Skocz do zawartości
macek.g

Onkyo TX-SR606 - test, opinie, komentarze

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='operatorrr' post='101390' date='13.05.2008, 20:22 ']kiziomizio nie wiem o jakim transkodingu piszesz ale w instrukcji 606 pisze,że każdy sygnał podany przez złącze analogowe jest wysyłany na odpowiadające mu złącze tego samego typu na wyjściu jak również hdmi no i ,że niby robi upconversje, jesli o to chodzi (str.22 instrukcji z linku) i zdaje się można wybrac rodzaj tej upconversji[/quote]

Masz rację, niedokładnie przeczytałem opis -->> ...'The 606 features an upgrade to 4 x HDMI 1.3a inputs, up from 2 in the 605, and will not only transcode video signals to HDMI but will also upscale to 1080i over HDMI' ...
Mea culpa
Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mime amplituner nie jest ciepły on jest gorący!!! , choc może przesadzam ,ja zdjołem dvd z niego po stwierdzeniu jak się nagrzewa

dominikjestem raczej się nie pomyliłem, komponenta w tv tez nie mam, no jest s-video , zakładam ze composite to profanacja forum............sądząc po reakcji , component mam w nagrywarce daewoo choc daewoo to pewnie taka sama profanacja jak composite, ogólnie wczoraj dokupiłem drugi kabel s-video i sprawdzalem czy to cos zmieni , jakosc obrazu sie poprawiła ale menu na ekranie się nie pojawiło

moje spostrzeżenia co do zmiany połączenia z composite na s-video sa takie,że wszystkie niedoskonałości kompresji materiału sa bardziej widoczne , jesli chodzi o dvd , a po composite wszystko jest przyjemnie rozmyte (powiedzmy taki antyaliasing), w ogóle telewizor mam crt więc s-video to chyba i tak nienajgorzej


nadal czekam az może mj72 sprawdzi czy to menu jest na innych złączach niż hdmi, chyba,że znajdzie sie ktoś inny i zrobi to dla dobra forum :)


ogólnie napisałem do onkyo z zapytaniem w tej sprawie i nawet mi odpisali, tylko, że zapomniałem podac o jaki model amplitunera chodzi :\ ale już doprecyzowałem i zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety na razie nie mogę sprawdzić bo jestem za granicą. Postaram się po powrocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy ktokolwiek z tu obecnych jest w stanie ocenić/porównać brzmienie 606 ?
Przymierzam się do zakupu, wymieniając starego Sony STR DB 840 QS - głównie ze względu na nowe formaty audio HD.
Ale słucham bardzo dużo muzy na co dzień - rock, metal, ostro i czadowo. Sony z wbudowanym prostym EQ grał jak dla mnie super - głównie bawi mnie soczysty dół/góra, z lekkim wsparciem środka.
Podobno 605/606 nie błyszczą jeśli chodzi o odtwarzanie rocka i różnica brzmienia może być naprawdę duża :/
Czy 606 ma jakiś prosty equalizer na pokładzie dla toru stereo ?
Wiem, że gusta są różne, ale może ktoś dokonywał testów/ma jakieś prywatne odczucia pod tym kątem ?
Warto w to inwestowac czy lepiej jakaś Yamaha? Tylko która, żeby potrafiła zrobić z HD to samo co 606 ?
Chcę wydać max 2K zł...
Z góry dzięki za opinie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, mam go ;) Przyszedł wczoraj ale głośniki bedę miał dopiero za tydzień więc nie wypowiem sie narazie na temat dzwięku.
Mam natomiast pytanie. Spędziłem wczoraj troszke czasu bawiąc się ustawieniami, podłączyłem PS3, dzwięk idzie pięknie z TV - no problem.
Ale nie wiem jak zrobić z komputerem, do tej pory miałem Logitechy 5500, więc obraz po DVI-HDMI bezpośrednio do TV a dzwięk coaxem do gośników. Czy można to podłączyć tak żeby dzwięk przesłany coaxem z kompa byl "wypluwany" przez TV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

[quote name='kiziomizio' post='101279' date='13.05.2008, 08:49 ']Fajnie ,że dali 4 HDMI ale za to zabrali transcoding sygnałów analogowych do HDMI - czy to użyteczna funkcjonalność Waszym zdaniem - mam na myśli obecność trancodingu, tak jak to było w poczciwej 605'tce ???[/quote]
Mi się przydaje :(
Mam podłączone PS3 do HDMI i Wii do Composite :) w 605-ce - i obie konsole zajmują jedno wejście na TV
Tomek

Edytowane przez Zwirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

[quote name='Zwirek' post='101855' date='15.05.2008, 15:32 ']Mi się przydaje :)
Mam podłączone PS3 do HDMI i Wii do Composite :) w 605-ce - i obie konsole zajmują jedno wejście na TV
Tomek[/quote]
Masz PS3 i Wii?

