Jump to content
Sign in to follow this  
drake79

TEST DENON AVR-1909

Recommended Posts

[img]http://img152.imageshack.us/img152/3968/testujemyyw0.gif[/img]

Witam Wszystkich!

Chciałbym dzisiaj przedstawić mały test nowego amplitunera DENON AVR-1909. Jako, że przesiadłem sie na niego z Onkyo 606 to będę porównywał się do tego modelu (jest on w tym samym przedziale cenowym).Chciałbym zaznaczyć, że nie chcę tu przytaczać dokładnych danych tabelkowych ani rzucać fachowymi określeniami na lewo i prawo. Dokładny opis urządzenia jest szeroko dostępny w internecie i każdy poważnie zainteresowany kupnem na pewno zapozna się z tymi danymi. Ja postaram się przedstawić moje odczucia i może opisać to cacko z innej strony.

Nowy DENON AVR-1909 należy do najnowszej linii producenta, jest napakowany najnowocześniejszymi rozwiązaniami technicznymi, prezentuje się niesamowicie ale po kolei.[center]
[url="http://drake79.pictiger.com/images/16558789/"][img]http://img3.pictiger.com/37d/16558789_th.jpg[/img][/url][/center][center][url="http://drake79.pictiger.com/images/16558788/"][img]http://img3.pictiger.com/c7a/16558788_th.jpg[/img][/url][/center]

[center][b]
[/center][left]OBRAZ[/left][left] [/left][left][/b]Jako, że testowany amp ma trzy wejścia HDMI, skaler Faroudja DCDi do 1080p to przed kupnem oczekiwałem na poprawę jakości obrazu źródeł podłączonych do niego.I tak do Denona podłączyłem n-box recorder oraz Tivixa (pełnego filmów dvd, filmów w HD i SD, muzyki etc.). [/left][left] [/left][left]N-ka: Pierwsze wrażenie - jest całkiem nieźle, jakość obrazu lekko się poprawiła, kanały HD wyglądają jeszcze lepiej, amp widocznie eliminuje "kafloze" czasem występującą ma materiale HD, uplastycznił obraz. Byłem bardzo mile zaskoczony oglądając Sopot Festiwal na TVN-HD, jakość obrazu była naprawdę niesamowita i mimo, że mój Samsung nie jest Full HD tylko 1080i to była to najlepsza jakość obrazu HD, jaką widziałem. Przetwarzanie i dopieszczanie materiału HD oceniam bardzo wysoko.

[/left]
[center] [/center][center] [/center] [center][url="http://drake79.pictiger.com/images/16558791/"][img]http://img3.pictiger.com/dcc/16558791_th.jpg[/img][/url][/center]


Co do SD to jest troszkę gorzej, otóż przełączam na TVP1 i niestety malutkie rozczarowanie-jakość minimalnie się tylko poprawiła no ale ze słąbej jakości SD chyba niewiele da się wycisnąć. Już SD w 16:9 (np. Polsat2) wygląda o niebo lepiej po upscalu.Należy tutaj dodać, że w menu ustawień mamy trzy tryby upscalowania w trybie progresywnym oraz parę innych pomniejszych bajerów poprawiających jakość obrazu.
Tivix: Na pierwszy ogień idzie moja kolekcja DVD. Jakość nie jest powalająca, ale jest ok. Można ją porównać do jakości wypuszczanej przez Tivixa więc nie odczuwam żadnej zmiany wizualnej. Należy tu dodać, że materiał idzie z plików .iso (100% wierna kopia DVD) niestety nie mam (mając Tivixa nie jest mi potrzebny) DVD z HDMI, ciekawe czy podłączając DVD do Denon coś by się zmieniło?
Następnie odpalam pliki HD: Transformers, Spiderman2, Dema Full HD, oczywiście jakoś rewelka ale bez większych zmian (nic się tu już chyba nie da zmienić przy dobrym materiale HD) może trochę obraz nabrał większej płynności,natomiast dźwięk zmienił się nie do poznania, ale o tym poniżej.


