Skocz do zawartości
macek.g

Onkyo TX-SR606 - test, opinie, komentarze

Rekomendowane odpowiedzi

A te tabliczki DTS HD i DOLBY DIGITAL to w komplecie do 606 dają?
W gruncie rzeczy to extra rzecz. Zwłaszcza dla tych, którzy nie mają odpowiednich źródeł żeby "usłyszeć" dźwięk w tym formacie.
Póki nie można usłyszeć, można przynajmniej oko cieszyć. :D

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1)Zdjęcia robione HP PhotoSmart R818 z ręki niestety jego czas reakcji jest strasznie wolny więc wyszła lipa
2)Tabliczki ja zrobiłem już trochę wcześniej,mobilizacja by dźwięk był
3)Nie mam sklepu,ani żaden sklep sprzętu mi do testu nie wypożyczył więc testowałem na tym co mam
4)Dużo już o 606 było napisane kogo zainteresuje tekst to na pewno jeszcze zajrzy do ogólnego tematu o nim;)
5)Co nie zmienia faktu że przy następnych testach poprawie się
6)Grzeje się dlatego jak widzicie nbox stoi obok a nie na nim
7)Butcher uwierz że ergonomia pilota dla wielu ma znaczenie;)
8)Nazwijmy to short review a nie Mega test;) Edytowane przez paw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Paw nie zniechęcaj się. A jak na drugi raz będziesz robił zdjęcia to postaw aparat na jakieś podpórce i uruchom samowyzwalacz i będzie git.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='paw' post='113950' date='21.08.2008, 11:48 ']1)Zdjęcia robione HP PhotoSmart R818 z ręki niestety jego czas reakcji jest strasznie wolny więc wyszła lipa
2)Tabliczki ja zrobiłem już trochę wcześniej,mobilizacja by dźwięk był
3)Nie mam sklepu,ani żaden sklep sprzętu mi do testu nie wypożyczył więc testowałem na tym co mam
4)Dużo już o 606 było napisane kogo zainteresuje tekst to na pewno jeszcze zajrzy do ogólnego tematu o nim;)
5)Co nie zmienia faktu że przy następnych testach poprawie się
6)Grzeje się dlatego jak widzicie nbox stoi obok a nie na nim
7)Butcher uwierz że ergonomia pilota dla wielu ma znaczenie;)
8)Nazwijmy to short review a nie Mega test;)[/quote]
Najważniejsze chęci :D Proponuję aby ten "short review" został podpięty pod oryginalny post o Onkyo 606

Pozdrawiam
Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru się zniechęcać:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Połączyłem. Tak będzie lepiej bo mamy spory temat o tym Onkyo na forum a i użytkowników jego nie brakuje :P Ja uważam, że skoro są chęci to takie rzeczy będę wyrzucał na główną stronę. W końcu to forum użytkowników nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może troche nie w temacie ale ostanio szukam kolum frontów i słuchałem tego klocka z monitor audio rs8 i powiem krótko kazałem po 5 min to wyłączyć słabiutkie stereo. Nie wiem ile ten klocek kosztuje ale dzwiek koszmarny w porównaniu z moim denonem 4308 a przeciez te klumny nie są jakies super drogie bo kosztują na allegro 4200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha dzięki Butcher, tak właśnie myślałem w środku sporo elementów. Jest niezły piecyk po paru godzinach oglądania filmów :D Dysponuje ograniczonym miejscem na takie segmenty pod telewizorem. Tym bardziej, że mój pokój kinowy ma 10m2 :P i zamierzam wymienic swój ampli YAMAHA RX-V 363 na coś lepszego. Budżet na ten cel wynosi 2tyś z małymi wachnięciami w obie strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Rejter' post='113988' date='21.08.2008, 16:34 ']Może troche nie w temacie ale ostanio szukam kolum frontów i słuchałem tego klocka z monitor audio rs8 i powiem krótko kazałem po 5 min to wyłączyć słabiutkie stereo. Nie wiem ile ten klocek kosztuje ale dzwiek koszmarny w porównaniu z moim denonem 4308 a przeciez te klumny nie są jakies super drogie bo kosztują na allegro 4200.[/quote]
Nie porównuj tego modelu 606 z swoim Denonem 4308 który jest trzy razy droższy.A kolumny Audio rs8 to wcale nie takie małe kominy i potrzebują sporej mocy . Edytowane przez pawlostech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,
mogę prosić o link strony gdzie mogę ściągnąć instrukcję po polsku do 606 ????
kupiłem wczoraj i nie za bardzo chcę się brać do uruchomienia bez niej, tzn. podłaczyłem z JBL ES80 i grają bardzo ładnie, ale większej konfiguracji nie robiłem.
pozdrawiam i dzięki z góry,