Z takim mixem się jeszcze nie spotkałem. :(

Edytowane przez Ethan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Butcher tak jak jest napisane w instrukcji którą ,każdy każdemu poleca :), masz prosta regulacje niskich wysokich , dla wszystkich głosników , jak i możesz regulowac głosniki w pięciu zakresach zdaje sie parami, mi w sumie mikrofon pomiarowy wszystko ustawił i jesli juz to zmieniam, to używam tej szybkiej regulacji. co do kolumn moje focusy podobno mają kiepski dół ale wg mnie to onkyo sobie radzi w sumie im głośniej tym lepiej. też się zastanawialem nad yamahą, ale ogólnie, na opinie które trafiłem to takie ,że yamaha do kina jest super ale do stereo nie za bardzo.poza tym yamahy które mają hdmi 1.3a (zdaje się ta wersja hdmi tylko poradzi sobie z zabezpieczeniami hdcp tak,żeby przesyłac nieokrojony dzwięk i obraz z odtwarzaczy hd)to zdaje sie ceny zaczynają się od 3,5kzł więc....(nawet one chyba nie miały tych wszystkich dekoderów co onkyo i chyba brakowało im wejścia 7.1 choc tu moge się mylic).nie wiem czy za drugie tyle co jest warte to onkyo dostaniesz drugie tyle mozliwości w każdym razie ja odniosłem takie wrażenie po moich poszukiwaniach. do 2k zł znalazłem denony miały one wejście 7.1 i hdmi1.3a ale co z tego skoro na pokładzie żadnych dekoderów, albo z dwa, czyli taki troche bajer marketingowy. poza tym 605 niby dostało nagrode eisa, więc 606ka chyba nie będzie totalnie gorsza. ja im więcej słucham tym bardziej sie przekonuje do tego onkyo, choc głównie filmy. zadrza mi sie iśc do kina i tez lubie bas i w sumie przy dłuższym oglądniu nawet pozostaje przy ustawieniach standardowych , bo za dużo basu na dłuższą mete to jest męczące, ale zawsze mozna podkręcic .ogólnie w moim przypadku ilośc basu zależy od miejsca oglądania i umiejscowienia kolumn więc to też troche sprawa indywidualna pewnie. jak narazie używam dvd a nie dzwięku hd i w ogóle moje kino składa się z 4głosników(kolumn) a nie pełnego kina, ale jestem zadowolony. przy wszyskich głosnikach +sub ale jakis naprawde nisko schodzący i dzwięku hd to powinien byc ful wypas. moje porównania opieram na tym co moge usłyszec w kinie i jak jestem zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomekfff, skoro już się tak bawisz tym swoim i go testujesz może zobaczysz, czy to menu jest tylko po hdmi czy po innych wyjściach też ? :) a co do tego dzwięku z kompa to pewnie bys musiał go razem z obrazem puscic przez hdmi na tv, ja niestety nie mam hdmi więc to tylko taki pomysł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote]OK, mam go smile.gif Przyszedł wczoraj ale głośniki bedę miał dopiero za tydzień więc nie wypowiem sie narazie na temat dzwięku.
Mam natomiast pytanie. Spędziłem wczoraj troszke czasu bawiąc się ustawieniami, podłączyłem PS3, dzwięk idzie pięknie z TV - no problem.
Ale nie wiem jak zrobić z komputerem, do tej pory miałem Logitechy 5500, więc obraz po DVI-HDMI bezpośrednio do TV a dzwięk coaxem do gośników. Czy można to podłączyć tak żeby dzwięk przesłany coaxem z kompa byl "wypluwany" przez TV?[/quote]
A przez DVI-HDMI nie masz dzwięku w TV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Operatorrr odpowiednikiem nowego onkyo 606 jest yamaha 663 i ma ona te wszystkie matketingowe pierdoły
z których w większości i tak nie będzie się korzystać.Sam jestem przed zakupem ampa będę porównywał
te dwa z kolumnami Jamo sam jestem ciekaw jak ta konfrontacja wypadnie.Wiadomo że HD dopiero
raczkuje lecz te pierdoły mogą się faktycznie przydać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

