Skocz do zawartości
ein

TEST UPC MediaboxHD

Rekomendowane odpowiedzi

witam. czy mediabox z UPC, wersja nagrywarka bez HD, można podłączyć do telewizora przez HDMI czy tylko po analogu. czy jakość kanałów SD będzie taka sama na LCD FullFD zarówno przy użyciu dekodera z i bez HD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Straszna lipa z tym HD w Polsce i z reszto w Europie co jest niezrozumiałe zwłaszcza, że większość telewizorów w sklepach to HD. Szkoda, e na satelicie nikt się nie zobowiązał jak u nas w eterze że w 2012 SD będzie odłączony. Tak więc pewnie jeszcze z 10 lat będzie dominował SD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='insomnia' post='113016' date='13.08.2008, 14:00 ']Straszna lipa z tym HD w Polsce i z reszto w Europie co jest niezrozumiałe zwłaszcza, że większość telewizorów w sklepach to HD. Szkoda, e na satelicie nikt się nie zobowiązał jak u nas w eterze że w 2012 SD będzie odłączony. Tak więc pewnie jeszcze z 10 lat będzie dominował SD.[/quote]
ktos Ci jakis bzdur naopowiadal albo Ci sie cos pomylilo
w 2012 mam zostac wylaczone naziemne nadawanie analogowe (bedzie tylko odbior cyfrowy) a nie wylaczony caly sygnal sd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jestem posiadaczem takiej nagrywarki i mam pytanie czy wie ktoś może jak podłączyć to cudo do PCta, z tyłu są dwa wejścia ethernet i jedno USB, ale tachnicy UPC twierdzą że nie można tego urządzenia podłączać do kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Andrut78' post='113142' date='14.08.2008, 08:38 ']Jestem posiadaczem takiej nagrywarki i mam pytanie czy wie ktoś może jak podłączyć to cudo do PCta, z tyłu są dwa wejścia ethernet i jedno USB, ale tachnicy UPC twierdzą że nie można tego urządzenia podłączać do kompa.[/quote]

No i maja racje. Nie mozna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='hr.susel' post='113157' date='14.08.2008, 10:17 ']A z przejściówki EURO Scart -> S-Video -> Karta TV w kompie?[/quote]
No tak, ale opisywane powyżej rozwiązanie to trochę na siłę.

A ja myślałem raczej żeby podłączyć nagrywarę do domowej sieci i oglądać sobie na kompie wcześniej nagrany programy.
No ale jak się nie da no to trudno, może se kupię jakiś cyforwy tuner TV doi kompa i będzie po kłopocie, szkoda tylko bo będzie trzeba twardziela dokupić i znów wydatek :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do odważnych świat należy, zresztą rozkręcenie Mediaboxa bez niszczenia stickera gwarancyjnego zajęło mi niecałą minutę. Koledzy przedstawiam zdjęcia wnętrza tego ustrojstwa oraz kilka screenów z mojej walki z zawartością dysku UPC Mediabox HD.

Bardzo zależy mi na uzyskaniu możliwości kopiowania nagranych programów na dysk PC, bo inaczej nagrywanie wyłącznie na wbudowany dysk mija się w moim przypadku całkowicie z celem.

Zdjęcia środka (jeśli będzie potrzebne jakieś dodatkowe ujęcie - piszcie).

Foto #1
[img]http://szatan.republika.pl/p01.jpg[/img]

Foto #2
[img]http://szatan.republika.pl/p02.jpg[/img]

Foto #3
[img]http://szatan.republika.pl/p03.jpg[/img]

Foto #4
[img]http://szatan.republika.pl/p04.jpg[/img]

Foto #5
[img]http://szatan.republika.pl/p05.jpg[/img]

Foto #6
[img]http://szatan.republika.pl/p06.jpg[/img]

Foto #7 (dysk SEAGATE 250GB, SATA, model ST3250310CS)
[img]http://szatan.republika.pl/p07.jpg[/img]

oraz screeny z analizy owej piekielnej machiny wykonane w WIN XP i programem TESTDISK v6.10:

Po podłączeniu dysku do kompa z WIN XP PRO SP3:

Foto #8
[img]http://szatan.republika.pl/wyglad_zarzadzenie_win.PNG[/img]

Jak widać menedżer twierdzi, że dysk nie jest wogóle podzielony na partycje. Urządzenia nie widać za to wcale w menedżerze urządzeń Mandriva 2008 Xtreme 2.1 Spring, zatem o bezpośrednim dostępie do plików raczej możemy zapomnieć.

