Home News Denon: nowy wzmacniacz i odtwarzacz CD z serii 600
Denon: nowy wzmacniacz i odtwarzacz CD z serii 600

Denon: nowy wzmacniacz i odtwarzacz CD z serii 600

1.29K
0

Firma Denon wprowadza do sprzedaży dwa produkty z serii 600. Jednym z nich jest wzmacniacz PMA-600NE, a drugim odtwarzacz CD: DCD-600NE. Obydwa z nich to przystępne cenowo produkty, ale zapewniające zarazem wysoką jakość odtwarzania.

PMA-600NE

Denon PMA-600NE to zintegrowany wzmacniacz z Bluetooth. Sprzęt posiada autorską technologię Advanced High Current (AHC), czyli pojedynczy obwód wzmacniacza mocy typu push-pull. Produkt Denon wyróżnia się wysokim pasmem przenoszenia, wynoszącym aż do 100 kHz. Urządzenie dostarcza 70 W mocy na kanał (4 ohmy, 1 kHz, THD 0,7%). Wzmacniacz posiada 24-bit / 192 kHz przetwornik cyfrowo-analogowy DAC, podobny do tego, jakie znajdziemy w seriach 800 i 1600.

Denon

Ponadto w PMA-600NE znajdziemy także złącze MM Phono z nowym korektorem o wysokim stopniu wzmocnienia, jak również dwa wejścia optyczne i jedno koaksjalne. Co ciekawe urządzenie posiada tryb analogowy, który dezaktywuje wejścia cyfrowe, a także łączność Bluetooth. Dzięki temu według producenta usunięcie interferencji cyfrowych o wysokiej częstotliwości ma zapewnić większą klanowością i wiernością odtwarzanego dźwięku analogowego.

DCD-600 NE

Denon

Z kolei odtwarzacz płyt kompaktowych DCD-600 NE wyposażony jest w technologię przetwarzania dźwięku Denon AL32 i wspiera dźwięk w formatach mp3 i WMA, jak również płyty CD i CD-R/RW. Transformatory mocy odtwarzacza umiejscowione nad izolatorami, eliminując przez to wibracje. Interesującą ciekawostką jest tryb Pure Direct Mode, który wyłącza przedni wzmacniacz, a dzięki temu możemy uniknąć niepożądanego zabarwienia dźwięku. Według Denona w odtwarzaczu uzyskamy bardzo czysty sygnał audio, dzięki konstrukcji obwodów, która minimalizuje ścieżki sygnału. Przez to, że są one krótkie, a także zastosowano tutaj warstwowe płytki drukowane i krótsze obwody zredukowano interferencje między kanałami lewym i prawym.


ZOBACZ TAKŻE: Denon DRA-800H – 2-kanałowy amplituner ARC z AirPlay 2


Nowe produkty Denona wejdą do sprzedaży we wrześniu. Wzmacniacz PMA-600NE ma kosztować 1695 złotych, natomiast DCD-600NE to wydatek rzędu 1195 zł.

Źródło: AVForums, What Hi-Fi

(1292)

Jakub Krawczyński Fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
Powiadom o