Skocz do zawartości
ein

TEST UPC MediaboxHD

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='marian_wierzbicki' post='127322' date='23.10.2008, 17:04 ']mam do Ciebie pytanie jak oceniasz HBO i Cyfrę+ w UPC , czy masz możliwoś porównać HBO W UPC i N?
Mam narazie HBO w N i zastanawiam się czy przy nim zostać czy zamówić Cyfrę+ lub HBO w UPC .
za UPC przemawia więcej miejsca na dysku. W N denerwuje mnie że napisy i wersja orginalna są tylko na HBO SD.
pozdrawiam marian.[/quote]

To Cię zmartwię - z napisami na UPC na razie jest tak, że ich... nie ma. No są szwedzkie i duńskie na History Channel - :( . A przecież nic nie stoi na przeszkodzie by napisy się pojawiły - wyraźnie jest to wina niedogadania się (techników) C+ i UPC (głównie imho wina leży po stronie UPC). Na HBO zdarzyło się załączyć napisy (nie pamiętam już, czy na SD, czy HD). Jakościowo nie ma różnicy (nie mam HBO na n-ce, ale sunsiad ma). W n-ce (mogę to z całą odpowiedzialnością powiedzieć) jakość kanałów HD jest mocno taka sobie (Disco na minus, MGM na minus, MTV zasadniczo na minus, Kino ok, TVPHD różnie, Eurosport ok - FTA HD bywa też ok) a na UPC mamy dużo lepiej (NG HD ok, History Channel HD bardzo ok - mój absolutny faworyt, świetny kanał skądinąd.. Polsat Sport cóż może i ok ale tam nic nie ma, C+ Film/Sport HD bywa że bardzo ok, HBO HD na minus (z wyjatkami - tak samo jak w nce)). Innymi słowy dla kogoś, dla kogo liczy się jakość kanałów UPC zdaje się wyglądać atrakcyjniej (pomijam zawartość - tutaj UPC jest lata świetlne (niestety) przed n-ką... HD w nce i wogóle nkę oglądam gdy jest jakiś sport, który mnie interesuje i... hmmm... no właśnie, może jeszcze czasem jakiś koncert na MTV HD). Sprzęt n-ki na razie nadal jest bezkonkurencyjny (nrec) ale to się może zmienić, bo po ostatniej wymianie softu widać, że ktoś tam (w UPC) myśli i po wprowadzeniu VOD i ogólnie dopracowaniu tego i owego (jak widać da się) będzie to (media box) urządzenie równorzędne nrecorderowi (pomijam ew. funkcje sieciowe i info serwisy - tutaj n-ka nie ma konkurencji, fakt, ale raczej trudno żeby akurat te rzeczy miały stanowić o przechylaniu szali na którąś stronę. To miłe dodatki i tyle)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='ein' post='127327' date='23.10.2008, 17:44 ']To Cię zmartwię - z napisami na UPC na razie jest tak, że ich... nie ma. No są szwedzkie i duńskie na History Channel - :rolleyes: . A przecież nic nie stoi na przeszkodzie by napisy się pojawiły - wyraźnie jest to wina niedogadania się (techników) C+ i UPC (głównie imho wina leży po stronie UPC). Na HBO zdarzyło się załączyć napisy (nie pamiętam już, czy na SD, czy HD). Jakościowo nie ma różnicy (nie mam HBO na n-ce, ale sunsiad ma). W n-ce (mogę to z całą odpowiedzialnością powiedzieć) jakość kanałów HD jest mocno taka sobie (Disco na minus, MGM na minus, MTV zasadniczo na minus, Kino ok, TVPHD różnie, Eurosport ok - FTA HD bywa też ok) a na UPC mamy dużo lepiej (NG HD ok, History Channel HD bardzo ok - mój absolutny faworyt, świetny kanał skądinąd.. Polsat Sport cóż może i ok ale tam nic nie ma, C+ Film/Sport HD bywa że bardzo ok, HBO HD na minus (z wyjatkami - tak samo jak w nce)). Innymi słowy dla kogoś, dla kogo liczy się jakość kanałów UPC zdaje się wyglądać atrakcyjniej (pomijam zawartość - tutaj UPC jest lata świetlne (niestety) przed n-ką... HD w nce i wogóle nkę oglądam gdy jest jakiś sport, który mnie interesuje i... hmmm... no właśnie, może jeszcze czasem jakiś koncert na MTV HD). Sprzęt n-ki na razie nadal jest bezkonkurencyjny (nrec) ale to się może zmienić, bo po ostatniej wymianie softu widać, że ktoś tam (w UPC) myśli i po wprowadzeniu VOD i ogólnie dopracowaniu tego i owego (jak widać da się) będzie to (media box) urządzenie równorzędne nrecorderowi (pomijam ew. funkcje sieciowe i info serwisy - tutaj n-ka nie ma konkurencji, fakt, ale raczej trudno żeby akurat te rzeczy miały stanowić o przechylaniu szali na którąś stronę. To miłe dodatki i tyle)[/quote]

