Skocz do zawartości
ein

TEST UPC MediaboxHD

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='Malefisto' post='139569' date='01.01.2009, 21:17 ']Witam

Mam pytanie apropo pilota od mediaboxa, w tescie napisałeś że obsługuje tv i inne urządzenia, może coś rpzeoczyłem ale moim zdaniem czarnym pilotem od mediaboxa philipsa z hd obslużysz jedynie tv nie da się go zaprogramować do innych urządzeń , jezeli się mylę to prosze o instrukcje jak to zrobić dla nagrywarki dvd

Pozdrawiam[/quote]

Jak znajdę chwilkę czasu sprawdzę ze swoją nagrywarką (EH-65 Panasa). Tako rzecze instrukcja obsługi - sam jestem ciekaw czy to zadziała, bo widzę jedną sprzeczność... nie ma przełącznika dla źródeł, co oznacza (chyba) że albo TV, albo DVD/nagrywarka... chyba że przycisk TV działa selektywnie. Ciekawe... Edytowane przez ein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='maxiuca' post='139807' date='03.01.2009, 01:41 ']2. brak dolby digital po hdmi i niestety również po coaxialu (chyba, że ktoś wie jak to ustawić)[/quote]
No dobra po coaxialu jednak DD jest, tylko głupi wzmak nie do końca jasne rzeczy wypisywał...

Aha i trzecia wada:

3. W trybie auto na wyjściu powinien być tryb 576i a nie 576p (ewentualnie do wyboru). Deinterlacer z tego pudełeczka nie jest na najwyższym poziomie a tryb 576p uniemożliwia zastosowanie zewnętrznego deintarlacera (PReP z Edge też sobie średnio radzi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='maxiuca' post='139934' date='04.01.2009, 00:02 ']No dobra po coaxialu jednak DD jest, tylko głupi wzmak nie do końca jasne rzeczy wypisywał...

Aha i trzecia wada:

3. W trybie auto na wyjściu powinien być tryb 576i a nie 576p (ewentualnie do wyboru). Deinterlacer z tego pudełeczka nie jest na najwyższym poziomie a tryb 576p uniemożliwia zastosowanie zewnętrznego deintarlacera (PReP z Edge też sobie średnio radzi)[/quote]

Brak dolby po HDMI to nie jest wada , telewizory nieprzetwarzają takiego sygnału. ( z wejścia HDMI )
Ale dla doświadczonych userów powinna być opcja w menu do wysłania DD po HDMI w przypadku łączenia dekodera poprzez amplituner.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='marian_wierzbicki' post='139955' date='04.01.2009, 08:05 ']Brak dolby po HDMI to nie jest wada , telewizory nieprzetwarzają takiego sygnału. ( z wejścia HDMI )
Ale dla doświadczonych userów powinna być opcja w menu do wysłania DD po HDMI w przypadku łączenia dekodera poprzez amplituner.[/quote]
Niektóre telewizory mają wbudowane dekodery DD i różne systemy Virtual Dolby, które coś tam sobie robią z takim sygnałem, żeby niby brzmiało jak dźwięk przestrzenny, tak więc wadą jest brak możliwości wyboru co ma być przez HDMI wysyłane i o to mi chodziło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='ein' post='139828' date='03.01.2009, 11:52 ']Jak znajdę chwilkę czasu sprawdzę ze swoją nagrywarką (EH-65 Panasa). Tako rzecze instrukcja obsługi - sam jestem ciekaw czy to zadziała, bo widzę jedną sprzeczność... nie ma przełącznika dla źródeł, co oznacza (chyba) że albo TV, albo DVD/nagrywarka... chyba że przycisk TV działa selektywnie. Ciekawe...[/quote]
Tylko zobacz że instrukcja obsługi przynajmniej przy moim mediaboxie jest od innego modelu pilota czyli od tego srebrnego dekodera upc w którym jest drugi przycisk dvd i wtedy możesz zaprogramować drugie urządzenie ja próbowałem zaprogramować kody do nagrywarki dvd pod przyciskiem TV - pilot nie przyjmuje tych kodów wskazania diody sygnalizują niewłaściwy kod.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='marian_wierzbicki' post='139955' date='04.01.2009, 11:05 ']Brak dolby po HDMI to nie jest wada , telewizory nieprzetwarzają takiego sygnału. ( z wejścia HDMI )
Ale dla doświadczonych userów powinna być opcja w menu do wysłania DD po HDMI w przypadku łączenia dekodera poprzez amplituner.[/quote]



