedzi

ja bym najpierw spróbował zresetować amplituner i ustawić wszystko od początku.

PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem właśnie na etapie kupna jakiegoś Ampli. rozważam zakup właśnie tego Denona 1909 lub Yamaha RX-V 663 ,ale mam kilka pytań:

-do jakich zastosowań służy wyj. PreOut ponoś Denon tego nie ma ??

-czy Denon ma pełne HDMI tzn.czy wysyła obraz i dzwięk ?? czy tylko obraz ??

- widzę ze Denon jako jeden z nielicznych ma możliwość podłączenia zasilania innych urządzeń np.DVD,BR,czySUBA i sterowanie nim tzn.jak wyłącze Amplituner to równocześnie wyłącze to urządzenie podpięte do niego ?? czy dobrze rozumuje to tak działa ?? była by to przydatna rzecz bo wyłączając Amplituner wyłączałbym sobie przy okazji zasilanie suba i na odwrót w innych Ampli. tego wejścia nie widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

posiadam Denonka 1909,więc...

wyjścia pre out w nim brak,jest chyba w 2309...

wysyła przez HDMI obraz i dzwięk tzn masz w menu wybór dzwięk ampli lub tv...

miałem dvd Denon i wyłączenie ampli powodowało wyłączenie dvd

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz ,ale do czego służy to wyjście PreOut ?? czy będzie mi ono potrzebne ?? mam BD-P1400 Samsunga chcę go podłączyć przez HDMI do Ampli i póżniej do telewizora i zalezy mi żeby obraz i dzwiek był na telewizorze jak i na głośnikach z kina i jeszcze jedno chcę również podłączyć tuner N-ki przez HDMI ampli i tu mam pytanie ,czy jak wyłącze Ampli to będzie działać tuner sat. podłączony przez niego ?? czy jest taka możliwość ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pre out służy do podłączenia np. wzmaczniacza stereo...

przy podłączeniu HDMI do ampli i z Denonka HDMi do tv BD playera dzwięk bedzie albo w tv lub przez głośniki( wybierasz w menu),inaczej w tym ampli nie ma możliwości...

jak ampli będzie wyłączony to sygnał z tunera Nki nie będzie przechodził do tv...

tuner N podłącz bezpośrednio przez HDMI do tv a sam dzwięk kablem ( niestety nie mam Nki więc nie wiem jakim) do amplitunera...

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pre out służy do podłączenia np. wzmaczniacza stereo...

przy podłączeniu HDMI do ampli i z Denonka HDMi do tv BD playera dzwięk bedzie albo w tv lub przez głośniki( wybierasz w menu),inaczej w tym ampli nie ma możliwości...

jak ampli będzie wyłączony to sygnał z tunera Nki nie będzie przechodził do tv...

tuner N podłącz bezpośrednio przez HDMI do tv a sam dzwięk kablem ( niestety nie mam Nki więc nie wiem jakim) do amplitunera...

pozdrawiam

Witam,

Podłączyłem zestaw Denon 1909, 1740, dekoder Samsung, TV Toshiba.

Sposób podłączenia:

- wszystkie połączenia są przez HDMI

- do dekodera 1909 podłączone jest DVD 1740, dekoder Samsung i wyjście na TV

i tu zaczynają się schody;

1. dekodera jest włączony po uruchomieniu 1909 mam dźwięk na zestawie Wharfedale (w tym wypadku nie włączyłem TV).

W chwili jak włączam TV zanika dźwięk na zestawie Wharfedale i nie ma obrazu na TV tylko skaczący czarny i zielony ekran.

Jak wyłączę TV znowu jest dźwięk na zestawie Wharfedale.

Problem ustępuje jak wyłączę i włączę listwę zasilająca do której podpięte są wszystkie urządzenia.

Wszystko jest i obraz i dźwięk i wszystkie kanały z dekodera działają.

Niestety następnego dnia jest to samo.

2. W dniu dzisiejszym zaobserwowałem jeszcze jedno jak Denon 1909 był na ON/STANDBY (kolor czerwony czyli wyłączony) sic!

i włączyłem TV do miałem obraz z dekodera ale oczywiście nie było dźwięku bo mam tak ustawione na 1909.

Proszę o pomoc jak ustawić, żeby nie trzeba było wyłączać listwy codziennie i dlaczego tak się dzieje?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Podłączyłem zestaw Denon 1909, 1740, dekoder Samsung, TV Toshiba.

