Skocz do zawartości
macek.g

Onkyo TX-SR606 - test, opinie, komentarze

Rekomendowane odpowiedzi

a moze by tak zrobic tescik onkyo TX-NR 905 juz ma wejscie ethernet i usb ciekawszy tyl od 606 no i stoi u mnie w pokoju :dobani:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 606 od dwóch tygodni. Mam TV Toshibę Regzę 42' - jej wadą była liczba wejść HDMI (2) stąd zmieniłem ampa B) mam 3 urządzenia: dekoder N, PS3 oraz 1,5roku temu montowany HTPC....dotąd zmuszony byłem więc podmieniać kabelki :-) No ale poprzedni amp nie odtwarzał wszystkich formatów dźwiękowych, był to więc kolejny ważny argument za zmianą.
Pierwsze odczucia - grzeje się jak cholera, czasem coś mu cyka w środku - już wiem z wątków wcześniejszych, że to podobno od przegrzania...pokombinuję.
Podłączyłem do niego po HDMI (A+V) dekoder N-ki oraz PS-3 - tu wszystko pięknie hula bez zarzutu.
Problem pojawił się przy HTPC.
Ponieważ nie mam na kompie wyjścia HDMI zawierającego audio i video (kabel DVI-HDMI, idzie tylko wizja) to dodatkowo pociągnąłem optyka z kompa do ampa. Wizja przez ampa przechodzi pięknie, natomiast dźwięk...no cóż... ewidentnie charczy i jest zniekształcony:-) Pierwsza myśl - coś ze sterownikami dźwięku.... milion kombinacji i nic, charczy ciągle (zarówno zwykłe mp3 jak i dźwięk przestrzenny np z *.mkv).
Sprawdziłem inny kabel optyczny - to samo.
Zastąpiłem optyka coaxem - to samo.
Połączyłem naraz oboma kablami (coax i optyk) i eureka! Dźwięk charczy tylko w konfigu gdy amp jest w trybie audio razem z video (obojętnie czy dźwięk idzie coaxem czy optykiem). Odkryłem to, gdyż przy równoległym połączeniu oboma kablami (np pod przyciskiem dvd na ampie miałem video hdmi wraz z dźwiękiem opt1 a pod przyciskiem cd tylko dźwięk po coax1 i brak video) po przełączeniu ampa w tryb dvd jest obraz + charczący dźwięk po przełączeniu ampa w tryb cd, traciłem wizję ale dźwięk stawał się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki idealny (na kompie przez cały czas odtwarzałem jedną długą ścieżkę dźwiękowa) powrotne przełączenie na dvd i znowu charczy, ale jest obraz :-). Przetestowałem wszystkie kombinacje połączeń i bez względu na wybór portów w ampie zawsze gdy próbowałem wydobyć z niego jednocześnie dźwięk jak i wizję to charczało. Sama wizja ok, sam dźwięk ok.
Tak na szybko - wykorzystałem jedno wolne łącze w TV i bezpośrednio z kompa dałem dvi-hdmi a przez ampa dźwięk - ale mając takiego ampa nie jest to rozwiązanie komfortowe. Zamiast przełączać się jednym przyciskiem na pilocie ampa między N/PS3/kompem - muszę dodatkowo zatrudniać pilota od TV i ustawiać właściwe wejście HDMI a nie o to mi chodziło....

I teraz pytanie - coś jest nie tak z ampem, który nie potrafi odebrać jednocześnie prawidłowo sygnałów z kompa? Bo co, bo idzie dwoma kablami a nie jednym? Skoro PS3 i N chodzą gładko? Czy też może konfiguracja kompa może mieć znaczenie?
Zauważyłem bowiem jeszcze jedno - jeśli video do ampa skieruję przez przejściówkę svideo-component a nie przez DVI-HDMI to mam prawidłowy obraz i dźwięk ... tyle że obraz przestaje być chyba 1080p ...proszę mnie ewentualnie skorygować...Obraz nie wygląda dobrze, jest taki jakby windows wyczuwał że do kiepskiego monitora jest podłączony...bawić się w ustawienia pulpitów plus upscal na ampie? (tam maks to 1080i).
Czy przez Svideo-component mogę wypuścić (Karta Nvidia GT9600 chyba) sygnał 1080p który przeleci przez ampa i bezstratnie wyjdzie z niego kablem HDMI do Toski?
Moja tośka przyjmuje 1080p tylko po hdmi, po pozostałych łączach tylko 1080i.....