Teraz kolejny etap analizy zawartości, już przy pomocy TESTDISK'a:

W przypadku próby przeszukania dysku pod kątem partycji (Intel/PC partition) po przeskanowaniu dysku nie otrzymujemy żadnych wyników.
Poniżej screeny z analizy dysku z parametrem (None - non partitioned media) sprawa ma się następująco:

Foto #9 (w trakcie - wykonano 6%)
[img]http://szatan.republika.pl/wyglad_testdisk_6procent.PNG[/img]

Foto #10
[img]http://szatan.republika.pl/wyglad_testdisk_12procent.PNG[/img]

Foto #11
[img]http://szatan.republika.pl/wyglad_testdisk_100procent.PNG[/img]

Nie wiem co z tym fantem dalej robić. Puszczę jeszcze skany z kolejnymi parametrami, ale każdy długo trwa, więc wyniki (niestety pewnie negatywne) podam w dalszej części wątku jak tylko je skończę.

Jeśli któryś z użytkowników forum będzie miał jakiś pomysł jak dobrać się do tych danych bardzo proszę, żeby wypowiedział się w temacie, a jeśli potrzebne będą lepsze fotki piszcie, który numer poprawić.

Pzdr,
Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pod linux'em da sie podmontować partycje HFS/HFS+ (to sa partycje MAC'a)

np tak:

HFS+
mount -t hfsplus /dev/hda1 /media/hdd


HFS
mount -t hfs /dev/hda1 /media/hdd Edytowane przez nairamk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj użyć tego narzędzia : [url="http://rapidshare.com/files/132570337/Hirens_BootCD_9.5__kaldata.com_.rar.html"]http://rapidshare.com/files/132570337/Hire...a.com_.rar.html[/url]

jest to chyba najlepsza rzecz jaka jest.

sam jestem zainteresowany zgrywaniem i wgrywaniem :P materiału na ten dysk :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wykrywa je faktycznie jako HFS, ale np. soft pod WIN typu TRANSMAC wogole nie widzi zadnej. Sprobuje zamontowac partycje tak jak piszesz, i odezwe sie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='offroad' post='113975' date='21.08.2008, 13:19 ']spróbuj użyć tego narzędzia : [url="http://rapidshare.com/files/132570337/Hirens_BootCD_9.5__kaldata.com_.rar.html"]http://rapidshare.com/files/132570337/Hire...a.com_.rar.html[/url]

jest to chyba najlepsza rzecz jaka jest.

sam jestem zainteresowany zgrywaniem i wgrywaniem :P materiału na ten dysk :D[/quote]

A o ktorym programie konkretnie myslisz, bo na tej plytce sporo softu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kolei, najpierw sprobuje pod linuxem, a pozniej programami z Hiren's. Dam znać czy coś się udało.

UPDATE!

1. Niestety na nic się zdały próby montowania pod linuxem (hfs: can't find a HFS filesystem on dev sdb; wrong fs type, bad option, bad superblock on /dev/sdb).
2. Programy do partycjonowania jak jeden mąż widzą dysk bez żadnej partycji.

Czekam na kolejne propozycje, ale coraz czarniej to widzę. :P

Edytowane przez diabolvs2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mógłbym mieć prośbę do Ciebie o zrobienie dokładnych zdjęć scalaków (głównego obok lewej bodaj ścianki), memorek (te prostokątne) i pozostałych większych kosteczek?

Z góry dziękuję!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='ein' post='113987' date='21.08.2008, 15:25 ']Mógłbym mieć prośbę do Ciebie o zrobienie dokładnych zdjęć scalaków (głównego obok lewej bodaj ścianki), memorek (te prostokątne) i pozostałych większych kosteczek?