[b]DŹWIĘK[/b]

Od razu, muszę napisać, że moim zdaniem jest to najlepiej brzmiący amplituner jaki do tej pory dane mi było słyszeć. Zaznaczę tu, że testowałem go na ustawieniach 5.1, które do mojego salonu (18m2) w zupełności wystarczy. Mogę zaświadczyć, że AVR1909 zjada Onkyo na śniadanie! Dzwięk jest przerewelacyjny, z pewnością jest to zasługa nowych procesorów dźwięku, swoje trzy grosze dodał też Audyssey który prawie bezbłędnie wykrył ustawienie, rodzaj i wielkość moich głośników (Klipsch Synergy II+subwoofer), jedynie pomylił się w odległoścu subwofera od słuchacza (podał, że jest 7m, a jest około 3, być może jest to spowodowane, że sub stoi przy kanapie, po małej korekcie wszystko ustawione).
Od razu też chciałem pochwalić nowy system Dynamic Volume i DynamicEQ. Nowe dynamiczne systemy Denona mają na celu korektę dźwięków (np. za głośnych) i zrównoważenie głośności aby np. podczas przerzucania kanałami trafiając na reklamy (które są głośniejsze niż np. film) nie trzeba było co chwilę ściszać lub zgłaśniać. Zastanawiałem się przed kupnem czy to będzie działać, czy to nie będzie kolejny bełkot marketingowy? I... działa!. Zmieniając kanały na n-ce, zeczywiście głośność jest pod pełną kontrolą Denona, i tak: bardzo dokładnie da się słyszeć najsubtelniejsze nawet dźwięki a jak pojawi się nagle np. jakiś "głośny" materiał to jest on automatycznie tonowany i nie powoduje odruchowego poszukiwania pilota. Nieźle.
Mamy sporo trybów dźwięku (wszystkie one są wymienione na stronie producenta, ale niewiedzieć czemu na polskiej stronie nie ma tego ampa w produktach oferowanych, można za to znaleźć dokładny opis na stronie www.denon.co.uk - tam odsyłam osoby spragnione dokładnych parametrów), ich ilość i brzmienie również deklasuje Onkyo. Rewelacyjnie brzmi efekt sali koncertowej (np. podczas muzycznych DVD). Dolby Pro Logic II Cinema na n-ce np podczas dobrego materiału stereo (np. reklamy lub zajawki) wymiata, dźwięk jest bardzo dynamiczny (tu również moim zdaniem Onkyo przegrywa), otacza, zaskakuje, nie jest monotonny, jest pełny detali, subtelnych dźwięków. Potrafi być też potężny (polecam pierwsze 10min w Transformersach). Mogę tu z pełną odpowiedziałnością powiedzieć - jakość dźwięku 10/10.
Grzechem byłoby nie wspomnieć tu o tym ,że Denon zdecydował się na dodanie koderów dźwięku HD (włącznie z DTS HD Master Audio) niestety nie testowałem więc się nie wypowiem. Może ktoś będzie mógł uzupełnić teścik o wrażenia z dźwięku HD.[center][url="http://drake79.pictiger.com/images/16558790/"][img]http://img3.pictiger.com/4b4/16558790_th.jpg[/img][/url][/center]

Na koniec empetrójki i muzyka 5.1. Nowo testowany 1909 ma na pokładzie RESTORER, czyli poprawiacz jakości skompresowanych plików dźwiękowych (.mp3, wma, acc). Jak to wygląda w praktyce? Otóż pliki .mp3 dlatego zajmują tak mało miejsca, gdyż duża część dźwięków ledwo słyszalnych została wyeliminowana. Nasz Restorer, jak sama nazwa wskazuje przywraca te dźwięki, rzeczywiście znacząco poprawiając jakoś mojej kolekcji mp3. Dostępne są trzy tryby do wyboru do użycia w zależności od posiadanego pliku.
Muzyka HD (wielokanalowa, .dts, nRadio HD) prezentuje sie masakrycznie i wprost powala mnogoscia detali.Poezja!.