Nie wiem, czy sprecyzowałem swój problem dość dokładnie, czy mógłby mi ktoś pomóc? Może gdzieś popełniam błąd? albo mój nowy nabytek jest 'walnięty' ?
I jednocześnie - czy pojawiły się już jakieś karty graficzno/muzyczne z wyjściem HDMI wypuszczając po nim zarówno video jak i audio? Może to byłoby najprostsze rozwiązanie problemu?

Edytowane przez Mat9575

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Złącze SVideo przenosi sygnały niskiej rozdzielczości (SD,czyli PAL/NTSC). Przejsciówka na komponent nie zwiększa rozdzielczości. A więc obraz będzie kiepski w porównaniu do tego co idzie przez DVI. O jakości konwerterów do HDMI, o swoich odczuciach pisałem wcześniej w tym wątku, ale na razie nikt nic nie potwierdził i nie pociągną tego tematu.
Dużo różnych źródeł podłączamy do tego amplitunera. Połączenia typu komponent+opt/coax są na porządku dziennym i nic nie charczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@HumanMedia - niestety moja grafa podaje wideo tylko po Svideo i DVI (no i jeszcze VGA).
- przy wyjściu Svideo nie charczy razem z optykiem/coaxem- ale obraz do bani ;)
- przy DVI-HDMI charczy - zarówno z coaxem jak i optykiem

Są przejściówki DVI-komponent? bo może go tak objadę :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś z was ma może podłączoną do tego amplitunera konsolke PS3 ? Był bym bardzo wdzięczny za pomoc w tym wątku [url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=13687&st=0&gopid=132156&#entry132156"]http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=...mp;#entry132156[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='paw']Wnętrze:

Sam osobiście nie zaglądałem do środka dlatego pozwoliłem sobie zapożyczyć zdjęcia wnętrzności z www.hifi-regler.de. Jest wykonane dość porządnie jak na tej klasy sprzęt. Cóż więcej nie można oczekiwać za takie pieniądze ale Onkyo robiło cuda by nie podnieść ceny swojego urządzenia. Cieszy np. procesor (G: Faorudja) odpowiedzialny za skalowanie obrazu do rozdzielczości 1080p.[/quote]



Upscaler jest do 1080i

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Czy udało wam się wymusić puszczenie audio DD po optyku, gdy urządzenie jest podłączenie przez HDMI? Mam tuner HD tego Goldena, niestety tak się składa, że po HDMI nie potrafi puścić Dolby D, jedynie max Stereo. Po optyku dopiero działa DD i tu zaczyna się "mały" problem. Kiedy w Onkyo 606 wymuszę używanie optyka dla tuner podłączonego do portu hdmi w Onkyo to i tak wszystko leci przez hdmi, więc tylko Stereo nawet jak jestem na kanale, gdzie leci ścieżka DD. Moje takie spostrzeżenie, że inżynierowie od Onkyo założyli, że skoro urządzenie jest podłączone przez HDMI, więc i tak dźwięk poleci po hdmi od mono po DTS-HD MA. Niestety rzeczywistość jest inna i są takie urządzenia, w moim przypadku moj tuner HD( problem już zgłoszony dla firmy, być może poprawią buga w następnych wersjach softu), że po HDMI tuner nie potrafi posłać DD z satki. Jak odłączę tuner od Onkyo i podłącze bezpośrednio do TV a dźwięk optykiem do onkyo to wszystko jest OK. Nie wiem może robię coś nie tak, ale póki co nie udało mi się wymusić używanie optyka kiedy urządzenie jest podłączone przez hdmi do Onkyo. Być może tak powinno być bo teoretycznie chyba nie powinno być urządzenia, które ma hdmi a nie potrafi nim wypuścić zwykłego Dolby Digital tylko max Stereo, ale takie urządzenie ja posiadam. Na razie pozostaje tylko chyba opcja tuner podłączyć componentem a dźwięk optykiem. Opcja co teraz mam to tuner podłączony bezpośrednio do Toshiby a dźwięk optykiem do Onkyo, ale to nie jest wygodne bo teraz idą dwa kable do Toshiby, jeden od Onkyo a drugi od tunera hd, więc muszę przełączać źródła hdmi w TV jak chcę oglądać satkę albo coś z popcorna, który jest wpięty bezpośrednio do Onkyo.
Jakieś pomysły?

