Home News TVP włączy w telewizji dwa nowe kanały? Te ważne stacje dostępne są tylko dla niektórych!
TVP włączy w telewizji dwa nowe kanały? Te ważne stacje dostępne są tylko dla niektórych!

TVP włączy w telewizji dwa nowe kanały? Te ważne stacje dostępne są tylko dla niektórych!

46.11K
1

Oferty sieci telewizji kablowej i satelitarnej w Polsce mogą się niedługo poszerzyć o kolejne kanały Telewizji Polskiej. To TVP Historia 2 i TVP Kultura 2 – relatywnie nowe stacje, które jednak póki co dostępne są jedynie dla odbiorców naziemnej telewizji cyfrowej z funkcjami HbbTV oraz w obrębie serwisu streamingowego TVP VoD. Gdzie będzie wkrótce można oglądać nowości?

Kanały TVP Historia 2 i TVP Kultura 2 za chwilę w telewizji? Na razie tylko HbbTV. Gdzie będzie można oglądać?

TVP Historia 2 i TVP Kultura 2 to kanały, które Telewizja Polska uruchomiła w przeciągu ostatnich kilkunastu miesięcy. Od początku nie były one szeroko dostępne w telewizji – publiczny nadawca do dziś oferuje je wyłącznie w usłudze TVP VoD oraz w telewizji hybrydowej HbbTV, do której dostęp mają wyłącznie odbiorcy sygnału naziemnego wyposażeni w telewizory podłączone do internetu. To może się jednak niebawem zmienić.

Opublikowano bowiem najnowszą wersję Karty Powinności Telewizji Polskiej, za której kształt odpowiada Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. W treści dokumentu, który określa misję publicznego nadawcy na lata 2020-2024, pojawił się fragment dotyczący obu wspomnianych kanałów. Znalazł się tam następujący zapis:

“Programy TVP Kultura 2 oraz TVP Historia 2 rozpowszechniane są w systemie teleinformatycznym, a z czasem w miarę możliwości będą rozpowszechniane także w innych sieciach telekomunikacyjnych. Program TVP Historia 2 dodatkowo może być rozpowszechniany w sposób rozsiewczy naziemny na terytorium Litwy”.

Oznacza to wprost, że KRRiT życzy sobie poszerzenia zasięgu TVP Historia 2 i TVP Kultura 2. Treść powyższego fragmentu wskazuje na sieci cyfrowe, w tym “kablówki”. To tam wkrótce może znaleźć się miejsce dla dodatkowych kanałów tematycznych TVP. Póki co nie wiadomo kiedy i gdzie dokładnie.

Ważny kanał TVP poszerzy zasięg i będzie nadawał całą dobę! Gdzie oglądać? Jest w HbbTV naziemnej telewizji cyfrowej

Oferta kanału TVP Historia 2 zawiera programy publicystyczne i rozrywkowe, a także filmy dokumentalne i seriale. Częściowo na ramówkę TVP Historia 2 już teraz składają się pozycje emitowane jednocześnie w TVP Historia, a przedstawiciele publicznego nadawcy informują, że utworzenie nowego kanału ma na celu popularyzację i poszerzenie zasięgów tego głównego, dostępnego m.in. w telewizji naziemnej. Twórcy kanału przekonują, że przygotowując ramówkę, myślano szczególnie o maturzystach. Młodym dedykowane są krótkie programy dotyczące ważnych faktów historycznych, tematyczne, filmy biograficzne, festiwalowe, seriale historyczne i reportaże. Na antenie TVP Historia pojawiają się takie produkcje jak „Ludzie i bogowie”, „Stulecie Winnych”, „Wojenne dziewczyny”, „Czas honoru” czy „Quo Vadis”.

TVP Kultura 2 zyskało w lecie 2021 roku nowe pozycje w programie. Na antenie jest więcej publicystyki i formatów muzycznych, a wieczorową porą pojawiają się wyselekcjonowane przez redakcję kanału filmy i seriale. Ważnym i ciekawym elementem ramówki są też starsze polskie tytuły poddane obróbce cyfrowej, które są nadawane w ramach cyklu „Filmy po rekonstrukcji”. Dla najmłodszych stacja proponuje tematyczne programy rozrywkowe, koncerty i seriale animowane w ramach pasm „Od ucha do ucha” i „Kulturalna dobranocka”.

magicLinks_2_1

Źródło: https://www.gov.pl/web/krrit/zmiana-karty-powinnosci-telewizji-polskiej-sa2


Przeczytaj więcej na temat telewizji:

(46109)

2.6 5 głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Grigor
Grigor
2 lat temu

TVP powinno być zakodowane. A jak ktoś chce to oglądać to niech płaci, wtedy się okaże ilu mają widzów.

1
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x