[b]WYKONANIE I AKCESORIA[/b]

Niestety po dużej porcji miodu pora na łyżkę dziegciu. Najsłabszym ogniwem nowego dziecka Denona jest pilot. Wygląda tak jak funkcjonuje - kiepsko, niestety.
Największą chyba jego wadą jest ciągle blokujący się guzik zgłaśniania. Mimo, że jest duży i wydaje się być dobrze wykonany to bardzo często po wciśnięciu go nie wyciska się on i w ciągu kilku sekund zgłaśnia dźwięk do poziomu graniczącego z bulem uszu!!!. Kilka razy mi się to zdarzyło (wpada się wtedy w lekką panikę, i tak człowiek zaczyna szybko ściszać- a tu nie działa i zamiast ściszania dalej się samo zgłaśnia, kiedy się zorientujemy, że guzik się zaciął dźwięk już jest tak głośno, że nie można myśleć). Do tego pilot nie jest podświetlany (a szkoda bo podobne modele np AVR2308 miały podświetlanego pilota) oraz co moim zdanie czyni go bardzo uciążliwym w obsłudze pilot sie dwustronny, przy czym druga strona pilota schowana jest za klapką, którą trzeba co chwilę otwierać.[center][url="http://drake79.pictiger.com/images/16558807/"][img]http://img3.pictiger.com/354/16558807_th.jpg[/img][/url]
[/center]
Tutaj bardziej podobał mi się pilot Onkyo, dobże przemyślany z fajnie chodzącymi guzikami etc.
Na domiar złego część guzików jest bardzo mała i jakaś dziwnie twarda (bolą palce). Pilot jest strasznie długi (dlaczego?) przez to nieporęczny.Koszmar.

[center][url="http://drake79.pictiger.com/images/16558794/"][img]http://img3.pictiger.com/3f7/16558794_th.jpg[/img][/url]
[/center]
Trochę się dziwię, że Denon zdecydował się na połączenie rewelacyjnego amplitunera z pilotem rodem z telewizorów UNITRA.

[center][url="http://drake79.pictiger.com/images/16558801/"][img]http://img3.pictiger.com/6f3/16558801_th.jpg[/img][/url][/center]

No ale nie ma tego złego... na całe szczęście Denon jest kompatybilny z uniwersalnym pilotem tegoż producenta RC-7000CI. Jest to doskonały, uczący się i w pełni konfigurowalny pilot, który musimy dokupić do naszego zestawu jeżeli chcemy być w pełni usatysfakcjonowani i dodatkowo będziemy mogli wyrzucić inne piloty.

P.S. Test tego pilota postaram się przedstawić wkrótce.

Żeby nie było całkiem źle w dziale dodatków to mikrofon Audyssey jest bardzo dobry, jest wyższy niż ten w Onkyo, przez co trzymając go w ręce podczas kalibracji nie zasłaniamy go dłonią. Kabel jest dłuższy niż u konkurenta.
Instrukcja obsługi kilka razy grubsza niż w 606, w zestawie standardowa antena do radia i wsjo.Brak naklejek na kable.

[b]PODSUMOWANIE[/b]

Rewelacyjny amplituner z dobrym skalerem obrazu, przerewelacyjnym dźwiękiem i super wyglądem (dodał klasy mojemu salonowi)

[size=4][b]Moja ocena:[/b][/size]

[b]JAKOŚĆ OBRAZU[/b] [b][color="#FF0000"]8.5[/color][/b][b]/10[/b]
[b]JAKOŚĆ DŹWIĘKU[/b] [b][color="#FF0000"]10[/color][/b][b]/10[/b]
[b]WYKONANIE[/b] [b][color="#FF0000"]9[/color][/b][b]/10[/b] ( za pilota)


[b]Sprzęt użyty do testu:[/b]

DENON AVR-1909
Głośniki Klipsch Quintet Synergy II
n-box recorder
Tvix z dyskiem twardym 750GB
Telewizor Samsung 32cale 1080i
Kable HDMI-Monster wysokiej klasy
Kable głośnikowe Monster XP bardzo wysokiej klasy
Podłączenia tylko przez HDMI (dźwięk i obraz)[center][url="http://drake79.pictiger.com/images/16558812/"][img]http://img3.pictiger.com/a6d/16558812_th.jpg[/img][/url][/center]