EDIT:

Dodam jeszcze tylko, że jak tuner jest wpięty do Onkyo przez hdmi i podłączony jest też optyk to jak w Input Assign/HDMI Input wyłączę ten port co jest podłączony tuner "-----" to zaraz aktywuje się optyk i jest dźwiek DD, ale za to nie mam wizji. Włącze port ginie mi optyk i idzie już dźwięk po hdmi, ale tylko w Stereo zamiast nadal używać optyka którego wymusiłem w Digital Audio Input. Edytowane przez emigrant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@emigrant
Tak sobie myślę, że mamy ten sam problem, że to że mi dźwięk z kompa charczy (obojętnie czy optykiem czy coaxem) przy jednoczesnym podłączeniu wizji z kompa po HDMI - to ten sam błąd amplitunera. Może po prostu wypuszczanie (domyślnie) z kompa 5.1 przy odbiorze tego przez ampa (w trybie video via HDMI) jako stereo powoduje dziwne dźwięki :( U mnie jest dokładnie tak samo - jeśli 'odepnę' HDMI to ten sam dźwięk, puszczony na tego samego assigna brzmi już dobrze... cóż z tego jak muszę robić tak jak Ty - wideo do TV a audio via amp, bo naraz nie przyjmuje równolegle..... A miało być tak ładnie wszystko przez niego przepięte....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Mat9575' post='134753' date='04.12.2008, 08:09 ']@emigrant
Tak sobie myślę, że mamy ten sam problem, że to że mi dźwięk z kompa charczy (obojętnie czy optykiem czy coaxem) przy jednoczesnym podłączeniu wizji z kompa po HDMI - to ten sam błąd amplitunera. Może po prostu wypuszczanie (domyślnie) z kompa 5.1 przy odbiorze tego przez ampa (w trybie video via HDMI) jako stereo powoduje dziwne dźwięki :( U mnie jest dokładnie tak samo - jeśli 'odepnę' HDMI to ten sam dźwięk, puszczony na tego samego assigna brzmi już dobrze... cóż z tego jak muszę robić tak jak Ty - wideo do TV a audio via amp, bo naraz nie przyjmuje równolegle..... A miało być tak ładnie wszystko przez niego przepięte....[/quote]

U mnie nie ma żadnego charczenia. Dźwięk jest idealnie czysty. Sprawa chyba jest wyjaśniona. Po prostu w Onkyo 606 nie da się przypisać optyka dla portu hdmi. Optyk czy coaxial działa jako sam lub z componentem, a że u mnie z tunera idzie stereo po hdmi to tylko i wyłącznie wina tunera. Chłopaki muszą doklikać kod, żeby poszedł DD via hdmi.
Po stronie Onkyo raczej już nic nie da się zrobić, tego ampa w domu nie da się updatować jakby wyszło coś. Trzeba słać do serwisu. W ogóle wydaję mi się, że to były założenia zamierzone, że jak urządzenie ma być wpięte przez hdmi to żeby nie ingerować w to ani optyka ani coaxiala bo przecież po hdmi i tak pójdzie dźwięk od mono po DTS-HD Master Audio, ale czasami rzeczywistość jest inna(nikt nie brał pod uwagę komputera czy w moim przypadku tunera co umie tylko Stereo po hdmi). Poza tym to amplituner budżetowy. Jaka cena taki amplituner, choć i tak to jest mega fajny i dobry ampli co do jakość/cena.

W Twoim przypadku kup se przejściówke DVI-I <-> Component i wepnij do Onkyo a dźwięk optykiem czy tam coaxialem wtedy wszystko ładnie będzie wpięte pod Onkyo i nie trzeba będzie ruszać pilota od telewizora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='emigrant' post='134789' date='04.12.2008, 12:48 ']U mnie nie ma żadnego charczenia. Dźwięk jest idealnie czysty. Sprawa chyba jest wyjaśniona. Po prostu w Onkyo 606 nie da się przypisać optyka dla portu hdmi. Optyk czy coaxial działa jako sam lub z componentem, a że u mnie z tunera idzie stereo po hdmi to tylko i wyłącznie wina tunera. Chłopaki muszą doklikać kod, żeby poszedł DD via hdmi.
Po stronie Onkyo raczej już nic nie da się zrobić, tego ampa w domu nie da się updatować jakby wyszło coś. Trzeba słać do serwisu. W ogóle wydaję mi się, że to były założenia zamierzone, że jak urządzenie ma być wpięte przez hdmi to żeby nie ingerować w to ani optyka ani coaxiala bo przecież po hdmi i tak pójdzie dźwięk od mono po DTS-HD Master Audio, ale czasami rzeczywistość jest inna(nikt nie brał pod uwagę komputera czy w moim przypadku tunera co umie tylko Stereo po hdmi). Poza tym to amplituner budżetowy. Jaka cena taki amplituner, choć i tak to jest mega fajny i dobry ampli co do jakość/cena.