Bardzo ciekawe, gdzie w menu mediaboxa jest opcja wysłania DD po HDMI, bo ja takiej nie znalazłem. Tuner podłączony mam bezpośrednio pod amplituner. Nie rozumiem takiego ograniczenia :P
Pozostaje tylko coaxial?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie ma takiej opcji i w tym sęk. Zostaje tylko coaxial. I tak trzeba się cieszyć, że wpadli na to, żeby po coaxie dawać bitstream :P

Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='maxiuca' post='141190' date='09.01.2009, 23:16 ']No właśnie nie ma takiej opcji i w tym sęk. Zostaje tylko coaxial. I tak trzeba się cieszyć, że wpadli na to, żeby po coaxie dawać bitstream :)[/quote]


No tak :P

W zasadzie to UPC łaski nie robi, w końcu bierze kasę co miesiąc od abonentów zainteresowanych nie tylko cyfrowym obrazem, ale także i dźwiękiem.
Niedługo minie rok jak wprowadzili HD i co? Nawet z napisami z C+ mają nadal problemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='djrobus' post='141194' date='09.01.2009, 20:28 ']W zasadzie to UPC łaski nie robi, w końcu bierze kasę co miesiąc od abonentów zainteresowanych nie tylko cyfrowym obrazem, ale także i dźwiękiem.[/quote]
Ja mawia mój znajomy inżynier, który od wielu, baaaardzo długich lat zajmuje się technologią telewizyjną: "przecież w słowie teleWIZJA nie ma nic o dźwięku" :(
I niestety takie jest podejście do dźwięku większości stacji telewizyjnych.

A co się wyczynia przy transferach polskich filmów na DVD czy do telewizji to dopiero jest cyrk, ale to na inny wątek opowiadanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojego MediaBoxa bez HD (Thomson) dźwięk DD śmiga bez problemu przez coaxial (o ile takowy jest nadawany, bo sama obecność ścieżki oznaczonej jako DD 5.1 w menu danego programu jeszcze nie oznacza, że faktycznie nadają DD). Amplituner nie ma problemu z jego wykryciem i zdekodowaniem. Inna sprawa to kiepska jakość tego dźwięku, nawet jak na standard DD (jakość zdecydowanie gorsza niż z DVD - marny bitrate?) oraz problemy z synchronizacją dźwięku z obrazem, czego nie ma przy zwykłym stereo. Niestety box bez HD (w przeciwieństwie do tego z HD) nie ma regulacji synchronizacji obrazu z dźwiękiem.

Edytowane przez Wojtasek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie czy TVN HD w UPC nadaje DD bo na nce świeci mi a na UPC niestety nie ( teraz leci "Tajemnica BM" akurat w HD)

A może coś trzeba ustawić w tym pudle - choć ubogie to menu :lol:

dzięki za odpowiedź

Edytowane przez tom2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Mam pytanie czy TVN HD w UPC nadaje DD bo na nce świeci mi a na UPC niestety nie ( teraz leci "Tajemnica BM" akurat w HD)

A może coś trzeba ustawić w tym pudle - choć ubogie to menu :)

dzięki za odpowiedź

Bardzo ubogie

Jeśli chodzi o DD, to w ogóle kabaret. Niezależnie od programu, DD "ewentulanie" poleci tylko po coaxialu. O HDMI i optyku zapomnij :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardzo ubogie

Jeśli chodzi o DD, to w ogóle kabaret. Niezależnie od programu, DD "ewentulanie" poleci tylko po coaxialu. O HDMI i optyku zapomnij :)

Mam optykiem połączonego Mediaboxa HD z kinem i DD na TVN jest, ale trzeba za każdym razem przestawić ścieżkę dźwiękową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z tym dekoderem - wiesza się jak każdemu po dłuższej chwili nieużywania - choć wczoraj przez cały dzień było pięknie.No ale wieczorkiem naszła mnie ochota na tv do snu no i znów chciał się odpalić po 15 minutach - jednak po uruchomienoi zero reakcji tylko bardzo wolno przełączające się kanały(wszystkie na stop klatce).