[quote name='pawlostech' post='101969' date='15.05.2008, 20:29 ']A przez DVI-HDMI nie masz dzwięku w TV[/quote]
Hhehe niestety DVI przesyla tylko obraz. Coz, skoro nikt nie ma pomysly to nie zostaje nic innego jak poczekac na glosniki. :)

Edytowane przez tomekfff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nic, cieszę się, że chciałeś pomóc :D

Edytowane przez tomekfff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Operatorrr, dzięki za info, ale co do brzmienia kina to 606-tki się nie obawiam.
Obawiam sie brzmienia STEREO i to w przypadku rocka/metalu, który wypluwa bardzo specyficzne dźwięki...
Ma ktoś jeszcze jakieś doświadczenia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Butcher' post='102065' date='16.05.2008, 08:38 ']Operatorrr, dzięki za info, ale co do brzmienia kina to 606-tki się nie obawiam.
Obawiam sie brzmienia STEREO i to w przypadku rocka/metalu, który wypluwa bardzo specyficzne dźwięki...
Ma ktoś jeszcze jakieś doświadczenia ?[/quote]
Jeśli poczekasz tydzień to Ci powiem ;) Też słucham takiej muzyki i też mam podobny dylemat. Z tym, że ja już go mam :)

P.S. Czy to Butcher as in PSX Butcher?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no właśnie napisałeś że nie masz obrazu a potem zmieniłeś ze nie masz dzwięku
rozumiem że nie masz dzwięku i to jest ostatnia twoja wersja
nie wiem jaki masz system operacyjny ale musisz ustawić w opcjach by
twym wyjściem domyślnym dla dzwięku było wyjście DVI-HDMI
będę chciał to dokładnie opisać tylko nie wiem czy czasu mi starczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='tomekfff' post='102070' date='16.05.2008, 08:51 ']Jeśli poczekasz tydzień to Ci powiem :) Też słucham takiej muzyki i też mam podobny dylemat. Z tym, że ja już go mam :)
P.S. Czy to Butcher as in PSX Butcher?[/quote]
Tak, to ten sam Butcher :)
Czekam na info w takim razie - u mnie zakup to kwestia min. kolejnych 2 tygodni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Butcher' post='102739' date='19.05.2008, 14:36 ']Tak, to ten sam Butcher :)
Czekam na info w takim razie - u mnie zakup to kwestia min. kolejnych 2 tygodni...[/quote]
:) Miło mi, tak mi się właśnie wydawało, a wywnioskowałem po awatarze Zombie i koszulkach, które nosisz na zdjęciach :) ( wow taki bystry jestem :) )
Wracając do tematu - napewno podzielę się wrażeniami chociaż wg mnie brzmienie ampa to jedno ale bardzo istotne będą też głośniki.
Ja osobiście ze względu na brak miejsca i również „ciasny” budżet zdecydowałem się na zestaw Mourdant Short Genie. Głośniczki nie są już nowością ale zebrały bardzo pozytywne opinie zarówno recenzentów jak i użytkowników.
A Ty masz coś konkretnego na oku?


Pozdr.
T.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='pawlostech' post='101982' date='15.05.2008, 20:52 ']Operatorrr odpowiednikiem nowego onkyo 606 jest yamaha 663 i[/quote]


I jaka decyzja, waham się pomiędzy tymi dwoma amplitunerami.

Pomoże ktoś podjąć racjonalną decyzję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='9000' post='102947' date='20.05.2008, 16:33 ']I jaka decyzja, waham się pomiędzy tymi dwoma amplitunerami.

Pomoże ktoś podjąć racjonalną decyzję?[/quote]
Jedyna racjonalna decyzja to odsłuchać oba i wybrać ten, którego brzmienie bardziej Ci pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
albo czekac na pioneera 1018 w czerwcu ma sie niby pojawic cena 599$ 3 x hdmi i upscal do 1080p i ladniej wyglada od onkyo 606:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

[quote name='cornelio' post='102970' date='20.05.2008, 18:03 ']albo czekac na pioneera 1018 w czerwcu ma sie niby pojawic cena 599$ 3 x hdmi i upscal do 1080p i ladniej wyglada od onkyo 606:)[/quote]
Kwestia gustu... ;)

Edytowane przez Ethan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe chodzi mi o aspekty wizualne, samego klocka.

Odsluch tez wiele nie da, bo ucho mam slabe.

Najabrdziej, zalezy mi na funcjonalnosci.

Cena jest ta sama!


606 ver 663 ???


BD playera mam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam pytanie czy mikrofon pomiarowy jest w zestawie z amplitunerem Onkyo 606?
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...