W Twoim przypadku kup se przejściówke DVI-I <-> Component i wepnij do Onkyo a dźwięk optykiem czy tam coaxialem wtedy wszystko ładnie będzie wpięte pod Onkyo i nie trzeba będzie ruszać pilota od telewizora.[/quote]

Emigrant
A co sie dzieje jjesli podczas ogladania ( ze zrodla hdmi) przelaczysz wejsie audio na optyk.Ciekaw jestem bo u mnie tak dziala bezproblemowo. Nie namawiam Cie oczywiscie do recznego przelaczania za kazdym razem, w koncu od czego sa piloty programowalne.
pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='binary' post='134799' date='04.12.2008, 12:13 ']Emigrant
A co sie dzieje jjesli podczas ogladania ( ze zrodla hdmi) przelaczysz wejsie audio na optyk.Ciekaw jestem bo u mnie tak dziala bezproblemowo. Nie namawiam Cie oczywiscie do recznego przelaczania za kazdym razem, w koncu od czego sa piloty programowalne.
pozdro[/quote]

No właśnie nic się nie dzieje, nadal dźwięk leci po hdmi. Wystarczy, że wypnę hdmi z amplitunera i automagicznie przeskakuje na optyka, wepnę hdmi i leci z hdmi choć w ustawieniach nadal źródłem jest optyk. Tak jakby hdmi ma jakiś priorytet nad optykiem i nie ważne czy przez hdmi leci stereo czy HD dźwięk to optyka ucina.

ps. też masz Onkyo 606?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='emigrant' post='134803' date='04.12.2008, 14:37 ']No właśnie nic się nie dzieje, nadal dźwięk leci po hdmi. Wystarczy, że wypnę hdmi z amplitunera i automagicznie przeskakuje na optyka, wepnę hdmi i leci z hdmi choć w ustawieniach nadal źródłem jest optyk. Tak jakby hdmi ma jakiś priorytet nad optykiem i nie ważne czy przez hdmi leci stereo czy HD dźwięk to optyka ucina.

ps. też masz Onkyo 606?[/quote]

Tak mam 606 ale Twoj problem u mnie nie wystepuje, tzn moge dowolnie wybierac zrodlo dzwieku zarowno po hdmi jak i opticalu ( nie wiem jak z analogiem, bo nic nie mam podlaczonego, ale zakladam ze dziala bo po takim wyborze slysze cisze).
Mam za to problem z wlasciwym dekodowaniem dzwieku z streamowanego popcorna B-110. Opisalem to po krótce w innych postach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to nie mam pojęcia co jest grane. Nie może tak być, że ten tak działa a inny inaczej. Może to wina tunera a nie onkyo. :S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jesli podlacze po hdmi do onkyo 606 bd sony s300 i puszcze dzwiek dd true hd jako pcm ,to na glosnikch uzyskam dd true hd mimo tego ze ampli tego nie pokazuje? Edytowane przez wachi40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie DVD jest podłaczone przed HDMI - wizja i optyk fonia. Przytrzymując DIGITAL INPUT można zamienić domyślne źródło dźwięku z HDMI na optyk czy coaxial. Oczywiście wcześniej musi być przypisane dla danego źródła. Nie trzeba przełączać za każdym razem. Wcześniej tak samo działało z coaxialem.
A sprawność tego milczącego optyka jest pewna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='denver666' post='114545' date='25.08.2008, 17:15 ']może tutaj poszukaj [url="http://diplodocs.pl/marka-instrukcja-obslugi/ONKYO"]http://diplodocs.pl/marka-instrukcja-obslugi/ONKYO[/url][/quote]


