Skocz do zawartości
ein

TEST UPC MediaboxHD

Rekomendowane odpowiedzi

ad 1. Mam tak już na trzecim dekoderze od nich. Jak wymieniałem na ten ostatni to monter powiedział, że problem i tak będzie występował do 11 kwietnia, bo wtedy maja wprowadzić aktualizację software'u która ma zlikwidować ten problem.

ad 2. Nie zauważyłem takiego problemu u siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj miałem odłączony mediabox hd z prądu - wróciłem sobie w nocy - mówie pooglądamy.Pyk do gniazdka, chwilke pomielił i włączyła się aktualizacja firmware - nowa wersja softu : 3.7.1.111 wersja bootloadera(nie wiem czy to sie zmienia) 14

jak narazie rano wstał od nacisnięcia co mu się raczej nie zdarzało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już się wszytko normalnie włącza po 12h

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawy temat

są jakieś postępy w pracach nad odczytaniem danych z dysku mediabox-a ?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma i nie będzie bo niby jak byś chciał to odczytać?nikt nie rozbierze media boxa chyba że chcesz pokryć koszta kary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działają nareszcie napisy na pakiecie canal + :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, nareszcie przebiłem się przez cały temat. Sporo informacji - dzięki chłopaki! :)

Zamówiłem dziś Madiaboxa HD w pakiecie MAX. I tutaj mam pytanie - pani przez telefon, która nas mordowała mówiła, że jest 7 kanałów HD (nie ja zamawiałem bezpośrednio) - dostałem jakiś czas temu taką małą książeczkę od UPC i tam jest napisane, że w pakiecie MAX (bez kanałów premium) jest 5 kanałów (TVN HD, NG HD, TVS HD, HISTORY HD i PS HD). Tak samo na stronie internetowej w ofercie zaznaczone jest tylko 5 kanałów.

Coś pani telefonistce się pomieszało? Czy może posiadam nie pełną informację?

Aha i czy kanał History HD jest po polsku? Tak zachwalacie ten program, że zdecydowałem się na pakiet MAX a nie SELECT.

I kolejne pytanie - jak na Polsat Sport HD z Formułą 1? Jest w HD czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No, nareszcie przebiłem się przez cały temat. Sporo informacji - dzięki chłopaki! :)

Zamówiłem dziś Madiaboxa HD w pakiecie MAX. I tutaj mam pytanie - pani przez telefon, która nas mordowała mówiła, że jest 7 kanałów HD (nie ja zamawiałem bezpośrednio) - dostałem jakiś czas temu taką małą książeczkę od UPC i tam jest napisane, że w pakiecie MAX (bez kanałów premium) jest 5 kanałów (TVN HD, NG HD, TVS HD, HISTORY HD i PS HD). Tak samo na stronie internetowej w ofercie zaznaczone jest tylko 5 kanałów.

Coś pani telefonistce się pomieszało? Czy może posiadam nie pełną informację?

Aha i czy kanał History HD jest po polsku? Tak zachwalacie ten program, że zdecydowałem się na pakiet MAX a nie SELECT.

I kolejne pytanie - jak na Polsat Sport HD z Formułą 1? Jest w HD czy nie?

Witaj!

Jest 7 kanałów HD, 5 które wymieniłeś oraz Canal+ Film HD i HBO HD ale to jest extra płatne.

Na PS HD od dwóch ostatnich wyścigów leci fomuła1, History HD jest po polsku.

Pozdrówka Przybek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witaj!

Jest 7 kanałów HD, 5 które wymieniłeś oraz Canal+ Film HD i HBO HD ale to jest extra płatne.

Na PS HD od dwóch ostatnich wyścigów leci fomuła1, History HD jest po polsku.

Pozdrówka Przybek

A... czyli jednak tak jak myślałem. Choć w sumie na stronie http://www.upc.pl/telewizja/cyfrowa/porownanie_pakietow/ w sumie będzie kanałów 8 (C+ Film HD i C+ Sport HD oraz HBO HD) - no chyba, że miła pani z obsługi nie brała pod uwagę TVN HD :)

Kurcze, mogliby rozszerzyć ofertę, chociaż o Eurosport HD lub TVP HD. Wszędzie już jest a w UPC kiszka.

