Home News Interaktywny program informacyjny BBC. Widz decyduje o kształcie
Interaktywny program informacyjny BBC. Widz decyduje o kształcie

Interaktywny program informacyjny BBC. Widz decyduje o kształcie

219
0

Interaktywne seriale, filmy i animacje nabierają popularności. Netflix eksperymentował z nimi przy okazji “Bandersnatcha”, czy też niedawnego “Ty kontra dzicz”. Tym razem BBC World News zaproponowało 1000. odcinek programu informacyjnego “Click”, gdzie widz swoimi decyzjami wybiera, jakie treści się w nim pojawią.

Wypróbuj interaktywny odcinek programu BBC “Click”

Dzisiaj właśnie BBC World News wydało tysięczny odcinek technologicznego programu informacyjnego “Click”. Jego przygotowanie od strony technicznej trwało okrągły rok. Samo BBC nie jest pewne, ile istnieje możliwych wariacji całego wydania, ale mogą być to nawet biliony. A przynajmniej tak twierdzą twórcy programu.

W ramach 1000. wydania “Clicka” widzowie nie tylko podejmują decyzje w trakcie oglądania. Pozwalają również programowi nauczyć się o ich preferencjach. Wtedy też treści mają dynamicznie się zmieniać bazując na tym, czego “Click” dowiedział się o upodobaniach widza.

W odróżnieniu od typowych produkcji tego rodzaju, BBC stworzyło program przy pomocy własnego narzędzia (StoryFormer). Jest ono znacznie bardziej złożone, gdyż rozbija całość na poszczególne klatki obrazu, czy osobne ścieżki audio i podpisy. Wszystkie z nich podlegają modyfikacji w oparciu o preferencje oglądających.

BBC

Tysięczny odcinek “Clicka” traktuje m.in. o autach elektrycznych i ich krytyce ze strony społeczeństwa, startupach technologicznych w Malawi oraz wielu innych tematach. W jego trakcie możemy również spotkać Iana Livingstone’a, założyciela Games Workshop, specjalizującej się w bitewnych grach planszowych i fabularnych. Obecność Livingstone’a jest nieprzypadkowa, gdyż od 1982 tworzy serię książek-gier fabularnych “Fighting Fantasy” z rozgałęziającymi się wyborami należącymi do czytelników.

Warto nadmienić, że liczący sobie niemal 20 lat “Click” od zawsze starał się używać pionierskich metod produkcji. Poszczególne odcinki były realizowane przy użyciu wideo w 360 stopniach, VR, a także wyłącznie przy pomocy… smartfonów.


ZOBACZ TAKŻE: Widzowie zamiast oglądać seriale, szukają ich i rezygnują


Źródło: BBC

 

(219)

0 0 głos
Article Rating
Jakub Fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x