Home Testy Projektory Test telewizora laserowego Cine 1 legendarnej firmy Leica
Test telewizora laserowego Cine 1 legendarnej firmy Leica

Test telewizora laserowego Cine 1 legendarnej firmy Leica

7.55K
0

Werdykt

I tak oto nadszedł czas na spakowanie urządzenia i odesłanie go do producenta. Musimy przyznać, że cieszymy się z możliwości przetestowania czegoś innego niż telewizory. Zawsze jest to miła odmiana i urozmaicenie w życiu redakcji. Tak więc zastanówmy się nad tym, czego dowiedzieliśmy się o Leica Cine 1, o projektorze ultrakrótkiego rzutu (czy też telewizorze laserowym bo tak określa go sam producent), posiadającym wiele do zaoferowania, a jeszcze więcej do udowodnienia. Czy dorasta do legendy innych urządzeń z ikonicznym czerwonym logo?

W pierwszej kolejności przypomnijmy sobie, jak producent zadbał o nasze odczucia estetyczne. Całkiem na serio, Cine 1 nie będzie zwykłą czarną plamą ekranu na ścianie salonu, ale skutecznie przyciągnie wzrok odwiedzających swoim nienagannym oraz skrupulatnie przemyślanym designem. Jakość użytych materiałów jest wyjątkowa i będzie cieszyć oko właściciela przez długie lata. Trzeba jasno powiedzieć, że nie spodziewaliśmy się niczego innego po urządzeniu za ponad 35 000 złotych – naprawdę czuć jakość premium. Jak wspomnieliśmy, samo urządzenie przychodzi do nas w trzech opcjach: począwszy od 80″ a kończąc na 120″, każda powyżej tej najniższej jest droższa o około 2 000 złotych.

Trzeba też pamiętać, aby koniecznie zaopatrzyć się w odpowiedni ekran projekcyjny. Jeśli jednak już skompletujemy cały zestaw, naszym oczom ukaże się mini sala kinowa, nie wymagająca idealnego przystosowania samego pomieszczenia.

Dzięki laserowi RGB kolory w materiałach HDR w paletach DCI-P3 oraz BT.2020 są niezwykle nasycone i wyjęte niczym wprost z kamery filmowej. Co do materiałów z szerokim zakresem dynamicznym, jest jeszcze jedna rzecz, która zasługuje na pochwałę: maksymalna luminancja blisko 200 nitów. Jest to wynik świetny biorąc pod uwagę urządzenia tego typu, a w połączeniu z HDR Dolby Vision robi znakomite wrażenie.

Porozmawiajmy jednak o tym, co nam nie do końca zagrało w Leica Cine 1. Co prawda wykorzystanie trójlasera ma swoje zalety, ale także wady, takie jak wykorzystanie mikroprocesora DLP, zapewniającego kontrast jedynie na poziomie 1:1000, przez co obraz nie jest tak plastyczny, jak mógłby być. Co do krzywej EOTF, projektor ciągle ją podbijał, co dodatkowo obcinało kontrast. Musimy być tego świadomi wybierając tę technologię – w tej chwili nie znajdziemy nic lepszego w projektorach, zwłaszcza w tych typu UST.

Przechodząc do gier i sprawności w sportach, należy powiedzieć sobie jasno: nie jest to rozwiązanie ani do hardcorowego grania i namiętnego oglądania sportu. Te raczej stanowią jedynie dodatek do kinowego “looku” urządzenia. Jeśli jednak jesteście niedzielnymi graczami i kibicami, sprawa ma się troszkę inaczej. Poziom płynności obrazu i opóźnień sprawia, że gry singleplayer oraz mecze reprezentacji ogląda się całkiem dobrze, a przekątna obrazu zrobi tu swoje.

Na koniec warto pochwalić system VIDAA, odpowiedzialny za działanie części Smart TV testowanego projektora. Płynne i responsywne działanie przez cały proces testowania należy odnotować z zadowoleniem. Na czas pisania recenzji jedyne, czego brakowało, to dostęp do niektórych polskich aplikacji. Jednak w tym przypadku możemy zdać się na twórców i czekać, aż zostaną one dodane do platformy. Hisense to gracz nr 2 na światowym rynku TV – wciąż inwestuje w rozwój platformy i ciągle dodaje wsparcie dla nowych aplikacji.

Dla kogo jest przeznaczony Leica Cine 1? Nie będzie to idealne rozwiązanie dla technologicznych geeków, którzy gonią z każdym pixelem rozdzielczości czy megahercem prędkości odświeżania, maniaków esportu czy szybkich strzelanek. Leica Cine 1 to sprzęt przede wszystkim dla osób, które nie chcą rozwiązań tuzinkowych, o wysokich wymaganiach. Nie tylko tym stawianych technologii danego urządzenia, ale także estetycznych. Osoby poszukujące rozwiązania przede wszystkim pozwalającego wykreować w domu wyjątkową przestrzeń do delektowania się obrazem i dźwiękiem, gdy połączą go w całość z odpowiednim ekranem, systemem audio oraz niebanalną aranżacją przestrzeni będą więcej niż zadowolone. Dodajmy do tego możliwość obcowania na co dzień z ikonicznym designem od marki Leicą, który idealnie wpisuje się w te potrzeby.

Urządzenie do testów dostarczył wyłączny dystrybutor systemu Leica Cine 1 w Polsce: Suprema Polska Sp. z o.o. Więcej o systemie oraz gdzie kupić znajdziecie na stronach dystrybutora: https://leicalasertv.pl/

Nagroda polecamy

Przeczytaj artykuł odnośnie ocen oraz wyróżnień na HDTVPolska.com:

Jak testujemy wyświetlacze na HDTVPolska.com? Czemu testy wyświetlaczy są najbardziej profesjonalne w Polsce i jedne z najlepszych na świecie?


Ekrany biorące udział w naszych testach są profesjonalnie skalibrowane i przygotowane przez http://skalibrujtv.pl/. To daje nam pewność, że wyciągnęliśmy z nich maksimum możliwości! Jak kalibrujemy? Przeczytaj “Czym jest PROFESJONALNA kalibracja telewizora / projektora / monitora?” oraz “Test kalibracji”.

Możecie również u nas przeczytać:

Wszystkie kalibracje w naszych testach wykonywane są za pomocą oprogramowania Calman firmy Portrait Displays.

(7549)

1.8 8 głosy
Article Rating
Piotr "Gmeru" Gmerek Redaktor naczelny HDTVPolska. Posiadacz THX Certified Level 2. Członek polskiego oddziału SMPTE. Maniak najwyższej jakości obrazu. Poniżej 4K nie schodzę ;-). Pasjonat i kolekcjoner konsol, gier oraz filmów. Na słowo "Limitowana edycja" dostaję gęsiej skórki ;-).
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x