Home News 4K Ultra HD Blu-ray z 13% udziałem w całości rynku Blu-ray w UK
4K Ultra HD Blu-ray z 13% udziałem w całości rynku Blu-ray w UK

4K Ultra HD Blu-ray z 13% udziałem w całości rynku Blu-ray w UK

896
0

British Association for Screen Entertainment ujawniło dane dotyczące sprzedaży Blu-ray i 4K UHD Blu-ray. Wynika z nich, że ten drugi z nośników jest coraz popularniejszy i ma 13% udziału w całości rynku Blu-ray w UK.

Ultra HD Blu-ray to format dla kinomaniaków i entuzjastów najwyższej jakości. Tylko nośnik fizyczny jest w stanie zapewnić takową ze względu na najwyższy bitrate i prędkość przesyłu danych (od 82 do 128 Mbps), a także znacznie mniejszy stopień kompresji.

4K i HDR stają się coraz popularniejszymi standardami na rynku telewizorów. Analogiczna sytuacja ma miejsce jeśli chodzi o sprzedaż fizycznych nośników. British Association for Screen Entertainment (BASE) podaje, że w ubiegłym roku w porównaniu z 2017 miał miejsce 36% wzrost sprzedaży filmów na płytach 4K UHD Blu-ray (pomimo wzrostu cen filmów o 5%).

4K UHD Blu-ray

Trzema najpopularniejszymi tytułami w tym formacie były: Avengers: Wojna bez granic (43 000 sztuk), Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi (41 000) oraz Blade Runner 2049 (39 000). Bardzo dobrą sprzedaż odnotowały także Deadpool 2, Ready Player One, Mission Impossible: Fallout oraz Król rozrywki.

Co ciekawe w przypadku Blade Runnera 2049 i Ready Player One, proporcjonalnie płyty 4K UHD Blu-ray stanowiły odpowiednio 27 i 20,2% ogólnej sprzedaży we wszystkich typach nośników na których wydano te filmy.

Całościowo, 4K UHD Blu-ray stanowi 13% sprzedaży Blu-ray. Cały rynek wydawnictw domowych przyniósł dochody w wysokości 2,34 mld GBP, z czego 400 mln GBP to sprzedaż cyfrowa. Według BASE wzrost popularności płyt UHD jest następstwem rozpowszechniania się telewizorów i odtwarzaczy 4K.

A ile w waszej kolekcji filmów macie na nośniku 4K UHD Blu-ray?

(896)

0 0 głos
Article Rating
Jakub Fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

18
Zobacz więcej komentarzy na forum

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x