Home News Będzie nowy RoboCop. Reżyserem Neill Blomkamp
Będzie nowy RoboCop. Reżyserem Neill Blomkamp

Będzie nowy RoboCop. Reżyserem Neill Blomkamp

188
0

Wytwórnia MGM pracuje nad nową częścią serii RoboCop. Poznaliśmy właśnie trzon ekipy odpowiadającej za reżyserię i scenariusz. Za kamerą stanie Neill Blomkamp.

RoboCop to seria złożona z trzech filmów oraz jednego remake’u / rebootu. Ostatecznie jedynie pierwsza część, nakręcona przez legendę holenderskiego kina, Paula Verhoevena, cieszy się względnym uznaniem (została nawet wydana przez Criterion na Blu-ray).

Do najnowszej odsłony zostali zaangażowani scenarzyści oryginału Ed Neumeier oraz Michael Miner, którzy tym razem będą pełnili role producenckie. Fabułę najnowszego RoboCopa przygotuje natomiast Justin Rhodes (autor scenariusza do nadchodzącego Terminatora). Co ciekawe, będzie się on opierał i zmodyfikuje istniejący już scenariusz napisany przez Neumeira i Minera jako planowany sequel do pierwszej części (który nie został nigdy w żadnej formie do tej pory użyty).

RoboCop

Blomkamp, znany z Dystryktu 9, Elizjum i Chappie jest ogromnym fanem RoboCopa. Najbardziej do niego w historii postaci odgrywanej przez Paula Wellera uchwyciło go przede wszystkim przedstawienie Ameryki, konsumeryzmu, materializmu i odzwierciedlenie epoki Reagana, ale przede wszystkim motyw poszukiwania utraconej tożsamości.

Na razie nie wiadomo kiedy MGM planuje wydać film, ale Neill Blomkamp zapewne po odwołaniu jego projektu w uniwersum Alien, jest bardzo chętny aby dowieść swojego talentu w Hollywood przy dużym projekcie.

(188)

Jakub Krawczyński Gram od 1991, kocham moje hobby więc mam wszystkie konsole. Niemniej fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.