Skocz do zawartości
macek.g

Onkyo TX-SR606 - test, opinie, komentarze

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='medyk20' post='103696' date='24.05.2008, 20:25 ']Witam. Mam pytanie czy mikrofon pomiarowy jest w zestawie z amplitunerem Onkyo 606?
Pozdrawiam[/quote]
Tak, jest w zestawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
[quote name='medyk20' post='103696' date='24.05.2008, 20:25 ']Witam. Mam pytanie czy mikrofon pomiarowy jest w zestawie z amplitunerem Onkyo 606?
Pozdrawiam[/quote]
Jest, ale moim skromnym zdaniem lepiej z niego nie korzystać, automatyczna regulacja jest słaba... Edytowane przez Ethan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Ma ktos moze instrukcje onkyo 606 w jezyku polskim ? Jakis skanik lub ksero ? Bede wdzieczny ... z angielskim mam spote trudnosci ;) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
polskie instrukcje nie będa przypadkiem dostępne, dopiero jak polskie onkyo zacznie sprzedawac ten model...? zdaje się,że od czerwca maja zacząc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos instrukcji w PL.

Odpakowałem wczoraj moją nowa 606 i patrze jest instrukcja, mysle WOW dali nawet po PL.
Jak sie zaraz okazało, jest po PL ale dotyczy 605 :lol:

Na szczęście po ANG jest tak jasna, że każdy z minimalną znajomoaścią pojęć, będzie wiedział OCB.



Dodam tylko, że jest wyraźna przepaść pomiędzy 606 a moją stara Yamahą 420.
Nawet stare głośniki HECO Astron 500 brzmią dużo lepiej, nie wspominając o tym, że przy połowie skali nie charczą...


Czekam teraz na test czegośc w True HD, bo niestety plejer SHARPa nie wypuści sygnału w DTS HD MA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, nie chce śmieci i zaczynac nowy temat. Mam pytanie, planuje zakup tego wzmacniacza do kina domowego, mam system stereo oparty na Denonie PMA-500AE i kolumnach podłogowych Dali concept 6. Zamierzam dokupic reszte głosnikow z tej samej serii Dali by stworzyc system 5.1

Czy jest możliwośc połączenia wzmacniacza do amplitunera by nie było konieczności ciągłego zmieniania kabli kolumn podłogowych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Butcher' post='102065' date='16.05.2008, 08:38 ']Operatorrr, dzięki za info, ale co do brzmienia kina to 606-tki się nie obawiam.
Obawiam sie brzmienia STEREO i to w przypadku rocka/metalu, który wypluwa bardzo specyficzne dźwięki...
Ma ktoś jeszcze jakieś doświadczenia ?[/quote]
OK, przyznam się bez bicia, że jeszcze nie miałem czasu posłuchać muzyki, urlop i nadmiar zajęć mi na to nie pozwolił. Trochę wczoraj bawiłem się z ustawieniami, wydaje mi się, że teraz gra tak jak powinien :) Co mogę powiedzieć na chwilę obecną - do chwili obecnej miałem głośniki Logitech Z5500. Dźwięku w grach i w filmach nawet nie ma co porównywać, Logitech wysiada w przedbiegach. Do Onkyo mam podpięty zestaw głośników Mordaunt Short Genie, dzwięk w końcu wypełnia cały pokój. Nie jestem jakimś audiofilem więc nie będę się rozwodził nad tym jak sprawują się niskie i wysokie tony, bo nie potrafię ;) W każdym razie jak dla mnie bomba!!! Nie żałuję ani złotówki wydanej zarówno na ampa jak i głośniki.
Muzyki postaram sie posłuchać jeszcze dzisiaj, dam znać jak to wygląda / brzmi :)

