Test Hisense U8KQ – najlepszy Mini LED TV według EISA w dobrej cenie
- Kim jest Hisense? Skąd się wziął prężnie działający w Polsce producent?
- Co to jest technologia Mini LED?
- Budowa i wygląd Hisense U8KQ
- Testy syntetyczne
- Matryca, zalecane ustawienia
- Testy szczegółowe
- Kontrast i czerń
- Obsługa Ultra HD / 4K
- Jakość efektu HDR
- Odwzorowanie obrazu z szeroką paletą barw (Rec 2020/DCI)
- Odwzorowanie ruchu
- Granie na konsoli i PC
- System i Smart TV VIDAA Smart OS
- Wbudowane głośniki i brzmienie
- Naziemna telewizja cyfrowa, satelitarna, kablowa
- Wyniki testu telewizora Hisense U8KQ
- Werdykt
Kontrast i czerń
Wyposażenie Hisense U8KQ, w matrycę VA, powinno samo w sobie już dawać bardzo zadowalające wyniki czerni i kontrastu. W tym przypadku jednak powinno okazać się to tym bardziej spektakularne ze względu na niesamowicie wysoki kontrast natywny wynoszący niebywałe 13090:1, co jest wynikiem wręcz niespotykanym. Trzeba przyznać, że producent matrycy, którym jest najprawdopodobniej chińskie BOE, dla swojego partnera niezwykle się postarał. Sam panel został wsparty diodami Mini LED, które same w sobie zostały podzielone na 1008 niezależnych stref podświetlenia, a konkretnie jest to 24 w pionie i 42 w poziomie. Wynik tych drugich powinien cieszyć tym bardziej, ze względu na mniejsze ryzyko wystąpienia efektu aureoli (bloomingu), wokół napisów. Producent również chwali się wykorzystaniem sztucznej inteligencji (AI) do sterowania podświetleniem, i jak dobre jest to rozwiązanie. Liczby liczbami, sprawdźmy jednak, jakie mają przełożenie w rzeczywistości, i jakimi realnymi wartościami będą dysponować.
I już na pierwszy rzut oka można stwierdzić, że producent dotrzymał słowa mówiącego o niesamowitym kontraście, czerni a także kontroli podświetlenia. Uśredniony kontrast na poziomie 182 010:1 jest niezwykle imponujący i godny pochwały. Są dwa powody tego stanu rzeczy, którymi są podświetlenie Mini LED z dużą ilością stref podświetlenia, ale także rodzaj samej matrycy (VA). Co ciekawe, przed kalibracją kontrast ANSI, oscylował wokół 11 368:1, a po niej, już 13 090:1, co pokazuje, jak dużo można wyciągnąć poprzez profesjonalne ustawienie telewizora. Jednak, jak każdy system wygaszania, posiada swoje wady, które z dziennikarskiego obowiązku musimy omówić. Ustawieniem dającym najlepsze rezultaty jest “Wygaszanie: Średnie”. Posiada on jednak mankament w postaci zlewania się detali będących w najjaśniejszych bielach, jasność bieli jest podbijana ponad docelową luminancję oraz przygaszenie małych jasnych obiektów, niekiedy całkowite ich zgubienie na peryferiach ekranu. Pomimo tych niedociągnięć jakość pracy algorytmu wygaszania w Hisense U8KQ uznajemy za bardzo dobrą.
To, co rzuca się na pierwszy rzut oka wokół napisów, jest nazywane bloomingiem, bądź efektem aureoli. Jak widać testowany telewizor, radzi sobie z tym nad wyraz dobrze. Dzięki takiemu rezultatowi oglądanie filmów z napisami, nie będzie stanowić problemu.
(37403)
Czy tenmode jest robiony w PL czy ChRL?
Ten moduł jest robiony w d….
czy jest w nim przesyłanie strumieniowe z dysku laptopa na tv ale nie ekranu z laptopa tylko np;film w jakość 4k bądż zdjęć.
Nowy TV zakupiony w październiku 2023 roku, w sieci Media Expert. Szybko okazało się że telewizor ma wadę, którą do dziś serwis nie potrafi lub nie chce naprawić. Jedyne co otrzymalem od serwisu Hisense Polska to ignoranckie odpowiedzi na zgłoszenia wady urządzenia. Jak widać po wielu komentarzach w sieci firma Hisense ma bardzo inteligentnych ludzi w Polskim serwisie.
Kupując nowy TV w sklepie dostajesz sprzęt z wadami. Zgłaszasz problem do serwisu, a tam niespodzianka – Ignorant który odpisuje bzdury wyssane z palca. Ku przestrodze dla chcących zakupić sobie TV tego producenta. Nigdy więcej, lepiej dopłacić do zakupu markowego sprzętu.
Jak wypada w porównaniu do TCL C845?
Czyli dalej kupa z podświetleniem w ciemnych scenach. Jest czarno, to nie ma detali. Są detale, to nie ma czerni. HDR jak majster na budowie, jest lub nie – zależy jak flaszka zawieje
jak puszczałem czarno białe testówki z pena na różnych TV to wychodziło że często lepiej wyglądają na moim 29″ CRT, to gubienie detali jest słabe jak ktoś zna materiał źródłowy choć z takim kontrastem nie odpalałbym “dopalaczy czerni” na więcej jak niskie…
13 090:1 ?! no panowie w pytkę uwierzę jak zobaczę ale jeśli tak jest w rzeczywistości to szacun dla Hi-Sense
Ten TV ma kontrast plus 5000:1 – 7000:1 (na podstawie kilku zachodnich testów) więc jakaś wybitna sztuka wam się trafiła albo sprzęt pomiarowy się rozkalibrował….
Witam, sporo w Internecie pozytywnych informacji o marce tv Hisense. Ja mam taki telewizor (kupiony w 2023r. – model 65′ 65U7HQ 65) . Niestety ale oprogramowanie to kpina: Brak HBO , brak skyshowtime. Telewizor nie widzi sieci lokalnej – nie ma możliwości oglądania materiałów np. z QNAP lub innego NAS-a – stary samsung lub najtańsza przystawka z androidem ma to wszystko od ręki. Dodatkowo tv na siłe wstawia swoje ustawienia obrazu np w Youtub – nie da się przyciemnić obrazu…