[center][url=http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/testy/kino-domowe/denon/test-denon-avr-1909-r38][b]Kliknij tutaj aby przeczytać całość [/b][/url][/center] Edited by drake79

Share this post


Link to post
Share on other sites
Właśnie!!! Pilot czemu Denon robi tak okropne piloty! Nawet urządzenia z górnej półki mają okropne piloty. A przecież ampy i odtwarzacze robią naprawdę bardzo ładne. Oczywiście jest to moje zdanie.

Pozdrawiam

Krzysiek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wszystko fajnie pięknie tylko z tym przedziałem cenowym nie halo, bo Onkyo można dostać już za 1600 PLN, a ten Denon wg ceneo jest za min 2200 co jednak stanowi różnicę :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy to zdjęcie tyłu jest Twoje czy nie?
Jak z grzaniem w porównaniu do onkyo?
Czy on ma zasilacz zewnętrzny?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam. Różnica w cenie to raz: 650 PLN - nie tak mało. Jedno wejście HDMI mniej to dwa ( przy mnogości posiadanych urządzeń może to mieć duże znaczenie ). Mniejsza moc to trzy. Na dokładkę nigdzie w Twoim teście nie wyczytałem, czy ten amp może pracować z 4 Ohm - owym obciążeniem ? 606 - może. Oczywiście możliwe, że jego brzmienie rekompensuje wszystkie moje uwagi. Wtedy OK. Pozdrawiam. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
[quote name='paw' post='114716' date='26.08.2008, 14:33 ']Czy to zdjęcie tyłu jest Twoje czy nie?
Jak z grzaniem w porównaniu do onkyo?
Czy on ma zasilacz zewnętrzny?[/quote]


Witam jeszcze raz wszystkich zainteresowanych.

Zdjęcie z tyłu nie jest moje, ale ze stronki www (Mam kable na styk i już nie chciałem wszystkiego odlączać, żeby zrobić jedną fotkę - tył jest identyczny jak na zdjęciu).
Ok może tak jeszcze o podłączeniach:

Jest możliwość urzycia wtyczek bananowych. Wejścia na kable głośnikowe są troszke zbyt blisko siebie i trzeba się lekko namęczyć aby wszystko podłączyć.
Odnośnie grzania - to jest w normie, tzn jak widzicie na zdjęciu bezpośrednio nad ampem mam półkę i nie przeszkadza to w pracy mimo, że jest tam szpara ok.1 cm. Nie grzeje się tak mocno jak Onkyo. Jeszcze jedno podczas pracy 606-ki słychać było takie pykanie (efekt przegrzewania) oraz oczywiście amp rozgrzewał się do białości. Denon działa ok.
Nie ma zasilacza zewnętrznego, tylko zwyky kabel, który można wypiąć z ampa (w Onkyo był przymocowany na stałe).

Co do ilości wejść HDMI - nie wiem po co w Onkyo aż tyle skoro skaler HDMI jest tylko z nazwy, można podłączyć komponentem z coaxem lub optykiem i będzię dokładnie ten sam efekt (tylko jeden kabel więcej) no i n-ka podłączona przez HDMI do Onkyo często przerywała, wyskakiwał czasem na kilka sekund komunikat o błędzie hdcp - Denon działa wyśmienicie z n-boxem.
Co do Denona to wszystkie źródłą podpięte do niego upscaluje (o niebo lepiej niż Onkyo) do nawet 1080p, zwiększając płynność i plastyczność obrazu. No niestety 3HDMI - dla jednych to dużo, dla drugich mało każdy musi się sam sobie odpowiedzieć ale ja wychodzę z założenia: lepiej pójść na jakość nie na ilość!. Edited by drake79

Share this post


Link to post
Share on other sites
[url="http://www.allegro.pl/item418859302_denon_avr_1909_avr_1909_gwarancja_3_lata_nowosc.html"]http://www.allegro.pl/item418859302_denon_...ata_nowosc.html[/url]
W tym linku widać że kabel sieciowy jest na stałe, czy na pewno jest u Ciebie odpinany, gdzie i za ile kupiłeś (czy masz polską gwarancję 3 letnią).