Sposób podłączenia:

- wszystkie połączenia są przez HDMI

- do dekodera 1909 podłączone jest DVD 1740, dekoder Samsung i wyjście na TV

i tu zaczynają się schody;

1. dekodera jest włączony po uruchomieniu 1909 mam dźwięk na zestawie Wharfedale (w tym wypadku nie włączyłem TV).

W chwili jak włączam TV zanika dźwięk na zestawie Wharfedale i nie ma obrazu na TV tylko skaczący czarny i zielony ekran.

Jak wyłączę TV znowu jest dźwięk na zestawie Wharfedale.

Problem ustępuje jak wyłączę i włączę listwę zasilająca do której podpięte są wszystkie urządzenia.

Wszystko jest i obraz i dźwięk i wszystkie kanały z dekodera działają.

Niestety następnego dnia jest to samo.

2. W dniu dzisiejszym zaobserwowałem jeszcze jedno jak Denon 1909 był na ON/STANDBY (kolor czerwony czyli wyłączony) sic!

i włączyłem TV do miałem obraz z dekodera ale oczywiście nie było dźwięku bo mam tak ustawione na 1909.

Proszę o pomoc jak ustawić, żeby nie trzeba było wyłączać listwy codziennie i dlaczego tak się dzieje?

Pozdrawiam

kurcze nie mam pojęcia w czym jest problem,może podłącz inną listwe na początek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kurcze nie mam pojęcia w czym jest problem,może podłącz inną listwe na początek...

Listwa w tym wypadku jest raczej pomocna, bo po jej wyłączeniu i włączeniu wszystko przez jakiś czas działa.

Dzisiaj jest to samo (nie działa) tylko przy wyłączonym amplitunerze nie mam obrazy na TV jak to było wczoraj (nic nie zmieniałem w ustawieniach i połaczaniach).

O co tu chodzi ?

Edytowane przez ulan79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Tak na początek to czytajcie instrukcję ze zrozumieniem.

Mam ten amplituner + dekoder n, plus dvd- wszystko po hdmi.

Włączajcie sprzęt w odpowiedniej kolejności: proponuję najpierw ampli> wybierasz źródło, potem tv, a na końcu dekoder. Z własnego doświadczenia wiem, że jeżeli jako pierwsze urządzenie włączę dekoder, to pojawia się komunikat o błędzie HDCP, które znika po włączeniu TV (proste).

Po drugie ampli musi być w trybie stand by lub power on- (zielone podświetlenie przycisku power). Jeżeli ampli jest całkowicie wyłączony, dźwięku nie będzie żadnego- proste.

I teraz tak, na przykładzie: jak chcę posłuchać koncertu np. na MTV w systemie 5.1 to włączam ampli, wybieram jako źródło n-ke, automatycznie wyciszone zostają głośniki tv, natomiast jak wyłączę ampli (tryb stand by)(cały cza tuner n-ki włączony) to obraz na chwilę zamiga, wyłączają się głośniki systemu 5.1, a dźwięk "leci" przez głośniki telewizora. To tyle. Podaj jeszcze swoje ustawienia w menu, zakładka HDMI...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jezeli ktoś ma nadal wątpliwości to polecam kalkulatorek, poznać definicję kryjącą się za tajemniczym okresleniem EFEKTYWNOŚĆ i policzyć sobie samemu która kolumna jak zagra z jaką koncówką

Tak sobie myślę, że fora internetowe są po to, żeby dzielić się wiedzą z tymi, którzy jej nie mają (a chcieli by mieć). Bo wpisy, typu: wiem ale nie powiem a ty jesteś kretyn, że nie masz o tym pojęcia - niczemu nie służą.

A fakt, że kolumny o efektywności 86dB grają znacząco inaczej niż te z 92dB był dla mnie oszałamiającym (i druzgocącym) zjawiskiem. Make peace not war :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć

Tak na początek to czytajcie instrukcję ze zrozumieniem.

Mam ten amplituner + dekoder n, plus dvd- wszystko po hdmi.

Włączajcie sprzęt w odpowiedniej kolejności: proponuję najpierw ampli> wybierasz źródło, potem tv, a na końcu dekoder. Z własnego doświadczenia wiem, że jeżeli jako pierwsze urządzenie włączę dekoder, to pojawia się komunikat o błędzie HDCP, które znika po włączeniu TV (proste).

Po drugie ampli musi być w trybie stand by lub power on- (zielone podświetlenie przycisku power). Jeżeli ampli jest całkowicie wyłączony, dźwięku nie będzie żadnego- proste.