Z góry dziękuję![/quote]

Jutro przed poludniem zamieszcze fotki dla Ciebie.

UPDATE:

@ein - zdjęcia zrobię w wolnej chwili, postaram się je zamieścić jak najszybciej. Edytowane przez diabolvs2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='ein' post='113987' date='21.08.2008, 15:25 ']Mógłbym mieć prośbę do Ciebie o zrobienie dokładnych zdjęć scalaków (głównego obok lewej bodaj ścianki), memorek (te prostokątne) i pozostałych większych kosteczek?

Z góry dziękuję![/quote]

Jutro przed południem zamieszczę fotki dla Ciebie.

BTW, przed chwilą zamiast "firmowego" dysku SEAGATE podpiąłem WD 160GB SATA, tratata zadziałał w pełni od razu po podpięciu.
Cholera, tak jakby grat zapisywał na żywo sektory dysku. :P

Edytowane przez diabolvs2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O to ciekawa informacja - czyli mozna ew. podmienic 250-ke na cos znacznie pojemniejszego (?) To by bylo cos!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jestem na etapie zastanawiania sie nad kupnem cyfrowego UPC:) w zwiazku z tym mam pare pytan.

Rozumiem ze miales wczesniej wykupiona usluge UPC (internet+tel+tv analog) i standardowy modem kablowy.
1. Czy wymieniali Ci kabel koncentryczny biegnacy do mieszkania na nowy, grubszy (z RG6 na triset 113)? Czy kable bez zmian, wymienili tylko rozdzielacz i wstawili dekoder? Jaki koncentryk masz podłączony do dekodera (moglbys podac oznaczenia na kablu)?
2. Czy modem ktory mialeś wcześniej dalej jest w użyciu i jest podlaczony przed dekoderem?
3. Zalezy mi na podlaczeniu drugirgo niezaleznego odbiornika (analog). Czy przez to wyjscie antenowe analogowe w dekoderze mozna bez problemu podlaczyc telewizor i niezaleznie od dekodera ogladac analogowa tv na drugim telewizorze (uzywajac pilota do tv), czy mozna to tylko zrobic rozdzielajac sygnal przed dekoderem?

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odpowiadam:

Mialem net 6MBit (modem kablowy Arris + pełny pakiet + C+ (stary dekoder GM).
Teraz mam 20Mbit + Mediabox HD z nagrywarką + pełny pakiet + C+.

Ad 1. Instalator wymienil mi rozdzielacz i koncentryk, ale to tylko ze względu na drobne przemeblowanie sprzętu. Kabel jest moim zdaniem grubszy i sztywniejszy, ale to tylko moje odczucie. Niestety nie ma na nim żadnych nadruków, więc z tym Ci nie pomogę.

Ad 2. Modem został bez zmian, ponieważ w chwili obecnej ani port USB, ani żaden z dwóch ETHernetów w dekoderze nie jest obsługiwany przez firmware UPC.

Ad 3. W przypadku zmiany z analoga na ofertę cyfrową z dekoderem sygnał analogowy jest gratis, więc możesz podpiąć sobie kolejne telewizory w dowolnej kolejności, zarówno przez rozdzielacz jak i stosując dekoder jako "przelotkę" do kolejnego telewizora.

PS,
Ja jestem bardzo zadowolony z jakości TV po zmianie i mogę z czystym sumieniem polecić.
Jeszcze jedna drobna uwaga. Do dekodera dołączony jest kabel HDMI->HDMI, ale nie ma SCART'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a potraktuj go PhotoRec może znajdzie jakieś pliki.

a i jedno pytanie czy po wymianie dysku na ten nowy media box chodzi poprawnie?

edit: skoro to jest partycja apple to moze MacDrive ja zobaczy ? ( moze to głupie ale warto spróbować :blink:)

Edytowane przez offroad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='offroad' post='114331' date='24.08.2008, 11:16 ']a potraktuj go PhotoRec może znajdzie jakieś pliki.

a i jedno pytanie czy po wymianie dysku na ten nowy media box chodzi poprawnie?

