Home Testy Telewizory LCD Philips Telewizor do 4500 zł? TEST Philips PUS9206 120Hz HDMI 2.1. Doskonała propozycja dla fanów sportu i konsol!
Telewizor do 4500 zł? TEST Philips PUS9206 120Hz HDMI 2.1. Doskonała propozycja dla fanów sportu i konsol!

Telewizor do 4500 zł? TEST Philips PUS9206 120Hz HDMI 2.1. Doskonała propozycja dla fanów sportu i konsol!

54.59K
22

W ofercie firmy Philips znajdziemy wiele telewizorów z różnej półki cenowej, w tym kilka serii na tzw. każdą kieszeń. Idealnym przykładem jest Philips Performance PUS8506 / PUS8536, który w ogólnym rozrachunku sprosta wymaganiom większości użytkowników. Jeżeli jednak chcemy posiadać matrycę 120Hz, która sprawdzi się jeszcze lepiej w sporcie oraz graniu w 120Hz, to tutaj producent przygotował model PUS9206, który jest bardzo zbliżony do wspomnianej serii Performance z jakże konkretnym usprawnieniem: wyraźniejszy obraz w trakcie szybkich i dynamicznych ruchów. Jest to też wielki powrót Philipsa do stosowania matryc 120Hz w telewizorach LCD. Oprócz tego znajdziemy tutaj dodatkowo czterostronny unikalny system  barwnego podświetlenia Ambilight i podświetlanego pilota. Jak PUS9206 oparty na platformie Android TV wypadł w naszym redakcyjnym teście? Dowiecie się poniżej. Zapraszam!

Test Philips PUS9206 120Hz ambilight hdmi 2.1 pudło

Telewizor testowany przez:

 

Piotr Gmerek 2018Piotr Gmerek (zredagowanie testu)

 

 

 

 

Maciej Koper (pomiary – fachowa kalibracja, szczegółowa ocena jakości obrazu)

 

 

 

 

Czytelniku. Jako jedyni w kraju osobiście sprawdzamy opisywane monitory, telewizory i projektory pod względem posiadanych parametrów za pomocą specjalistycznego sprzętu pomiarowego o wartości ponad 100 000 zł:

  • Spektroradiometr Jeti Spectraval 1511HiRes
  • Kolorymetr Klein-K10A oraz Klein-K80
  • Murideo Fresco Six-G (Dolby Vision)
  • Murideo The SEVEN Generator HDMI 2.1 4K/120fps (Dolby Vision, Dolby Audio)
  • Autorski pomiar Input Lag w 4K HDR (jako jedyni w Polsce dokonujemy takich pomiarów w 4K HDR)
  • Najlepsze na rynku kable HDMI: MagicLink

Masz więc pewność, że czytasz o produkcie czy promocji, która nie jest przepisana z ulotki lub z innej strony w sieci bez jej faktycznego sprawdzenia. Jeżeli zamierzasz skorzystać z naszego tekstu, skontaktuj się z Redakcją. Wszelkie prawa do informacji i zdjęć z testów HDTVPolska są zastrzeżone!

Test Philips Performance PUS8506 pomiary

Najważniejsze cechy Philips PUS9206 podawane przez producenta:

  • Modele 120Hz LCD 4K UHD dostępne w rozmiarach 55’’ i 65’’
  • Czterostronny system Ambilight
  • Obsługa standardu HDMI 2.1 z funkcją e-ARC i trybem VRR dla treści 4K w częstotliwości od 40 Hz do 120 Hz z prędkością 48 Gb/s (444, 12 bitów)
  • Tryby Freesync Premium i Auto Game, o które producent rozszerzył opcję Auto Low Latency (ALLM – automatyczny tryb gra)
  • Procesor P5 nowej generacji z funkcją sztucznej inteligencji AI
  • Technologia Perfect Natural Reality
  • Obsługa formatów Dolby Vision, Dolby Atmos, HDR10+ oraz HLG
  • Dostęp do funkcji Dolby Atmos Virtualizer
  • Funkcja DTS Play-Fi umożliwia podłączenie do urządzenia głośników bezprzewodowych
  • Europejski design i materiały wysokiej jakości
  • Podświetlany pilot wykończony pochodzącą ze zrównoważonych źródeł skórą marki Muirhead
  • Podstawy ekranu zostały zaprojektowane w taki sposób, aby sprawiać wrażenie, że telewizory unoszą się nad blatem
  • System audio 2.1 o mocy 50W ( 2 głośniki średnich tonów 10 W, subwoofer 30 W)
  • Smart TV na systemie Android TV w wersji 10 z wbudowanym Google Assistant oraz współpracujący z Amazon Alexa