Niestety na tej stronce akurat do tego modelu TX-SR606 nie ma po polsku instrukcji :_bezradny::(
Wiwlka prośba czy ma ktoś polską instrukcje jeśli tak prosze dać znać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
słabo szukacie, przecież instrukcja po PL jest na elektroda.pl fakt że marnej jakości ale jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='HumanMedia' post='117643' date='11.09.2008, 21:56 ']Używamy tego amplitunera na codzień w firmie. Na wyjściu HDMI jest TV Full HD, na wejściach wszelakiej maści są odtwarzacze multimedialne także wszelakiej maści. Od prostych z sygnałem kompozytowym i analogowym audio przez komponenty i audio cyfrowe z odtwarzaczami klasy NMT z HDMI 1.3. Amplituner został wybrany m.in z racji posiadania konwerterów do HDMI co miało ułatwić zapanowanie nad tyloma urządzeniami i umożliwić przełączanie źrodeł tylko z poziomu wzmacniacza, bez ruszania pilota od TV.
Generalnie się to sprawdza. Jest jednak jedno wielkie ALE, o którym nikt tu nie wspomniał. Zatem mam pytanie o jakość konwertera i skalera użytego w tym sprzęcie. Jest dumne logo Faraduja, ale obraz z wejścia kompozytowego przesłany po HDMI, niezależnie od rozdzielczości i skalowania jest bardzo kiepski (detale i kontrastowe linie mocno drgają). Po przełączaniu TV na wejście kompozytowe - Onkyo przepuszcza oryginalny sygnał bez konwersji oczywiście, obraz na TV jest dużo dużo lepszy.
Przy konwersji z komponenta jest nieco lepiej, ale jak na komponencie mam 720p i przepuszczę to przez Onkyo, przez HDMI w 720p na TV - obraz jest gorszy niż przy niekonwertowanym komponencie podpiętym do TV.
Czy ma ktoś podobne spostrzeżenia? Czy może to być problem/uszkodzenie pojedynczego egzemplarza (w to jakoś trudno nam uwierzyć).[/quote]

A u mnie dziala dobrze. Czy bezpośrednio z DVD do TV czy z DVD do amplitunera i do TV obraz jest taki sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='emigrant' post='134827' date='04.12.2008, 15:12 ']No to nie mam pojęcia co jest grane. Nie może tak być, że ten tak działa a inny inaczej. Może to wina tunera a nie onkyo. :S[/quote]

Udało ci się rozwiązać ten problem? Myślę nad zakupem 606.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi się wydaje że jest to wina firmware onkyo mój kolega tez miał taki problem a kupił onkyo pół roku wcześniej ja kupiłem parę dni temu i jak na razie żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Tak udało się rozwiązać. Problem był śmieszny. Niestety w 606-sce nie da się wszystkiego wyklikać pilotem a od razu wszystko sobie założyłem wcześniej, że da się nie spoglądając na przyciski od amplitunera. Więc jak nawet ustawimy pilotem w Onkyo obraz po hdmi a głos po optyku i tak nie zadziała(w każdym razie u mnie). Dopiero przestawi się jak na Onkyo 606 na przednim panelu wciśniemy DIGITAL INPUT odpowiednią ilość razy i przestawi się, więc wszystko z 606tką jest w porządku. Można śmiało kupować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć koledzy! Mam do Was wielką prośbę jako do użytkowników tego ampa. Posiadam go od miesiąca. Na razie mam tylko 2 kolumny frontowe. Zauważyłem że kiedy uruchamiam film i przełączam go do trybu Theater-Dimensional słyszę ciągłe piszczenie. Średnio wysokie i zdecydowanie słyszane gdy jest ciszej w filmie. Kiedy przełączę na MONO też jest słychac ale zdecydowanie ciszej. W trybie STEREO jest OK. Czy mógłby ktoś sprawdzić czy u niego jest tak samo? Będę bardzo wdzięczny.

Dzwoniłem w tej sprawie do EIC i powiedział mi facet że to jest raczej normalne bo w tym trybie procesor stara sie rozłożyć dźwięk 5.1 na dwa głośniki (przypomnę ze w mono jest lekko ale też słyszalny pisk). Aczkolwiek jak go spytałem czy nikt sie na to jeszcze nie skarżył to powiedział że nie. Licze na waszą pomoc :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Temat jakby nieaktualny. Jest tak jak mówili z EIC'a. Pożyczyłem głośniki surround i rzeczywicie problemu już nie ma. Aczkolwiek możecie sprawdzić u siebie jak to jest przy tylko 2 kolunmach aktywnych ale powinniście mieć to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając Wasze opinie mam wrażenie, że model 606 jest strasznie okrojony w stosunku do modelu 605. Czy aby napewno warto go kupić - czy to stadnardowa już w niemal każdej firmie więcej bajerów kosztem jakości. Czy 606 posiada TrueHD, wreszcie dlaczego 605 jest blisko 800zł droższa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...