I teraz tak, na przykładzie: jak chcę posłuchać koncertu np. na MTV w systemie 5.1 to włączam ampli, wybieram jako źródło n-ke, automatycznie wyciszone zostają głośniki tv, natomiast jak wyłączę ampli (tryb stand by)(cały cza tuner n-ki włączony) to obraz na chwilę zamiga, wyłączają się głośniki systemu 5.1, a dźwięk "leci" przez głośniki telewizora. To tyle. Podaj jeszcze swoje ustawienia w menu, zakładka HDMI...

Cześć!

Sposób włączania nic nie zmienił w moim przypadku.

Podaje ustawienia HDMI Setup:

Color Space "YCbCr"

RGB Range "Normal"

Auto Lipsync "ON"

HDMI Audio Out "AMP"

HDMI Control "ON"

Power Off Control "ON"

Mam pytanie co do wyświetlacza w amp a konkretnie oznaczeń, które są na nim wyświetlane.

Centralnie mam wyświetlany napis TV/CBL STEREO nad tym jest w obramowaniu AUTO i wyżej HDMI.

Co oznacza AUTO?

Jak to możliwe, że przy amp na stand by przy włączonym dekoderze po utuchomieniu TY pojawia się obraz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
HDMI Control "ON"

Power Off Control "ON"

Mam pytanie co do wyświetlacza w amp a konkretnie oznaczeń, które są na nim wyświetlane.

Centralnie mam wyświetlany napis TV/CBL STEREO nad tym jest w obramowaniu AUTO i wyżej HDMI.

Co oznacza AUTO?

Jak to możliwe, że przy amp na stand by przy włączonym dekoderze po utuchomieniu TY pojawia się obraz?

możliwe, jako, że masz włączone dwie powyższe rzeczy, co znacząco wpływa na zwiększenie poboru energii przez Twój

wzmacniacz kiedy go wyłaczasz (z 0,5W do ok 30W o ile dobrze pamiętam).

wyłącz te dwie rzeczy i może również ustąpią te problemy, które wyżej opisujesz.

pzdr

Remi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
możliwe, jako, że masz włączone dwie powyższe rzeczy, co znacząco wpływa na zwiększenie poboru energii przez Twój

wzmacniacz kiedy go wyłaczasz (z 0,5W do ok 30W o ile dobrze pamiętam).

wyłącz te dwie rzeczy i może również ustąpią te problemy, które wyżej opisujesz.

pzdr

Remi

Witam,

Gdzie znalazłeś dane na temat poboru energii,dlaczego jest aż taka różnica i dlaczego przy wyłączaniu wzmacniacza?

A tak właściwie do czego służą te opcje?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Funkcja HDMI control- to dzięki jej działaniu masz obraz, nawet wtedy jak

Ampli jest w trybie czuwania.

Funkcja Power off...-jeżeli pozostałe urządzenia są zgodne ( tzw HDMI-Cec, każdy producent

Inaczej ją nazywa), to naciskając przycisk na pilocie, włączysz wszystkie urządzenia jednocześnie.

Oczywiście dot. To połączenia hdmi.

Odnośnie tego co masz na wyświetlaczu to opcja auto oznacza, że amplituner "automatycznie"

rozpoznaje "źródło" obrazu i dźwięku np:/auto,hdmi,analog,ext.in/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Gdzie znalazłeś dane na temat poboru energii,dlaczego jest aż taka różnica i dlaczego przy wyłączaniu wzmacniacza?

A tak właściwie do czego służą te opcje?

Pozdrawiam

w internecie:

Power Consumption and Memory

There are 4 power states.

1. OFF: No power to any circuit (0 watts)

2. Standby, HDMI Control OFF: Power supplied to memory circuits (0.3 watts)

3. Standby, HDMI Control ON: Power supplied to memory and HDMI switching (30 watts)

4. ON: Power to all circuits (60 - 110 watts)

Toggle between OFF and Standby using the "ON/OFF" button.

Toggle between Standby and ON using the "ON/Standby" Button.

Toggle between "HDMI Control OFF" and "HDMI Control ON" in Menu>Manual Setup>HDMI Setup>HDMI Control. Note: setting HDMI Control to ON enables the 1909 to do an HDMI pass-through of audio and video signals when it is in Standby mode.

a na drugie pytanie już padły odpowiedzi... :)

pzdr

Remi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Funkcja HDMI control- to dzięki jej działaniu masz obraz, nawet wtedy jak

Ampli jest w trybie czuwania.

Funkcja Power off...-jeżeli pozostałe urządzenia są zgodne ( tzw HDMI-Cec, każdy producent

Inaczej ją nazywa), to naciskając przycisk na pilocie, włączysz wszystkie urządzenia jednocześnie.

