Test telewizora Philips OLED 807 / 857 – najlepszy zakup według EISA 2022/2023
78.26K
18
Spis zawartości
- Wygląd, budowa, porty i pilot
- System podświetlenia Ambilight – czterostronny
- Dlaczego właśnie telewizor OLED?
- Testy syntetyczne
- Matryca, zalecane ustawienia
- Kalibracja, odwzorowanie barw (SD i Full HD)
- Skalowanie SD, obróbka cyfrowa – procesor obrazu P5 AI Perfect Picture
- Kontrast i Czerń
- Jasność, praca w warunkach dziennych
- Obsługa Ultra HD / 4K
- Odwzorowanie ruchu
- Kąty widzenia
- Granie na konsoli i PC
- Android TV 11 – system multimedialny
- Naziemna telewizja cyfrowa DVB-T2, satelitarna, kablowa
- Jakość dźwięku
- Wyniki testu Philips OLED 807
- Podsumowanie i ocena
Wyniki testu Philips OLED 807
Zalety
- Czterostronny system Ambilight unikalny dla marki Philips
- Europejski design i bardzo solidne wykonanie
- Wydajny upłynniacz ruchu pracujący do 120Hz z 10 stopniową skalą regulacji
- Dzięki matrycy z odświeżaniem 120Hz sprawdzi się idealnie przy oglądaniu sportu w tym piłki nożnej
- 2 pełnoprawne porty HDMI 2.1 – 4K120Hz
- Bardzo dobre pokrycie szerokiej palety barw (99% DCI P3 – pomiar HDTVPolska.com)
- Perfekcyjna czerń i kontrast dzięki matrycy OLED
- Bardzo dobre kąty widzenia
- System zapobiegający wypaleniu obrazu
- Panel gracza – umożliwiający zmianę najważniejszych ustawień podczas rozgrywki
- Obsługa formatów premium HDR – HDR10+, Dolby Vision i HLG (Hybrid Log Gamma)
- Bardzo dobre efekty profesjonalnej kalibracji obrazu
- Input lag na poziomie 16ms przy sygnale 60Hz i 7ms przy sygnale 120Hz
- Wsparcie dla zmiennej częstotliwości odświeżania VRR i AMD FreeSync Premium
- Funkcja ALLM – automatyczny tryb gry
- Bardzo rozbudowany system Android TV 11
- Wysokiej jakości wbudowany system audio
Wady
- Brak znaczącego wzrostu jasności HDR telewizora względem starszych modeli
(78255)
3.8
46
głosy
Article Rating
Piotr "Gmeru" Gmerek
Redaktor naczelny HDTVPolska. Posiadacz THX Certified Level 2. Członek polskiego oddziału SMPTE. Maniak najwyższej jakości obrazu. Poniżej 4K nie schodzę ;-). Pasjonat i kolekcjoner konsol, gier oraz filmów. Na słowo "Limitowana edycja" dostaję gęsiej skórki ;-).
2
Zobacz więcej komentarzy na forum
2
Czy w tym telewizorze nie ma problemów z obcinaniem rozdzielczości pionowej przy 4K120Hz w trybie gry jak w innych Philipsach?
Co do samych matryc czytałem różne komentarze że są one mocno zniekształcone, widać jakieś pasy i to nie tylko w jednym egzemplarzu ale dotyczy to jakiejś całej serii. Czy faktycznie jest coś w tym czy to tylko jakieś serdeczne komentarze konkurencji ?
Czy jest jakaś różnica pomiędzy 48 a 55 cala, pomijając sam rozmiar? Podobno w poprzednim modelu(806) jakość obrazu u mniejszego brata względem wiekszego byla gorsza. Czy ten problem pojawia sie i tu? Są inne różnice o ktorych warto wiedzieć przed zakupem?
Podbijam temat
Jak waszym zdaniem 650led807 wypada w porownianu z sony 65oleda80 ?
Czy ten tylny głośnik nie przeszkadza w zamocowaniu uchwytu ściennego ? Dźwięk nie jest “stłumiony” przez uchwyt ?
