TEST: Projektor ViewSonic PJD7830HDL Full HD 3D DLP

TEST: Projektor ViewSonic PJD7830HDL Full HD 3D DLP

386
0

Wygląd

 

ViewSonic PJD7830HDL jest dość ciekawie wyglądającym projektorem. Generalnie jego budowa jest oparta na bryle leżącego prostopadłościanu, który jest stosunkowo płaski. Dzięki temu gdy zechcemy podwiesić projektor przy suficie, będzie on dobrze komponował się z otoczeniem, nie rzucając się w oczy. Nasz model został wykonany w jasnym, biało szarym kolorze. Góra to lakierowana biel a boki, dół oraz tył – szary mat. Patrząc na przód projektora, z prawej strony umieszczono obiektyw. Nie jest on niczym zasłonięty. Boki projektora to miejsce dla dość sporych rozmiarów wentylacji oraz wentylatorów. W prawym boku umieszczono też głośnik. Wiele dzieje się na górnej pokrywie. Umieszczono tam m.in wiele klawiszy funkcyjnych oraz diody sygnalizujące różne stany projektora. Od góry możemy też regulować obiektyw. Ma on możliwość ręcznej regulacji położenia obrazu (zoom) oraz jego ostrości (focus). Złącza projektora wyprowadzono na tylnej ścianie urządzenia. Dzięki temu komfortowo wyprowadzimy kable np. przy instalacji sufitowej. Co ciekawe… jedno złącze HDMI zostało umieszczone pod klapką projektora w jego przedniej części. Iście zastanawiające i dość oryginalne posunięcie projektantów. Może to być jednak w konkretnych momentach dość wygodne rozwiązanie. Np. w celu szybkiego podpięcia się ze źródła zewnętrznego. Szczególnie, że kolejną dość nietypową sprawą jest zastosowanie specjalnej obudowy na kable. Gdy projektor zainstalujemy np. pod sufitem to całość okablowania ukryjemy za pomocą właśnie jej. Na zdjęciach możecie ocenić jak to wygląda.

 

Projektor waży niespełna 2,8 kg a jego wymiary to 109 x 362 x 231 mm (wys. x szer. x głęb.). Jest zatem dość kompaktowy i sprawdzi się w momentach gdy chcemy zabrać sprzęt np. do znajomych czy na służbową prezentację. Szczególnie, że w zestawie została dołączona dedykowana torba.

 

W projektor został wbudowany głośnik o mocy 16W. Może się to szczególnie przydać gdy jesteśmy mobilni i nie posiadamy ze sobą żadnych głośników. Na pewno będą sytuacje, że jego obecność okaże się ostatnią deską ratunku np. podczas ważnej prezentacji.

 

Podstawa projektora została wyposażona w trzy nóżki, które możemy wykręcić w celu np. poprawnego ustawienia projektora na stole czy szafce pod projektor.

17.jpg 18.jpg

Przednia nóżka jest regulowana – dzięki niej możemy podnieść przód projektora dostosowując położenie obrazu.

 

31.jpeg 34.jpeg

Dość oryginalne umiejscowienie drugiego złącza HDMI oraz sprytna obudowa na kable.

 

Montaż projektora wymaga standardowego uchwytu sufitowego

 

(386)

0 0 głos
Article Rating
Piotr "Gmeru" Gmerek Redaktor naczelny HDTVPolska. Posiadacz THX Certified Level 2. Członek polskiego oddziału SMPTE. Maniak najwyższej jakości obrazu. Poniżej 4K nie schodzę ;-). Pasjonat i kolekcjoner konsol, gier oraz filmów. Na słowo "Limitowana edycja" dostaję gęsiej skórki ;-).

5
Zobacz więcej komentarzy na forum

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x