magicLinks_2_1

System podświetlenia Ambilight – czterostronny

System Ambilight to znak rozpoznawczy Philips od 2002 roku, kiedy to firma postanowiła opatentować ten arcy-ciekawy pomysł związany z podświetleniem ekranu barwnym światłem a następnie wprowadzić pierwszy telewizor Ambilight w 2004 roku. Był to prosty, dwustronny system, który reagował na to co dzieje się na ekranie telewizora. Aktualnie wraz z rozwojem przede wszystkim diod led możemy oglądać spektakularne efekty świetlne na tle ściany przed którą stoi lub na której jest zawieszony telewizor. Model PUS9206 wyposażony został w czterostronny system Ambilight. To oznacza, że z lewej, prawej i na górze oraz dole telewizora znajdziemy rząd nowoczesnych diod LED, który możemy zauważyć na poniższym zdjęciu:

Test Philips OLED 806 OLED 856 Ambilight 1Test Philips OLED 806 OLED 856 Ambilight 3

W najnowszych modelach są one wręcz odsłonięte dzięki czemu ich kolor i intensywność jest dużo większa niż kiedyś za plastikową osłoną. Philips jest też jedyną na rynku firmą oferującą telewizory w technologii LCD z taką funkcjonalnością. Wersja czterostronna to najbogatsza opcja jaką może zaoferować producent. Co ważne, efekt uzyskamy też gdy telewizor będzie postawiony na podstawie. Widać to doskonale na poniższym zdjęciu:

Test Philips PUS9206 120Hz ambilight hdmi 2.1 szafka

W menu mamy do wyboru wiele różnych ustawień związanych z tym systemem:

Test Philips OLED 806 OLED 856 Ambilight menu ustawień 2

Na pewno warto ustawić tryb w jakim będzie działał system. Do wyboru jest kilka ciekawych propozycji jak różne wartości jasności i dynamiki świecenia czy możliwość ustawienia stałego koloru. Producent wpadł nawet na taki pomysł jak wyświetlanie flagi swojego kraju podczas transmisji sportowych:

test Philips PUS7504 ambilight dźwięk

Warto zwrócić uwagę na tryb dla graczy, który jest ekstremalnie dynamiczny i dodaje graniu niesamowitych walorów czy też taki, które reaguje na muzykę.

Test Philips OLED 806 OLED 856 Ambilight doom

Kolejna ciekawa sprawa to możliwość ustawienia koloru ściany na tle jakiej znajduje się telewizor. Ma to istotne znaczenie w przypadku intensywności i rodzajów kolorów jakie dobiera system. W przypadku białej ściany, jak powyżej, system sprawdza się najlepiej i rewelacyjnie poszerza sceny z filmów czy gier.

Test Philips OLED 806 OLED 856 Ambilight menu ustawień

To jednak nie koniec możliwości pracy systemu. Jak napisałem wcześniej trybów działania jest bardzo dużo. Dla wyjątkowych fanów wiernego oddania obrazu można też użyć trybu statycznej bieli, który zapewni komfort oglądania, zasymuluje warunki studyjne i nie będzie odciągał uwagi od filmu.

Ambilight: tryb statycznej bieli idealny do oglądania filmów nocą

Na koniec unikalna cecha czyli możliwość dokupienia oświetlenia hue Philips i sparowania ich razem z ambilight telewizora. Efekty są doprawdy ciekawe:

Test Philips OLED 806 OLED 856 Ambilight hue

https://twitter.com/GmeruPL/status/1222596507918127106

Test Philips oled934 bowers wilkinsTest Philips oled934 bowers wilkins

Na kolejnych podstronach przeczytacie wszystko na temat budowy oraz jakości obrazu, dźwięku i systemu Android TV w telewizorze PUS9206

Test Philips PUS9206 120Hz ambilight hdmi 2.1 wygląd 4

(54591)

4 27 głosy
Article Rating
Piotr "Gmeru" Gmerek Redaktor naczelny HDTVPolska. Posiadacz THX Certified Level 2. Członek polskiego oddziału SMPTE. Maniak najwyższej jakości obrazu. Poniżej 4K nie schodzę ;-). Pasjonat i kolekcjoner konsol, gier oraz filmów. Na słowo "Limitowana edycja" dostaję gęsiej skórki ;-).

