Skocz do zawartości
macek.g

Onkyo TX-SR606 - test, opinie, komentarze

Rekomendowane odpowiedzi

Mam jeszcze jedno pytanie. Co z awaryjnością tego amplitunera, może ktoś ma jakieś doświadczenia. Sprawa jest o tyle istotna że sprzęt ten sprowadzany przez polskiego dystrybutora jest 200-300 zł droższy niż taki sprowadzany z zagranicy. No i tutaj się pojawia problem gwarancji. Nie wiem czy warto dopłacić żeby mieć 3 lata gwarancji w polskim serwisie zamiast roku (tyle daje sklep).

Mam ten amplitunerek od blisko 1,5 roku... tez kupiony na zachodzie o blisko 500zł taniej niż u nas. Sprzęt gra niemalże NON STOP i kompletnie nic sie z nim nie dzieje! Żadnej usterki czy tym podobnych zwiechów.

Ogólnie polecam i uważam, że roczna gwarancja jest wystarczająca!! Nie ma sensu na więcej!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegow

Ja rowniez stalem sie posiadaczem ampli Onkyo 606 :)

Po roku dojrzewania do tematu amplitunera KD, kilku dni czytania i przegladania internetu zdecydowalem sie na ten wlasnie sprzet.

Sprzet konkretny, duzy, masywny i super wyglada (pasuje do cd Yamahy - tez ma srodek wklesniety).

Na poczatku podlaczylem tylko z grubsza kolumny (bez suba) i nic nie ustawialem bo dopiero go rozczajalem :)

Nastepnego dnia bylem sam w domu wiec wszystko wyciszylem i wlaczylem autokalibracje i czekalem na efekty.

Audyssey przeszedl moje nasmielsze oczekiwania. Ustawil wszystko idealnie.

Od razu wlaczylem swoj ulubiony film "helikopter w ogniu" i sie delektowalem - to byl odlot. Fotel drzal :)

Jestem naprawde zadowolony, a biorac pod uwage ze mam podlaczone fronty Diory az boje sie pomyslec co bedzie jak zmienie na jakies lepsze. Szok!

Gwarancja na 3 lata, co chciec wiecej!!!

Edytowane przez dino84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam ten amplituner od jakiegoś czasu. Czytam o waszych zachwytach nad dźwiekiem. Jaj ednak mam mały problem. Jest to mój pierwszy amplituner. Mam głosniki 5.1 JBL CS 460BK. Ustawienia zrobiłem za pomocą dołączonego mikrofonu. Niestety bas jest ( moim zdaniem ) fatalny. Jakiś taki dudniący jakby ze studni grało. Szczególnie źle wypada przy słuchaniu muzyki ( radio z ampli. / PS3 ). Proszę o jakieś porady bardziej doświadczonych forumowiczów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie tego klocka i mam mały problemik z jego ustawieniem.

Do Onkyo mam podłączony przez HDMI Rekorder Turbo Nki. Jak ustawie w dekoderze dźwięk na przestrzenny to różnice w głośności kanałów, a nawet różnych audycji na jednym kanale są nie do zniesienia. Można coś z tym poradzić? Może mam źle coś ustawione?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Ze sprzętu byłem zadowolony, aż do dzisiaj...

Zakupiłem 24.09.2008, czyli jest do 24.09.2010 na gwarancji.

Co się stało? Doczytałem, że fabrycznie płytka HDMI wewnątrz jest słabej jakości i pod wpływem nagrzewania się amplitunera, styki się topią...

Objaw 1: poprzez HDMI nie wyświetla OSD

Objaw 2: podczas włączenia urządzenia np.: PS3 po HDMI, na źródle TV widnieje napis Brak sygnału i wskakuje dopiero po 15 sekundach i widać sygnał z PS3

Objaw 3: siada obsługa 1080p i ustawia się niższa rozdzielczość na portach HDMI

Objaw 4: siada wizja na portach HDMI out

Objaw 5: siadają całkowicie porty HDMI

Objaw 6: amplituner już się nie włącza

Pierwsza deska ratunku włączyć amplituner, nacisnąć VCR/DVR + Power, restartuje urządzenie do fabrycznych - wszystkie ustawienia tracicie, zatem spisać sobie. U mnie to nie pomogło. Za 4 minuty dzwonię do sklepu, gdzie kupiłem sprzęt ElektoFull - zobaczymy, jak podejdą do tego.