Wielkie dzięki za odpowiedź :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś wie kiedy będą jakieś nowe kanały bo od czasu włączenia pakietu xxx cisza? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wakacje raczej nie ma co liczyć na nowości, pewnie jesień jak już...

Mogliby się już nie wygłupiać z tym brakiem TVP HD, Euro 2012 coraz bliżej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wakacje raczej nie ma co liczyć na nowości, pewnie jesień jak już...

Mogliby się już nie wygłupiać z tym brakiem TVP HD, Euro 2012 coraz bliżej ;)

[/quote

Niech pomyślą nad eurosport hd (liga niemiecka od nowego sezonu) i tvp sport! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzisiaj przyszli Panowie monterzy z UPC i zainstalowali mi Mediaboxa z HD z nagrywarka,jakież było moje zdziwienie kiedy z pudełka wyciągnęli zupełnie inny sprzęt niz jest tutaj w teście. Monter powiedział ze jest to nowe urządzenie bo z Philipsem były problemy. Czy cos Wam wiadomo na ten temat ,bo nawet na stronie UPC nie ma takiego dekodera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Dzisiaj przyszli Panowie monterzy z UPC i zainstalowali mi Mediaboxa z HD z nagrywarka,jakież było moje zdziwienie kiedy z pudełka wyciągnęli zupełnie inny sprzęt niz jest tutaj w teście. Monter powiedział ze jest to nowe urządzenie bo z Philipsem były problemy. Czy cos Wam wiadomo na ten temat ,bo nawet na stronie UPC nie ma takiego dekodera.

Koniecznie fotnij to cudo i wrzuć tutaj - kto jest producentem tego boksa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dekoder Cisco - dysk 320GB, chłodzenie pasywne, bez wentylatora.

http://www.upc.pl/telewizja/cyfrowa/...nie_dekoderow/

Z tego co się dowiedzałem to nawet przy nowym zamówieniu nie ma obecnie gwarancji otrzymania dekodera Cisco.

Jak dla mnie sprzęt do bani, dodam że opieram się na wizualizacji ze strony UPC. Mianowicie nie ma opcji podłaczenia dekodera z TV poprzez kabel koncentryczny. Czyli brak dostępu do sygnału analogowego na głownym odbiorniku. Czyli nie mogę korzystać z funkcji PIP, PAP itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dość ubogie to, to. Chude takie. Gorsze wyposażenie niż u Phila (m.in. jedno Euro), ale też nie do końca. Moją uwagę przykuły dwa gniazdka ethernetowe (oczywiście nieaktywne). Ki czort? Nazwane to jest multi ITV (?) Ethernet. Czyżby IPTV? To by było coś. Oczywiście byłoby - UPC chyba pozostawi ethernet i USB nieaktywne (może coś wraz z wprowadzeniem VOD się ruszy, może...) Zaletą może być pasywna praca. Filip lubi czasami troszkę pohałasować, choć głównie imho tyczy się to dysku (a więc i Cisco będzie słychać). Oczywiście od strony oprogramowania (funkcjonalnej) to są takie same urządzenia. Troszkę martwi, że nie udało się w pełni okiełznać filipowego boksa. Mój odpukać działa bez zastrzeżeń w sumie, ale pamiętam wiele negatywnych wypowiedzi, także tutaj pod jego adresem. Dziwne jest to, że nie wybrali HD skrzynki Thomsona... to bardzo chwalony model, wykorzystywany przez wielu operatorów w tym bodaj przez samo UPC w Holandii.