Share this post


Link to post
Share on other sites
[quote name='gazela' post='114773' date='26.08.2008, 18:20 '][url="http://www.allegro.pl/item418859302_denon_avr_1909_avr_1909_gwarancja_3_lata_nowosc.html"]http://www.allegro.pl/item418859302_denon_...ata_nowosc.html[/url]
W tym linku widać że kabel sieciowy jest na stałe, czy na pewno jest u Ciebie odpinany, gdzie i za ile kupiłeś (czy masz polską gwarancję 3 letnią).[/quote]


Na pewno kabel sieciowy mam odpinany. Sprzęt kupiłem w [url="http://www.richersounds.ie"]www.richersounds.ie[/url] w Belfaście (mieszkam w Irlandii południowej a tu jest bardzo słaby wybór i drożyzna) za 449funtów. Mam dwa lata gwarancjii angielskiej. Nie mam polskiej instrukcji i jakby ktoś miał namiary to byłbym dźwięczny. Edited by drake79

Share this post


Link to post
Share on other sites

tekstem że wejscie HDMI jest po to by puścic sygnał na skaler mnie rozbroiłeś :)
Ja kupuję dzisiaj 3808 z 4 wejsciami HDMI i uważam tą ilość za MINIMUM w dzisiejszych czasach /posiadam 8 urządzen z tym wyjściem/

Share this post


Link to post
Share on other sites

[quote name='mobor' post='114784' date='26.08.2008, 20:28 ']tekstem że wejscie HDMI jest po to by puścic sygnał na skaler mnie rozbroiłeś :)
Ja kupuję dzisiaj 3808 z 4 wejsciami HDMI i uważam tą ilość za MINIMUM w dzisiejszych czasach /posiadam 8 urządzen z tym wyjściem/[/quote]


Ja chciałem poprawić jakość obrazu n-boxa i voila udało się, HBOHD wygląda znacznie lepiej, tvn-y również więć z mojego punktu widzenia HDMI "do the job".

Share this post


Link to post
Share on other sites

[quote name='Corvin' post='114724' date='26.08.2008, 13:38 ']Witam. Różnica w cenie to raz: 650 PLN - nie tak mało. Jedno wejście HDMI mniej to dwa ( przy mnogości posiadanych urządzeń może to mieć duże znaczenie ). Mniejsza moc to trzy. Na dokładkę nigdzie w Twoim teście nie wyczytałem, czy ten amp może pracować z 4 Ohm - owym obciążeniem ? 606 - może. Oczywiście możliwe, że jego brzmienie rekompensuje wszystkie moje uwagi. Wtedy OK. Pozdrawiam. :)[/quote]
Co do ceny: 606 jest na naszym rynku dostępne od jakiegoś miesiąca jak nie lepiej, 1909 nie jest jeszcze dostępne u oficjalnego dystrybutora i stąd ta różnica w cenie. Porównaj cenę 605 i 1908, obecnie różnica wynosi 200zł i to tylko dlatego że niektóre sklepy chcą się pozbyć 605 która ma konkurenta z własnej stajni w postaci 606.
Co do mocy: Producenci parametr maksymalnej mocy potrafią traktować bardzo twórczo, porównaj moc pobieraną a przekonasz się że są to wzmacniacze tej samej mocy.
Co do impedancji obciążenia: Rzeczywiście do DENONA można podpiąć tylko 6 ~ 16 ohm.
Co do wejść HDMI: Cóż tu liczby nie kłamią, DENON ma o jedno wejście mniej.

Za to w specyfikacji 1909 można znaleźć takie info: Network Audio/Photo Ready (optional ASD-3N/3W), niestety jakoś nie mogę wygrzebać owego akcesorium.