Dzięki za odpowiedź. Mam N i UPC Cyfrowe z HD , ale na UPC niemam kanałów premium dlatego prosiłem Cię o opinię żeby podjąć decyzję czy zostawić HBO w N czy wybrać C+ lub HBO w UPC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nowy soft nawet fajnie działa (przydały by się plansze w menu trochę wyższej rozdzielczości) ale skoro poprawili już zawieszanie to wzieli by się za ofertę programową
Dlaczego nie ma programów dosytępnych ogólnie od pewnego czasu :
tvp hd
eurosport hd
tvp sport
mtv hd
z discawery hd to chyba będzie problem (n-ka)
za to dodają jakieś badziewia typu polsat cafe czy play jak tylko rozpoczną nadawanie.
Nie oszukujmy się większość ludzi zamawia dekoder dla hd. Analog z dobrego tv (nie dotyczy kanałów hd)wygląda lepiej lub tak samo jak cyfra z media boksa. Jedynie ci odczują poprawę jakości co mieli słaby sygnał analogowy .
Na dzień dzisiejszy jeżeli oferta nie ulegnie zmianie to nie dość że jest najdroższa na rynku to jeszcze ma najmniej programów hd .
Zaczynam żałować że nie wziołem n-ki Edytowane przez piorek74

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widzę, że uruchomiono serwisy, jakie udostępnia kanał informacyjny Euronews (czerwonym dajemy). Fajnie - bo to zawsze jakaś namiastka infoserwisów n-ki. Z tego co się orientuje będą dodawać tego typu rzeczy odnośnie oferty programowej bo to bardzo proste jest do wprowadzenia a jednocześnie może znacząco zwiększyć funkcjonalność tunera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam do czynienia z Mediaboxem HD od kilku dni i problem z formatem obrazu. Była już o tym wprawdzie mowa w tym wątku, ale problem dotyczył programów nadawanych w formacie 4:3, które są automatycznie rozciągane tak, żeby wypełnić cały ekran. U mnie też tak jest, programy nadawane 4:3 są wyświetlane na całym ekranie, z resztą całkiem nieżle. Drażni mnie jednak inny problem, a mianowicie programy nadawane w formacie 16:9 nie są wyświetlane na całym ekranie, tylko postaci wąskiego pasa wzdłuż ekranu i szerokimi marginesami na górze i dole, do tego obraz jest zniekształcony (spłaszczony od góry i dołu). Ten sam program oglądany z wejścia analogowego (koncentryk) wypełnia cały ekran bez zniekształceń, a z Mediaboxa przez HDMI jest ten dziwaczny format. Inny przykład: ten sam program na TVN HD jest w prawidłowym formacie, a na "zwykłym" TVN znowu spłaszczony z tymi marginesami. Zmiana ustawień formatu na poziomie Mediaboxa nie zmienia NIC. Niestety z poziomu telewizora przy wejściu HDMI też niewiele da się zrobić, bo dostępne są tylko opcje nieskalowany i automatyczny, czyli telewizor jak rozumiem wyświetla dokładnie to, co otrzymuje na wejściu bez możliwości skalowania, opcja ręcznego wyboru formatu jest tu nieaktywna. Można to co prawda obejść definiując wejście w telewizorze jako PC, wtedy da się wybrać format 16:9 ręcznie i niby jest OK, ale jakość obrazu jest wyraźnie gorsza, do tego przy wejściu zdefiniowanym jako PC nie działają polepszacze takie jak HD Natural Motion. Można co prawda programy SD oglądać przez SCART i ręcznie ustawiać format z poziomu telewizora, no ale chyba nie o to chodzi.
Wszystkie programy HD wyświetlają się prawidłowo w formacie 16:9 na całym akranie, czyli problem dotyczy tych SD.
Niestety pan na infolinii UPC nic nie potrafił poradzić (mam wrażenie, że nie bardzo zrozumiał problem) i stwierdził w końcu, że tak ma być, ale jeśli jest jakiś problem, to na pewno wina telewizora. No ale nie po to się kupuje telewizor 16:9, żeby nie móc korzystać w poprawny sposób z tego formatu przy telewizji cyfrowej ;)

Mój telewizor to Philips 7862D.