Bardzo interesująca jest rozbieżność w informacji o ilości zainstalowanej pamięci stałej oraz RAM. Na swojej stronie Philips podaje, że ten TV ma 16 GB pamięci Flash a ze zrzutów z aplikacji AIDA wychodzi, że ma ok 5GB (całkowita pojemność pamięci wewnętrznej: 5075 MB). Nawet zakładając, że pamięć jest współdzielona z systemem, to nie ma szans, że system zajmuje 11 GB. Android TV 11, we wszystkich znanych mi urządzeniach zabiera ok 3GB pamięci, co by wskazywało, że ten TV ma pamięć Flash 8GB a nie 16GB, jak błędnie na stronie podaje producent. Pomijam już fakt, że w tabelach ze specyfikacją telewizorów… Czytaj więcej »
Ta zagadka dotyczy również innych producentów. Mój Sony KD-43XH8096 ma Android TV 9 i według specyfikacji – 16 GB wewnętrznej pamięci ale w info o systemie jest ‘Całkowita pojemność: 6,7 GB’. To i tak jest więcej niż w Sony z ATV 11 – 3,2 GB. Można oczywiście rozszerzyć to dyskiem USB, ale na złączu ‘rzekomo’ 3.0 daje to kiepskie rezultaty.
Czy te telewizory są dostępne z pilotem QWERTY? Mój Philips 8109 posiada taki polot z wbudowaną “myszką” i po odwróceniu do góry nogami ma pełną klawiaturę QWERTY. Bardo pomocne przy wyszukiwaniu jakiś treści. Kupiłem ten telewizor wiele lat temu po tym jak był zachwalany na tej stronie. Opinie klientów to jednak 1,5/5 gwiazdki ale to głównie Androida dotyczyło, jednak wrażenia z jakości czerni do dziś zaskakują no i czterostronny Ambilight, w wersji której do dzisiaj w żadnym innym tv Philips nie widziałem, czyli diody nie są w koło a tylko jest jedna pozioma linia. Ten Philip o którym piszecie byłby… Czytaj więcej »
Co do pilotów, to są dwa modele OLED837, OLED887 z innym pilotem, niz tu przedstawiony który ma klawiaturę drugiej strony. Chyba jednak nie do kupienia w Polsce. Swoją drogą pilot od OLED807 (ten z recenzji) to nieporozumienie. Nie dość, że to samoczynne podświetlenie (reagujące na ruch) co chwilę się zacina tzn. nie chce się wzbudzić pomimo nawet machania pilotem(czasem pomaga stuknięcie nim np. o nogę), a jak się zapala to na bardzo krótko. Za krótko. W dodatku całkowicie płaska konstrukcja przycisków bez żadnych przerw między nimi, uniemożliwia rozpoznanie ich pod palcem. Nie da sie go używać w ciemności a do… Czytaj więcej »
Czym się różni model 807 od 857? Zeszłoroczny odpowiednik czyli 806 od 856 różnił się zupełnie innym stojakiem (2 nóżki w 806 vs jedna obrotowa stopa w 856). Obecnie widzę, że 807 i 857 mają ten sam stand. To czym się różnią?
Kolorami ramek i podstaw reszta to samo
podstawy obrotowe w jednym i drugim modelu?
No coś ty ślepy? Ceną!!!
Czy dogadali się z Apple i dodali łączność z iPhone po Airplay2 ? Porażka w modelu 806, że nie można oglądać zdjeć z iphone. Samsung, Sony i LG mają to zaimplementowane.
Nadal brak wparcia.
Myślałem, że ten Oled 807 będzie jaśniejszy w SDR i HDR i tu są wyniki prawie identyczne z moim starym 804. Trzeba będzie raczej kupić LG C2
W LG jest ta sama sytuacja. Ta nowa rzekomo o 30% jaśniejsza matryca EVO (EX), w C2 (65″) nie dość, że nie jest jaśniejsza, to wręcz okazała się nieco ciemniejsza od zeszłorocznego C1. Tak przynajmniej twierdzą testerzy po zmierzeniu jasności. Można mieć jedynie nadzieję, że nowa matryca jest chociaż bardziej odporna na wypalenia, jak to podawało LG w materiałach reklamowych.