Problem u Producenta jest doskonale znany w TX-SR606 i zawsze pada płyta HDMI (HDMI Board), wystarczy ją wymienić...

Sprzęt nie ma nawet 1.5 roku - jestem zawiedziony tym, no i problemami z tym związanymi, oczekiwania, jak też do tego podejdzie sklep, gdzie mam gwarancję, wszystkie kolumny rozłączyć i podłączać później, masakra. Jestem wk... jak pięć na dziesięć.

Pod tym kątem nie polecam TX-SR606, ale ogólnie jak to działa, to jest super sprzęcik.

Dam znać, jak poszło z gwarancją i naprawą...

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam uprzejmie

Ze sprzętu byłem zadowolony, aż do dzisiaj...

Zakupiłem 24.09.2008, czyli jest do 24.09.2010 na gwarancji.

Dam znać, jak poszło z gwarancją i naprawą...

o ile sie orientuje to gwarancja dawana przez EIC wynosi 12 m-cy + 24 m-ce jeżeli zarejestrujesz produkt na ich stronie. Jeżeli nie zarejestrowałeś to może być problem i zostaje jedynie niezgodność towaru z umową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Sklep Elektro coś tam przyjmuje na swój koszt DHL sprzęt... Potem wysyła do serwisu i naprawiają.

Odsyłają i już... ;) EIC robi pod górę, jak się u nich bezpośrednio oddaje, a nie kupi od nich przez nich podbitą gwarancją.

Tutaj potrzebna kopia faktury, podbita gwarancja, opis usterki i wysłany sprzęt w oryginalnym bądź nie opakowaniu.

Pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Nie, nie wysłałem jeszcze. i póki co nie wysyłam. Zrobiłem obejście :unsure:

Pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam tego ampka już dwa lata chodzi o Onkyo TX-SR606 i nic mi się nie dzieje do tego mam podłączone kolumny koda av 707 ale z subem 850, ponieważ mój pokój to 16m2 i ten spisuje sie znakomicie.Na samym początku miałem problemy z podłączeniem dvd przez wejście do tego przeznaczone,nie widział sygnału a to tylko dla tego,że ten ampek nie lubi samsunga,musiałem obejść,skalowanie obrazu jest bardzo dobre zwłaszcza jak ktoś ma magnetowid vhs, dźwięk super jeśli nie jestes audiofilem,co do wyglądu to jak dla mnie git majonez jedynie do czego można się przyczepić to rozmieszczenie wejść do kabli na tylnim panelu i ten tandetny plastik.Polecam gorąco

Edytowane przez stefan1976

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciesze się, że Ty się cieszysz i tą Swoją radością podzieliłeś się z nami.

Niestety ja nie mogę tego napisać o sobie, ponieważ cały sprzęt, który posiadam mam mniej niż dwa lata.

Jakoś nie mogę długo wytrzymać aby czegoś nie zmienić, ale także się ciesze z tego co mam.

Edytowane przez Gatar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Posiadam tego ampka już dwa lata chodzi o Onkyo TX-SR606 i nic mi się nie dzieje do tego mam podłączone kolumny koda av 707 ale z subem 850, ponieważ mój pokój to 16m2 i ten spisuje sie znakomicie.Na samym początku miałem problemy z podłączeniem dvd przez wejście do tego przeznaczone,nie widział sygnału a to tylko dla tego,że ten ampek nie lubi samsunga,musiałem obejść,skalowanie obrazu jest bardzo dobre zwłaszcza jak ktoś ma magnetowid vhs, dźwięk super jeśli nie jestes audiofilem,co do wyglądu to jak dla mnie git majonez jedynie do czego można się przyczepić to rozmieszczenie wejść do kabli na tylnim panelu i ten tandetny plastik.Polecam gorąco

Ja mam tak z wiatrówkami,ale jeżeli chodzi o sprzęt to moje onkyo dla mnie jest wystarczające

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie wielkie szczęście Twoje.

