Home News Monitory 4K HDR NVIDIA BFGD w przyszłym roku
Monitory 4K HDR NVIDIA BFGD w przyszłym roku

Monitory 4K HDR NVIDIA BFGD w przyszłym roku

279
0

Mieliśmy doczekać się monitorów 4K HDR NVIDIA BFGD w tym roku, jednak według najnowszych doniesień mają one wejść do sprzedaży dopiero w 1. kwartale 2019.

NVIDIA BFGD (Big Format Gaming Display) to seria 65-calowych monitorów opartych o technologię kropki kwantowej. Charakteryzują się one rozdzielczością 4K, obsługują standard HDR10 (z jasnością do 1000 nitów), mają odświeżanie 120 Hz, a także obsługę G-Sync (eliminującej rozrywanie ramek obrazu i opóźnień przy niestabilnym klatkażu). Co więcej input lag to zaledwie 1 ms, a dodatkowo wbudowano tam także urządzenie Nvidia Shield służące do grania i streamingu multimediów.

NVIDIA BFGD

Portal hardware.info zdobył informacje o opóźnieniu premiery, która planowana jest teraz nie na koniec tego roku, lecz na pierwszy kwartał 2019. Holenderski serwis w trakcie Gamescom dowiedział się także ile mają orientacyjnie kosztować. Monitory tego typu mają kosztować pomiędzy 4000 a 5000 EUR, co czyni je produktem wyłącznie dla najzamożniejszych entuzjastów audio-wideo.

(279)

Jakub Krawczyński Z wykształcenia anglista i pedagog - lubuje się w rąbniętej muzyce i alienujących filmach. Podobno zna się na grach i dlatego bezwstydnie przyznaje się do tego w notce o sobie, bo i tak ich nikt nie czyta.