No to co?wyłączyłem z gniazdka odczekałem chwilkę podłączam - nby startuje ale po 5 minutach na wyświetlaczu wyskoczyło INIT - działa jedynie przycisk OK i BACK z pilota - po wcisnięciu OK włącza sie SET UP(czasem CONFIGURAZIONE czasem jeszcze w innym języku)

na tym koniec - wrócić można przyciskiem BACK do INIT ale sprzęt zero reakcji. Nawet na przycsk POWER.

Już mam dość tego dekodera.Flashowanie nic nie daje - sprzęt dalej chodzi jak chce.

Zreszta największą jego wadą jest to że nie daje rady pracować w trybie 1080i - tylko zwyczajnie się chaczy.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Mam problem z tym dekoderem - wiesza się jak każdemu po dłuższej chwili nieużywania - choć wczoraj przez cały dzień było pięknie.No ale wieczorkiem naszła mnie ochota na tv do snu no i znów chciał się odpalić po 15 minutach - jednak po uruchomienoi zero reakcji tylko bardzo wolno przełączające się kanały(wszystkie na stop klatce).

No to co?wyłączyłem z gniazdka odczekałem chwilkę podłączam - nby startuje ale po 5 minutach na wyświetlaczu wyskoczyło INIT - działa jedynie przycisk OK i BACK z pilota - po wcisnięciu OK włącza sie SET UP(czasem CONFIGURAZIONE czasem jeszcze w innym języku)

na tym koniec - wrócić można przyciskiem BACK do INIT ale sprzęt zero reakcji. Nawet na przycsk POWER.

Już mam dość tego dekodera.Flashowanie nic nie daje - sprzęt dalej chodzi jak chce.

Zreszta największą jego wadą jest to że nie daje rady pracować w trybie 1080i - tylko zwyczajnie się chaczy.....

dzwoń do upc mnie 3 razy wymieniali

Jak pani na lini powie CI że wszystkie tak mają to trzeba być trochę niegrzecznym i wymienią od tego są albo rozwiązujesz umowę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat ogarnięty - czyli ponowna instalacja dekodera....z wymiana sie wstrzymaja bo to nie ma sensu - problem programowy....wiedziałem że sie tak skończy jak spojrzałem że philips jest producentem - przeciez ta firma NIGDY NIC dobrego nie zrobiła(zapobiegliwie - CD zrobiła wraz z SONY)....no może jedna seria telewizorów ale w nich kineskopy zdychały w dwa lata.......juz wolałbym thomsona......przynajmniej działa jak należy mimo że zdychac potrafi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich . Jestem tutaj nowy ( pierwszy post ) . Jestem również zupełnie zielony w temacie HDTV i przechwytywania sygnału cyfrowego na komputer ( mam Mediabox UPC Philips z nagrywarką i HD od 4 dni ) . Proszę więc o wyrozumiałość , bo mimo że jestem po lekturze tego tematu , to najprawdopodobniej zadam zaraz idiotyczne pytania . Oto one :

Czy sygnał cyfrowy " wychodzi " z dekodera Mediabox tylko kablem HDMI ?

Jeśli tak , to :

Czy można przechwycić ten cyfrowy sygnał przez kabel HDMI wychodzący z dekodera Mediabox , podłączając go do urządzenia zewnętrznego ?

Czy istnieją urządzenia zewnętrzne z wejściem HDMI : karty DVB ?, ( DVB-c czy też inne ? ) , zewnętrzne nagrywarki ?, karty graficzne ??? lub cokolwiek innego ( oprócz telewizorów i monitorów ) z wejściem HDMI , zdolne do przechwycenia i zapisania takiego sygnału ? ( Sygnał wychodzący kablem HDMI z Mediaboxu jest już chyba rozkodowany ? )

Jeśli tak , to jakie to są urządzenia ?

Ps. : Podkreślam , że chodzi mi wyłącznie o sygnał cyfrowy . Z przechwytywaniem sygnału analogowego nie mam problemów ( nagrywarka DVD panasonic - jak w jednym z wcześniejszych postów ).

Jeszcze raz proszę o wyrozumiałość ( jeśli palnąłem jakieś głupoty ) i o pomoc .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich . Jestem tutaj nowy ( pierwszy post ) . Jestem również zupełnie zielony w temacie HDTV i przechwytywania sygnału cyfrowego na komputer ( mam Mediabox UPC Philips z nagrywarką i HD od 4 dni ) . Proszę więc o wyrozumiałość , bo mimo że jestem po lekturze tego tematu , to najprawdopodobniej zadam zaraz idiotyczne pytania . Oto one :

Czy sygnał cyfrowy " wychodzi " z dekodera Mediabox tylko kablem HDMI ?

