Home News Cyfrowy Polsat ma oddać pieniądze klientom – jest decyzja UOKiK! Sprawdź, czy przysługuje Ci zwrot
Cyfrowy Polsat ma oddać pieniądze klientom – jest decyzja UOKiK! Sprawdź, czy przysługuje Ci zwrot

Cyfrowy Polsat ma oddać pieniądze klientom – jest decyzja UOKiK! Sprawdź, czy przysługuje Ci zwrot

972
0

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów opublikował decyzję dotyczącą sprawy elementów oferty aktywowanych przez Cyfrowy Polsat bez wiedzy klientów. Mowa o usługach “Ochrona internetu” oraz “Serwis IPLA 3 z 3”, które włączano automatycznie przy zawieraniu nowych umów lub zmianie warunków tych już obowiązujących. Teraz Cyfrowy Polsat ma zwrócić konsumentom pieniądze. Na jakich zasadach ma się to odbyć?

Cyfrowy Polsat oszukiwał klientów, teraz za to zapłaci. Jest decyzja i kara od UOKiK

UOKiK uznał, że praktyki Cyfrowego Polsatu były niezgodne z prawem i odbywały się ze szkodą dla klientów. Przypomnijmy, że przy okazji zawierania nowych umów oraz zmiany warunków kontraktów już obowiązujących, operator oferował usługi “Ochrona internetu” oraz “Serwis IPLA 3 z 3” w formie automatycznej aktywacji. To znaczy, że klient nie mógł ich ominąć na etapie podpisywania dokumentów – anulacja była możliwa dopiero później. Szkopuł w tym, że klient sam musiał wykonać ten krok, często nie będąc świadomym aktywnych, płatnych usług. Jeśli tego nie zrobił, sieć pobierała za nie pieniądze, doliczając je do miesięcznych faktur.

W jaki sposób obejrzeć ukryte kanały Polsat Film 2, Polsat Reality i Polsat X? Cyfrowy Polsat odpowiada

W konsekwencji decyzji podjętej przez UOKiK, Cyfrowy Polsat jest teraz zobowiązany do zwrotu pieniędzy pokrzywdzonym klientom. Jak będzie wyglądać ten proces? Rekompensata ma przysługiwać osobom, które złożyły reklamacje – te mają być ponownie rozpatrzone przez Polsat, a zwrot pieniędzy ma się odbyć “w zakresie trzech pierwszych faktur zawierających opłaty za aktywowane bez ich wyraźnej zgody usługi dodatkowe, o ile zrezygnowali z nich przed otrzymaniem czwartej takiej faktury”. Dotyczyć to ma obecnych oraz byłych już klientów Cyfrowego Polsatu.

Polsat ma ponadto opublikować w mediach społecznościowych komunikat o postanowieniu UOKiK. Decyzja nie jest prawomocna, zatem operatorowi przysługuje od niego odwołanie.

UOKiK bierze na cel telewizje Polsat i Discovery. Padły oskarżenia o monopol rynkowy. O co chodzi?
Prezes UOKiK Tomasz Chróstny

Źródło: https://uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=19491


Telewizja i kanały – przeczytaj więcej:

(972)

0 0 głos
Article Rating
Andrzej Tuchalski W redakcji odpowiada za treści związane z naziemną telewizją cyfrową, satelitarną oraz kablową. Prywatnie wielki miłośnik kotów oraz pływania.
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x