Home Testy Telewizory LCD Hisense Test Hisense U8KQ – najlepszy Mini LED TV według EISA w dobrej cenie
Test Hisense U8KQ – najlepszy Mini LED TV według EISA w dobrej cenie

Test Hisense U8KQ – najlepszy Mini LED TV według EISA w dobrej cenie

37.41K
10

Odwzorowanie obrazu z szeroką paletą barw (Rec 2020/DCI)

Tryb fabryczny “Kino Nocne”

Hisense U8 przed kalibracja Hisense U8 przed kalibracją HDR
wynik wynik
Średnia deltaE barw standardowych 1,5 maksymalna 2,6
Średnia deltaE barw ze wzornika 2,5 maksymalna 4,8
Średnia deltaE palety szarości 2,9 maksymalna 8,6

Profesjonalna kalibracja Hisense U8KQ

Hisense U8 po kalibacji HDR Hisense U8 po kalibracji HDR
wynik wynik
Średnia deltaE barw standardowych 1,1 maksymalna 2,0
Średnia deltaE barw ze wzornika 2,3 maksymalna 3,8
Średnia deltaE palety szarości 1,8 maksymalna 7,0

Jak mantrę będziemy przypominać, że w treściach HDR wykres gamma jest zastępowany przez jego odpowiednik – krzywą EOTF, która pokazuje, na ile poprawnie telewizor oddaje poszczególne poziomy jasności. Skoro o niej mowa, zacznijmy od niej i od krótkiego objaśnienia. Oś X reprezentuje jasność wyrażoną w % HDR’owego maksimum, zaś oś Y poziom jasności. Wspomnieliśmy, więc pociągniemy temat do końca. Zauważyć można spory spadek krzywej, co w najprostszym tłumaczeniu oznaczało ściemnienie obrazu. Akt ten trwał od samego początku do okolic 50%, co skutkowało jednocześnie zanikiem detali będących w najciemniejszych scenach, jak i dużym spadkiem jasności tych o umiarkowanej jaskrawości. Było to odczuwalne tym bardziej, jak scena zaczynała być trudna dla algorytmu wygaszania, o czym możecie przeczytać w odpowiednim akapicie. Zauważyć można jeszcze nagły skok, przy tak zwanym “kolanku”, który powodował mocne ginięcie detali w najjaśniejszych bielach. Przechodząc do bardziej standardowej rzeczy, jaką jest balans bieli, musimy przyznać, że na początku było całkiem dobrze, niestety im dalej w las, tym gorzej. Dlatego też problem czerwonego zafarbu w dalszym ciągu się utrzymywał. I tak samo jak w przypadku treści SDR, mankament wysokich błędów odcieni skóry. W tym miejscu powinnyśmy zacząć omawiać wyniki krzywej EOTF po kalibracji. Niestety pomimo najszczerszych chęci, ta nie chciała z nami współpracować i nawet największa gimnastyka nie przynosiła należytych rezultatów. Cóż, taka sztuka się trafiła i nic z tym nie zrobimy. Udało się natomiast znacząco poprawić balans bieli, oraz te nieszczęsne kolory skóry, co i tak w znaczący sposób poprawi komfort konsumpcji materiałów HDR.

(37406)

3.4 31 głosy
Article Rating
Piotr "Gmeru" Gmerek Redaktor naczelny HDTVPolska. Posiadacz THX Certified Level 2. Członek polskiego oddziału SMPTE. Maniak najwyższej jakości obrazu. Poniżej 4K nie schodzę ;-). Pasjonat i kolekcjoner konsol, gier oraz filmów. Na słowo "Limitowana edycja" dostaję gęsiej skórki ;-).

23
Zobacz więcej komentarzy na forum

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

10 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Roni Bydlak
Roni Bydlak
4 miesięcy temu

Czy tenmode jest robiony w PL czy ChRL?

Stefan
Stefan
4 miesięcy temu
Reply to  Roni Bydlak

Ten moduł jest robiony w d….

marek
5 miesięcy temu

czy jest w nim przesyłanie strumieniowe z dysku laptopa na tv ale nie ekranu z laptopa tylko np;film w jakość 4k bądż zdjęć.

Andrzej
Andrzej
7 miesięcy temu

Nowy TV zakupiony w październiku 2023 roku, w sieci Media Expert. Szybko okazało się że telewizor ma wadę, którą do dziś serwis nie potrafi lub nie chce naprawić. Jedyne co otrzymalem od serwisu Hisense Polska to ignoranckie odpowiedzi na zgłoszenia wady urządzenia. Jak widać po wielu komentarzach w sieci firma Hisense ma bardzo inteligentnych ludzi w Polskim serwisie.
Kupując nowy TV w sklepie dostajesz sprzęt z wadami. Zgłaszasz problem do serwisu, a tam niespodzianka – Ignorant który odpisuje bzdury wyssane z palca. Ku przestrodze dla chcących zakupić sobie TV tego producenta. Nigdy więcej, lepiej dopłacić do zakupu markowego sprzętu.

Tomasz
Tomasz
7 miesięcy temu

Jak wypada w porównaniu do TCL C845?

Hegmu d
Hegmu d
7 miesięcy temu

Czyli dalej kupa z podświetleniem w ciemnych scenach. Jest czarno, to nie ma detali. Są detale, to nie ma czerni. HDR jak majster na budowie, jest lub nie – zależy jak flaszka zawieje

robert
robert
7 miesięcy temu
Reply to  Hegmu d

jak puszczałem czarno białe testówki z pena na różnych TV to wychodziło że często lepiej wyglądają na moim 29″ CRT, to gubienie detali jest słabe jak ktoś zna materiał źródłowy choć z takim kontrastem nie odpalałbym “dopalaczy czerni” na więcej jak niskie…

robert
robert
7 miesięcy temu

13 090:1 ?! no panowie w pytkę uwierzę jak zobaczę ale jeśli tak jest w rzeczywistości to szacun dla Hi-Sense

robert
robert
7 miesięcy temu
Reply to  robert

Ten TV ma kontrast plus 5000:1 – 7000:1 (na podstawie kilku zachodnich testów) więc jakaś wybitna sztuka wam się trafiła albo sprzęt pomiarowy się rozkalibrował….

Luki
Luki
7 miesięcy temu

Witam, sporo w Internecie pozytywnych informacji o marce tv Hisense. Ja mam taki telewizor (kupiony w 2023r. – model 65′ 65U7HQ 65) . Niestety ale oprogramowanie to kpina: Brak HBO , brak skyshowtime. Telewizor nie widzi sieci lokalnej – nie ma możliwości oglądania materiałów np. z QNAP lub innego NAS-a – stary samsung lub najtańsza przystawka z androidem ma to wszystko od ręki. Dodatkowo tv na siłe wstawia swoje ustawienia obrazu np w Youtub – nie da się przyciemnić obrazu…

10
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x