Jeszcze raz gratulacje.

To już drugi Twój post tutaj.

Edytowane przez Gatar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji, ze w onkyo 606 jest skaler obrazu mam pytanie. Czy poprawi sie obraz jak puszcze sygnal z kompa (dvi-hdmi) przez amplituner do tv czy nic to nie zmieni w porownaniu do dotychczasowego polaczenia czyli komputer bezposrednio (dvi-hdmi) do tv lcd? Jesli jest sens to jak to zrobic i ustawic ampli? Czy jest mozliwosc zeby pod aux ustawic jednoczesnie dzwiek coaxial i obraz hdmi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Witam uprzejmie

Ze sprzętu byłem zadowolony, aż do dzisiaj...

Zakupiłem 24.09.2008, czyli jest do 24.09.2010 na gwarancji.

Co się stało? Doczytałem, że fabrycznie płytka HDMI wewnątrz jest słabej jakości i pod wpływem nagrzewania się amplitunera, styki się topią...

Objaw 1: poprzez HDMI nie wyświetla OSD

Objaw 2: podczas włączenia urządzenia np.: PS3 po HDMI, na źródle TV widnieje napis Brak sygnału i wskakuje dopiero po 15 sekundach i widać sygnał z PS3

Objaw 3: siada obsługa 1080p i ustawia się niższa rozdzielczość na portach HDMI

Objaw 4: siada wizja na portach HDMI out

Objaw 5: siadają całkowicie porty HDMI

Objaw 6: amplituner już się nie włącza

Pierwsza deska ratunku włączyć amplituner, nacisnąć VCR/DVR + Power, restartuje urządzenie do fabrycznych - wszystkie ustawienia tracicie, zatem spisać sobie. U mnie to nie pomogło. Za 4 minuty dzwonię do sklepu, gdzie kupiłem sprzęt ElektoFull - zobaczymy, jak podejdą do tego.

Problem u Producenta jest doskonale znany w TX-SR606 i zawsze pada płyta HDMI (HDMI Board), wystarczy ją wymienić...

Sprzęt nie ma nawet 1.5 roku - jestem zawiedziony tym, no i problemami z tym związanymi, oczekiwania, jak też do tego podejdzie sklep, gdzie mam gwarancję, wszystkie kolumny rozłączyć i podłączać później, masakra. Jestem wk... jak pięć na dziesięć.

Pod tym kątem nie polecam TX-SR606, ale ogólnie jak to działa, to jest super sprzęcik.

Dam znać, jak poszło z gwarancją i naprawą...

Z poważaniem

Na powyższy problem jest proste rozwiązanie, które znajdziecie TUTAJ.

Wystarczy wymienić 4 kondensatory według schematu podanego pod tamtym adresem i wszystko działa lepiej, niż przed zakupem nowego sprzętu.

...poniżej fotki od Techników:

FOTO 1

FOTO 2

Czas pracy do 1h, koszty znikome, bardzo tanie kondesatorki - 4x polarized, 'radial', 100uF/10V (6.3 minimum)/105`C.

Trudność, jak potrafisz trzymać śrubokręt, lutownicę i z niej jeszcze korzystać, to wystarczy ;)

Problem dotyczy modelu Onkyo:

- TX-SR606

- TX-SR576

- HTR960

- HTR667

- DTR5.9

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinni dawać śrubokręt cynę i lutownicę w komplecie ze sprzętem.

