Home News Ultra HD 4K wkracza na dobre do produktów Apple
Ultra HD 4K wkracza na dobre do produktów Apple

Ultra HD 4K wkracza na dobre do produktów Apple

609
7

Zakończyła się właśnie wielce oczekiwana przez fanów firmy Apple konferencja na której poznaliśmy najnowsze produkty amerykańskiej firmy. Wśród nich m.in najnowsze Apple TV oraz nowe modele iPhone.

Apple TV 4KZ punktu widzenia najwyższej jakości obrazu, firma idzie z duchem czasu i dokonuje upgrade’u swoich najważniejszych produktów do pełnej technologii Ultra HD czyli 4K z HDR. Na pierwszy ogień zgodnie z przeciekami zaprezentowana została nowa wersja Apple TV o nazwie dość banalnej bo … 4K. Chyba nie trzeba dokładnie tłumaczyć co to oznacza. Od tego momentu pudełko rozrywkowe z logiem jabłka będzie w pełni wspierać technologię Ultra HD podpierając się najnowszym procesorem A10X. Filmy w różnych serwisach wideo zobaczymy w rozdzielczości 4K z HDR10 lub Dolby Vision. Na prezentacji pokazywano różnice skupiając się na dużo szerszej palecie barw czy samej technologii HDR. Zaskakuje dość mocna promocja dynamicznej wersji HDR czyli Dolby Vision pokazując, że może on być jednak dominujący w obliczu konkurencyjnych rozwiązań jak HDR10+. Takie siły jak implementacja formatu DV na Ultra HD Blu-ray czy w urządzeniach Apple nie przejdzie obojętnie na rynku. Dostępne będą wersje 32GB oraz 64GB odpowiednio w cenach 849zł/949zł. Premiera 22 września (preordery od 15 września).  (więcej informacji na stronie Apple)

 Apple TV 4K

Oprócz nowej wersji Apple TV zobaczyliśmy oczywiście najnowsze iPhone’y. Z punktu widzenia największych maniaków liczył się pokaz nie ósmej wersji telefonu ale… 10 😉 A dokładnie X. Widać, że X to dość popularny symbol tego roku. Xbox One X… a teraz iPhone X. Czym się charakteryzuje? Przede wszystkim dostaniemy ekran, który wypełnia cały przód telefonu i jest on wykonany w technologii OLED. Nazwano go Super Retina Display (5,8″, 2436×1125 px, 458 ppi) i podobno ma być lepszy niż typowe ekrany OLED w konkurencyjnych smartfonach. Zobaczymy. Telefon wspiera m.in nagrywanie wideo w 4K/60p oraz technologię HDR10 i Dolby Vision. Zamówienia na nowy telefon można będzie składać od 27 października a premiera nastąpi 3 listopada. Ceny od 4979zł (64GB) do 5729zł za wersję 256GB. Więcej informacji o nowościach na stronie Apple tutaj.

iPhone X

(609)

Piotr "Gmeru" Gmerek Redaktor naczelny HDTVPolska. Posiadacz THX Certified Level 2. Członek polskiego oddziału SMPTE. Maniak najwyższej jakości obrazu. Poniżej 4K nie schodzę ;-). Pasjonat i kolekcjoner konsol, gier oraz filmów. Na słowo "Limitowana edycja" dostaję gęsiej skórki ;-).

Comment(7)

 1. Nagrywanie 4K @ 60fps :) chyba do tej pory żaden smartphone nie posiadał takiej możliwości, może być ciekawie :) ciekaw jestem jakości i bitrate'u i w jakim to kodeku będzie nagrywał. Ceny masakryczne.

 2. Notably, agreements with major Hollywood studios has resulted in 4K movies being made available at the same cost as HD versions, with free automatic upgrades to 4K HDR for previous purchases.

  Przyjemna inicjatywa.

 3. W czym Apple TV 4K będzie lepszy od Google Chromecast Ultra?

 4. 19 godzin temu, grzegorz288 napisał:

  Już ponoć się pojawiły filmy 4K w iTunes takie jak "Logan", "ALIEN Covenant", a film "Wonder Woman" ma być w DOLBY Vision.

  filmy 4k itunes vod apple tv

  A tu źródło tej informacji

  http://www.spidersweb.pl/2017/09/filmy-4k-itunes-ceny.html

  Pozdrowienia

   

  Fajne ceny jak za wypożyczenie Filmu.

  Korzysta ktoś z Was już z tego VOD?

 5. A za kupienie filmu UHD 4K też mają fajne ceny "Wonder Woman" 54,99 zł, a "ALIEN Covenant" za 44,99 zł. No ale wiadomo że trzeba liczyć się z tym że film będzie bardziej skompresowany, ale cena filmu do kupienia przez iTunes jest chyba adekwatna do jakości. Ciekawe czy te filmy mają polskie napisy ? Na spiderswebie nic o tym nie napisali ?