edit: skoro to jest partycja apple to moze MacDrive ja zobaczy ? ( moze to głupie ale warto spróbować ;))[/quote]

Przypuszczam, że Partition Magic (ostatni chyba 8.5) też nic nie znajduje..... :)
Ale przecież jakieś informacje na dysku są zapisane, musi istnieć katalog nagranych programów etc
Czy nie da rady zrobić obrazu dysku z kompresją (tzn bez zapisu pustych sektorów)?
pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='diabolvs2' post='114082' date='22.08.2008, 13:18 ']Odpowiadam:

Mialem net 6MBit (modem kablowy Arris + pełny pakiet + C+ (stary dekoder GM).
Teraz mam 20Mbit + Mediabox HD z nagrywarką + pełny pakiet + C+.

Ad 1. Instalator wymienil mi rozdzielacz i koncentryk, ale to tylko ze względu na drobne przemeblowanie sprzętu. Kabel jest moim zdaniem grubszy i sztywniejszy, ale to tylko moje odczucie. Niestety nie ma na nim żadnych nadruków, więc z tym Ci nie pomogę.

Ad 2. Modem został bez zmian, ponieważ w chwili obecnej ani port USB, ani żaden z dwóch ETHernetów w dekoderze nie jest obsługiwany przez firmware UPC.

Ad 3. W przypadku zmiany z analoga na ofertę cyfrową z dekoderem sygnał analogowy jest gratis, więc możesz podpiąć sobie kolejne telewizory w dowolnej kolejności, zarówno przez rozdzielacz jak i stosując dekoder jako "przelotkę" do kolejnego telewizora.

PS,
Ja jestem bardzo zadowolony z jakości TV po zmianie i mogę z czystym sumieniem polecić.
Jeszcze jedna drobna uwaga. Do dekodera dołączony jest kabel HDMI->HDMI, ale nie ma SCART'a.[/quote]

A czy udało Ci się zidentyfikować typ karty kodowej?
Czy ew. istniałby jakiś moduł uniwersalny czy dedykowany, który by z nią współpracował?
pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='diabolvs2' post='113976' date='21.08.2008, 14:19 ']Wykrywa je faktycznie jako HFS, ale np. soft pod WIN typu TRANSMAC wogole nie widzi zadnej. Sprobuje zamontowac partycje tak jak piszesz, i odezwe sie.[/quote]

A spróbuj pod Linuksem zrobić tak (zakładając, że sdb to ten podłączony dysk):

dd if=/dev/sdb of=/tmp/sdb.10mb bs=10M count=1; file /tmp/sdb.10mb; rm -f /tmp/sdb.10mb

Jeśli wynikiem będzie:
/tmp/sdb.10mb: data
to kiepsko. Ale może uzyskasz jakiś ciekawszy wynik. Na przykład:
/tmp/sdb.10mb: RIFF (little-endian) data, AVI, 720 x 304, 25.00 fps, video: XviD, audio: Dolby AC3 (6 channels, 48000 Hz)
;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ;)

Ja próbowałem ethernetowego połączenia z mediaboxem. U mnie aktywny jest tylko port ETH 1, drugi jest martwy (brak mrugających diod na routerze, wykonanie opisanej poniżej metody nic nie daje, brak pingów). Sprawdziłem jaki ma IP w ustawieniach (menu -> ustawienia -> diagnostyka, "IP MediaBox"), jest to inna klasa adresów[10.68.28.X] niż moja siec LAN [192.168.0.X). Ale za to udało mi sie go zapingować :)))) (jak by ktos nie wiedzial trzeba ustawić z reki swoje IP na kompie na taka sama klase IP jak dekoder np 10.68.28.X+1). Skanowanie portów niestety nic nie daje :lol: - wszystkie porty zamknięte.

Port ETH2 to port od "modemu" a ETH1 to port od LANu (hehe powinno byc chyba odwrotnie). Być moze kiedys zrezygnują z osobnych modemów, którymi stanią sie mediaboxy (?).

Próbował ktoś podłączać USB? Nie mam kabla aby sprawdzić czy przynajmniej Windows wykrywa dekoder jako nowy sprzęt.

Edytowane przez facio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...