Skocz do zawartości
macek.g

Onkyo TX-SR606 - test, opinie, komentarze

Rekomendowane odpowiedzi

606 okrojony? :) 606 jest to samo co 605 tylko wiecej :lol: Jedyne czego mniej to mocy zasilacza. Widocznie inżynierowie onkyo uznali ze 550 W mu starczy i nie słychac żeby ktoś sie skarżył. Poza tym wszystkiego ma wiecej :) Cos nie tak sprawdziłes z cenami bo 605 jest droższa ale 100 zł może i tylko dlatego bo jest go mniej na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzialem 606 za 1399 nowki, zas za 605 taniej niz 1999 nie widzialem. Chociaz teraz to te ceny troche nieadekwatne, trzeba poczkac az zlotowka bedzie silna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary jak masz linka do 606 z taką ceną to daj linka to sprzedam i sobie zarobie. A 605 można widze kupić za prawie 1900 skąd ty te ceny bierzesz? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena 1400zł to chyba nie od polskiego dystrybutora bez polskiej gwarancji ja za 1800zł kupiłem od polskiego dystrybutora:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W porownywarkach patrzalem, byly tez w drogim serwisie za 1599zl nowki z gwarancja, teraz nie widze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W porownywarkach patrzalem, byly tez w drogim serwisie za 1599zl nowki z gwarancja, teraz nie widze.

bo w porównywarkach są reklamy sklepów a nie realne produkty , w większości a przynajmniej w dużej części te najtańsze oferty to ściemy bo przeważnie nie ma na stanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W porownywarkach patrzalem, byly tez w drogim serwisie za 1599zl nowki z gwarancja, teraz nie widze.

Bo były to były a teraz to teraz ;) trzeba było brać :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie czy ktoś ma kody do pilota żeby można było go programować ja nie dostałem żadnej listy z kodami nie ma na ostaniej stronie instrukcji też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam takie pytanie czy ktoś ma kody do pilota żeby można było go programować ja nie dostałem żadnej listy z kodami nie ma na ostaniej stronie instrukcji też.

Kody do Onkyo ze strony zza oceanu:

http://www.onkyousa.com/download/own_manua...emote%20Control

A tak przy okazji czy ktoś rozkminił kody do sat. Ferguson HF-8900HD, bo ten podany w spisie dla onkyo 606 nie pasuje?!

Pozdrawiam

Edytowane przez 111kris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie lamerskie pytanie mam: Czy 606 ma jakieś programy DSP podobne do tych w ampli Yamaha? Bo jakoś w specyfikacji produktu tego nie wyczytałem, a mocno zastanawiam się nad zakupem tego sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszę z pamięci z pracy, więc bez konkretów - ma kilka trybów DSP, ale nic podniecającego (imo). Nie używam żadnego. Faktycznie też Onkyo nigdzie się tym nie chwali - po dłuzszym googlowaniu znalazłem to:

While a variety of after-the-fact processing modes is provided (Orchestra, Unplugged, Studio-Mix, etc.), each represents another step away from the creators' original intent, and so they should be used with discretion.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są odpowiednie tryby dla rożnych scen jak filmy muzyka gry itp, ściąg byle jaką instrukcję do 606 i poczytasz sobie o trybach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w kinie co lepiej zagra 606 czy yamaha 663? Mam kolumny magnat 140/230W ale nie wiem co to za model, pozostałe głośniki to Kenwood po 100W, bez suba. Pokój 25 m2 (5m na 5m) Proszę o podpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przymierzam się do zakupu amplitunera Onkyo tx-sr606 + zestaw JBL-a SCS 178.

Zastanawia mnie tylko sprawa impedancji tych JBL-i bo maja 4 ohm. Wyczytałem że ten amplituner może działać z takimi głośnikami.

Jednak w przyszłości chciałbym sobie sprawić coś lepszego na fronty i pewno nie będzie łatwo znaleźć coś z taka samą impedancją. Wiec moje pytanie jest takie.

Czy można mieszać głośniki o różnej impedancji. Co radzicie.

Nie jestem audiofilem, \zestaw jest mi potrzebny zarówno do słuchania muzyki jak i do filmów. JBL-a wybrałem głównie z powodu ceny i nie złych opinii oraz koloru [buk] (ważny argument dla mojej żony <lol>). Może znacie jakieś inne zestawy które również spełniały by te kryteria.

Pozdrawiam,

macma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w instrukcji amplitunera pisze że: w amplitunerze ustawia się zawsze najniższą impedancję jeśli jeden z głośników ma mniej ohm niż pozostałe czyli praktycznie mozesz mieć center 4ohm a resztę 6ohm a w amplitunerze ustawiasz 4ohm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w instrukcji amplitunera pisze że: w amplitunerze ustawia się zawsze najniższą impedancję jeśli jeden z głośników ma mniej ohm niż pozostałe czyli praktycznie mozesz mieć center 4ohm a resztę 6ohm a w amplitunerze ustawiasz 4ohm

Super wielkie dzięki.

Mam jeszcze jedno pytanie. Co z awaryjnością tego amplitunera, może ktoś ma jakieś doświadczenia. Sprawa jest o tyle istotna że sprzęt ten sprowadzany przez polskiego dystrybutora jest 200-300 zł droższy niż taki sprowadzany z zagranicy. No i tutaj się pojawia problem gwarancji. Nie wiem czy warto dopłacić żeby mieć 3 lata gwarancji w polskim serwisie zamiast roku (tyle daje sklep).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja uważam że warto, sam swojego czasu zapłaciłem od 400zł więcej od najtańszej oferty za granicy.

a co do awaryjności to chyba nikogo tutaj z doświadczeniem nie uświadczysz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, po dłuższym użytkowaniu tego amplitunera zastanawia mnie jedna rzecz, skoro menu ekranowe jest wysyłane tylko po HDMI do dlaczego jest ono w rozdzielczości TYLKO 576i, przynajmniej u mnie

czy jest jakiś sposób by menu było wyświetlane w większej rozdzielczości na TV full-HD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie zakupu amplitunera i zdecydowałem się na Onkyo 606 lub 507. Co lepiej wybrać? Kolumny do tego to jamo S506+SUB200. Wszystko będzie grało w pomieszczeniu 18m2 połączonym z przedpokojem ok. 6m2.

Z góry dzięki za wszelkie porady i informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie jest aktualne firmware dla modelu 606 ? ? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie jest aktualne firmware dla modelu 606 ? ? ?

Tylu włascicieli i nikt nic nie wie ?

Nie chcę kolegi wsadzić na jakąś "bombę DTS" - warto zaktualizować, o ile już ktoś to robił .

Aby ustalić wersję Firware należy :

- przytrzymaj przycisk DISPLAY i nacisnij STANDBY na panelu amplitunera i w ciagu trzech sekund tone+

Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...