Pozdr.
T.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wg.mnie on ma tyle ustawień ,że bez problemu mozna wybrac cos dla siebie, zawsze można powyłączac te wszystkie bajery , bo w niektórych przypadkach mam wrażenie,że one psują dzwięk, albo nie działają do końca tak jak pewnie przewidzieli ich twórcy....np. w niektórych divixach, i uzyciu DPII przy marnej scieżce dzwiekowej cały dzwięk moze powędrwac do tylnych głosników a po wyłączeniu,zdaje sie tego dynamicznego equalizera wszystko wraca na swoje miejsce, albo dzwięk jest b.cichy a po włączeniu trybu nocnego dopiero jest jak należy(choc przy dobrych kopiach dvd jest odwrotnie).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='pawlostech' post='101982' date='15.05.2008, 20:52 ']Operatorrr odpowiednikiem nowego onkyo 606 jest yamaha 663 i ma ona te wszystkie matketingowe pierdoły
z których w większości i tak nie będzie się korzystać.Sam jestem przed zakupem ampa będę porównywał
te dwa z kolumnami Jamo sam jestem ciekaw jak ta konfrontacja wypadnie.Wiadomo że HD dopiero
raczkuje lecz te pierdoły mogą się faktycznie przydać.[/quote]
Pawlostech porównywaleś, kupiłeś? Możesz coś napisać ?
Mam dylemat pomiędzy tymi dwoma klockami (606 vs 663), głównie w kwestii stereo (rock/metal). Yamaha (miałem 2 klocki swego czasu, pierwszy z DTS, 595 afair) oferowała prawdziwy, bardziej naturalny, ale dzięki temu żywy i agresywny dźwięk bez podbarwień. Onkyo nigdy nie testowałem.

Krótkie pytanie do kumatych w innym temacie:
- czy główną róznicą pomiędzy tymi klockami jest brak upscallingu do 1080p w 663 ?
- a co jeśli upscallingu DVD dokonuje mi np. PS3, potem sygnał szedłby do 663, a z niej do TV ? Upscalling zostanie "anulowany" przez Yamahe?
Sorki, ale laik w takich detalach jestem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='kruczy' post='105544' date='05.06.2008, 00:43 ']Witam, nie chce śmieci i zaczynac nowy temat. Mam pytanie, planuje zakup tego wzmacniacza do kina domowego, mam system stereo oparty na Denonie PMA-500AE i kolumnach podłogowych Dali concept 6. Zamierzam dokupic reszte głosnikow z tej samej serii Dali by stworzyc system 5.1

Czy jest możliwośc połączenia wzmacniacza do amplitunera by nie było konieczności ciągłego zmieniania kabli kolumn podłogowych?[/quote]

Oczywiście że taka możliwość istnieje. Sam mam tak w domu zrobione. Problem w tym że niestety nie może to być 606 bo nie na wyjścia pre out min 5.1.
Dopiero 705 lub Denon 2307 ma takie wyjście. Wtedy przednie kanały z wyjścia pre out podłączasz do swojego wzmacniacza a reszta kolumn jest napędzana z amplitunera. Tutaj bardzo przydaje się system z mikrofonem do ustawienia całości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Butcher' post='105842' date='06.06.2008, 20:26 ']Pawlostech porównywaleś, kupiłeś? Możesz coś napisać ?
Mam dylemat pomiędzy tymi dwoma klockami (606 vs 663), głównie w kwestii stereo (rock/metal). Yamaha (miałem 2 klocki swego czasu, pierwszy z DTS, 595 afair) oferowała prawdziwy, bardziej naturalny, ale dzięki temu żywy i agresywny dźwięk bez podbarwień. Onkyo nigdy nie testowałem.

Krótkie pytanie do kumatych w innym temacie:
- czy główną róznicą pomiędzy tymi klockami jest brak upscallingu do 1080p w 663 ?
- a co jeśli upscallingu DVD dokonuje mi np. PS3, potem sygnał szedłby do 663, a z niej do TV ? Upscalling zostanie "anulowany" przez Yamahe?
Sorki, ale laik w takich detalach jestem...[/quote]

Jeżeli z PS3 wyślesz obraz w formacie 1080 p to upscalling w amplitunerze nie będzie miał nic do roboty i zachowa się jak przekaźnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Onkyo poinformowało o nowościach które będą wprowadzane sukcesywnie na jesieni 2008.
Poniżej link do info z WHAT HI-FI z 22.05.08

[url="http://whathifi.com/home-cinema/archive/2008/05/22/japan-news-coming-soon-from-onkyo-more-av-receivers-163-500-blu-ray-player-and-hi-fi-and-home-cinema-systems.aspx"]http://whathifi.com/home-cinema/archive/20...ma-systems.aspx[/url]

Mnie najbardziej interesują nowe Amplitunery 706, 806 i 906.
Nowe modele z 6 będą miały ulepszony system Audyssey Dynamic EQ istniejący w niższych modelach, certyfikat THX Selekt 2 Plus i więcej HDMI.

