Epson EH-TW7400 | TEST | Niedrogi projektor 4K Ultra HD na 2019r!
- Słowem wstępu
- Technologia LCD z 4K enhancement – podstawowe informacje
- Wygląd
- Wyposażenie i Złącza
- Testy syntetyczne
- Instalacja projektora
- Jasność i głośność
- Jakość optyki
- Zalecane ustawienia
- Reprodukcja kolorów
- Kontrast i czerń
- Jednolitość obrazu
- Obsługa Ultra HD / 4K
- Rozdzielczość 4K
- Jakość efektu HDR
- Odwzorowanie obrazu z szeroką paletą barw (Rec 2020/DCI)
- Odwzorowanie ruchu
- Granie na konsoli i PC
- Podsumowanie i ocena
Instalacja projektora
Epson EH-TW7400 posiada w pełni zmotoryzowany zespół optyczny. Oznacza to, że wszelkich regulacji położenia, wielkości i ostrości obrazu dokonujemy z pilota. Jest to po pierwsze bardzo wygodne – można stać blisko ekranu i dokonywać precyzyjnych zmian. Po drugie pozwala na używanie ekranu o proporcjach 2,39:1, lub innych i wyświetlanie na nim obrazu bez dodatkowych soczewek anamorficznych. Automatyczny obiektyw z funkcją pamięci pozwala na zapisanie kilku położeń soczewki.
Lens shift działa w przedziale od +/- 96,4% w osi pionowej i +/- 47,1% w poziomej. To ogromny zakres, a jego identyczna wartość w górę i w dół oznacza, że w obranym przez nas miejscu montażu, projektor będzie mógł pracować zarówno w pozycji podwieszonej (do góry nogami) jak i stojąc na półeczce. Oczywiście zakresy, jak zawsze, wykluczają się wzajemnie. Jeśli wiec wykorzystamy maksymalny zakres przesunięcia do góry, to nie będzie już dostępny pełny zakres przesuwania na boki.
Optyka pozwala na rzut w zakresie 1,35 – 2,84:1 (stosunek odległości projektora od ekranu do szerokości obrazu). Oznacza to, że aby wypełnić nasz redakcyjny, 99″ ekran (220cm szerokości), możemy umieścić projektor w odległości od 3 do 6,2 metra. Jak widzimy, wygoda instalacji jest wręcz fenomenalna, a duża odległość maksymalna sugeruje, że projektor jest produktem przeznaczonym do “rasowych” sal kinowych! Pamiętajmy jednak, że im bliżej umieścimy projektor tym większą jasność będziemy w stanie uzyskać. TW7400 będzie tracił około 30% jasności w swej maksymalnej odległości! Takie już są prawa optyki.
(20057)
Projektor w ciągu 3 miesięcy 2 razy w serwisie. Żółty pionowy pas. Mruganie obrazu. Z serwisu (letmerepair) wrócił jak z chlewa – usyfiony, poplamiony. Katastrofa!!!! Po naprawie pojawiło się nierównomierne podświetlenie. Zacytuję odpowiedź letmerepair: “na panelu mogą pojawić się czarne punkty lub mocno świecące czerwone, niebieskie lub zielone punkty. Mogą się także pojawić na nim nieregularności w formie kolorowych pasów lub zmian jasności. Jest to spowodowane charakterystyką panelu LCD i nie jest znakiem nieprawidłowego działania.”
GÓWNO! GÓWNO! GÓWNO!
NIGDY WIĘCEJ E P S O N A!!!!!!!!!!!
kurcze a ja chce go kupic .. https://www.youtube.com/watch?v=y8E0j9DcaJE&t=729s (9-12 minuta) na tym tescie no to wyglada z porownaniu z innymi mega Tw7400 czyli hc4010 amerykanskie wersja. Ale cana i tak jeszcze spora 8k.
Miałem okazję porównywać ten projektor z projektorami Optoma UHD51 oraz UHD65. Materiałem były filmy “Obcy Przymierze” (Full HD Blu Ray) oraz “Łowca Androidów 2049” (4K, HDR). Test odbywał się w profesjonalnie przygotowanej sali jednego z Warszawskich dystrybutorów projektorów. Niestety, mimo wyższych zmierzonych w teście HDTV kontrastów niż np. UHD65, wrażenia subiektywne są zupełnie inne. EH-TW7400, moim zdaniem, poległ i to również w porównaniu z UHD51. Ilość detali w scenach ciemnych czy kontrastowych dużo mniejsza w Epsonie, wręcz obszary szarych “plam” bez tekstur (automatyczna przysłona na OFF). Czerń? Tu jest szara. Wystarczy porównać jakiekolwiek testy Youtubowe np. Epson 7400 vs 9400.… Czytaj więcej »
Dzieki Wielkie za podpowiedz juz prawie bylem zdecydowany na upgrade z mojego EH-TW5300,bede musial cos innego w takim razie wybrac.