Znany problem i co wlutują to samo na rok czy dwa aż minie gwarancja

To normalnie jakieś jaja

Pozdrawiam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam uprzejmie

Historii część dalsza, jak się okazało, miałem 3 lata gwarancji, czyli do września 2011. Hmm, zatem w końcu się wziąłem i rozłączyłem wszystkie głośniki i wyciągnąłem kabelek zasilający. Niby to żaden problem, ale w moim przypadku ustawienia sprzętu i kabli, to czysta masakra, która zajęła ponad 1h leżenia i wkładania rąk w małe szczeliny i rozplątywania kabli z innych kabli. Opisałem problem dokładnie, co i jak, co skopane, jak naprawić - które kondensatorki wymienić lub całą płytkę... Nawet z tymi zdjęciami powyżej. Ze szczegółami i poszedł sprzęt do Elekrtofull. 24.02.2011 wysłałem na ich koszt kurierem DHL. 28.02.2011 dostali. Dzisiaj dzwonię, jak postępy i informacja, że sprzęt został wczoraj wysłany do serwisu, do serwisu w Niemczech! :) Kurcze, nie wiedziałem, że u nas lutowanie lub wymiana płytki HDMI, to problem na skalę niemiecką :) Mniejsza z tym, sprzętu nie zobaczę przez najbliższy miesiąc. Mam nadzieję, że Elektrofull opisał po niemiecku dobrze problem, który występuję z moim Onkyo TX-SR606, bo inaczej poczekam miesiąc i będzie kupa dalej. Wtedy już tylko moja lutownica i kondensatorki, które już posiadam. Ech...

Pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też już zaliczyłem naprawę przez elektrofull. Wszystko poszło dobrze, choć chwilkę a trwało. A jakbyś tgo nie opisał problem jest jeden ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Co napisali w naprawie? Wymiana płytki HDMI? Czy jeszcze coś Ci wymienili?

:)

Pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczytywałem sie w te germańskie pismo ale za bardzo nie jestem pewnien co oni tam zrobili. To było we wrześniu 2010. Od poworotu działa chyba lepiej niż wtedy jak był nowy - zawsze miałem jakąś zwłokę w połaczeniu z PC a teraz wszystko pdbywa się momentalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Historii część dalsza, jak się okazało, miałem 3 lata gwarancji, czyli do września 2011. Hmm, zatem w końcu się wziąłem i rozłączyłem wszystkie głośniki i wyciągnąłem kabelek zasilający. Niby to żaden problem, ale w moim przypadku ustawienia sprzętu i kabli, to czysta masakra, która zajęła ponad 1h leżenia i wkładania rąk w małe szczeliny i rozplątywania kabli z innych kabli. Opisałem problem dokładnie, co i jak, co skopane, jak naprawić - które kondensatorki wymienić lub całą płytkę... Nawet z tymi zdjęciami powyżej. Ze szczegółami i poszedł sprzęt do Elekrtofull. 24.02.2011 wysłałem na ich koszt kurierem DHL. 28.02.2011 dostali. Dzisiaj dzwonię, jak postępy i informacja, że sprzęt został wczoraj wysłany do serwisu, do serwisu w Niemczech! :) Kurcze, nie wiedziałem, że u nas lutowanie lub wymiana płytki HDMI, to problem na skalę niemiecką :) Mniejsza z tym, sprzętu nie zobaczę przez najbliższy miesiąc. Mam nadzieję, że Elektrofull opisał po niemiecku dobrze problem, który występuję z moim Onkyo TX-SR606, bo inaczej poczekam miesiąc i będzie kupa dalej. Wtedy już tylko moja lutownica i kondensatorki, które już posiadam. Ech...

Pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem

Nie przejmuj sie, nie byles sam hehe. Mnie tez kondki padly, ale jak pisalem, nawet jakby byla gwarancja bym go nie odsylal. Wymiana kondkow banalnie prosta a tak to trzeba oplacic kuriera i nie wiadomo ile czasu czekac az odesla Onyko a tutaj w 30min mozna miec gotowego a koszt operacji to 2,5pln za kondki. Moj watek -> http://hdtvpolska.com/topic/26964-onkyo-606-chyba-zdycha/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kondy swoją drogą , a płytka HDMI swoją drogą .

Czytałem na zagranicznych forach ( po przetłumaczeniu w Goglach ), że były awarie płytek HDMI .

Zostały wmontowane od chińskiego dostawcy , który nieprawidłowo przeprowadził proces lutowania ( chyba jakieś tam lutowanie na zimno , po pewnym czasie zachodził nie pożądany proces chemiczny , może utlenianie ? ). W każdym razie Onkyo wymieniało , bez szemrania całą płytkę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...