p.s. chyba że ktoś jest z Poznania i mógłby użyczyć intrukcji do skserowania Edytowane przez ratajek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do Kolegi Buchter a czy nie przyszło ci do głowy postawienie amplitunera na samej górze wtedy nie ma prawa nic się przegrzewać odprowadzanie ciepła jest wtedy znakomite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jak u Buchtera ale u mnie to amp zawsze jest największym klockiem i ciężko postawić go na czymkolwiek,wszystkie dvd,blu-raye,sat boxy,vcry są mniejsze.
*)taki fajny bajer przynajmniej dla mojej stacji dokującej ręcznej roboty.Jak się przytrzyma TAPE to można zmieniać jego nazwę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[b]ONKYO TX-SR606[/b]
Mam go od ponad 2 miesięcy.
Mam zestaw kolumn Quadrala Quintas 700 5 szt + soobwofera STX180. Fajnie to gra. Niekiedy nabieram się na dźwieki z otoczenia, w rzeczywistości wydobywające się z kolumn. Czyli dobrze to świadczy o realności dżwięków. Bardzo dobra dynamika, można rozróżnić pojedynczy dżwięk z otwarzanego otoczenia.
Grzeje się naprawdę mocno. Stoi osobno i pomimo tego przy dłuższym użytkowaniu przy spokojnym graniu, ręka położona na górnej obudowie podlega obróbce termicznej.
Według mnie irytujące jest również przełączanie miedzy sygnałami, a zwłaszcza jeżeli dżwięk jest typu dolby sourund. Oprócz długiego przełączania sygnału video słychać również tykanie przekaźnika.Dość słyszalne i czasami trwające kilka sekund.
Czego mi jeszcze brak? Drugiego wyjścia HDMI. Po co? A po to , aby nie przełączać wyjścia między TV a projektorem kina domowego.
I jeszcze jedna rzecz, która mnie wkurza.
Nie przemyślany pilot. Najczęściej używane funkcje, czyli ustawienia audio i listening mode uaktywniają sie jedynie po przełączeniu na amplituner (receiver).
Więc jeżeli włączamy np. Sat to do regulacji audio trzeba znowu nacisnąć najpierw przycisk receiver.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='J.B' post='114313' date='24.08.2008, 00:49 ']Do Kolegi Buchter a czy nie przyszło ci do głowy postawienie amplitunera na samej górze wtedy nie ma prawa nic się przegrzewać odprowadzanie ciepła jest wtedy znakomite[/quote]
[quote][b]paw:[/b]
Nie wiem jak u Buchtera ale u mnie to amp zawsze jest największym klockiem i ciężko postawić go na czymkolwiek,wszystkie dvd,blu-raye,sat boxy,vcry są mniejsze.[/quote]
Powiem szczerze, że miałem już kilka ampli i zawsze stanowiły podporę całej wieży. Nie wiem dlaczego, ale amp na szczycie kompletnie nie pasuje mi wizualnie - to tak, jakby TV postawić do góry nogami :huh: Poza tym - jak napisał paw - klocki są różnych rozmairów, a największy amp, więc cięzko byłoby to sensownie ustawić. Dzięki swej wadze i gabarytom jest on niejako zmuszony być fundamentem dla innych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do prośby RATAJKA... CZY MA KTOŚ SKAN INSTRUKCJI do 606 po POLSKU?? Mam englisz i owszem, jest prosta... ale przydałaby się jednak "ściąga" w rodzimym języku :blink:


BARDZO PROSZĘ niech ktoś się poświęci i zeskanuje całość!!

