Flagowy Philips OLED+935 z nagrodą EISA | TEST | Poznajcie telewizor z absolutnie najlepszym dźwiękiem na rynku od Bowers & Wilkins
Jakość dźwięku
Model OLED+935 jest pierwszym telewizorem marki Philips wyposażonym zarówno w dedykowane przetworniki Dolby Atmos Elevation, jak i unikalny centralny zespół głośników wysokotonowych Tweeter-on-Top stworzonych przez firmę Bowers & Wilkins. Wszystkie one znajdują się w oddzielnej obudowie, która w połączeniu z minimalistycznym, zagiętym metalowym ramieniem pełni funkcję podstawy. W zestawie dostępna jest również dłuższa wersja panelu do montażu na ścianie.
Podobnie jak w przypadku legendarnych już topowych głośników tej firmy, układ Tweeter-on-Top oddziela głośnik wysokotonowy od większych głośników średniotonowych. Takie rozwiązanie gwarantuje czystość wysokich dźwięków, bez efektu rozmycia spowodowanego dyfrakcją w obudowie, która występuje przy wbudowaniu głośników wysokotonowych w większy układ. Sztywna obudowa głośników wykonana jest z grubościennego tworzywa ABS wzmocnionego włóknem szklanym z wewnętrznymi żebrami ograniczającymi niepożądany rezonans w kluczowych punktach. Do mocowania obudowy do panelu użyto nowej, sztywniejszej metalowej płyty, co dodatkowo poprawia charakterystykę pracy.
Philips OLED+935 wyposażony jest łącznie w dziesięć przetworników w konfiguracji 3.1.2, w tym trzy 19-milimetrowe głośniki wysokotonowe z tytanową kopułką skierowane do przodu w układzie lewy, centralny, prawy (LCR). Wszystkie trzy zespoły głośników wysokotonowych są oddzielone od obudowy, co gwarantuje wzorowe brzmienie. Z kolei wysokotonowy głośnik Tweeter-on-Top znajduje się w osobnej sztywnej i chromowanej obudowie oraz wspiera powiązany z nim przetwornik średniotonowy, tworząc dedykowany układ kanału centralnego. Osłony głośnika wysokotonowego wykorzystują akustycznie otwartą konstrukcję opracowaną pierwotnie przez firmę Bowers & Wilkins dla legendarnej gamy 800 Diamond Series.
Głośnikom wysokotonowym towarzyszą cztery przetworniki średniotonowe 50 mm: dwa centralne i po jednym na każdym końcu obudowy głośnika. Philips OLED+935 wyposażony jest również w dwa 50-milimetrowe przetworniki Dolby Atmos Elevation zamontowane na górze obudowy i skierowane do góry, które poszerzają scenę, budują wrażenie wysokości i głębię dźwięku w filmach, grach i transmisjach sportowych.
Za wypełniający pomieszczenie bas odpowiada nowy subwoofer typu racetrack o wymiarach 100 mm x 65 mm przeniesiony na tył obudowy głośnika, co było możliwe dzięki technologii Flowport opracowanej przez firmę Bowers & Wilkins dla jej podstawowej gamy urządzeń. Dostępne jest również wyjście dla subwoofera, które umożliwia dodatkowe wzmocnienie basów, jeśli wymaga tego pomieszczenie lub takie są preferencje użytkownika.
Philips OLED+935 automatycznie rozpozna i zdekoduje treści Dolby Atmos dla uzyskania optymalnego brzmienia. Alternatywnie w przypadku innych treści telewizor z pomocą przetworników Elevation zastosuje w trybie Movie dodatkowe przetwarzanie pozwalające uzyskać pełen głębi dźwięk w starszych materiałach. Warto również zaznaczyć, że Philips TV & Sound to pierwsza marka telewizorów premium z wbudowaną funkcją DTS Play-Fi umożliwiającą bezprzewodowe odtwarzanie dźwięku w wielu pomieszczeniach.
