Vogel's DesignMount (NEXT 7345) – TEST Obrotowy uchwyt i wieszak do telewizora

Vogel's DesignMount (NEXT 7345) – TEST Obrotowy uchwyt i wieszak do telewizora

444
7

Słowem wstępu

Uchwyt do telewizora to nieodłączny element z którym wiąże się często zakup płaskiego telewizora. Oczywiście część kupujących decyduje się postawić telewizor na dostarczonej podstawie jednak większość wiesza płaski telewizor na ścianie. To działanie zdecydowanie uwalnia nam w pokoju dość sporo miejsca związanego z umieszczeniem telewizora na szafce.

 

Wchodząc do marketu i dochodząc do półki z różnymi uchwytami łapiemy się za głowę! Produktów jest naprawdę wiele a ich cena waha się od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Muszę przyznać, że tutaj właśnie ona będzie często decydować o poziomie wykonania. Jest on jednym z głównych kryteriów przy wyborze odpowiedniego produktu. Dodatkowo liczą się także możliwości. Współczesne uchwyty mają tak wiele do zaoferowania, że część kupujących nawet nie wie jak duże mogą mieć możliwości. Obrót o nawet 120 stopni, przechył w stronę widza, odsunięcia telewizora od ściany na ponad 70cm i wiele innych. Okazuje się, że można ułatwić i uprzyjemnić sobie oglądanie wybierając odpowiedni dla nas uchwyt.

 

Aby pokazać Wam jak może być rozbudowany uchwyt do telewizora postanowiliśmy przetestować najwyższy, referencyjny model obrotowego uchwytu firmy Vogel’s: DesignMount NEXT 7345. Obecnie firma Vogel’s jest znana na całym świecie z gamy doskonałych rozwiązań montażowych do ekranów LCD, plazmowych i ledowych, sprzętu audiowizualnego i tabletów do różnych pomieszczeń domowych. Wszystkie produkty są opracowywane z myślą o zwiększeniu komfortu osobistego.

 

Poniżej pełny WIDEO TEST modelu Vogel’s DesignMount NEXT 7345. Dodatkowo parę słów ode mnie na temat samego produktu w formie recenzji. Zapraszam do oglądania, czytania i komentowania.

 

TEST WIDEO Vogel’s DesignMount NEXT 7345

 

(444)

Piotr "Gmeru" Gmerek Redaktor naczelny HDTVPolska. Posiadacz THX Certified Level 2. Członek polskiego oddziału SMPTE. Maniak najwyższej jakości obrazu. Poniżej 4K nie schodzę ;-). Pasjonat i kolekcjoner konsol, gier oraz filmów. Na słowo "Limitowana edycja" dostaję gęsiej skórki ;-).

Comment(7)

 1. Mam starszy model. Dziala ciezko ale zaprojektowany byl dla naprawde ciezkich telewizorow. Wydaje mi sie natomiast, ze mial szerszy zakres ruchu w poziomie, bo telewizor (przynajmniej mniejszy (46") dalo sie odchylic prostopadle do sciany, co daje 180 st.

  Nie wiem czy to zlotowka tak spadla, ale z cena to chyba troche pojechali ;)

 2. 2300 ? Poważnie ? :)

  Mój krewny (złota rączka) zrobił sobie uchwyt SAM. Może nie ma aż tak bogatych możliwości regulacyjnych jak "wyciągnięcie" telewizora na odległość metra od ściany ale za to sam TV wygląda jak zawieszony na samej ścianie. Dla mnie TV który odstaje na 5-10 czy więcej cm to brak estetyki ...to już chyba lepiej postawić na szafce :)

 3. Co by nie pisać wieszak robi wrażenie. Sam zastanawiam się nad niższym modelem, który pojawił się w testach telewizorów na portalu: W53080. Gmeru będzie może test tego modelu skoro go wrzucacie?

 4. Dobrze, że pojawił się test tego rodzaju produktu, chociaż mam krytyczne zdanie o tym uchwycie z powodu jego absurdalnie wysokiej ceny. Nie ma on nawet regulacji wysokości TV. Naprawdę nie rozumiem, jak mogą znajdywać się klienci na tak drogi uchwyt. Przecież prawie nie jest możliwym, aby w tej cenie (2400 zł.) nie było kilkuset procentowej marży producenta i zapewne dystrybutora także.

  Nie wiem jak to tutaj napisać, aby nie zrobić darmowej reklamy polskiemu dystrybutorowi (jakiekolwiek jestem mu w pewnym sensie wdzięczny, że sprowadza bardzo dobre uchwyty do TV i monitorów komputerowych za normalne [w warunkach zamożności Polaków], a nawet za jeszcze lepsze, ceny), więc spróbuję wkleić tylko adres strony zagranicznego producenta tych uchwytów, od razu kierując na ten jeden uchwyt będący bezpośrednim konkurentem powyższego. Jak dla mnie wskazany przeze mnie uchwyt wygrywa w każdym zakresie, a ceną to już w ogóle miażdży tego z testu.

  W Polsce można ten uchwyt kupić za 349 zł, ale nie można wykluczyć indywidualizowanego obniżania ceny (wiem to z osobistego doświadczenia- zamiast 349 zł., 320 zł). A zresztą, może nie skasujecie tego linku, więc wklejam dwa.

  http://www.uchwytylcd.eu/p1510,nb-f500-new-solidny-obrotowy-scienny-uchwyt-na-sprezynie-gazowej-do-telewizorow-lcd-led-50-60.html

  http://www.nbavmount.com/product/128.html

 5. Mam starszy model. Dziala ciezko ale zaprojektowany byl dla naprawde ciezkich telewizorow. Wydaje mi sie natomiast, ze mial szerszy zakres ruchu w poziomie, bo telewizor (przynajmniej mniejszy (46") dalo sie odchylic prostopadle do sciany, co daje 180 st.

  Sprawdzilem,

  Pamiec mnie jednak zawiodla. ekran mozna odchylic nie prostopadle ale jakies na jakis 30 st od sciany, co w efekcie daje calkowity przedzial 120 st.

 6. Ogólnie to Vogels ma od groma uchwytów od najniższych do najwyższych cen. Chciałem na początek wybrać ten naj naj :-). W MM widzę za 1999zł. Pewnie jest i taniej. Z tego co wiem to i tak się dobrze sprzedają bo przecież na każdy sprzęt znajdzie się klient a ten jak dla mnie jest naprawdę ciekawy. Wszystko kwestia podejścia. Wiadomo. To można przecież porównać do wielu innych produktów. Np. po co kupować kartę graficzną GTXa 980Ti albo dwie ;p I takie tam.

  Co do pytania o model W53080 to tak, pojawi się w czerwcu. Będziemy teraz testować uchwyty też ;p On jest dużo tańszy a też doskonale wykonany itd. Spokojnie. Przejdźmy przez kilka produktów z różnej półki cenowej.

  Jednak specjalnie podjechałem sobie do MM i pomacałem te po 300zł np. Hamy obrotowe to poziom bardzo słaby... chociażby piszczenie i w ogóle jak chodzi cały system. Coś za coś... Za 300zł Hamy taki zwykły ok ale już z czymś więcej to jednak ciężko za małą kasę...

 7. O to super. Czekam na test!