Home Testy Telewizory OLED Philips Test telewizora Philips OLED 807 / 857 – najlepszy zakup według EISA 2022/2023
Test telewizora Philips OLED 807 / 857 – najlepszy zakup według EISA 2022/2023

Test telewizora Philips OLED 807 / 857 – najlepszy zakup według EISA 2022/2023

78.42K
18

Podsumowanie i ocena

Philips OLED 807 to telewizor, który spełnia większość obietnic złożonych przez producenta oraz zaspokoi wszystkie potrzeby klientów. Matryca posiada satysfakcjonującą jasność i poradzi sobie zarówno w jasnym pomieszczeniu jak i w wymagających scenach HDR. Jest to także idealny ekran do oglądania różnego rodzaju treści SDR (telewizja, filmy i seriale) dzięki maksymalnej jasności na poziomie 430 nitów oraz świetnych kątów widzenia. Za sprawą matrycy 120Hz oraz bardzo skutecznego upłynniacza obrazu z funkcją Fast Motion Clarity, dynamiczne treści takie jak np. sport, będą wyświetlane z bardzo niskim rozmyciem obrazu. Fani treści HDR będą szczególnie zadowoleni, telewizor posiada bardzo dobre pokrycie szerokiej palety barw DCI P3 (99%), średnią jasność na poziomie 620 nitów oraz obsługuje formaty Dolby Vision oraz HDR10+. Przejdźmy teraz do funkcji dla graczy, którymi telewizor jest napakowany. Dostępne są 2 porty w standardzie HDMI 2.1, a więc obsługujące sygnał do 4K120Hz oraz technologie takie jak ALLM (automatyczny tryb gra),  VRR, AMD FreeSync i granie z Dolby Vision. Kolejnym, jednym z ważniejszych dla graczy parametrem jest niski input lag, który wynosi tylko 16ms (przy sygnale 60Hz), a przy podaniu sygnału 120Hz  spada do 7ms.

Telewizor Philips OLED 807 posiada bardzo unikalną cechę, którą jest czterostronny system barwnego podświetlenia Ambilight. Philips jest jedynym producentem oferującym te rozwiązanie a efekty, które można uzyskać są imponujące. System może śledzić zarówno treści wideo jak i audio nawet przy sygnale Ultra HD z HDR. Jest też możliwość wybrania statycznego koloru podświetlenia. Trzeba też mocno podkreślić, że wszelkie imitacje i przystawki dostępnego na rynku dla innych telewizorów/monitorów są tylko próbą naśladowania oryginalnego systemu Ambilight. Nigdy nie będą poprawnie mogły działać z sygnałem 4K Ultra HD z Dolby Vision. Wszystko ze względu na wiele patentów, które posiada Philips. Przystawki mogą dać tylko i wyłącznie umowny kolor za telewizorem/monitorem. Śledzenie i wierne oddanie barw materiału wideo widocznego na ekranie, nie wchodzi w grę.

System multimedialny na którym oparty jest Philips OLED 807 to Android TV w wersji 11, który działa bardzo płynnie i daje nam dostęp do praktycznie wszystkich obecnie używanych aplikacji do streamingu wideo w tym np. najnowszego Disney+. Dodatkowo wspiera on takie funkcje jak granie w chmurze, wideorozmowy czy sterowanie za pomocą głosu.

EISA-Award-Philips-55OLED807

Sprzęt do testów dostarczyła firma Philips
Telewizor testowany przez:

 

Piotr Gmerek 2018Piotr Gmerek (zredagowanie testu)

 

 

 

 

Maciej Koper (pomiary – fachowa kalibracja, szczegółowa ocena jakości obrazu)

 

 

 

 


Przeczytaj artykuł odnośnie ocen oraz wyróżnień na HDTVPolska.com:

Jak testujemy wyświetlacze na HDTVPolska.com? Czemu testy wyświetlaczy są najbardziej profesjonalne w Polsce i jedne z najlepszych na świecie?


Ekrany biorące udział w naszych testach są profesjonalnie skalibrowane i przygotowane przez http://skalibrujtv.pl/. To daje nam pewność, że wyciągnęliśmy z nich maksimum możliwości! Jak kalibrujemy? Przeczytaj “Czym jest PROFESJONALNA kalibracja telewizora / projektora / monitora?” oraz “Test kalibracji”.

magicLinks_2_1

Możecie również u nas przeczytać:

Wszystkie kalibracje w naszych testach wykonywane są za pomocą oprogramowania Calman firmy Portrait Displays.

(78419)

3.8 46 głosy
Article Rating
Piotr "Gmeru" Gmerek Redaktor naczelny HDTVPolska. Posiadacz THX Certified Level 2. Członek polskiego oddziału SMPTE. Maniak najwyższej jakości obrazu. Poniżej 4K nie schodzę ;-). Pasjonat i kolekcjoner konsol, gier oraz filmów. Na słowo "Limitowana edycja" dostaję gęsiej skórki ;-).

2
Zobacz więcej komentarzy na forum

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

18 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Marcin
Marcin
1 rok temu

Czy w tym telewizorze nie ma problemów z obcinaniem rozdzielczości pionowej przy 4K120Hz w trybie gry jak w innych Philipsach?

Michał
Michał
1 rok temu

Co do samych matryc czytałem różne komentarze że są one mocno zniekształcone, widać jakieś pasy i to nie tylko w jednym egzemplarzu ale dotyczy to jakiejś całej serii. Czy faktycznie jest coś w tym czy to tylko jakieś serdeczne komentarze konkurencji ?