Edytowane przez djbartq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może tutaj poszukaj [url="http://diplodocs.pl/marka-instrukcja-obslugi/ONKYO"]http://diplodocs.pl/marka-instrukcja-obslugi/ONKYO[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupilem sobie kilka dni temu Onkyo TX-SR 606.Podlaczylem kablem HDMI do telewizora Sharp LC-46XL2Edo exit5.
Myslalem,ze kabel HDMI zapewnia transmisje danych w obie strony t.j. do TV i od TV.Okazalo sie,ze musialem dodac kabel optyczny aby wyprowadzic audio z TV do amplitunera.
Moze popelniam gdzies pomylke w wyborze exitu,moze trzeba wybrac inny,ktory??
Postepowalem dokladnie z oboma instrukcjami,sprawdzalem w wersji anglojezycznej czy niema bledu w tlumaczeniu,ale nie.Wzsystko zgodnie z zasadami sztuki....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='emeryt21' post='115822' date='01.09.2008, 01:03 ']Kupilem sobie kilka dni temu Onkyo TX-SR 606.Podlaczylem kablem HDMI do telewizora Sharp LC-46XL2Edo exit5.
Myslalem,ze kabel HDMI zapewnia transmisje danych w obie strony t.j. do TV i od TV.Okazalo sie,ze musialem dodac kabel optyczny aby wyprowadzic audio z TV do amplitunera.
Moze popelniam gdzies pomylke w wyborze exitu,moze trzeba wybrac inny,ktory??
Postepowalem dokladnie z oboma instrukcjami,sprawdzalem w wersji anglojezycznej czy niema bledu w tlumaczeniu,ale nie.Wzsystko zgodnie z zasadami sztuki....[/quote]
Niestety, jak sama nazwa wskazuje masz tylko 1 wyjscie sygnału z ampa na TV, wyjscie. Nie działa ono w obie strony. Tak więc niestety jeśli chcesz, żeby TV przekazywał dźwięk do ampa i dalej na "kino domowe" musisz je podpiąc pod jedno z wejść audio na ampie.

Pozdrowienia
Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy Onkyo TX-SR606 ma "Wtórnik HDMI" tzn. czy po 1 kablu HDMI przesyla Dzwiek i Obraz np. z dekodera n'ki do ampli dla dzwieku przestrzennego, bez koniecznosci uzywania kabla optycznego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Używamy tego amplitunera na codzień w firmie. Na wyjściu HDMI jest TV Full HD, na wejściach wszelakiej maści są odtwarzacze multimedialne także wszelakiej maści. Od prostych z sygnałem kompozytowym i analogowym audio przez komponenty i audio cyfrowe z odtwarzaczami klasy NMT z HDMI 1.3. Amplituner został wybrany m.in z racji posiadania konwerterów do HDMI co miało ułatwić zapanowanie nad tyloma urządzeniami i umożliwić przełączanie źrodeł tylko z poziomu wzmacniacza, bez ruszania pilota od TV.
Generalnie się to sprawdza. Jest jednak jedno wielkie ALE, o którym nikt tu nie wspomniał. Zatem mam pytanie o jakość konwertera i skalera użytego w tym sprzęcie. Jest dumne logo Faraduja, ale obraz z wejścia kompozytowego przesłany po HDMI, niezależnie od rozdzielczości i skalowania jest bardzo kiepski (detale i kontrastowe linie mocno drgają). Po przełączaniu TV na wejście kompozytowe - Onkyo przepuszcza oryginalny sygnał bez konwersji oczywiście, obraz na TV jest dużo dużo lepszy.
Przy konwersji z komponenta jest nieco lepiej, ale jak na komponencie mam 720p i przepuszczę to przez Onkyo, przez HDMI w 720p na TV - obraz jest gorszy niż przy niekonwertowanym komponencie podpiętym do TV.
Czy ma ktoś podobne spostrzeżenia? Czy może to być problem/uszkodzenie pojedynczego egzemplarza (w to jakoś trudno nam uwierzyć).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam uprzejmie

Zamierzam kupić Onkyo TX-SR606 i mam do Was kilka pytań:
1. Onkyo TX-SR606 i Sony Playstation 3 - czy jest to dobry wybór?
2. Proszę mnie poprawić, jak się mylę:
PS3 podłączam po HDMI do Onkyo TX-SR606, a z Onkyo TX-SR606 po HDMI do TV. W ten sposób otrzymam dźwięk z Onkyo TX-SR606 na kolumnach, a obraz przejdzie na TV.
3. Sprawa druga, czy przy powyższej konfiguracji mogę dźwięk z TV (analogowa TV z UPC) wpuścić na Onkyo TX-SR606? Jeżeli tak, a zapewne tak, to w jaki sposób? Mam TV Samsung LE-40M87BD.
4. Czy jest kilka wersji językowych Onkyo TX-SR606 (np.: z menu w języku innym niż angielski, z napisami pod przyciskami i wejściami)? Nie chciałbym kupić sprzętu, który będzie miał niemieckie menu i klawisze i podpisy wejść. A kupuję wysyłkowo.

