Ruszy nowy kanał TVP w telewizji naziemnej – ujawniono program! Dostęp za darmo, co w ramówce?
Telewizja Polska ujawniła szczegóły ramówki nowego kanału TVP Nauka, który ruszy na początku października! Stacja będzie dostępna za darmo w naziemnej telewizji cyfrowej. Jak będzie się prezentował jej program? Gdzie będzie można oglądać?
- PRZECZYTAJ TAKŻE: TVP podało szczegóły nowego kanału dla nastolatków! Kiedy i gdzie ruszy? Będą kontrowersje?
Telewizja naziemna: kanał TVP Nauka już w październiku! Jaki program? Ramówka ujawniona – co będzie można oglądać?
TVP poinformowało już wcześniej, że nowy, planowany i zapowiadany od dawna publiczny kanał TVP Nauka wystartuje 3 października 2022 roku. Stacja pojawi się w naziemnej telewizji cyfrowej, gdzie będzie ją można oglądać za darmo. Gdzie trafi dokładnie, tego jeszcze niewiadomo. Najprawdopodobniej zajmie miejsce na MUX-3 lub MUX-8, gdzie dostępne są inne kanały publicznego nadawcy. Są kolejne, szczegółowe informacje dotyczące ramówki!
Jednym z elementów programu TVP Nauka będzie teleturniej “Giganci nauki”, który ma być emitowany w niedziele – tak wynika z informacji pozyskanych przez serwis Wirtualnemedia.pl. Poza tym pojawi się też emitowany niegdyś w kanałach Telewizji Polskiej format “Boso przez świat” prowadzony przez Wojciecha Cejrowskiego. Raczej nie będą to nowe odcinki, a powtórki tych, które można było wcześniej oglądać w TVP2.
Teraz TVP podzieliło się dokładnymi szczegółami ramówki TVP Nauka. W kanale pojawią się jesienią następujące treści i formaty:
Premiery w TVP Nauka
Transmisje z ogłoszenia Nagród Nobla 2022 – Premiera: 3,4,5 i 10 października, godz. 11:00.
Transmisje ogłoszenia Nagród Nobla poprzedzi Studio Noblowskie. Gośćmi Marty Kielczyk i Michała Juszczakiewicza będą wybitni naukowcy, którzy opowiedzą o nominowanych i ich odkryciach oraz spróbują przewidzieć, komu w tym roku przypadną noblowskie laury.
- 3.10 godz. 11:00 Fizjologia i medycyna
- 4.10 godz. 11:00 Fizyka
- 5.10 godz. 11:00 Chemia
- 10.10 godz. 11:00 Ekonomia
Raport Naukowy – program publicystyczny – Sobota, godz. 18:45 emisja od 8 października
Cotygodniowy przegląd najważniejszych wydarzeń ze świata nauki. Twórcy opowiedzą o najnowszych dokonaniach i odkryciach naukowców, sprawdzą, co słychać na misjach badających tajemnice kosmosu, przyjrzą się technologicznym nowinkom oraz przeanalizują wydarzenia, które mogą mieć wpływ na przyszłość ludzkości. Raport Naukowy to niezbędnik tych wszystkich, którzy chcą być na bieżąco, poznawać otaczającą rzeczywistość oraz nie boją się wybiegać myślą w przyszłość.
Giganci Nauki – teleturniej – Niedziela, godz. 15:30 emisja od 9 października
Naukowy teleturniej oparty na oryginalnym formacie TVP. Połączenie emocji, zabawy, edukacji i misji popularyzacji nauki. Każdy odcinek to jeden temat i jeden zwycięzca, który najtrafniej odpowie na pytania przygotowywane przez ekspertów, dziennikarzy i konkurentów. Dla zawodników to emocjonująca rywalizacja, dla widzów – pełna wyzwań przygoda z zagadkami naukowymi w tle. Na zwycięzcę teleturnieju czeka tytuł Giganta Nauki i nagroda 20 tys. zł. Teleturniej składa się z 3 rund oraz finału. Zasady poszczególnych rund różnią się od siebie, a punkty zdobyte na poszczególnych etapach, są sumowane. Gospodarzem programu jest Łukasz Nowicki. Jesienią uczestnicy zmierzą się z tematami: „Podbój kosmosu”, „Nobliści”, „Ignacy Łukasiewicz. Od lampy naftowej do napędu elektrycznego”, „Wielkie epidemie”, „Tajemnice polskich lasów”, „Maria Skłodowska-Curie”, „Klimat i meteorologia”, „Energia odnawialna”, „Mózg i jego tajemnice”, „Układ słoneczny”, Mikołaj Kopernik”, „Ginące gatunki”.
Tajemnice Operacji – serial dokumentalny – Poniedziałek, godz. 10:00 emisja od 3 października
Gospodarzem programu jest doktor Łukasz Grabarczyk, jedyny polski neurochirurg operujący w wojennych szpitalach na Ukrainie, wieloletni szef kliniki „Budzik” w Olsztynie, absolwent Uniwersytetu we Fryburgu, który swoje umiejętności doskonalił w USA i Japonii. Dr Grabarczyk oprowadzi widzów TVP Nauka po tajnikach nowatorskich operacji, objaśniając wkład lekarzy, rolę nowoczesnych technologii i znaczenie medycznych procedur.
Polskie Parki Narodowe – magazyn – Środa, godz. 15:30 emisja od 5 października
Nowoczesne technologie badawcze w służbie wielowiekowych dzieł natury. Program poprowadzi Dariusz Gross, dziennikarz i poszukiwacz-odkrywca zafascynowany przyrodą. Parki narodowe, które doskonale znamy jako turyści, teraz odkryjmy na nowo – z perspektywy naukowców zgłębiających sekrety ekosystemów i pracujących nad ich zachowaniem dla przyszłych pokoleń.
Jasne jak słońce – cykl reporterski – premiera 3 października
W krótkich kilkuminutowych minireportażach Franek Cofta zada dociekliwe pytania, dotyczące pozornie oczywistych zjawisk dnia codziennego. Czy na otaczający świat można spojrzeć z zupełnie nowej perspektywy? Oczywiście, a oglądana przez „szkiełko i oko” rzeczywistość może nas bardzo zaskoczyć.
Źródło: informacje prasowe
Znajdujesz się w sekcji Informacje prasowe. Zamieszczone tutaj materiały zostały w dużej części opracowane przez firmy niezwiązane z redakcją HDTVPolska. Redakcja HDTVPolska nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji.
VoD i serwisy streamingowe – przeczytaj więcej:
- Świetny zagraniczny kanał odkodowany i uruchomiony w Polsce! Już można oglądać za darmo – jak wyszukać?
- CANAL+ testuje dwa nowe kanały sportowe! Ruszą już za trzy dni
- TVP VoD i TVP Go? Niedługo znikną! Telewizja Polska szykuje nowy serwis. Czy będzie darmowy?
- Niestety – ponad 30 filmów za chwilę zniknie z Netfliksa! To ostatnie chwile na seans
- Recenzja i wielkie zaskoczenie – “Zaginiony Ollie” to aktorskie Toy Story od Netfliksa. Mamy serialowy hit!
Podobny do Fokus TV i TVP Dokument. To dobrze, bo tego typu bezpłatnych kanałów jest mało w stosunku do czysto komercyjnej papki skomponowanej z idiotycznych reality-show i serialowych ogłupiaczy.
To będzie ciekawy kanał. Obecnie brak takich w tv.