Home News The Game Awards 2018: God of War grą roku!
The Game Awards 2018: God of War grą roku!

The Game Awards 2018: God of War grą roku!

103
0

Kolejny rok zbliża się ku końcowi i już zgodnie z tradycją rozdano prestiżowe nagrody dla najlepszych gier 2018 podczas The Game Awards! God of War zgarnęła najważniejszy tytuł Game of The Year!

A tak prezentują się zwycięscy w pozostałych kategoriach:

GAME OF THE YEAR

God of War zapowiedź 2018 PS4 Pro

God of War – Sony Santa Monica / SIE

Assassin’s Creed Odyssey – Ubisoft Quebec / Ubisoft
Celeste – Matt Makes Games
Marvel’s Spider-Man – Insomniac Games / SIE
Monster Hunter: World – Capcom
Red Dead Redemption 2 – Rockstar Games

BEST ONGOING GAME

Fortnite – Epic Games

Destiny 2: Forsaken – Bungie / Activision
No Man’s Sky – Hello Games
Overwatch – Blizzard
Tom Clancy’s Rainbow Six Siege – Ubisoft

BEST GAME DIRECTION

God of War – Sony Santa Monica / SIE

A Way Out – Hazelight Studios / EA
Detroit: Become Human – Quantic Dream / SIE
Marvel’s Spider-Man – Insomniac Games / SIE
Red Dead Redemption 2 – Rockstar Games

BEST NARRATIVE

Red Dead Redemption 2 – Rockstar Games

Detroit: Become Human – Quantic Dream / SIE
God of War – Sony Santa Monica / SIE
Life is Strange 2: Episode 1 – Dotnod Entertainment / Square Enix
Marvel’s Spider-Man – Insomniac Games / SIE

BEST ART DIRECTION

Return of the Obra Dinn – 3909 LLC

Assassin’s Creed Odyssey – Ubisoft Quebec / Ubisoft
God of War – Sony Santa Monica / SIE
Octopath Traveler – Square Enix / Acquire / Nintendo
Red Dead Redemption 2 – Rockstar Games

BEST SCORE/MUSIC – PRESENTED BY SPOTIFY

Red Dead Redemption 2 – Rockstar Games

Celeste – Matt Makes Games
God of War – Sony Santa Monica / SIE
Marvel’s Spider-Man – Insomniac Games / SIE
Ni no Kuni II: Revenant Kingdom – Level 5 / BANDAI NAMCO Entertainment
Octopath Traveler – Square Enix / Acquire / Nintendo

BEST AUDIO DESIGN – PRESENTED BY DOLBY

Red Dead Redemption 2 – Rockstar Games

Call of Duty: Black Ops 4 – Treyarch / Activision
Forza Horizon 4 – Playground Games / Turn 10 Studios / Microsoft Studios
God of War – Sony Santa Monica / SIE
Marvel’s Spider-Man – Insomniac Games / SIE

BEST PERFORMANCE

Roger Clark as Arthur Morgan, Red Dead Redemption II

Bryan Dechart as Connor, Detroit: Become Human
Christopher Judge as Kratos, God of War
Melissanthi Mahut as Kassandra, Assassin’s Creed Odyssey
Yuri Lowenthal as Peter Parker, Marvel’s Spider-Man

GAMES FOR IMPACT

Celeste – Matt Makes Games

11-11 Memories Retold – Digixart / Aardman Animations / BANDAI NAMCO Entertainment
Florence – Mountains
Life is Strange 2: Episode 1 – Dotnod Entertainment / Square Enix
The Missing: JJ Macfield and the Island of Memories – White Owls / Arc System Works

BEST INDEPENDENT GAME

Celeste – Matt Makes Games

Dead Cells – Motion Twin
Into the Breach – Subset Games
Return of the Obra Dinn – 3909 LLC
The Messenger – Sabotage Studio

BEST MOBILE GAME

Florence – Mountains

Donut County – Ben Esposito / Annapurna Interactive
Fortnite – Epic Games
PUBG MOBILE – Lightspeed & Quantum / Tencent Games
Reigns: Game of Thrones – Nerial / Developer Digital

BEST VR/AR GAME

ASTRO BOT Rescue Missions -SIE Japan Studio / SIE

Beat Sabers – Beat Games
Firewall Zero Hours -First Contact Entertianment / SIE
Mosss -Polyarc Games
Tetris Effects – Resonair / Enhance, Inc

BEST ACTION GAME

Dead Cells – Motion Twin

Call of Duty: Black Ops 4 – Treyarch / Activision
Destiny 2: Forsaken – Bungie / Activision
Far Cry 5 – Ubisoft Montreal / Ubisoft
Mega Man 11 – Capcom

BEST ACTION/ADVENTURE GAME

God of War – Sony Santa Monica / SIE

Assassin’s Creed Odyssey – Ubisoft Quebec / Ubisoft
Marvel’s Spider-Man – Insomniac Games / SIE
Red Dead Redemption 2 – Rockstar Games
Shadow of the Tomb Raider – Eidos Montreal / Crystal Dynamics / Square Enix