Jeśli ktoś wie, gdzie leży problem i jak go rozwiązać, proszę o pomoc.

Edytowane przez Wojtasek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie na mojej plaźmie Samsung PS50A656 był bardzo ładny obraz w analogowym.Teraz w cyfrowym jest trochę lepiej.Mediabox HD jest bardzo fajny do nagrywania i odtwarzania programów.Telegazeta jest kiepska w porównaniu z odbiorem na TV.Pozostawiłem też podłączony analog ,to jakoś sobie radzę.
Mam pytanie czy w tym Miediaboxie nie można sobie zmienić i zaprogramować kanałów w takiej kolejności jak w telewizorze na analogu/tj.np Tvn24 miałem na 6 a tu trzeba wbijać 333/.Jak się do niego dobrać aby go przeprogramować kolejność stacji.W ulubionych też raczej kiepsko,bo można ustawić tylko dla jednej osoby i nie można ustawić kolejności po swojemu.
Czy w Samsung PS50A656 można zmienić kolejność w ustawieniach przycisku search.Obecnie włącza mi się jako pierwsze złącze 1 ,złącze 2,PC,i dopiero jako czwarte złącze HDMI gdzie mam podpięty Mediabox UPC.Co zrobić aby złącze HDMI było jako pierwsze.
Pozdrawiam entersc ze Szczecina. Edytowane przez enter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='enter' post='128442' date='30.10.2008, 18:33 ']U mnie na mojej plaźmie Samsung PS50A656 był bardzo ładny obraz w analogowym.Teraz w cyfrowym jest trochę lepiej.Mediabox HD jest bardzo fajny do nagrywania i odtwarzania programów.Telegazeta jest kiepska w porównaniu z odbiorem na TV.Pozostawiłem też podłączony analog ,to jakoś sobie radzę.
Mam pytanie czy w tym Miediaboxie nie można sobie zmienić i zaprogramować kanałów w takiej kolejności jak w telewizorze na analogu/tj.np Tvn24 miałem na 6 a tu trzeba wbijać 333/.Jak się do niego dobrać aby go przeprogramować kolejność stacji.W ulubionych też raczej kiepsko,bo można ustawić tylko dla jednej osoby i nie można ustawić kolejności po swojemu.
Czy w Samsung PS50A656 można zmienić kolejność w ustawieniach przycisku search.Obecnie włącza mi się jako pierwsze złącze 1 ,złącze 2,PC,i dopiero jako czwarte złącze HDMI gdzie mam podpięty Mediabox UPC.Co zrobić aby złącze HDMI było jako pierwsze.
Pozdrawiam entersc ze Szczecina.[/quote]

Niestety nie ma możliwości zmiany kolejności kanałów. Możesz sobie ustawić listę ulubionych, ale i tak kolejność ich będzie taka, jak ich numery narzucone z góry przez UPC (z resztą na Mediaboxie bez HD jest kak samo, numery kanałów też te same).