1
Zobacz więcej komentarzy na forum

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

22 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Mirek
Mirek
7 miesięcy temu

Odkopię temat tego tv. Czy spotkał się ktoś w swoim modelu z problemami z dźwiękiem i obrazem? Co do obrazu to zauważyłem takie lekkie przycinanie się co kilka sekund. Natomiast dźwięk to już masakra. Dodam, że tv jest w ustawieniach fabrycznych a do oglądania tv korzystam z tvbox od ups podłączonego przez hdmi. Co do dźwięku to zauważyłem też takie jakby drżenie. Najbardziej to słychać przy ciągłym dźwięku typu szum fal lub hałas trybun na meczu. Generalnie dźwięk nie jest jednolity tylko tak jakby przerywany. Ciężko to opisać. dodatkowo niektóre kanały tv (z tvbox) są ok (podstawowe typu polsat, tvn)… Czytaj więcej »

Bartosz
Bartosz
1 rok temu

który byście polecili – ten czy Sony 55x85j ?

Tomek
Tomek
1 rok temu

Czy to normalne, że w tym egzemplarzy widać białe przebarwienia, pasy na czarnym tle widocznie szczególnie pod kątem? Na wprost nie są tak widoczne – jedynie w niektórych scenach. Natomiat w nocy pod kątem patrząc bardzo. Czy kolor nie powinien być podświetlony równomiernie? mam model 65″. Dodam, że wcześniej korzystałem z Philipsa z marketu za 1500 zł 55″ UHD LED i takich problemów nie było.

296781866_469514968349723_6840712259703847844_n.jpg
Bartek
Bartek
1 rok temu

Dodatkowo że matryca VA ale może być też IPS, to trzeba by się zdecydować czy wiecie jaka to matryca czy nie.

Jacek
Jacek
2 lat temu

Dzięki inflacji 55 cali jest już za 4500, a był niedawno za 4000 i za tyle go kupiłem. ***** ***

Nick
Nick
2 lat temu

Thanks for a Philips PUS9206 test,from Hungary.PUS9506?

Mariusz
Mariusz
2 lat temu

Gmeru, kiedy w końcu wykonacie test flagowca XJ95? bo obiecałeś w I kwartale tego roku

Kamil
Kamil
2 lat temu

“Inne przekątne mogą być na matrycy IPS i nie oferować już tak dobrej sprawności w temacie kontrastu”. 65″ również jest na matrycy VA więc jest podobnie z kontrastami. Jest on oferowany tylko w 55 i 65 calach. Polecam!

Mariusz
Mariusz
2 lat temu

“efekty HDR typowe (…) i uzasadnione w tej półce cenowej” ?!? Wygląda jak slogan kompletnie na wyrost! skoro np Sony X90J w podobnej półce ma średnio nie 380 HDR, lecz aż 605. Do tego dodajmy, że w SDR ma 590 a ten Philips tylko 420. Kontrast średni Soniak ma 34000:1, a PUS9206 tylko 5500:1. we wszystkich kategoriach grafiku podsumowania oprócz kątów ma więcej (w sporcie i grach o 1 punkt, telewizja i film HD o 2 punkty, a w 4K ULTRA HD aż o 3 punkty!). i to w sytuacji, gdy mawia się, że to w Sony się płaci za… Czytaj więcej »

robert
robert
2 lat temu
Reply to  Mariusz

HDR to nadal fetysz, bo to nadal są bajery zarezerwowane dla top półki, to chwilowe 1000 na skraweczku ekranu to podnieca tylko fanów cyferek… dobrze że zamiast w IPS poszli w VA, według mnie tym razem redaktory nie zabajerowali i jako TV do grania i sportu jest spoczko nawet z tym kontrastem (tu nie potrzeba wysokich kosmicznych wartości), do tego AMBI robi dobrą robotę przy graniu,,, do seansów filmowych lepiej wybrać coś lepszego.