Według AVS forum nowa 706 powinna być w Europie pod koniec września. :P

[url="http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1005407&page=8"]http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread....5407&page=8[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i jak sprawuje się ten ONKYO 606 ma ktoś ? możecie sie podzielic wrażeniami, jakis fototest, jak przekazuje obraz HD , brzmienie itp ... Edytowane przez adamo_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeszcze nie kupiłem mam czas to nie komuna że z półek zaraz zniknie od dwóch miesięcy analizuje różne
warianty a przez ten czas ceny spadły i wyszły nowe modele
Butcher narazie udało mi się usłyszeć jama s606 i s506 z harman kardon 245
czego innego się spodziewałem po tych głośnikach czytając fora i co innego usłyszałem
to uświadamia że każdy z nas ma inne odczucia i upodobania wcale nie skreślam tych głośników
po prostu grają inaczej niż te które mam obecnie i sam odsłuch przebiegał nie tak jak to planowałem
podłączono mi je na sklepie i zapewne to wypaczyło ich ocenę
wiec nie ma co pisać żeby nie przekłamać co do amplitunerów w czerwcowym audio jest test
yamahy663 tylko dlaczego zestawiono go z pioneerem918 zamiast z onkyo606
pioneer z góry wypada na straconej pozycji naprawdę nie rozumie tego testu chyba że ma on pokazać
potencjalnemu nabywcy ile więcej oferuje yamaha za te same pieniądze to tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś mógłby uwypuklić różnice międdzy 605 a 606, bo przeczytałem poprzednie posty i nie znalazłem.
Oficjalnie 606 jest następcą 605, tylko czemu jest od niej tańsza średnio o ok. 400 zł. Pozdrawiam z góry dziekuje za pomoc. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='biszek75' post='106991' date='15.06.2008, 20:52 ']Witam, czy ktoś mógłby uwypuklić różnice międdzy 605 a 606, bo przeczytałem poprzednie posty i nie znalazłem.
Oficjalnie 606 jest następcą 605, tylko czemu jest od niej tańsza średnio o ok. 400 zł. Pozdrawiam z góry dziekuje za pomoc. :)[/quote]

Oto różnice:
606 extras over 605:
- 4 HDMI inputs
- An extra component video input
- Video scaler, capable of 720p/1080i output
- Audyssey Dynamics EQ*
- 10W more power all round
- New remote
- HDMI CEC system now compatible with Panasonic's Viera Link, Toshiba's Regza Link and Sharp's Aquos Link, allowing the receiver to give one-button control of suitable TVs from those brands

* Audyssey Dynamics EQ works in conjunction with the Audyssey 2EQ system to adjust the balance of the sound to compensate for changing volume levels, giving a more consistent sound when listening at low volumes.

A co do ceny - to tak jak napisał przedmówca :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, teraz wiem co kupić, chociaż spotkałem się z opinią że płaci się nie tylko za bajery ale jak wzmak gra bo to nie zawsze idzie w parze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='biszek75' post='107174' date='16.06.2008, 19:37 ']Mam tylko jeszcze pytanie czy do 606 wystarczą JBL E80 :P[/quote]
Jasne. Onkyo 606 przy 8 omach ma tylko 90W mocy, podczas gdy maksymalna zalecana moc dla tych głośników to 200W. Raczej ich nie spalisz :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[url="http://www.avland.co.uk/videos/txsr606.wmv"]http://www.avland.co.uk/videos/txsr606.wmv[/url]
jak ktoś by chciał dokładnie się przyjrzeć onkyo606

