Skocz do zawartości
wyciu

Eurosport HD już nadaje!

Rekomendowane odpowiedzi

I dlatego jestem posiadaczem karty DVB-S2 :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szczerze mówiąc to średnio to HD wygląda, ale jak narazie to testy. Zobaczymy jak będzie kiedy wystartują.
Trzeba przyznać, że coraz ciekawiej się u nas robi. Oferta HD coraz bogatsza: NG, Discovery, Canal+ Film, Canal+Sport, Polsat Sport, TVN, nsport, europsport, HBO, MGM, Filmbox. Szkoda tylko, że aby móc się tym nacieszyć potrzebne są 3 platformy cyfrowe, a nie jak w cywilizowanym państwie 1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polukałem dzisiaj sobie w końcu na to demko i rzeczywiście nie powala ale to tylko zlepek kilku ujęć lecących w koło więc ciężko o opinię. Na żywo na pewno będzie wyglądać nice :angry:)))))))))))))) Fajnie, że w końcu tyle dyscyplin sportowych będzie w PL w HD,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tia morze jakis soft prywatny sie trafi to dekoder zacznie gadać inaczej, co C+ nie wyciagnie z niego 30% jak bylo z wczesniejszymi ich dekoderami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rewelacji nie ma co sie spodziewac bo przy 10 sciezkach dzwiekowych nawet tylko w 192kbs na obraz im zostanie 10-11Mbits. Bedzie to kolejny kanal w srednim HD z czego i tak chyba powinnismy sie cieszyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='hool' post='102162' date='16.05.2008, 12:39 ']Tia morze jakis soft prywatny sie trafi to dekoder zacznie gadać inaczej, co C+ nie wyciagnie z niego 30% jak bylo z wczesniejszymi ich dekoderami[/quote]

Z czasem na pewno wyjdzie alternatywny FW jak to było w przypadku pioneerów, tylko że kiedyś to były inne czasy.

ps. popraw te "morze" bo jeszcze się utopisz :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='kamcyk26' post='102163' date='16.05.2008, 12:41 ']Rewelacji nie ma co sie spodziewac bo przy 10 sciezkach dzwiekowych nawet tylko w 192kbs na obraz im zostanie 10-11Mbits. Bedzie to kolejny kanal w srednim HD z czego i tak chyba powinnismy sie cieszyc.[/quote]
???????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='kamcyk26' post='102174' date='16.05.2008, 13:08 ']Po niemiecku mam napisac?[/quote]
A co ma wspólnego bitret Video z twoimi ścieżkami Audio ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A no to, ze transporder ma ograniczone pasmo, w ktorym moze wyslac okreslona ilosc danych. Dane to obraz + dzwiek. Wiec inaczej:

transporder = obraz + dzwiek
obraz = transporder - dzwiek.

W tej chwili sam dzwiek na EHD zajmuje prawie 2Mbits.

Teraz juz jasne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj podałem jasno - bitret Video ~ 12 MB/s,nie podałem bitret programu tylko Video.

A co do transpondera to ma on około 54 MB/s i się tak szybko nie skończy a po drugie to bitret na programach z tego transpondera jest zmienny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Bitrate tego transpordera wlasnie "sie skonczyl". Sa na nim 4 kanaly HD,

54/4 = 13,5, ale kazdy kanal ma 2 sciezki z czego jedna w DD 448kbs, a EHD zajmuje na dzwiek 2Mbits.

Na obraz zostaje wiec: (54 - 2 (Ehd) - 2 (reszta) )/4 = 12,5 Mbits.

Dodanie kolejnych kanalow mocno obnizy jakosc pozostalych.

PS wedlug satcodx bitrate EHD to 10Mbits

[url="http://www.satcodx1.com/0130/tsbitrate.cgi?01300029000000026769-v"]http://www.satcodx1.com/0130/tsbitrate.cgi...9000000026769-v[/url] Edytowane przez kamcyk26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[url="http://img329.imageshack.us/my.php?image=screen10cg9.jpg"][img]http://img329.imageshack.us/img329/8720/screen10cg9.th.jpg[/img][/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy to bedzie 10 , 11, czy 12Mbits to bedzie tylko srednie HD. Sport w HD potrzebuje przynjamnije 15Mbits, aby wygladac idealnie. Ale tak jak mowilem i tak trzeba sie cieszyc z kolejnego kanalu HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co oznacza ten znaczek Full HD? z tego co wiem to zadna satelita nie przesle 1080p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='tomo88' post='102194' date='16.05.2008, 14:45 ']a co oznacza ten znaczek Full HD? z tego co wiem to zadna satelita nie przesle 1080p[/quote]
A dlaczego? Skąd to wiesz że nie prześle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

[quote name='Fantom' post='102195' date='16.05.2008, 16:50 ']A dlaczego? Skąd to wiesz że nie prześle?[/quote]

Alez oczywiscie, ze przesle - jedyna bariera jest pojemnosc transpondera, ktora przy DVB-S2 wynosi cos kolo 50mbit/sek :angry: DVB-S w 1 wersji daje troche mniejsze mozliwosci...

Nie wiem tylko czy aktualne tunery sat sa w stanie lyknac taki sygnal. Z drugiej strony jest wymagane do tego niemalze podwojne pasmo jak dla 1080i wiec koszt w przelozeniu na niewielka roznice w obrazie jest niewspolmierny.

Edytowane przez kaczo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie Cyfra dołaczyła na 61trailer Eurosport HD a na kanale 108 Dating TV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ale jakoś nadal obraz z Eurosport HD nie przemawia do mnie. A już to logo Full HD to lekka przesada :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='daniel76' post='102324' date='17.05.2008, 02:58 ']A już to logo Full HD to lekka przesada :rolleyes:[/quote]

To się nazywa autopromocja :P .

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odbieram na tunerze (POLSAT) Samsung H370G.
Trzeba dodać "nowy" transponder i przeszukać pasmo 11277 GHz (na 11278 nic nie znajdywał).
Zaś sam transponder pojaił się na liście jako 11276 GHz.
Jest FTA więc.
Pewnie do czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Muszę sprostować;
Na POLSACIE jest ten kanał. Należy ustanowić "Nowy" transponder.
Wybrać pasmo 11277 GHz i DVB-S2.
Leci bo jest FTA póki co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...