Home Testy Telewizory LCD Samsung Aplikacja SmartThings | MINI TEST | Szybka konfiguracja i sterowanie Samsung TV
Aplikacja SmartThings | MINI TEST | Szybka konfiguracja i sterowanie Samsung TV

Aplikacja SmartThings | MINI TEST | Szybka konfiguracja i sterowanie Samsung TV

5.06K
0

Jak donosi firma Samsung, w ubiegłym roku więcej niż 7 na 10 sprzedanych na świecie telewizorów Samsung stanowiły modele „inteligentne” czyli takie, które można podłączyć do sieci. Według badań rynkowych przeprowadzonych przez IHS Markit sprzedaż takich urządzeń na rynku globalnym przekroczyła już 60%. Biorąc pod uwagę, że w 2013 roku odsetek ten wynosił 35% jest to wzrost znaczący. Wynik ten odzwierciedla rosnący popyt na łatwe w obsłudze, przystępne i inteligentne urządzenia.

Koreańska firma od kilku lat stale rozwija swoje telewizory pod względem Smart TV. Trzeba przyznać, że stara się cały czas o fotel lidera w tym aspekcie i subiektywnie oceniając można uznać, że tak jest. Telewizory są niezwykle bogate w funkcje sieciowe a aplikacji dostępnych na telewizorze jest co niemiara. W tym roku firma postanowiła znacznie ułatwić zarządzenia telewizorem ale nie tylko nim. Chodzi o cały ekosystem inteligentnych urządzeń znajdujących się w obrębie sieci domowej. W tym celu stworzono aplikację o nazwie SmartThings. Dzięki niej możemy liczyć na uproszczoną i bardziej intuicyjną obsługę – począwszy od pierwszego uruchomienia, przez konfigurację, aż po łączenie i współpracę z innymi urządzeniami. Co więcej, telewizory pozwalają teraz nie tylko przesyłać treści na podłączone urządzenia, ale także zarządzać nimi. To efekt prac firmy Samsung, których celem jest poprawa doświadczeń użytkownika i coraz lepsze dopasowanie do jego oczekiwań.

Prosta konfiguracja początkowa, oraz możliwość sterowania telewizorem

W przypadku nowego telewizora pierwszy krok to oczywiście konfiguracja systemu oraz instalacja aplikacji na naszym smartfonie. Dzięki zastosowaniu nowych rozwiązań, w tym roku podczas wprowadzania ustawień, telewizor automatycznie łączy się ze smartfonem użytkownika (lub jakimkolwiek innym jego urządzeniem z zainstalowaną aplikacją SmartThings) i rozpoczyna konfigurację (zdjęcia poniżej). Informacje sieciowe, takie np. jak hasła do usług VOD czy serwisów muzycznych ze smartfona zostaną udostępnione automatycznie, a telewizor natychmiast połączy się z tą samą siecią Wi‑Fi w której pracuje telefon. Co więcej jeśli smartfon użytkownika jest już podłączony do konta Samsung, ta informacja także zostanie przekazana do telewizora.

Już na etapie konfiguracji możemy wybrać, z których aplikacji zainstalowanych na telefonie będziemy korzystać na swoim Smart TV. Aby ułatwić nawigację w przyszłości, ulubione „appki” można dodać do ekranu głównego, by zawsze mieć je pod ręką. Dostępna jest też funkcja Effortless Login, która udostępni dane logowania z telefonu i zapamięta je. Telewizor QLED umożliwia również natychmiastowy dostęp do ulubionych mediów społecznościowych i streamingowych aplikacji muzycznych. Aplikacja pozwala także wprowadzać wiele automatyzacji, np. włączyć tryb Ambient o odpowiedniej porze, czy też zmienić tryb obrazu po zmroku (po ustalonej godzinie). Możliwości są imponujące!

Jak korzystać ze SmartThings?

Użytkownik może włączyć aplikację SmartThings na smartfonie i wybrać opcję „Dodaj urządzenie”, by automatycznie wyszukać wszystkie znajdujące się w domu, obsługujące IoT sprzęty, z którymi można się połączyć, np. urządzenia AGD, jak pralki czy lodówki. W takich połączonych domach informacje dotyczące poszczególnych urządzeń można bez trudu sprawdzić na największym w domu ekranie za pomocą dedykowanego panelu IoT. Tym samym telewizor przekształca się w domowe centrum dowodzenia: użytkownik może np. podejrzeć czas pozostały do zakończenia cyklu prania, naładować i uruchomić odkurzacz PowerBot czy zobaczyć, co kryje się w lodówce Family Hub.

Test SmartThings Samsung 2018_3

Nowy rodzinny komunikator w sercu domu

Dzięki nowej aplikacji Galeria, która znajduje się na telewizorze, widzowie mogą szybko i łatwo przejrzeć zdjęcia i filmy zarejestrowane na smartfonie. Fotografie i wideo można przesłać do połączonej z kontem użytkownika Chmury Samsung i obejrzeć na dużym ekranie. Na przykład zdjęcia zrobione smartfonem podczas podróży można natychmiast udostępnić rodzinie. Aplikacja Galeria umożliwia też wyświetlenie tych samych treści na lodówce Family Hub.

 

(5064)

Piotr "Gmeru" Gmerek Redaktor naczelny HDTVPolska. Posiadacz THX Certified Level 2. Członek polskiego oddziału SMPTE. Maniak najwyższej jakości obrazu. Poniżej 4K nie schodzę ;-). Pasjonat i kolekcjoner konsol, gier oraz filmów. Na słowo "Limitowana edycja" dostaję gęsiej skórki ;-).