Od siebie dorzucę jedno zastrzeżenie do DENONA, w zeszłym roku jak na wystawie rozmawiałem z kolesiami z DENON UK to twierdzili że w nowych ampli z serii xxx9 powinien być już tuner DAB, niestety pomylili się.

Share this post


Link to post
Share on other sites

3808 pod telewizorem
Ludzie to KOMPUTER nie amplituner !!! Masakra w pozytywnym tego slowa znaczeniu. 2 godzny kabelkowania i odpalilem. Teraz robie update firmwaru. Idzie jak krew z nosa bo updattowane sa wszystkie scalaki z wlasnym softem osobno tj Mikroprocesor, DSP1, DSP2 etc.... Przewidywany czas - 80 minut :)
Nie wiem czy dzisiaj czegokolwiek poslucham bo najpierw musze doojsc do tego jak przypisac wejscia :)
Dzien roboty jak nic

Share this post


Link to post
Share on other sites
[quote name='Pampalini' post='114804' date='26.08.2008, 20:13 ']Co do mocy: Producenci parametr maksymalnej mocy potrafią traktować bardzo twórczo, porównaj moc pobieraną a przekonasz się że są to wzmacniacze tej samej mocy.[/quote]
Popraw mnie jeżeli się mylę: DENON 1909 - 445W, ONKYO 606 - 550W. Według mnie te parametry wskazują na większą moc ONKYO 606. Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

[quote name='mobor' post='114846' date='26.08.2008, 23:03 ']3808 pod telewizorem
Ludzie to KOMPUTER nie amplituner !!! Masakra w pozytywnym tego slowa znaczeniu. 2 godzny kabelkowania i odpalilem. Teraz robie update firmwaru. Idzie jak krew z nosa bo updattowane sa wszystkie scalaki z wlasnym softem osobno tj Mikroprocesor, DSP1, DSP2 etc.... Przewidywany czas - 80 minut :)
Nie wiem czy dzisiaj czegokolwiek poslucham bo najpierw musze doojsc do tego jak przypisac wejscia :)
Dzien roboty jak nic[/quote]
Niezłe monstrum :). Telewizor Soniaka też już zakupiony ? :). Przepraszam za off top ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

[quote name='mobor' post='114846' date='26.08.2008, 23:03 ']3808 pod telewizorem
Ludzie to KOMPUTER nie amplituner !!! Masakra w pozytywnym tego slowa znaczeniu. 2 godzny kabelkowania i odpalilem. Teraz robie update firmwaru. Idzie jak krew z nosa bo updattowane sa wszystkie scalaki z wlasnym softem osobno tj Mikroprocesor, DSP1, DSP2 etc.... Przewidywany czas - 80 minut :)
Nie wiem czy dzisiaj czegokolwiek poslucham bo najpierw musze doojsc do tego jak przypisac wejscia :)
Dzien roboty jak nic[/quote]
Przesadzasz! Ja mam tego denona od..... listopada zeszłego roku. Konfiguracja jest w miarę prosta. Po 2-3 godzinach oglądałem już film :)
Z tego co pamiętam to tylko na drugi dzień miałem jakiś problem ze stacjami internetowymi..........
Urządzenia jeszcze nie aktualizowałem, napisz czy wszystko przeszło bez problemu to też odpalę tą funkcje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hehe po 2-3 godzinach ogladasz film ? rewelacja :-)
Przesiadlem sie z 2807. Na dzisiejsze czasy raczej golas ale dawal sobie dzielnie rade. Ostatecznie musialem jednak zmienic maszyne bo brakowalo mi wejsc HDMI. Do tego nowe dekodery, od groma mozliwosci ustawien, ludzkie GUI, LAN.... :-)

update rzeczywiscie trwa ponad godzinę. wszystko poszlo ok choc po raz pierwszy spotkalem sie z tym ze update sprzetu to... update 14 roznych scalakow :-)...
No i mam dla ciebie czeczot radosną nowinę. Po aktualizacji softu musisz na nowo ustawiac wszystkie opcje 3808 od nowa :D
Tak jakbys maszyne dopiero z kartona wyciagnal ;)