BEST ROLE PLAYING GAME

Monster Hunter: World – Capcom

Dragon Quest XI: Echoes of an Elusive Age – Square Enix / Square Enix
Ni no Kuni II: Revenant Kingdom – Level 5 / BANDAI NAMCO Entertainment
Octopath Traveler – Square Enix / Acquire / Nintendo
Pillars of Eternity II: Deadfire – Obsidian Entertainment / Versus Evil

BEST FIGHTING GAME

Dragon Ball FighterZ – Arc System Works / BANDAI NAMCO Entertainment

BlazBlue: Cross Tag Battle – Arc System Works
Soul Calibur VI – Bandai Namco Studiso / BANDAI NAMCO Entertainment
Street Fighter V Arcade – Dimps / Capcom

BEST FAMILY GAME

Overcooked 2 – Ghost Town Games / Team 17

Mario Tennis Aces – Camelot Software Planning / Nintendo
Nintendo Labo – Nintendo EPD / Nintendo
Starlink: Battle for Atlas – Ubisoft Toronto / Ubisoft
Super Mario Party – NDCube / Nintendo

BEST STRATEGY GAME

Into the Breach – Subset Games

The Banner Saga 3 – Stoic Studio / Versus Evil
BATTLETECH – Harebrained Schemes / Paradox Interactive
Frostpunk – 11 bit studios
Valkyria Chronicles 4 – Sega CS3 / Sega

BEST SPORTS/RACING GAME

Forza Horizon 4 – Playground Games / Turn 10 Studios / Microsoft Studios

FIFA 19 – EA Vancouver / EA Sports
Mario Tennis Aces – Camelot Software Planning / Nintendo
NBA 2K19 – Visual Concepts / 2K Sports
Pro Evolution Soccer 2019 – PES Productions / Konami

BEST MULTIPLAYER GAME

Fortnite – Epic Games

Call of Duty: Black Ops 4 – Treyarch / Activision
Destiny 2: Forsaken – Bungie / Activision
Monster Hunter: World – Capcom
Sea of Thieves – Rare / Microsoft Studios

BEST STUDENT GAME

Combat 2018 – Inland Norway University of Applied Sciences – Norway

Dash Quasar – UC Santa Cruz
JERA – Digipen Bilbao, Spain
LIFF – ISTART Digital – France
RE: Charge – MIT

BEST DEBUT INDIE GAME

The Messenger – Sabotage Studio

Donut County – Ben Esposito / Annapurna Interactive
Florence – Mountains
Moss – Polyarc Games
Yoku’s Island Express – Villa Gorilla

BEST ESPORTS GAME

Overwatch

CSGO
DOTA2
Fortnite
League of Legends

BEST ESPORTS PLAYER – PRESENTED BY OMEN BY HP

Dominique “SonicFox” McLean – Echo Fox

Hajime “Tokido” Taniguchi
Jian “Uzi” Zi-Hao – Royal Never Give Up
Oleksandr “s1mple” Kostyliev – Natus Vincere
Sung-hyeon “JJoNak” Bang – New York Excelsior

BEST ESPORTS TEAM

Cloud9 – LOL

Astralis – CS:GO
Fnatic – LOL
London Spitfire – OWL
OG – DOTA2

BEST ESPORTS COACH

Bok “Reapered” Han-gyu – Cloud9

Cristian “ppasarel” Bănăseanu – OG
Danny “zonic” Sørensen – Astralis
Dylan Falco – Fnatic
Jakob “YamatoCannon” Mebdi – Team Vitality
Janko “YNk” Paunovic – MiBR

BEST ESPORTS EVENT

League of Legends World Championship

ELEAGUE Major: Boston 2018
EVO 2018
Overwatch League Grand Finals
The International 2018

BEST ESPORTS HOST

Eefje “Sjokz” Depoortere

Alex “Goldenboy” Mendez
Alex “Machine” Richardson
Anders Blume
Paul “RedEye” Chaloner

BEST ESPORTS MOMENT

C9 Comeback Win In Triple OT vs FAZE – ELEAGUE

G2 Beating RNG – LOL Worlds
KT vs IG Base Race – LOL Worlds
OG’s Massive Upset of LGD – DOTA 2 Finals
SonicFox Side Switch Against Go1 in DBZ – EVO

CONTENT CREATOR OF THE YEAR

Ninja

Dr. Lupo
Myth
Pokimane
Willyrex

(103)

Piotr "Gmeru" Gmerek Redaktor naczelny HDTVPolska. Posiadacz THX Certified Level 2. Członek polskiego oddziału SMPTE. Maniak najwyższej jakości obrazu. Poniżej 4K nie schodzę ;-). Pasjonat i kolekcjoner konsol, gier oraz filmów. Na słowo "Limitowana edycja" dostaję gęsiej skórki ;-).