Pozwolę sobie nawiązać do mojego poprzedniego posta, a mianowicie zapytam, czy nie masz problemów z formatowaniem programów SD nadawanych w formacie 16/9 (np. Rozmowy w Toku na "zwykłym" TVN, czyli nie na TVN HD) Edytowane przez Wojtasek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='enter' post='128442' date='30.10.2008, 19:33 ']U mnie na mojej plaźmie Samsung PS50A656 był bardzo ładny obraz w analogowym.Teraz w cyfrowym jest trochę lepiej.Mediabox HD jest bardzo fajny do nagrywania i odtwarzania programów.Telegazeta jest kiepska w porównaniu z odbiorem na TV.Pozostawiłem też podłączony analog ,to jakoś sobie radzę.
Mam pytanie czy w tym Miediaboxie nie można sobie zmienić i zaprogramować kanałów w takiej kolejności jak w telewizorze na analogu/tj.np Tvn24 miałem na 6 a tu trzeba wbijać 333/.Jak się do niego dobrać aby go przeprogramować kolejność stacji.W ulubionych też raczej kiepsko,bo można ustawić tylko dla jednej osoby i nie można ustawić kolejności po swojemu.
Czy w Samsung PS50A656 można zmienić kolejność w ustawieniach przycisku search.Obecnie włącza mi się jako pierwsze złącze 1 ,złącze 2,PC,i dopiero jako czwarte złącze HDMI gdzie mam podpięty Mediabox UPC.Co zrobić aby złącze HDMI było jako pierwsze.
Pozdrawiam entersc ze Szczecina.[/quote]
Masz na pilocie przycisk hdmi i po kłopocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety w Samsungu PS50A656 ten piękny podświetlany pilot nie posiada przycisku HDMI.Proszę o poradę fachowca,który miał taki pilot w ręku i widział telewizor Samsung PS50A656 .
Formatowanie programów SD nadawanych w formacie 16/9 (np. Rozmowy w Toku na "zwykłym" TVN, czyli nie na TVN HD),też stwarza problemy ,aby uzyskać naturalny wygląd.Przyzwyczaiłem się do "Kaliszowych" postaci .Natomiast w Polsacie info mam takie "Tuskowe" postacie.

Pozdrawiam też tych co mają dobre chęci.-entersc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A to przepraszam mam PS50A551 i on ma ten magiczny przycisk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od 31.10.2008 poprawili formatowanie obrazu z HDMI. Mediabox w ustawieniach rozdzielczości musi mieć "auto" i mój sharp aquos odzyskał zdolność zmiany formatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='es1111' post='129061' date='03.11.2008, 14:13 ']Od 31.10.2008 poprawili formatowanie obrazu z HDMI. Mediabox w ustawieniach rozdzielczości musi mieć "auto" i mój sharp aquos odzyskał zdolność zmiany formatu.[/quote]
Tak dla ścisłości przy auto skaluje tylko programy sd (576p) i w takiej rozdzielczości je wyświetla. Tak było zawsze natomiast dalej 1080i i 720p jest nie skalowalne przez hdmi w większości tv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczesałem ten wątek w miarę dokładnie ale nie znalazłem odpowiedzi na temat sygnału audio (upc, mediabox hd z nagrywarką).
Niektóre kanały nadają dźwięk w formacie DD 5.1, jednak mój amplituner tego sygnału "nie widzi". Mediabox podłączony mam z amplitunerem poprzez kabel hdmi (próbowałem też optykiem - bez skutku). Obraz HD to nie wszystko, audio też jest ważne. Może UPC leci w kule i nie nadaje sygnału w DD 5.1 (podobny problem z napisami, ale temat jest już znany) :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='djrobus' post='131064' date='13.11.2008, 18:28 ']Przeczesałem ten wątek w miarę dokładnie ale nie znalazłem odpowiedzi na temat sygnału audio (upc, mediabox hd z nagrywarką).
Niektóre kanały nadają dźwięk w formacie DD 5.1, jednak mój amplituner tego sygnału "nie widzi". Mediabox podłączony mam z amplitunerem poprzez kabel hdmi (próbowałem też optykiem - bez skutku). Obraz HD to nie wszystko, audio też jest ważne. Może UPC leci w kule i nie nadaje sygnału w DD 5.1 (podobny problem z napisami, ale temat jest już znany) :rolleyes:[/quote]

National Geographic HD ma DD5.1 amplituner mam ustawiony na auto , płączenie coaxialem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='marian_wierzbicki' post='131076' date='13.11.2008, 22:06 ']National Geographic HD ma DD5.1 amplituner mam ustawiony na auto , płączenie coaxialem.[/quote]

Dzięki za wskazówkę, lecz mój też jest ustawiony na auto i przy oglądaniu NG HD uparcie wyświetla PCM 48. Jutro kupię coaxiala i sprawdzę. Dziwne, że optyk i hdmi "nie działa". Chyba zaatakuję upc telefonami, choć wątpię czy mi pomogą :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='djrobus' post='131094' date='13.11.2008, 21:07 ']Dzięki za wskazówkę, lecz mój też jest ustawiony na auto i przy oglądaniu NG HD uparcie wyświetla PCM 48. Jutro kupię coaxiala i sprawdzę. Dziwne, że optyk i hdmi "nie działa". Chyba zaatakuję upc telefonami, choć wątpię czy mi pomogą :)[/quote]

