Test Hisense U8KQ – najlepszy Mini LED TV według EISA w dobrej cenie
- Kim jest Hisense? Skąd się wziął prężnie działający w Polsce producent?
- Co to jest technologia Mini LED?
- Budowa i wygląd Hisense U8KQ
- Testy syntetyczne
- Matryca, zalecane ustawienia
- Testy szczegółowe
- Kontrast i czerń
- Obsługa Ultra HD / 4K
- Jakość efektu HDR
- Odwzorowanie obrazu z szeroką paletą barw (Rec 2020/DCI)
- Odwzorowanie ruchu
- Granie na konsoli i PC
- System i Smart TV VIDAA Smart OS
- Wbudowane głośniki i brzmienie
- Naziemna telewizja cyfrowa, satelitarna, kablowa
- Wyniki testu telewizora Hisense U8KQ
- Werdykt
Co to jest technologia Mini LED?
Podświetlenie Mini LED to rozwinięcie technologii konwencjonalnego LED-owego podświetlenia z lokalnym wygaszaniem. Przypomnijmy jak zbudowany jest ekran LCD:Technologia Mini LED dotyczy najniższej warstwy na powyższym diagramie – elementu, który powoduje, że matryca otrzymuje światło. Nie jest to więc nowy typ matrycy jako takiej. Telewizory bazować mogą na klasycznych panelach typu IPS lub VA. Używać mogą też znanych już warstw poszerzających kąty widzenia, czy kwantowych kropek.
Dlaczego odpowiednie podświetlenie jest ważne? Otóż dzięki zaawansowanej technologii może się ono wygaszać na danych obszarach niezależnie. Dzięki temu, możliwe jest osiągnięcie dużo głębszych czerni porównywalnych w niektórych scenach z telewizorami typu OLED. Pamiętajmy, że sama matryca LCD jest dosyć ułomna w blokowaniu światła. Panele typu VA mogą zaoferować kontrast rzędu 2500 – 6000:1, zaś IPS około 1000 – 1500:1. Z tego względu porównując klasyczny ekran LCD z telewizorem OLED, różnica w czerni jest miażdżąca na korzyść tego drugiego. Zmniejszanie ilości światła już w warstwie podświetlenia pozwala znacząco poprawić tę sytuację. Ponadto dzięki temu rozwiązaniu, możemy liczyć także na bardzo wysoką jasność nieosiągalną na ten moment i raczej mało bezpieczną dla wszystkich telewizorów OLED ze względu na słabszą trwałość tego typu matrycy.
(37397)
Czy tenmode jest robiony w PL czy ChRL?
Ten moduł jest robiony w d….
czy jest w nim przesyłanie strumieniowe z dysku laptopa na tv ale nie ekranu z laptopa tylko np;film w jakość 4k bądż zdjęć.
Nowy TV zakupiony w październiku 2023 roku, w sieci Media Expert. Szybko okazało się że telewizor ma wadę, którą do dziś serwis nie potrafi lub nie chce naprawić. Jedyne co otrzymalem od serwisu Hisense Polska to ignoranckie odpowiedzi na zgłoszenia wady urządzenia. Jak widać po wielu komentarzach w sieci firma Hisense ma bardzo inteligentnych ludzi w Polskim serwisie.
Kupując nowy TV w sklepie dostajesz sprzęt z wadami. Zgłaszasz problem do serwisu, a tam niespodzianka – Ignorant który odpisuje bzdury wyssane z palca. Ku przestrodze dla chcących zakupić sobie TV tego producenta. Nigdy więcej, lepiej dopłacić do zakupu markowego sprzętu.
Jak wypada w porównaniu do TCL C845?
Czyli dalej kupa z podświetleniem w ciemnych scenach. Jest czarno, to nie ma detali. Są detale, to nie ma czerni. HDR jak majster na budowie, jest lub nie – zależy jak flaszka zawieje
jak puszczałem czarno białe testówki z pena na różnych TV to wychodziło że często lepiej wyglądają na moim 29″ CRT, to gubienie detali jest słabe jak ktoś zna materiał źródłowy choć z takim kontrastem nie odpalałbym “dopalaczy czerni” na więcej jak niskie…
13 090:1 ?! no panowie w pytkę uwierzę jak zobaczę ale jeśli tak jest w rzeczywistości to szacun dla Hi-Sense
Ten TV ma kontrast plus 5000:1 – 7000:1 (na podstawie kilku zachodnich testów) więc jakaś wybitna sztuka wam się trafiła albo sprzęt pomiarowy się rozkalibrował….
Witam, sporo w Internecie pozytywnych informacji o marce tv Hisense. Ja mam taki telewizor (kupiony w 2023r. – model 65′ 65U7HQ 65) . Niestety ale oprogramowanie to kpina: Brak HBO , brak skyshowtime. Telewizor nie widzi sieci lokalnej – nie ma możliwości oglądania materiałów np. z QNAP lub innego NAS-a – stary samsung lub najtańsza przystawka z androidem ma to wszystko od ręki. Dodatkowo tv na siłe wstawia swoje ustawienia obrazu np w Youtub – nie da się przyciemnić obrazu…