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pawlostech' post='107291' date='17.06.2008, 18:30 '][url="http://www.avland.co.uk/videos/txsr606.wmv"]http://www.avland.co.uk/videos/txsr606.wmv[/url]
jak ktoś by chciał dokładnie się przyjrzeć onkyo606[/quote]
Super link, szkoda tylko, że prezenterem jest Harry Potter :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w końcu znalazłem salon muzyczny który oprócz nazwy ma salę odsłuchową a sprzedawcy wiedzą co mają na sklepie i są prawdziwymi pasjonatami
wszystko co napiszę są to moje subiektywne odczucia więc jeżeli ktoś ma inne to ok.
miałem wybrane głośniki jamo 506 wychodząc z założenia że do mojego małego pokoju 3.5 na 4 wystarczą i poco przepłacać jak nie ma się wygórowanych oczekiwań po za tym by grało to lepiej niż to co mamy do tej pory nie mieli yamahy 663 wiec podłączono mi je z yamahą 661 starszy model odsłuchiwałem w stereo potem stereo plus sub muza wszelaka no i czegoś brakowało nie umiem tego nazwać tak jakby się męczyły z tą yamahą poprosiłem by coś poprawiono z korekcją lecz usłyszałem że jeśli na tym etapie czegoś mi brakuje to korekcja nic nie poprawi zaufałem zawodowcowi tym bardziej że słyszałem je wcześnie w innym psełdo salonie z harmanem245 i było to klarowniejsze poprosiłem o zmianę ampa mieli harmana247 i co nie myliłem się harman247 wykrzesał z nich co najlepsze teraz rozumie
wszystkich którym pasuje brzmienie harmana nie brałem go pod uwagę bo miał miej tych wszystkich pierdół i ta świecąca gałka na niebiesko na szczęście można to wyłączyć a teraz siedzę sobie wygodnie słucham mej ulubionej muzy i zastanawiam się po co mi te pierdoły jak dzwięk nie powiem że do [beeep] tylko mi nie odpowiada z yamahy ale narodził się dylemat miałem też sprawdzić czy droższe kolumny to faktycznie duża różnica i czy jest odczuwalna bo skoro tu jestem warto by sprawdzić wszystkie warianty dużo dobrego słyszałem o missionach mieli 34i jeśli napisze że było dużo lepiej to nic nie skłamie do tego stopnia że mógłbym tam już zostać kanapa była wygodna a micha mi sie jarzyła jak małemu dzieciakowi w końcu sobie uprzytomniłem po co tu jestem oto stanełem przed wyborem wiadomo że każdy z nas ma określony budżet na zakup sprzętu zrezygnowałem na razie z suba missony bez suba miały więcej basu który dało się lepiej kontrolować niż jamo506 z subem podkreślam że słuchałem muzyki a nie oglądałem filmów ponieważ skupiłem się na tym co mnie interesowało w większym stopniu wynegocjowałem upust myślałem że jest to nie możliwe bo to salon i mają większe koszty utrzymania niż ktoś kto sprzedaje przez internet a wszystko trzyma w garażu idzie na ilość bierze to z byle kąt i zaniża cenę ale biorąc pod uwagę to ze harman247 i missiony34i są już jakiś czas na rynku i wyszli ich nowi następcy ceny starych modeli spadają naprawdę polecam odżałować na dojazd znalezdz dobry salon a nie polegać na opiniach takich jak moja może ona posłużyć jedynie tylko do tego co mają podłączyć w salonie i nie wychodzić dopóki nam nie będzie wszystko pasować
wiem że miało być o onkyo ale jakoś tak wyszło że miałem już dosyć tych połączeń i zapomniałem że jeszcze on
został do podłączenia i może to dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, stary poczciwy HK już nie jednemu zawrócił w głowie lub rzucił na kolana :)

Sorry, za malutki OT :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='HD Tosiek' post='107690' date='22.06.2008, 08:25 ']Hehe, stary poczciwy HK już nie jednemu zawrócił w głowie lub rzucił na kolana :)

Sorry, za malutki OT :([/quote]
ok Tosiek nie napisałem tego postu po to by wychwalać dany sprzęt bardziej mi chodziło o to by tacy jak ja miotający się
co kupić wiedzieli co przy takim zakupie jest ważne oczywiście dotyczy to tych którzy wiedzą czego chcą i postawią sobie
pewne założenia i kompromisy bo KD to kompromis i sami musimy zadecydować z czego zrezygnować kosztem czego i
za jaką cenę nie udało by mi się osiągnąć tego kompromisu siedząc w domu czytając fora zamawiając sprzęt i liczyć na to
że ktoś wie czego ja potrzebuje w czasach gdzie wszyscy idą na łatwiznę i chcieli by ktoś wybrał za nas warto by się zastanowić czy nie lepiej wyjść z domu poświęcić trochę czasu by potem już z niego nie wychodzić bo ciężko nam się będzie oderwać od sprzętu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...