Telewizorek jeszcze nie kupiony - bede jednak filowac na W4500 :-)

Edited by mobor

Share this post


Link to post
Share on other sites
[quote name='mobor' post='114857' date='26.08.2008, 23:47 ']hehe po 2-3 godzinach ogladasz film ? rewelacja :-)
Przesiadlem sie z 2807. Na dzisiejsze czasy raczej golas ale dawal sobie dzielnie rade. Ostatecznie musialem jednak zmienic maszyne bo brakowalo mi wejsc HDMI. Do tego nowe dekodery, od groma mozliwosci ustawien, ludzkie GUI, LAN.... :-)[/quote]
ja mam podpięte 4 urządzenia po hdmi - to tylko kwestia przypisania wejść. Do tego CD ale tu już żadnej filozofii nie ma. Konfiguracja głośników zajmuje chwile czasu ale jest automatyczna. Sieć na auto i w rooterze przypisany na stałe IP. Do tego kilka opcji np od skalowania i po sprawie.
Dla mnie ten amplituner ma jedną duża wadę! Jedno wyjście HDMI. Ja chciałem mieć podpięty jednocześnie rzutnik i LCD i musiałem dokupić zewnętrzny rozgałęźnik. Działa ok.
Tylko że ja mam LCD już lecimy (1,5 roku) i on niestety nie ma trybu 24p który rzutnik obsługuje bez problemu.
Zastanawiam się czy jest jakiś amplituner który by sobie z tym poradził, tzn jak wyświetla obraz na wyjściu hdmi nr 1 to jest tryb 24p a jak na wyjściu 2 to "przeskalowuje" film do innego trybu. Nie wiem co wymienić amplituner czy LCD.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mobor - napisz jak wygląda upscaling materiału SD, napisz coś o pilocie. Ja zamierzam kupić Harmony 555 do n-ki, Denona i Tivixa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

czeczot

Juz sobie poradzilem z konfiguracją Opędzlowałem wszystko w godzinkę przy pomocy ...kompa. Zarządzanie amplitunerem przez WWW to kapitalny pomysł !!
Cała zabawa przypomina konfigurowanie bezprzewodowego routera.
Jeśli chodzi o 1 wyjscie HDMI - akurat mi jedno wystarczy. Aletrnatywnie masz jeszcze 2 komplety componenciaków /ale fakt- to już nie to samo/

drake79
Nie powiem Ci jak wygląda scalling dlatego że ja filmy DVD skaluję w Denonie2930 który ma silniejsze kości skalujące niż 3808. Pozostałe zrodła które są podpięte do 3808 to w zasadzie ...tylko HD /satelita HD, bluray etc/ wiec Farudja w 3808 poszła na urlop :-)
Piloty są dwa - mniejszy i główny. Przy czym dla mnie ten główny jest wyjątkowo niewygodny w uzytkowaniu. Mozna powiedziec ze ten cały wyswietlacz to raczej bajer niz faktyczna funkcjonalnosc. Mozna to było rozwiązać w postaci klasycznych przycisków. Jest to zwykłą folia przewodząca pod którą są emblematy podświetlane diodami...
Osobiscie wolę uzywać mniejszego pilota. Jest bardzo przyjemny w uzyciu, przyciski chodzą miękko i pewnie. Pilocik jest lepszy od kolubryny którą miałem przy 2807 - cegiełka ;)
Ogólnie sprzęt wymiata pod każdy względem. Praktycznie rzecz biorąc - w stosunku do 2807 przeskok na wyższy poziom widzę na każdym kroku: dzwięk, jakość wykonania, komfort i wygoda obsługi, mozliwości konfiguracji i połączeń
Nie żałuję ani złotówki. Jeśli myślisz o 3808 to szczerze polecam. Kosztuje 4k :D

Edited by mobor

Share this post


Link to post
Share on other sites

mobor - Czekamy na dokładny test Twojego Denona (i chciałbym zobaczyć na jakieś fotce te wszystki Twoje gadżety podłączone do ampa :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...