Grzegorz
Grzegorz
1 rok temu

Czy jest jakaś różnica pomiędzy 48 a 55 cala, pomijając sam rozmiar? Podobno w poprzednim modelu(806) jakość obrazu u mniejszego brata względem wiekszego byla gorsza. Czy ten problem pojawia sie i tu? Są inne różnice o ktorych warto wiedzieć przed zakupem?

Michał
Michał
1 rok temu
Reply to  Grzegorz

Podbijam temat

Michal
Michal
1 rok temu

Jak waszym zdaniem 650led807 wypada w porownianu z sony 65oleda80 ?

Michał
Michał
2 lat temu

Czy ten tylny głośnik nie przeszkadza w zamocowaniu uchwytu ściennego ? Dźwięk nie jest “stłumiony” przez uchwyt ?

Marek
Marek
2 lat temu

Bardzo interesująca jest rozbieżność w informacji o ilości zainstalowanej pamięci stałej oraz RAM. Na swojej stronie Philips podaje, że ten TV ma 16 GB pamięci Flash a ze zrzutów z aplikacji AIDA wychodzi, że ma ok 5GB (całkowita pojemność pamięci wewnętrznej: 5075 MB). Nawet zakładając, że pamięć jest współdzielona z systemem, to nie ma szans, że system zajmuje 11 GB. Android TV 11, we wszystkich znanych mi urządzeniach zabiera ok 3GB pamięci, co by wskazywało, że ten TV ma pamięć Flash 8GB a nie 16GB, jak błędnie na stronie podaje producent. Pomijam już fakt, że w tabelach ze specyfikacją telewizorów… Czytaj więcej »

Last edited 2 lat temu by Marek
Adam
Adam
2 lat temu
Reply to  Marek

Ta zagadka dotyczy również innych producentów. Mój Sony KD-43XH8096 ma Android TV 9 i według specyfikacji – 16 GB wewnętrznej pamięci ale w info o systemie jest ‘Całkowita pojemność: 6,7 GB’. To i tak jest więcej niż w Sony z ATV 11 – 3,2 GB. Można oczywiście rozszerzyć to dyskiem USB, ale na złączu ‘rzekomo’ 3.0 daje to kiepskie rezultaty.

Robert
Robert
2 lat temu

Czy te telewizory są dostępne z pilotem QWERTY? Mój Philips 8109 posiada taki polot z wbudowaną “myszką” i po odwróceniu do góry nogami ma pełną klawiaturę QWERTY. Bardo pomocne przy wyszukiwaniu jakiś treści. Kupiłem ten telewizor wiele lat temu po tym jak był zachwalany na tej stronie. Opinie klientów to jednak 1,5/5 gwiazdki ale to głównie Androida dotyczyło, jednak wrażenia z jakości czerni do dziś zaskakują no i czterostronny Ambilight, w wersji której do dzisiaj w żadnym innym tv Philips nie widziałem, czyli diody nie są w koło a tylko jest jedna pozioma linia. Ten Philip o którym piszecie byłby… Czytaj więcej »

Karol
Karol
2 lat temu
Reply to  Robert

Co do pilotów, to są dwa modele OLED837, OLED887 z innym pilotem, niz tu przedstawiony który ma klawiaturę drugiej strony. Chyba jednak nie do kupienia w Polsce. Swoją drogą pilot od OLED807 (ten z recenzji) to nieporozumienie. Nie dość, że to samoczynne podświetlenie (reagujące na ruch) co chwilę się zacina tzn. nie chce się wzbudzić pomimo nawet machania pilotem(czasem pomaga stuknięcie nim np. o nogę), a jak się zapala to na bardzo krótko. Za krótko. W dodatku całkowicie płaska konstrukcja przycisków bez żadnych przerw między nimi, uniemożliwia rozpoznanie ich pod palcem. Nie da sie go używać w ciemności a do… Czytaj więcej »

Last edited 2 lat temu by Karol
Piotr
Piotr
2 lat temu

Czym się różni model 807 od 857? Zeszłoroczny odpowiednik czyli 806 od 856 różnił się zupełnie innym stojakiem (2 nóżki w 806 vs jedna obrotowa stopa w 856). Obecnie widzę, że 807 i 857 mają ten sam stand. To czym się różnią?

Jarek
Jarek
2 lat temu
Reply to  Piotr

Kolorami ramek i podstaw reszta to samo

yoda
yoda
1 rok temu
Reply to  Jarek

podstawy obrotowe w jednym i drugim modelu?

MIS
MIS
1 rok temu
Reply to  Piotr

No coś ty ślepy? Ceną!!!

Marcin
Marcin
2 lat temu

Czy dogadali się z Apple i dodali łączność z iPhone po Airplay2 ? Porażka w modelu 806, że nie można oglądać zdjeć z iphone. Samsung, Sony i LG mają to zaimplementowane.

Bob
Bob
2 lat temu
Reply to  Marcin

Nadal brak wparcia.

Rafał
Rafał
2 lat temu

Myślałem, że ten Oled 807 będzie jaśniejszy w SDR i HDR i tu są wyniki prawie identyczne z moim starym 804. Trzeba będzie raczej kupić LG C2

Andy
Andy
2 lat temu
Reply to  Rafał

W LG jest ta sama sytuacja. Ta nowa rzekomo o 30% jaśniejsza matryca EVO (EX), w C2 (65″) nie dość, że nie jest jaśniejsza, to wręcz okazała się nieco ciemniejsza od zeszłorocznego C1. Tak przynajmniej twierdzą testerzy po zmierzeniu jasności. Można mieć jedynie nadzieję, że nowa matryca jest chociaż bardziej odporna na wypalenia, jak to podawało LG w materiałach reklamowych.

18
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x