Home News Czeska telewizja Seznam będzie testować transmisje 8K?
Czeska telewizja Seznam będzie testować transmisje 8K?

Czeska telewizja Seznam będzie testować transmisje 8K?

203
0

Coraz więcej nadawców eksperymentuje z transmisjami 8K. Według czeskich mediów, telewizja Seznam miałaby rozpocząć testy przekazu w tej rozdzielczości drogą DVB-T2.

W Czechach odbyła się konferencja DIGIMEDIA. W jej trakcie Jakub Unger, szef Televize Seznam, zapowiedział przeprowadzenie testów transmisji 8K. Miałby być to jednak jednorazowy test przekazu w tej rozdzielczości.

8K
Ultra HD TV with a view of the mountains, 3D render.

Nie znamy na razie żadnych dalszych szczegółów i nie wiemy, kiedy Seznam miałby zacząć testować nadawanie sygnału 8K drogą DVB-T2. Niemniej jest to interesująca ciekawostka pokazująca coraz większe zainteresowanie tego typu technologią. Niedawno luksemburska firma SES zademonstrowała przekazy satelitarne w tej rozdzielczości, a France Televisions transmitowała turniej Rolanda-Garrosa.

Poza tym japoński nadawca NHK w zeszłym roku uruchomił dedykowany kanał NHK, a włoski RAI również ma zacząć regularne transmisje na swoim własnym kanale w 2020.


ZOBACZ TAKŻE: Gdzie znajdziemy treści w rozdzielczości 8K?


Źródło: parabola.cz

(203)

Jakub Krawczyński Fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
Powiadom o