Home News Monitory 4K HDR NVIDIA BFGD w przyszłym roku
Monitory 4K HDR NVIDIA BFGD w przyszłym roku

Monitory 4K HDR NVIDIA BFGD w przyszłym roku

288
0

Mieliśmy doczekać się monitorów 4K HDR NVIDIA BFGD w tym roku, jednak według najnowszych doniesień mają one wejść do sprzedaży dopiero w 1. kwartale 2019.

NVIDIA BFGD (Big Format Gaming Display) to seria 65-calowych monitorów opartych o technologię kropki kwantowej. Charakteryzują się one rozdzielczością 4K, obsługują standard HDR10 (z jasnością do 1000 nitów), mają odświeżanie 120 Hz, a także obsługę G-Sync (eliminującej rozrywanie ramek obrazu i opóźnień przy niestabilnym klatkażu). Co więcej input lag to zaledwie 1 ms, a dodatkowo wbudowano tam także urządzenie Nvidia Shield służące do grania i streamingu multimediów.

NVIDIA BFGD

Portal hardware.info zdobył informacje o opóźnieniu premiery, która planowana jest teraz nie na koniec tego roku, lecz na pierwszy kwartał 2019. Holenderski serwis w trakcie Gamescom dowiedział się także ile mają orientacyjnie kosztować. Monitory tego typu mają kosztować pomiędzy 4000 a 5000 EUR, co czyni je produktem wyłącznie dla najzamożniejszych entuzjastów audio-wideo.

(288)

Jakub Krawczyński Gram od 1991, kocham moje hobby więc mam wszystkie konsole. Niemniej fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.