Home News LG Display z certyfikatem niskiej emisji niebieskiego światła w telewizorach OLED
LG Display z certyfikatem niskiej emisji niebieskiego światła w telewizorach OLED

LG Display z certyfikatem niskiej emisji niebieskiego światła w telewizorach OLED

1.97K
1

LG Display poinformowało o otrzymaniu oficjalnego certyfikatu niskiej emisji niebieskiego światła dla swoich paneli OLED. Przeszły one specjalistyczne testy czołowej na świecie firmy certyfikacyjnej Underwriters Laboratories.

Znak „Low Blue Light Display” jest przyznawany wyświetlaczom nie przekraczającym ustalonego poziomu emisji niebieskiego światła (w tym przypadku jest to 100W/sr/m2), który ustala Międzynarodowa Komisja Elektrotechniczna (IEC). Podczas testów wykazano, że panele OLED od LG produkują o 50% mniej niepożądanego światła niż ma to miejsce przeciętnie. To również zaledwie 60% światła emitowanego przez tej samej wielkości ekrany telewizorowe LCD klasy premium.

LG Display z certyfikatem niskiej emisji niebieskiego światła w telewizorach OLED

W ubiegłym roku LG Display otrzymało podobny certyfikat od TUV Rheinland, nie jest więc jasne, czemu zdecydowano się na ponowną weryfikację w innym miejscu. Może to wynikać z większej renomy UL, której znak jest szerzej kojarzony z normami bezpieczeństwa. Nie jest też pewne, czy wspomniany certyfikat dotyczy jedynie najnowszych paneli OLED na 2020 rok, czy też obejmuje ubiegłoroczne serie, zastępując certyfikację wystawioną przez TUV.

Wiadomo natomiast, że znaczek, który znajdzie się na telewizorach OLED nie tylko LG, ale przecież i innych marek wykorzystujących panele LG Display (w tym nowych – Sharp, Vizio i Skyworth), poinformuje użytkowników o niskim wpływie ekranów poszczególnych modeli na zmęczenie oczu i jakość snu.

Źródło: AVForums


Więcej na temat telewizorów LG:

(1973)

0 0 głos
Article Rating

1
Zobacz więcej komentarzy na forum

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Adam
Adam
4 lat temu

Badania nad wpływem niebieskiego światła na człowieka nie potwierdzają jego wpływu na zaburzenia snu. Elimacja tego światła powoduje jedynie szybsze wytwarzanie się melatoniny tzn. Jeżeli będziemy się w to bawić zimą, to cały czas będziemy chodzić senni, a nie wpłynie to na jakość snu.

1
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x