Mariusz
Mariusz
2 lat temu
Reply to  robert

Wszystko w testach jest cyferkami. hdr nie fetysz, lecz realna mega-korzyść. I nie o chwilowe 1000 nit chodzi, lecz o większość scen, szczególnie tych na świeżym powietrzu. Mam u siebie średnio 750 i wiem jaka jest różnica między scenami z 600 a 350 nit, i Szanowne Redaktory też to wiedzą najlepiej, ale klepnęli, że w tej cenie to normalne. i że normalny jest brak lokalnego wygaszania.i płać 5,5 za 65”
No jest ten ambilight (+ podświetlany pilot), imput lag itp. Niech Wam będzie ;-/

BTW – Oczekuję nadal na obiecany test X95J- już połowa kwartału. Halo halo

robert
robert
2 lat temu
Reply to  Mariusz

No szkopuł w tym że HDR żeby robił robotę musi być na odpowiednio wysokim poziomie jasności, poniżej pewnego progu to jest udawanie czegoś czym nie jest. Co do ceny, jest startowa, nikt za nowość nie da ci taniej a do tego wiadomo kryzys covidowy. Mnie od Sony odrzuca znikoma ilość stref podświetlania za to podoba mi się to że na chama nie zjeżdża z kontrastem w ciemnych scenach do poziomu gdzie gubi większość detali. Czekam na minileda od Sony bo sam się skuszę jeśli będzie dobrze.

Mariusz
Mariusz
2 lat temu
Reply to  robert

sam sobie powiedziałeś, że od Sony odrzuca Cię znikoma ilość stref podświetlania, a jednak Philips nie ma ich wcale, a pomimo to Cię nie odrzuca… Podoba Ci się w Sony, że nie gubi większości detali (choć jak dla mnie i tak coś gubi), a Philips ma być w tym dużo gorszy, a pomimo to nadal Cię nie zraża.. Gdzie tu sens i logika? I nie tylko Philips ucierpiał przez covid! a ceny obu są podobne. i porównujemy je DZIŚ! ceny do możliwości. Może opcje dla graczy coś tu rekompensują, nie wiem. A minileda to bym do tego wątku tu wgl… Czytaj więcej »

robert
robert
2 lat temu
Reply to  Mariusz

Co tu ma do rzeczy sens czy logika? Nie patrzę na cyfry tylko na realnie wyświetlany obraz i kilka już TV po świetnych reckach, w praniu okazywała się być średniakami. Mała ilość stref przy podświetleniu tylnym skutkuje mocnym bloomingiem, który przy dużej ilości stref nadal wystepuje aje jest mniejszy dzięki wygaszaniu podświetlenia na mniejszych powierzchniach. Mówisz że Philips nie ma stref, no i co z tego? Zakładasz że podświetlanie nie ma więc wcale i matryca sama z siebie świeci? W swoim starym Sajsungu mam podświetlenie z microdiming i wyobraź sobie działa bardzo dobrze. Po prostu w ich tv prawdopodobnie nie… Czytaj więcej »

piotr
piotr
2 lat temu
Reply to  Mariusz

sprawdz na stronie konkurencji test x95j

Mariusz
Mariusz
2 lat temu
Reply to  piotr

ten portal nie ma konkurencji w Polsce… I Gmeru obiecał go na I Q 2022r.

piotr
piotr
2 lat temu
Reply to  Mariusz

masz opcje zapoznania się z testem tego tv u kogoś innego więc poczytaj

Mariusz
Mariusz
2 lat temu
Reply to  piotr

jest kilka anglojęzycznych na jutjubie, ale akurat “dobrego znajomego” Vincenta Teoh też nie ma! I może w tym jest właśnie cos na rzeczy… ?

Bonk
Bonk
1 rok temu
Reply to  robert

HDR to fetysz? Bajery? Nie masz zielonego pojęcia co znaczy i ile potrafi zmienić dobry HDR. Ale…..przynajmniej się pośmiałem.

Michał
Michał
1 rok temu
Reply to  Mariusz

Miej na uwadze fakt, że ten TV teraz kosztuje niewiele ponad 3tyś.

Bodzio
Bodzio
2 lat temu

Że nie ma wersji 75″ 🙁

22
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x