Oczywiście dot. To połączenia hdmi.

Odnośnie tego co masz na wyświetlaczu to opcja auto oznacza, że amplituner "automatycznie"

rozpoznaje "źródło" obrazu i dźwięku np:/auto,hdmi,analog,ext.in/

Dzięki za info.

Rozwiałeś niektóre moje wątpliwości.

Może jeszcze jedno:

Jaki jest powód,że jak włączę aplituner (przy wyłączonym TV) mam dźwięk na głośniki (zestaw) z ostatnio oglądanego programu z satelity( ta część jest zrozumiała) jak włączę TV to zanika dźwięk i nie ma obrazy tylko skaczące zielone pasy. Na wyświetlaczy jest napis analog i mam takie wrażenie że wtedy nie jest podawany sygnał z dekodera na amplituner?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do ceny: 606 jest na naszym rynku dostępne od jakiegoś miesiąca jak nie lepiej, 1909 nie jest jeszcze dostępne u oficjalnego dystrybutora i stąd ta różnica w cenie. Porównaj cenę 605 i 1908, obecnie różnica wynosi 200zł i to tylko dlatego że niektóre sklepy chcą się pozbyć 605 która ma konkurenta z własnej stajni w postaci 606.

Co do mocy: Producenci parametr maksymalnej mocy potrafią traktować bardzo twórczo, porównaj moc pobieraną a przekonasz się że są to wzmacniacze tej samej mocy.

Co do impedancji obciążenia: Rzeczywiście do DENONA można podpiąć tylko 6 ~ 16 ohm.

Co do wejść HDMI: Cóż tu liczby nie kłamią, DENON ma o jedno wejście mniej.

Za to w specyfikacji 1909 można znaleźć takie info: Network Audio/Photo Ready (optional ASD-3N/3W), niestety jakoś nie mogę wygrzebać owego akcesorium.

Od siebie dorzucę jedno zastrzeżenie do DENONA, w zeszłym roku jak na wystawie rozmawiałem z kolesiami z DENON UK to twierdzili że w nowych ampli z serii xxx9 powinien być już tuner DAB, niestety pomylili się.

powiem krótko cyfry cyframi a denon1909 to dość mocna maszyna mam podpięte pod niego kolumny koda k5200 -5.1 wszystkie o impedancji 4ohm sprzęt gra jak należy i się nie grzeje więc chyba nie ma problemu z impedancją 4ohm -pozdrawiam forumowiczów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem świeżo po zakupie 1909. Podłączyłem TV i DVD za pomocą HDMI. Chciałbym jeszcze podłączyć do niego laptpopa za pomocą HDMI aby można było oglądać filmy i słuchać muzyki w 5.1 (w lapku jest HDMI, nie ma wyjścia optycznego). Jak należy skonfigurować ampli aby to było możliwe? Czy jest to wogóle możliwe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam jedno krótkie pytanie czy w Denonie da się zmiksować obraz OSD z Denona z obrazem TV. Na razie mogę wybrać albo obraz Denona albo obraz TV. Z góry dziękuję za odpowiedż

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Jestem świeżo po zakupie 1909. Podłączyłem TV i DVD za pomocą HDMI. Chciałbym jeszcze podłączyć do niego laptpopa za pomocą HDMI aby można było oglądać filmy i słuchać muzyki w 5.1 (w lapku jest HDMI, nie ma wyjścia optycznego). Jak należy skonfigurować ampli aby to było możliwe? Czy jest to wogóle możliwe?

wystarczy przypisać konkretne wejście pod jakąś nazwę i potem przy odtwarzaniu filmów z kompa przestawić na to źródło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Mam jedno krótkie pytanie czy w Denonie da się zmiksować obraz OSD z Denona z obrazem TV. Na razie mogę wybrać albo obraz Denona albo obraz TV. Z góry dziękuję za odpowiedż

z tego co mi wiadomo to można zrobić tak żeby OSD było przeźroczyste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem dokładniej i faktycznie mobor ma rację taka opcja dostępna jest dopiero od 3808.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie o wyjście niskopoziomowe dla drugiej strefy w Denonie 1909.

Co mogę do tego wyjścia podłączyć i czy to się różni od wyjścia pre-out?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak jest zdaje sie dopiero od wersji 38..

Witaj Mobor. jestem przed wyborem ampli. Między Denonem 3808 a Onkyo 905. Kino to kino, nie trzeba się tu rozpisywać. Ale chodzi mi tez o dobre stereo. Dobór kolumn to następny 'korytarz" w który muszę wejść.

Co sądzisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...