Home News VoD.pl wyprzedził Netflix w popularności w Polsce
VoD.pl wyprzedził Netflix w popularności w Polsce

VoD.pl wyprzedził Netflix w popularności w Polsce

967
0

VOD to bardzo konkurencyjny rynek. Właśnie napłynęły najnowsze statystyki dotyczące serwisów z wideo na żądanie w Polsce. Co ciekawe, liderem popularności nie jest Netflix, lecz VoD.pl.

VoD.pl wiedzie prym jeśli chodzi o zasięg, mierzony w liczbie odwiedzających użytkowników. W sierpniu było ich aż 3,42 mln (12,2% wszystkich internautów w Polsce). Łącznie obejrzeli tam 13,54 mln materiałów (niemal 4 odsłony na użytkownika). Z kolei Netflix zajął drugie miejsce z 2,91 mln aktywnie korzystającymi internautami, ale również znacznie większą liczbą odsłon, sięgającą 39,59 mln. Jest to niemal 13,5 odsłony na użytkownika. W zeszłym miesiącu sytuacja była odwrotna, Netflix szczycił się 3,48 mln odwiedzających, natomiast VOD.pl odnotował ich 3,26 mln.

VOD w Polsce

W kategorii usług VOD od poszczególnych nadawców telewizyjnych, najlepiej ma się TVP VOD z 2,13 mln odwiedzin i 29,56 mln odsłon, a za nim plasuje się player.pl (TVN Discovery) z 2,07 mln odwiedzających i 19,94 mln odsłon oraz ipla.tv z 991,5 tys. użytkowników i 10,55 mln odsłon.

Podobną liczbę użytkowników, co w zeszłym miesiącu (ok. 2,5 mln) odnotowało CDA.pl (notowane od kilku miesięcy na giełdzie papierów wartościowych). Podobna sytuacja tyczy się również HBO GO (1% wzrost) oraz nc+ GO (wzrost o 1,5%), które odwiedziło odpowiednio 1,45 i 0,3 mln internautów.

VOD w Polsce

Co ciekawe, bardzo dużą zwyżkę użytkowników odnotował serwis Chili TV (z 383 do 611 tys. – 59,3%), sprzedający filmy drogą pay per view. Być może zasługę miała tutaj duża liczba promocji oferowanych latem.


ZOBACZ TAKŻE: Jakiego łącza potrzeba do oglądania VOD w 4K (player, Netflix)?


Źródło: Wirtualne Media

(967)

Jakub Krawczyński Fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
Powiadom o