W katalogu CANAL+ skrywa się film-perełka. “Zasługuje na wszystkie owacje i nagrody tego świata”
Kinomaniacy na miejsca – ten tydzień to ogrom mocnych premier na dużym ekranie, choć nie tylko! Jakie filmy warto obejrzeć w wolny, letni wieczór?
Sprawdź naszą nową selekcję filmów – 5 propozycji, które warto obejrzeć w kinie oraz online na CANAL+. W tym zestawieniu znajdziesz zarówno gorące nowości, jak i tytuły, które zdobyły świetne opinie widzów. To odpowiednia lista na udany wieczór z dobrym filmem!
Jaki film warto obejrzeć wieczorem? Polecane tytuły w kinie oraz online na CANAL+
WYRÓŻNIAMY: Anora
Młoda striptizerka z Brooklynu, Anora (Mikey Madison), w wyniku sprzyjających okoliczności wychodzi za mąż za Iwana (Mark Ejdelsztejn), niedojrzałego syna rosyjskiego oligarchy. Ojciec chrzestny chłopaka, Toros (Karren Karagulian), próbuje doprowadzić do unieważnienia małżeństwa przed przylotem rodziców Iwana do Stanów Zjednoczonych. Gdy rodzice dowiadują się o związku, romantyczna historia zamienia się w szaloną tragikomiczną jazdę.
- Dlaczego warto? Film nagrodzony Złotą Palmą na 77. festiwalu w Cannes w 2024 roku.
Film można oglądać na CANAL+ online.
Toy Story 5
Kolejna odsłona kultowej serii Pixar, która po 7 latach od czwartej części wraca do pokoju 8-letniej Bonnie. Tym razem zabawki mierzą się z największym zagrożeniem współczesnego dzieciństwa – nową technologią. Lilypad, inteligentny tablet w kształcie żaby z własną osobowością i głosem (Greta Lee), trafia do domu dziecka i natychmiast “ustawia” zabawę po swojemu, odsuwając Woody’ego, Buzza i Jessie na drugi plan.
- Dlaczego warto? Film komentuje bardzo ważny problem jak oddzielić dziecko od tabletu i pokazuje, że tradycyjna zabawa wciąż ma wartość.
Film zadebiutował w kinach 19 czerwca.
Backrooms. Bez wyjścia
Internetowa legenda trafia na wielki ekran. Horror sci-fi w reżyserii twórcy viralowych nagrań Kane’a Pixelsa opowiada historię Clarka, który w piwnicy swojego sklepu meblowego odkrywa portal do niepokojącego labiryntu niekończących się korytarzy – równoległego świata, gdzie czas się rozmywa, a przestrzeń samoistnie zmienia kształt. Gdy Clark opowiada o tym terapeutce, ona zakłada nasilenie problemów psychicznych pacjenta, ale kiedy mężczyzna nagle znika, kobieta rozpoczyna prywatne śledztwo. W rolach głównych Chiwetel Ejiofor (Clark), Renate Reinsve (terapeutka), Finn Bennett i Lukita Maxwell.
- Dlaczego warto? To horror, który kręcono w rzeczywistych lokalizacjach, a nie na sztucznych planach.
Film zadebiutował w kinach 19 czerwca.
Ojczyzna
Akcja rozgrywa się w szczytowym okresie zimnej wojny. Thomas Mann (Hanns Zischler), laureat Nagrody Nobla w dziedzinie literatury, i jego córka Erika (Sandra Hüller), aktorka i pisarka, wyruszają w trudną, pełną emocji podróż czarnym Buickiem przez zrujnowane Niemcy – z Frankfurtu pod kontrolą amerykańską do Weimaru pod wpływem sowieckim. Po raz pierwszy od zakończenia wojny Mann wraca do ojczyzny, po emigracji do Stanów Zjednoczonych. W obsadzie Sandra Hüller, Hanns Zischler, August Diehl, Anna Madeley, Devid Striesov i Joanna Kulig.
- Dlaczego warto? Najnowszy film Pawła Pawlikowskiego, laureata Oscara za “Idę” i “Zimną wojnę”.
Film zadebiutował w kinach 19 czerwca.
Robin Hood: Koniec legendy
Określana jako najmroczniejsza i najbardziej bezkompromisowa opowieść o legendarnym banicie. Fabuła skupia się na podstarzałej wersji Robin Hooda, który u schyłku życia mierzy się z konsekwencjami dawnych czynów: lat przemocy, zbrodni i kompromisów. Robin jest samotnikiem, fizycznie i psychicznie wyniszczonym, który po ciężkich obrażeniach trafia pod opiekę tajemniczej kobiety (Jodie Comer), której córce grozi śmiertelne niebezpieczeństwo. W rolach głównych Hugh Jackman (Robin Hood), Jodie Comer, Bill Skarsgård, Murray Bartlett i Noah Jupe.
- Dlaczego warto? Film pokazuje Robin Hooda, jakiego jeszcze nie widzieliśmy – jako człowieka, który musi odkupić swoje dawne zbrodnie.
Film zadebiutował w kinach 19 czerwca.
Zobacz więcej:
- Gdzie obejrzeć film “Wicked: Na dobre”? Wielki HIT trafił na platformę VOD!
- 6 mocnych filmów wejdzie na Prime Video! W sobotę największa premiera
- Serialowy SZOK na Netflix. Nowy dramat z RPA… numerem 1!
- 22 czerwca na HBO Max premiera roku? 3. sezon wielkiego serialu poleca 97% ekspertów!
- Wielkie zmiany w TV Republika! Tego nikt się nie spodziewał. Volkswagen ogłosi upadłość?