Byłbym wdzięczny za odpowiedzi. Dziękuję z góry.
Pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='VAMET' post='120030' date='23.09.2008, 22:01 ']Witam uprzejmie

Zamierzam kupić Onkyo TX-SR606 i mam do Was kilka pytań:
1. Onkyo TX-SR606 i Sony Playstation 3 - czy jest to dobry wybór?[/quote]

Ja mam 605 + PS3 i jest super :(

[quote name='VAMET' post='120030' date='23.09.2008, 22:01 ']2. Proszę mnie poprawić, jak się mylę:
PS3 podłączam po HDMI do Onkyo TX-SR606, a z Onkyo TX-SR606 po HDMI do TV. W ten sposób otrzymam dźwięk z Onkyo TX-SR606 na kolumnach, a obraz przejdzie na TV.[/quote]
Tak właśnie będzie. Ustaw sobie tylko w PS3 dźwięk przez HDMI jako LPCM. Wtedy oglądając BD z np. Dolby TrueHD usłyszysz ten właśnie dźwięk, ale kontrolki Dolby TrueHD na wyświetlaczu 606 nie zobaczysz.
Jeśli ustawisz bitstream to zamiast Dolby TrueHD usłyszysz Dolby Digital (czerwona kontrolka DD się zaświeci),
a z DTS HD MA tylko DTS (i tu kontrolkę DTS też zobaczysz ale bez HD :)). PS3 samo dekoduje D THD i DTS HD MA i wysyła przez HDMI jako LPCM.

[quote name='VAMET' post='120030' date='23.09.2008, 22:01 ']3. Sprawa druga, czy przy powyższej konfiguracji mogę dźwięk z TV (analogowa TV z UPC) wpuścić na Onkyo TX-SR606? Jeżeli tak, a zapewne tak, to w jaki sposób? Mam TV Samsung LE-40M87BD.[/quote]
Tak. Możesz. Jeśli masz w TV wyjście optyczne (wybacz, że nie sprawdziłem na stronie Samsunga, ale nie mam czasu) to z wyjścia w TV wpinasz się do wejścia w ampli. Cyfrowe wejścia możesz konfigurować i przypisywać do różnych funkcji. Jeśli jest tylko wyście stereo, to wpinasz kabelki do sekcji TV w amplitunerze i gra :)

[quote name='VAMET' post='120030' date='23.09.2008, 22:01 ']4. Czy jest kilka wersji językowych Onkyo TX-SR606 (np.: z menu w języku innym niż angielski, z napisami pod przyciskami i wejściami)? Nie chciałbym kupić sprzętu, który będzie miał niemieckie menu i klawisze i podpisy wejść. A kupuję wysyłkowo.[/quote]
Na to pytanie nie znam odpowiedzi.

[b]>> Tomek koko.[/b]
Nie wiem jak w 606 ale w 605 nie narzekam. Puszczałem z DVD podłączonego kompozytem a później S-Video i na TV nie-FULL wyglądało dla mnie dobrze.
Każdy ma inne odczucia i nie sugeruj się tym co piszą inni tylko idź do Electro World i tam zobacz zestaw (606+406+QQ700). Jak pierwszy raz zobaczyłem to ogarnęło mnie przerażenie :) bo obraz na TV Philipsa (1920x1080) był potworny, a mój zestaw z 605 był już w drodze. Ale jak powyłączałem ulepszacze w Philipsie i gość podłączył DVD do ampli przez HDMI, a później TV też prze HDMI to wszystko wyglądało cacy. DVD 405 i 406 skaluje obrazek tylko przez HDMI. Komponentem nie skaluje i zajmuje się tym ampli. Dla mnie jest OK.

Edytowane przez rybar_79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam jeszcze pytanie ogolnie odnosnie podlaczenia amplitunera z tv. Mam tv Sony 32S3020 i jak go podlaczyc z ampli? Z instrukcji widze, ze nie mam wyjscia optycznego w tv. Czy uda sie podlaczyc ten ampli (zamierzam moze kupic Onkyo 505) z tym tv czy tez musze kupic tv z wyjsciem optycznym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie ?????????????? czy coś takiego jak Volume Dynamics System będzie w następnej serii Onyko na 2009 rok, bo jak na razie to 606 go nie ma a z tego co wiem to i wyższe. Czytałem o Denonie 1909 i tam podobno ten system się sprawdza , a każdy wie jak mogą być denerwujące głośne reklamy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...