Jak to wszystko gra? Po raz kolejny trzeba to napisać: to najlepiej brzmiący telewizory jaki kiedykolwiek powstał. Trudno w to uwierzyć ale inżynierom z Bowersa znowu udało się podnieść poprzeczkę, którą zresztą sami zawiesili rok temu bardzo wysoko. Pisząc i mówiąc o jakości trzeba tutaj mieć na uwadze, że na tym telewizorze można najzwyczajniej w świecie posłuchać ulubionych kawałków w naprawdę dobrej jakości. Polecam nie tylko serwisy audio z aplikacji ale odsłuchać ulubiony kawałek z pliku FLAC przez USB.
Poniżej widzicie zdjęcie z naszych pokazów, które co roku przeprowadzaliśmy na Audio Video Show na Stadionie Narodowym w Warszawie. W tym roku z oczywistych względów wszystko jest odwołane i niestety nie będziemy Wam mogli na żywo pokazać jak wielka jest różnica między zwykłym telewizorem a takim jak OLED+935. Zawsze będę zdania, że audio trzeba odsłuchać a nie o nim pisać. Musicie nam jednak uwierzyć tym razem na słowo.
Kupiłem to ” cudo” I korzystam z niego od kilku dni. Rzadziej niż bym chciał. Największy szok przeżyłem po uruchomieniu Nowej Diuny na HBO. Nigdy nie miałem takich doznań przy korzystaniu z telewizora. Może mam niewielkie oczekiwania. czytając poniższe opinie niektórych. Nie gram w gry. Kiedyś kolega mnie namówił na Lary 7. Zycie mi wystarczy jak gra. Nie musze od niej uciekać do innej iluzji. Dlaczego pisze ten Komentarz. Wiem że koledzy z HDTV maja dobre notowania w Vision producencie tego telewizora. Może cię ich przekonać, by zaktualizowali swoje telewizory do nowszych wersji platformy android. To taki brak szacunku dla… Czytaj więcej »
WItam, przymierzam się do zmiany swojego LG C9 na Philipsa (kupiłem dużo żarówek / lamp z systemu Philips HUE) posiadam PS5 i XSX – czy kupić ten telewizor czy model 856 będzie lepszy? Zależy mi głównie na najlepszych wartościach dla obu konsol. Proszę o poradę.
856 bo ma HDMI 2.1 i 120 Hz
Czy można głośniki z TV wykorzystać jako centralna kolumna w kinie domowym przez złącze Pre OUT?
Model wygląda świetnie. Cenię sobie minimalizm, więc ten model z wbudowanym soundbarem jest dla mnie idealny 🙂 Do tego ambilight i Android TV. Moim zdaniem to jeden z lepszych TV w 2020 roku.
Tv w recenzjach wypada bardzo dobrze, ale absurdalne, że nie Philips nie zadbał o to aby tv można było zobaczyć i sprawdzić gdzieś w sklepie. Na ile sprawdzałem, po kilku miesiącach od premiery, przynajmniej w Wawie nie ma tego tv wystawionego w żadnym sklepie. Czy Philips staje się już tak niszową firmą, że nie wystawia egzemplarzy na demo w sklepach?
Niestety to bardziej zależy od sklepu jak od producenta.
Niestety to zależy od producenta, który musi zapłacić za ekspozycję w sklepie. Był przez jakiś czas do obejrzenia w MM Arkadia w W-wie
No i podstawowa ułomność TV brak HDMI 2.1 ,przy tej klasie i cenie
Jednak pod kątem HDR daleko mu do HZ2000. SDR ok, ale HDR średni aż o 200 nitów niższy… Nie tego się spodziewałem. No i problemy z HDR10+, też niedobrze. Na koniec pytanie Panowie o ergonomię pilota – czy rzeczywiście dramat z trafianiem w klawisze?
Panasonicowi bardzo się udało z jasnością, jednak ten TV też daje radę – i jest o wiele korzystniej wyceniony, także ja nie wiem czy są to TV tak do końca porównywalne.
Posiadam ten telewizor od kilku miesięcy, pilot lekki i wykonany z dobrej jakości plastiku jednak przyciski są płaskie i niewyczuwalne pod palcami. Niestety bez patrzenia na pilota nie da się nim intuicyjnie sterować TV. Ergonomia jest bardzo przeciętna.