Jeśli tak , to :

Czy można przechwycić ten cyfrowy sygnał przez kabel HDMI wychodzący z dekodera Mediabox , podłączając go do urządzenia zewnętrznego ?

Czy istnieją urządzenia zewnętrzne z wejściem HDMI : karty DVB ?, ( DVB-c czy też inne ? ) , zewnętrzne nagrywarki ?, karty graficzne ??? lub cokolwiek innego ( oprócz telewizorów i monitorów ) z wejściem HDMI , zdolne do przechwycenia i zapisania takiego sygnału ? ( Sygnał wychodzący kablem HDMI z Mediaboxu jest już chyba rozkodowany ? )

Jeśli tak , to jakie to są urządzenia ?

Ps. : Podkreślam , że chodzi mi wyłącznie o sygnał cyfrowy . Z przechwytywaniem sygnału analogowego nie mam problemów ( nagrywarka DVD panasonic - jak w jednym z wcześniejszych postów ).

Jeszcze raz proszę o wyrozumiałość ( jeśli palnąłem jakieś głupoty ) i o pomoc .

Nie palnąłeś głupoty - napisałeś o czymś, czego my-klienci oczekiwalibyśmy po sprzęcie. Niestety nie ma na chwilę obecną możliwości przegrywania materiału via HDMI (piszę o rynku konsumenckim). Nie ma urządzeń zdolnych do "złapania" transmisji i archiwizacji. Co więcej, w tym konkretnie wypadku nadawca dodatkowo się zabezpieczył, bo nie ma zabudowanego componenta. To co prawda analog, nie cyfra o której piszesz, ale jak wiadomo jakość obrazu w pełni porównywalna, no i HD rzecz jasna. Jest w US sprzedawane sprytne urządzenie umożliwiające zapis via component. Niestety w przypadku UPC nic nie zdziałasz. Jakąś nadzieję dawałby moduł z kartą sprzedawany przez operatora, ale na to także nie ma co liczyć.

Edytowane przez ein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma i nie będzie przechwytywania(oficjalnie napewno) - HDCP o to skutecznie zadba - zreszta po to było tworzone hdmi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie palnąłeś głupoty - napisałeś o czymś, czego my-klienci oczekiwalibyśmy po sprzęcie. Niestety nie ma na chwilę obecną możliwości przegrywania materiału via HDMI (piszę o rynku konsumenckim). Nie ma urządzeń zdolnych do "złapania" transmisji i archiwizacji. Co więcej, w tym konkretnie wypadku nadawca dodatkowo się zabezpieczył, bo nie ma zabudowanego componenta. To co prawda analog, nie cyfra o której piszesz, ale jak wiadomo jakość obrazu w pełni porównywalna, no i HD rzecz jasna. Jest w US sprzedawane sprytne urządzenie umożliwiające zapis via component. Niestety w przypadku UPC nic nie zdziałasz. Jakąś nadzieję dawałby moduł z kartą sprzedawany przez operatora, ale na to także nie ma co liczyć.

Może pójść tą drogą . Z tego co wiem istnieją przejścia HDMI -> komponent . Czy są jakieś przeszkody w zastosowaniu tej opcji w przypadku Mediaboxu ? Może ktoś już tego próbował i podzieli się doświadczeniem ?

Ps .: Czy są jakieś postępy w dziedzinie " wybebeszania " tego diabelskiego urządzenia i pobierania plików bezpośrednio z HD Mediaboxu ?

Edytowane przez marling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

konwerter hdmi na component...nieoplacalne ze wzgledu na koszta...hdmi nie umozliwia innej opcji i o to w tym przeciez chodzi by nie mozna bylo kopiowac......pozatym tracisz sporo na jakosci konwersja z cyfry na analog i na odwrot w tv...imho bez sensu

wybebeszyc mozesz ale zaplacisz kare+ za urzadzenie + pewnie zerwa umowe a moga zagrozic nawet i sadem(i maja do tego pelne prawo ze wzgledu na probe piracenia)

