Home News Oto co się stanie z Twoją zawartością ze sklepu Apple iTunes
Oto co się stanie z Twoją zawartością ze sklepu Apple iTunes

Oto co się stanie z Twoją zawartością ze sklepu Apple iTunes

973
0

Firma Apple postanowiła zrezygnować z marki iTunes na komputerach Mac, a zastąpią ją trzy osobne aplikacje. Niejasne jednak było, co się stanie z posiadanymi treściami. Tutaj wyjaśniamy sytuację.

Jak się okazuje, wprowadzenie osobnych aplikacji TV, Music oraz Podcast kompletnie nie wpłynie na posiadaną bibliotekę w żaden sposób. Konkretne typy zawartości po prostu przemigrują do bibliotek nowego, dedykowanego oprogramowania. Będą widoczne z nowych aplikacji i nie zostaną usunięte z pamięci magazynowej.

Apple

Co ciekawe, sklep iTunes nadal będzie działał na Windows oraz starszych wersjach macOS. Jest to oczywiście tymczasowy stan rzeczy i nie wiadomo jaką strategię obierze firma Apple w tej kwestii na dłuższą metę.

Nowa aktualizacja, macOS Catalina (10.15), która wprowadzi nowe aplikacje multimedialne w miejsce iTunes ma nadejść tej jesieni.

Źródło: What Hi-Fi

(973)

Jakub Krawczyński Gram od 1991, kocham moje hobby więc mam wszystkie konsole. Niemniej fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.