Ten inteligentny soundbar będzie dobrym wyborem na start | TEST | Philips TAPB405/10
Niedługo po zakupie nowego telewizora staniemy przed wyzwaniem, jak poprawić jego dźwięk bo tylko topowe modele wyposażone są w wymyślne technologicznie systemy audio, które dostajemy w bonusie na pokładzie razem z ekranem. Na szczęście dla producentów i nieszczęście dla użytkowników w większości przypadków konieczne jest zaaplikowanie wspomagacza dźwiękowego bo mamy co prawda super obraz ale dźwięku nie ma wcale. Nasz wybór padł na soundbar Philips TAPB405/10. Urządzenia tej marki często znajdują się w czołówkach rankingów zbierając pozytywne opinie ze względu na atrakcyjny dźwięk w relacji do ceny, wiarygodne efekty dźwiękowe, strumieniowanie muzyki przez Bluetooth, oraz wiele innych niezbędnych dodatków.
Dostępność Media Expert | |
---|---|
Model | Cena (w PLN) |
Soundbar PHILIPS TAPB405/10 Czarny | 1 099.00 zł |
Głośniki wbudowane w nasze najnowsze super płaskie telewizory 4K Ultra HD nie są w stanie w sporej większości przypadków dostarczyć satysfakcjonującej jakości dźwięku z dwóch powodów, są za małe i nie ma na nie miejsca w telewizorze. Mamy wtedy dwie opcje. Jeżeli jesteśmy audiofilem brniemy w drogie i duże zestawy audio i obstawiamy się tysiącem głośników z przodu, z tyłu, z boku, nad głową, pod nogami… zaraz, zaraz tego jeszcze nie ma. Jednak jeżeli jesteśmy zwykłą osobą, która chce usłyszeć coś więcej a niekoniecznie ma miejsce na dodatkowe meble i chęć zagracania pomieszczenia lub ma limitowane fundusze to właśnie dla niej jest ten tekst i śmiało może czytać dalej.
- PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Kupujesz telewizor OLED Philips? Soundbar Dolby Atmos dostaniesz za pół ceny! Rusza nowa promocja
Soundbary są kluczową pozycją na rynku uzupełniającą telewizory. Często listwy tego typu, zastępują z powodzeniem kino domowe w wielu przypadkach. Mają wiele zalet i przewag nad tradycyjnym kinem domowym w postaci niewielkiego rozmiaru, stylowego designu i idealnie znikają w pomieszczeniu będąc prawie niewidocznymi. Tradycyjne systemy kina domowego zajmują dużą powierzchnię już samymi kolumnami a mamy do tego jeszcze amplituner z instrukcją o grubości encyklopedii co przeraża wielu użytkowników i wszędzie w domu kilometry kabli. Dodatkowo, istnieje także żona lub nasza druga połowa, która na nasze zabawki patrzy mało przyjaznym wzrokiem. W większości przypadków soundbarów, obsługa jest prosta i bardzo przyjazna. Krótka wizyta w sklepie powoduje bardzo poważne pytanie – który soundbar kupić? Różnorodność produktów jakie możemy tam znaleźć, ich wyglądów, parametrów technicznych sprawia, że prosta sprawa robi się bardziej skomplikowana niż konfiguracja kina z wyższej półki. Soundbary przekrzykują się tajemniczymi magicznymi nazwami specjalnych systemów poprawiających ich dźwięk a bardzo często te magiczne nazwy potrafi rozszyfrować tylko sam producent. Może w takim razie warto wybrać na początek naszej przygody coś prostego, bez wodotrysków i znanego producenta? Cena nie jest wyznacznikiem jakości, ale na pewno podczas zakupu odgrywa bardzo ważną rolę i decyduje o tym, które urządzenie kupimy. Ograniczmy się zatem do najważniejszych parametrów: jakość dźwięku, design, niezbędne funkcje oraz cena. Ta ostatnia, jak widać poniżej, kształtuje się w okolicach 1099 zł za model, który będziemy testować na kolejnych podstronach tego testu.
Zawartość opakowania soundbara Philips
Sprawdźmy zatem jaka jest konfiguracja TAPB405/10 w pudełku, czy dostaliśmy suszarkę lub żelazko razem subwooferem lub jakiś inny gadżet z którego znany jest Philips ;-).
Po otwarciu pudełka znaleźliśmy na szczęście soundbar razem z głośnikiem basowym. Obydwa elementy są standardowych wymiarów. Listwa ma wymiary 800×67,5×107 mm z wagą 2,09 kg oraz subwoofer 300x343x150 mm z wagą 5,08 kg co na pewno ułatwi ich instalację i dyskretne umiejscowienie. Niskoprofilowa konstrukcja głośnika soundbar daje możliwość umieszczenia go na szafce RTV, ścianie lub innej płaskiej powierzchni.
Z pozostałych elementów które są w komplecie mamy wspornik naścienny ułatwiający nam montaż jeżeli nie zdecydujemy się położyć listwy pod telewizorem, mały zgrabny pilot z bateriami, 1,5 metrowy kabel typu jack 3,5 mm oraz komplet instrukcji. Niby mało ale czy potrzebujemy więcej? Szkoda, że producent nie dołączył w komplecie kabla HDMI do połączenia z telewizorem ale w erze 4K i 8K zazwyczaj każdy taki kabel już ma od dawna w domu. W innym wypadku, będzie musiał go dokupić.
Recenzja jak zwykle kompleksowa i poruszająca różne aspekty. Natomiast sam soundbar prezentuje się bardzo zachęcająco, Philips jak zwykle trzyma poziom i wypuścił dobry model w atrakcyjnej cenie.
bardzo dobry sprzęt. Moim zdaniem dobrym konkurentem do tego modelu jest YSP-5600 od yamahy. Cenowo podobnie wypadają a nawet nie wiem czy yamaha swoimi bebechami nieco lepiej.
Świetna recenzja, mam inny soundar tego producenta i spisuje się świetnie. Prezentowany model też zapowiada się bardzo dobrze 😉
Ja dodam tylko, że nieco droższy TAPB603 jest wyposażony w Dolby Atmos, a to jednak krok milowy w dziedzinie dźwięku przestrzennego.
Mam go i to mój drugi soundbar. Jest o wiele lepszy od poprzedniego. Dźwięk jest bardziej wyraźny.
jak gra? Jest bardzo ładny designem, ale to nie przesądza o jakości dźwięku.