Aż z ciekawości poszedłem sprawdzić, bo wcześniej nie zwracałem uwagi.
Uparcie PCM, mimo że dźwięk ponoć DD 5.1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam
Posiadam mediaboxa z nagywarką od około tygodnia i jak na razie wkurza mnie jedynie wiatrak, który chodzi nawet całą noc kiedy box jest już wyłączony.
Słychać szum tak jakby wlączony był komputer. Też tak macie? Na info linii powiedzieli, że ten typ tak ma i koniec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do nagrywania filmów z mediaboxa, to jest pewien sposób.
Mianowicie należy podłączyć do dekodera nagrywarkę, która ma możliwość przechwytywania obrazu z innych urządzeń.
Ja mam nagrywarkę dvd panasonic, która robi to bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ten model to Panasonic DMR-EH57
Ma on możliwość przechwytywania sygnału z innych urządzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='PawelSKW' post='134784' date='04.12.2008, 13:33 ']A ten model to Panasonic DMR-EH57
Ma on możliwość przechwytywania sygnału z innych urządzeń.[/quote]

W jaki sposób połączyłeś nagrywarkę z mediaboxem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='djrobus' post='134933' date='04.12.2008, 23:59 ']W jaki sposób połączyłeś nagrywarkę z mediaboxem?[/quote]
kablem euro.

Ale jak nagrywasz wtedy coś na nagrywarkę z mediaboxa, to nie można przełaczać kanałów.
Bo on przechwytuje wszystko nawet menu dekodera.
Dlatego lepiej jest nagrać program na nagrywarkę a potem na noc zapuścić kopiowanie na nagrywarkę dvd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='PawelSKW' post='135014' date='05.12.2008, 16:04 ']kablem euro.

Ale jak nagrywasz wtedy coś na nagrywarkę z mediaboxa, to nie można przełaczać kanałów.
Bo on przechwytuje wszystko nawet menu dekodera.
Dlatego lepiej jest nagrać program na nagrywarkę a potem na noc zapuścić kopiowanie na nagrywarkę dvd.[/quote]


Dzięki, przetestuję temat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamietajcie tylko zeby uzyc pelnego SCARTa 21 pinow, aktywowac dla wejscia AV2 w nagrywarce (na przykladzie Panasonica) RGB (ustawienia nagrywarki), tylko wyjscie SCART na TV potrafi przesylac RGB, to drugie juz nie.
Jesli nagramy cos w anamorficznym 16:9 (np z Ale Kino) to potem przy nagrywaniu tego na Panasonica ustawiamy (wymuszamy) 16:9 w nagrywarce w MENU - USTAWIENIA - ZAPIS - itd.... Lepiej nagrywac na DVD-R bo tylko tak dziala kopiowanie w Hi-speed materialu 16:9, i jeszcze na czas nagrywania tez sprawdzic to ustawienie. Nie zapomnijcie pozniej tego przestawic spowortem.

Ogolnie bardzo ladny sygnal oferuje cyfrowe UPC, widac ze film na Polsacie jest jak z DVD a na TVP jakies zjechane rozmagnesowane starocie z Bety... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Mam pytanie apropo pilota od mediaboxa, w tescie napisałeś że obsługuje tv i inne urządzenia, może coś rpzeoczyłem ale moim zdaniem czarnym pilotem od mediaboxa philipsa z hd obslużysz jedynie tv nie da się go zaprogramować do innych urządzeń , jezeli się mylę to prosze o instrukcje jak to zrobić dla nagrywarki dvd

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moje przemyślenia (a właściwie dwie najpoważniejsze wady) po kilku miesiącach użytkowania na Soniaku oraz kilku dniach użytkowania na Samsungu:

1. rozciąganie wszystkiego do 16:9 w trybach 1080i i 720p to niestety duże niedociągnięcie. Ja nie lubię oglądać zdeformowanego obrazu. Zostaje przesył sygnału poprzez tryb auto i ręczna zmiana proporcji. Jednak o ile w Soniaku było to proste, tak w Samsungu trochę trzeba się naklikać, co jest strasznie uciążliwe.
Ja sprawę rozwiązałem poprzez użycie DVDO Edge (który pamięta ustawienia dla poszczególnych rozdzielczości a także ma przełączanie 4/3 i 16/9 na pilocie), ale większość osób jest skazana po prostu na kwadratowe głowy i grubych ludzi...

2. brak dolby digital po hdmi i niestety również po coaxialu (chyba, że ktoś wie jak to ustawić) Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...