kwestia tez w jakim formacie jest to zapisywane na dysku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
konwerter hdmi na component...nieoplacalne ze wzgledu na koszta...hdmi nie umozliwia innej opcji i o to w tym przeciez chodzi by nie mozna bylo kopiowac......pozatym tracisz sporo na jakosci konwersja z cyfry na analog i na odwrot w tv...imho bez sensu

wybebeszyc mozesz ale zaplacisz kare+ za urzadzenie + pewnie zerwa umowe a moga zagrozic nawet i sadem(i maja do tego pelne prawo ze wzgledu na probe piracenia)

kwestia tez w jakim formacie jest to zapisywane na dysku

Opłacalne, nieopłacalne ale się da. Co do utraty jakości to nie jest tak źle. Widziałem nagrania TVP HD z TViXa na Hauppage PVR i wychodzi to nie gorzej od oryginału.

I bez przegięć, wybebeszyć można bez naruszenia plomby, poza tym niby czemu mają zerwać umowę czy kazać jakieś kary płacić. Przecież po rozebraniu urządzenia może ono bez problemu działać kilka lat i nikt się nie zorientuje aż do wymiany, a wtedy to już nikt na plomby patrzeć nie będzie. Jak koleś przyszedł z UPC zabrać dekoder analogowy to nawet na niego nie spojrzał.

Co do samego dysku to nie ma na nim partycji (w każdym razie żadnych typowych).

PS. Istnieją urządzenia które zdejmują zabezpieczenie HDCP z sygnału HDMI i urządzenia które nagrywają z HDMI (Gefen HD PVR na przykład czy karta Blackmagic Intensity). Wystarczy połączyć te dwie rzeczy i voila. Nagrać coś z UPC na próbę? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Istnieją urządzenia które zdejmują zabezpieczenie HDCP z sygnału HDMI i urządzenia które nagrywają z HDMI (Gefen HD PVR na przykład czy karta Blackmagic Intensity). Wystarczy połączyć te dwie rzeczy i voila. Nagrać coś z UPC na próbę? ;)

A można prosić o dokładniejszą odpowiedź ? Opis karty znalazłem tutaj :

Karta

ale nie ma tam informacji o tym , czy tylko przechwytuje i czy przechwycony sygnał zapisuje na dysk , czy również zdejmuje zabezpieczenie HDCP . Cena akceptowalna .

Co do Gefen TV High Definition Personal Video Recorder - opis też niewiele wnosi , ceny nie znalazłem .

gefen

Pytania :

1. w jakiej konfiguracji to podłączyć : dekoder > kabel HDMI > i co dalej ( karta , którą wymieniłeś ? kablem HDMI ? )

2. które z tych urządzeń zdejmuje zabezpieczenie ( wydaje się logiczne , że Gefen - ale chcę się upewnić )

3. czy znasz może orientacyjną cenę Gefen HD PVR ?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadne urządzenie przechwytujące HDMI oficjalnie wyprodukowanie nie przechwyci sygnału z HDCP. Dlatego trzeba sobie oddzielnie kupić magiczne pudełeczko, które zdejmuje zabezpieczenie HDCP z HDMI. Niestety takie urządzenia są produkowane bez rozgłosu, zazwyczaj w Chinach i ciężko je dostać. Mi się udało jakiś rok temu nabyć coś takiego, przy czym po wpłaceniu zaliczki czekałem jakieś 8 miesięcy.

Teraz nie wiem, gdzie coś takiego nabyć, ale trzeba poszukać mocno po forach, głównie zagranicznych.

A zawsze można kupić HDFury2, który ma wejście HDMI i wyjście VGA/Component i nagrać na PVRa Hauppage.

Gefen kosztuje jakieś $900 - http://sewelldirect.com/GefenTV-High-Defin...;utm_medium=cse.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam Mediaboxa z HD (czarny Philips).

Zaobserwowałem w nim następujące błędy w działaniu.

1. Jak go wyłączę na noc to rano nie mogę go włączyć i muszę go zresetować wyłączając na moment kabel zasilania. (zgłosiłem to do UPC i podobno to powszechny problem i pracują nad tym :)

2. Jak wybieram w GUIDE a następnie ULUBIONE to najczęściej wyświetla sie miniprzewodnik a nie przewodnik po ulubionych :hura:

(aby wejść do przewodnika po ulubionych kanałach muszę tą operację powtórzyć około 3-5 razy)

Czy macie podobne problemy ?

Pozdrawiam

Kris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...