Tutaj nowa instrukcja z uwzględnionym Cisco: http://www.upc.pl/pdf/upc_instrukcja_uzytk...ywarka_i_hd.pdf

Edytowane przez ein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak dla mnie sprzęt do bani, dodam że opieram się na wizualizacji ze strony UPC. Mianowicie nie ma opcji podłaczenia dekodera z TV poprzez kabel koncentryczny. Czyli brak dostępu do sygnału analogowego na głownym odbiorniku. Czyli nie mogę korzystać z funkcji PIP, PAP itp.

jaki problem rozdzielić sygnał przed dekoderem?

mam rozdzielony , przy wyłączeniu dekodera z prądu nie zanika obraz na TV z sygnału analogowego.

mam jeszcze N-kę i dekoder UPC czasem wyłączam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od pól roku mam w upc cyfrowa TV i już mam trzeci z kolei dekoder

pierwszy wieszał się co kilka dni i niesamowicie nagrzewał (a stał na stoliku pod TV jako jedyne urządzenie więc miał zapewnioną wentylację )

drugi wysiadł po pół godzinie a trzeci chodził poprawnie przez ponad miesiąc bez zawieszania ! ale od 2 tygodni znowu się przegrzewa i wiesza się tak że nic nie mogę nagrać

Co najgorsze chcąc wymienić na nowe urządzenie tracę wszystkie nagrane audycje

Czy znacie jakąś konkurencję dla upc w Katowicach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam już szósty dekoder (UPC HD mam od stycznia). Monter powiedział, że odkryli, że wieszanie się Philips'ów ma związek z zapełnieniem dysku. By rozwiązać ten problem spróbuj zostawić jak najwięcej wolnego miejsca na HDD lub kłóć się na partyline o nowy dekoder Cisco 8485DVB.

Lekko odbiegając od tematu, jestem już po wymianie modemu na Motorola :lol:

572592394.png

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

podzielę się swoimi spostrzeżeniami na temat dekoderów HD.

Dekodery Phillips - od stycznia 2009 miałem juz 5 szt

Wszystkie po jakims czasie (srednio około 2miesiące) coraz częściej zawieszaly się az do momentu trwałego zawieszenia się, po którym juz tylko nalezało zrobic wymianę na nowy...

Ostatni egzemplarz zawieszal sie juz po 2 dniach pracy...

Serwis UPC miał kilka hipotez:

- wadliwy software

- zapełniony dysk

- problemy z instalacją

Ostatecznie dostałem jakies 3 tygodnie temu nowy dekoder Cisco 8485DVB, który póki co działa...

Spostrzeżenia:

- jest cichy bo ma pasywne chłodzenie

- ma większy dysk

- brak RF out nie przeszkadza bo analogowa TV i tak nie działa gdy dekoder się zawiesza a radia juz w kablu nie ma...

- inne porty bez znaczenia, bo korzystam tylko z HDMI

- nie potrafi nagrywać dwóch programów na HDD podczas oglądania trzeciego (a Phillips tak)

- czasem po wcisnięciu "Rec" ucieka z menu "PrzewodnikaTV" do aktualnie oglądanego programu (co przeszkadza gdy chce się jeszcze coś innego zaznaczyc do nagrywania - trzeba ponownie otwierać PrzewodnikTV i przewijac do programu który chcemy zaprogramować)

- jesli reboot'uje się to robi to bardzo szybko (na "oko" ponizej 1minuty)

Subiektywnie wydaje się tez ze obraz czasami jest trochę "gorszy" niż u Philipsa - wg mnie ma problemy z płynnoscią w momentach gdy kamera "przesuwa się" po planie z dużą iloscią detali. Moze powodem jest to, ze ustawiłem output na 1080i...

Uzywam pilota HarmonyOne Logitecha.

Gdy doprogramowałem urządzenie 8485DVB korzystając z biblioteki Logitecha mediabox 8485DVB wogóle nie reagował.

Sądzę, ze 8485DVB od UPC jest oprogramowany tak by działal z tym samym pilotem = zatem jakby "udaje" Phillipsa.

Ostatecznie w HarmonyOne mam więc ciągle "bibliotekę" komend dla Phillipsa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...