TEST: Samsung Galaxy S5

TEST: Samsung Galaxy S5

44
5

Bottom Line
Samsung Galaxy S5 to z pewnością telefon wyznaczający nowe trendy w najnowszych technologiach mobilnych. Aż trudno pomyśleć co jeszcze producent może wymyślić w kolejnej generacji!
 

Słowem wstępu

Smartfony odgrywają w naszym życiu coraz większą rolę. To właściwie nasze centrum dowodzenia podczas całego dnia. Z roku na rok jesteśmy zaskakiwani coraz to nowszymi modelami od różnych producentów. Jednym z najbardziej znaczących jest niewątpliwie Samsung, który ze swoją serią telefonów Galaxy stara się dyktować trendy panujące wśród entuzjastów najnowszych smartfonów. 
 
Do testu wybraliśmy najnowszy model czyli Galaxy S5 charakteryzujący się niesamowitą ilością technologicznych smaczków w tym mocno w tej chwili promowanym tematem (w szczególności na naszym Portalu) Ultra HD czyli rozdzielczości 4K. Zapraszam!
 

(44)

Piotr "Gmeru" Gmerek Redaktor naczelny HDTVPolska. Posiadacz THX Certified Level 2. Członek polskiego oddziału SMPTE. Maniak najwyższej jakości obrazu. Poniżej 4K nie schodzę ;-). Pasjonat i kolekcjoner konsol, gier oraz filmów. Na słowo "Limitowana edycja" dostaję gęsiej skórki ;-).

Comment(5)

 1. o fajnie, że telefony też będą : > Zastanawiam się nad kupnem albo s5 albo z2. Pojawi się u was test z2? Sam już nie wiem co wybrać... ekran chyba lepszy jednak w s5?

 2. Ja ma Z2 i I S5 .Porownujac dwa telefony ,to trudno jest wybrać.Kazdy ma swoje wady i zalety.Ja np. po długim namyslaniu wzialem sobie s5 ze względu na wymienna baterie i chyba z przyzwyczajenia(miałem wszystkie galaxy 1 do 4)Z2 dalem swojej dziewczynie.Naprawde ciezko jest wybrać.

 3. No właśnie... poziom podobny. Różnice w zależności na czym komu zależy. Z2 zrobimy następny więc okaże się w czym on jest mocny.

 4. Z tym bardzo dobrym aparatem to bym nie przesadzał :) owszem jak na telefon nie jest źle, ale te algorytmy wyostrzające po prostu dobijają na zdjęciach, Samsung mocno przesadza w tym zakresie nie mówiąc o oddaniu barw, tak dla przykładu co S5 zrobił z kolorem żółtym i zielonym :D

  unnamed.jpg

  Szczerze mówiąc dla mnie dobre aparaty w telefonie istnieją tylko dwa ten w Noki N8 i Noki 808, np. Nokia 1020 to juz niestety niewypał, tam z oddaniem kolorów jest jeszcze gorzej.

  Dla przykładu:

  Nokia 1020

  http://www.allaboutsymbian.com/features/images/n8-1020/flower-1020.jpg

  Nokia N8

  http://www.allaboutsymbian.com/features/images/n8-1020/flower-n8.jpg

  http://www.allaboutsymbian.com/features/item/18448_The_legendary_2010_N8_versus_t.php

 5. To fakt ale i tak jak na telefon to mnie np. w zupełności to wystarcza. Mam s5 i pewnie na razie długo nie będe zmieniał.